VFL Wolfsburg

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 15 avg 2023, 10:38

CarlitoBrigante je napisao/la:
15 avg 2023, 09:58
Majer je prve sezone u Rennesu bio odličan, ali prošle sezone je dosta pao. Osobno mi 30-ak mil. za njega djeluje previše. Ima on znanja, ali mi djeluje nekako beskrvno. Za nadati se da će ga Kovač vratiti u formu iz pretprošle sezone.
Ma za njegovu poziciju dati 30 miliona je pogubno.
Da je nekog potencijala borili bi se znatno veci klubovi,a ne bi ga trazio samo Wolfsburg.
Jedan Aster Vranckx u kojem vidim znatno bolji potencijal od Majera(21 godina),nece imari mjesta i prodaju ga za samo 10 miliona u PSV.
Jos na tim pozicijama mogu igrati Paredes,Svandberg,Franjic.
Apsolutno nepotreban transfer za sicu,30 miliona to je malo
.......🙄

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la CarlitoBrigante » 15 avg 2023, 17:49

Majer i Franjić su totalno različite pozicije. Ako Lovro reprizira prvu sezonu iz Rennesa, bit će top transfer. E sad, pitanje je je li pravi Lovro onaj iz prve ili druge francuske sezone.

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 15 avg 2023, 19:09

CarlitoBrigante je napisao/la:
15 avg 2023, 17:49
Majer i Franjić su totalno različite pozicije. Ako Lovro reprizira prvu sezonu iz Rennesa, bit će top transfer. E sad, pitanje je je li pravi Lovro onaj iz prve ili druge francuske sezone.
:D Ne mozes gledati koju igrač igra poziciju,u Wolfsburgu to ne igra ulogu.
Jedan igrac se koristi za 2-3 pozicije,takva je praksa godinama.
Ako igrač i nije za tu poziciju,naučit ce😁

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la CarlitoBrigante » 17 avg 2023, 09:18

Evo kao da su čuli tvoje vapaje i izgleda da će dovesti napadača. :mrgreen:

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 17 avg 2023, 09:33

CarlitoBrigante je napisao/la:
17 avg 2023, 09:18
Evo kao da su čuli tvoje vapaje i izgleda da će dovesti napadača. :mrgreen:
A on je...........😁loading99%

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2354
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la DRHAUSE » 18 avg 2023, 10:16

Za cijenu mrtvog Lovre Majera su mogli dovesti 3 dobra igrača iz Bundeslige. Prava katastrofa za vukove nakon odlične prošle sezone.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 18 avg 2023, 14:34

DRHAUSE je napisao/la:
18 avg 2023, 10:16
Za cijenu mrtvog Lovre Majera su mogli dovesti 3 dobra igrača iz Bundeslige. Prava katastrofa za vukove nakon odlične prošle sezone.
Slažem se sve do zadnje rečenice.
Kakva odlicna prošla sezona?
Ova ce biti još gora,umjesto da se dovede Volland,Union uzeo im ispred nosa.
Mogli su 60-70%iznosa od Majera ponuditi za Kramarica ,ostatak novca uz još jednu prodaju,jer vjerovatno Vrancxs odlazi u PSV za 10 miliona,mogli su dovesti Vollanda.
Ovako u novu sezonu ulaze samo sa Windom kao napadačem koji nije sposoban za sezonu da postigne dvocifren broj golova.
Kakva je prošla sezona bila "odlicna"dovoljna je činjenica da je Gerhardt bio najbolji strijelac kluba.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la FRANK RIBERY » 18 avg 2023, 22:43

A sta ako Kostic i kvalitetan napadač dodju? 🤣
Ovdje se o Wolfsburgu pise kao da su drugoligaska ekipa, sabura momci.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 19 avg 2023, 00:43

FRANK RIBERY je napisao/la:
18 avg 2023, 22:43
A sta ako Kostic i kvalitetan napadač dodju? 🤣
Ovdje se o Wolfsburgu pise kao da su drugoligaska ekipa, sabura momci.
:D Ja evo saburam jos od dvojca Graffite-Dzeko i nikako da dosaburam :lol:
Ne vjerujem da ce Kostic jer je to mjesto pokriveno.
Jovic bi mogao :roll:

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la CarlitoBrigante » 19 avg 2023, 16:26

Vjetar dvaput. :cool:

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 19 avg 2023, 16:56

CarlitoBrigante je napisao/la:
19 avg 2023, 16:26
Vjetar dvaput. :cool:
:pray: Daj bože da proradi ,da ne bude ovo danas puka slučajnost,jer Wolfsburg je ostao bez Nmeche,a hoce li dovrsti zamjenu veliki je upitnik

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2354
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la DRHAUSE » 23 avg 2023, 00:47

Amirutah1988 je napisao/la:
18 avg 2023, 14:34
DRHAUSE je napisao/la:
18 avg 2023, 10:16
Za cijenu mrtvog Lovre Majera su mogli dovesti 3 dobra igrača iz Bundeslige. Prava katastrofa za vukove nakon odlične prošle sezone.
Slažem se sve do zadnje rečenice.
Kakva odlicna prošla sezona?
Ova ce biti još gora,umjesto da se dovede Volland,Union uzeo im ispred nosa.
Mogli su 60-70%iznosa od Majera ponuditi za Kramarica ,ostatak novca uz još jednu prodaju,jer vjerovatno Vrancxs odlazi u PSV za 10 miliona,mogli su dovesti Vollanda.
Ovako u novu sezonu ulaze samo sa Windom kao napadačem koji nije sposoban za sezonu da postigne dvocifren broj golova.
Kakva je prošla sezona bila "odlicna"dovoljna je činjenica da je Gerhardt bio najbolji strijelac kluba.
Odlična prošla sezona za Niku Kovača, napravio je od tima koji se borio za opstanak tim koji je uz malo sreće mogao u Europu. Uz to su igrali jako lijepo i organizovano te ostvarili dosta uvjerljivih pobjeda.

Za nešto više trebaju im kvalitetniji igrači.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 23 avg 2023, 09:10

DRHAUSE je napisao/la:
23 avg 2023, 00:47
Amirutah1988 je napisao/la:
18 avg 2023, 14:34
DRHAUSE je napisao/la:
18 avg 2023, 10:16
Za cijenu mrtvog Lovre Majera su mogli dovesti 3 dobra igrača iz Bundeslige. Prava katastrofa za vukove nakon odlične prošle sezone.
Slažem se sve do zadnje rečenice.
Kakva odlicna prošla sezona?
Ova ce biti još gora,umjesto da se dovede Volland,Union uzeo im ispred nosa.
Mogli su 60-70%iznosa od Majera ponuditi za Kramarica ,ostatak novca uz još jednu prodaju,jer vjerovatno Vrancxs odlazi u PSV za 10 miliona,mogli su dovesti Vollanda.
Ovako u novu sezonu ulaze samo sa Windom kao napadačem koji nije sposoban za sezonu da postigne dvocifren broj golova.
Kakva je prošla sezona bila "odlicna"dovoljna je činjenica da je Gerhardt bio najbolji strijelac kluba.
Odlična prošla sezona za Niku Kovača, napravio je od tima koji se borio za opstanak tim koji je uz malo sreće mogao u Europu. Uz to su igrali jako lijepo i organizovano te ostvarili dosta uvjerljivih pobjeda.

Za nešto više trebaju im kvalitetniji igrači.
Prvo,nisu se borili za opstanak jos od sezone kada su igrali doigravanje za opstanak.
Drugo,nisu igrali dovoljno dobro na svom stadionu da bi izborili Evropu.
Trece,ja tu organizovanost i lijepu igru tokom sezone uopste nisam vidio,a sve utakmice sam pratio jer sam bas njihov navijač.
Četvrto,da bi se ponovike neke uspješne sezone potrebno je da dovedu ili otkriju novog de Bruynea,Dzeku,Grafitea itd.
Sa ovim trenutnim rukovodstvom kluba,posebno sa Schaferom nema šanse.
Dovode se polovnjaci,"talenti"za koje ni oni sami nisu svjesni niihove kvalitete.
Prodali su dva kvalitetna igrača,a ništa nisu učinili da ojačaju ekipu.
Napad uopšte ne postoji,samo sa Windom to nece ici

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2354
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la DRHAUSE » 23 avg 2023, 15:39

Amirutah1988 je napisao/la:
23 avg 2023, 09:10
DRHAUSE je napisao/la:
23 avg 2023, 00:47
Amirutah1988 je napisao/la:
18 avg 2023, 14:34


Slažem se sve do zadnje rečenice.
Kakva odlicna prošla sezona?
Ova ce biti još gora,umjesto da se dovede Volland,Union uzeo im ispred nosa.
Mogli su 60-70%iznosa od Majera ponuditi za Kramarica ,ostatak novca uz još jednu prodaju,jer vjerovatno Vrancxs odlazi u PSV za 10 miliona,mogli su dovesti Vollanda.
Ovako u novu sezonu ulaze samo sa Windom kao napadačem koji nije sposoban za sezonu da postigne dvocifren broj golova.
Kakva je prošla sezona bila "odlicna"dovoljna je činjenica da je Gerhardt bio najbolji strijelac kluba.
Odlična prošla sezona za Niku Kovača, napravio je od tima koji se borio za opstanak tim koji je uz malo sreće mogao u Europu. Uz to su igrali jako lijepo i organizovano te ostvarili dosta uvjerljivih pobjeda.

Za nešto više trebaju im kvalitetniji igrači.
Prvo,nisu se borili za opstanak jos od sezone kada su igrali doigravanje za opstanak.
Drugo,nisu igrali dovoljno dobro na svom stadionu da bi izborili Evropu.
Trece,ja tu organizovanost i lijepu igru tokom sezone uopste nisam vidio,a sve utakmice sam pratio jer sam bas njihov navijač.
Četvrto,da bi se ponovike neke uspješne sezone potrebno je da dovedu ili otkriju novog de Bruynea,Dzeku,Grafitea itd.
Sa ovim trenutnim rukovodstvom kluba,posebno sa Schaferom nema šanse.
Dovode se polovnjaci,"talenti"za koje ni oni sami nisu svjesni niihove kvalitete.
Prodali su dva kvalitetna igrača,a ništa nisu učinili da ojačaju ekipu.
Napad uopšte ne postoji,samo sa Windom to nece ici
Sezonu prije Kovača završili 12 u ligi gdje 16 tim ispada, prošle godine postigli 57 golova(peti napad lige) plus afirmisali nekoliko igrača od kojih su jednog prodali za velike pare u Totenhem.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 23 avg 2023, 17:11

DRHAUSE je napisao/la:
23 avg 2023, 15:39
Amirutah1988 je napisao/la:
23 avg 2023, 09:10
DRHAUSE je napisao/la:
23 avg 2023, 00:47

Odlična prošla sezona za Niku Kovača, napravio je od tima koji se borio za opstanak tim koji je uz malo sreće mogao u Europu. Uz to su igrali jako lijepo i organizovano te ostvarili dosta uvjerljivih pobjeda.

Za nešto više trebaju im kvalitetniji igrači.
Prvo,nisu se borili za opstanak jos od sezone kada su igrali doigravanje za opstanak.
Drugo,nisu igrali dovoljno dobro na svom stadionu da bi izborili Evropu.
Trece,ja tu organizovanost i lijepu igru tokom sezone uopste nisam vidio,a sve utakmice sam pratio jer sam bas njihov navijač.
Četvrto,da bi se ponovike neke uspješne sezone potrebno je da dovedu ili otkriju novog de Bruynea,Dzeku,Grafitea itd.
Sa ovim trenutnim rukovodstvom kluba,posebno sa Schaferom nema šanse.
Dovode se polovnjaci,"talenti"za koje ni oni sami nisu svjesni niihove kvalitete.
Prodali su dva kvalitetna igrača,a ništa nisu učinili da ojačaju ekipu.
Napad uopšte ne postoji,samo sa Windom to nece ici
Sezonu prije Kovača završili 12 u ligi gdje 16 tim ispada, prošle godine postigli 57 golova(peti napad lige) plus afirmisali nekoliko igrača od kojih su jednog prodali za velike pare u Totenhem.
Wolfsburg nije na dobrom putu,osjecam,znam to.
Sve dok se ne promjeni rukovodstvo ,trener,i veci novac u klubu,jakog Wolfsburga nece biti.
Da prodali su Van de Venna,Felixa Nmechu, i šta su dobili od toga?
Taj novac ce jednostavno nestati i nece biti upotrebljen na pravi način.
Da su Kovac i Schafer ozbiljni dosad su trebali vec sastaviti ekipu,riješiti se nepotrebnih kojih ima u klubu barem 5 ako ne i blizu 10.

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2354
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la DRHAUSE » 23 avg 2023, 18:02

Ti pričaš o osjećaju a ja o činjenicama. Niko Kovač je vrhunski trener za klub poput Volfsburga, donosi igru, rezultat i razvoj mladih igrača. Posao koji je uradio u Frankfurtu je jedan od najboljih trenerskih poslova od kad pratim Bundesligu. Uspio je Jovića pretvoriti u napadača za kojeg Real (koji zadnjih godina slabo griješi u kupovini igrača) pomisli da je zamjena za Benzemu. Učiniti mediokriteta poput Jovića da izgleda kao jedan od najboljih napadača na svijetu može samo vrhunski trener. Istog Jovića niko nije mogao iskoristiti nakon Nike, prvo ga je otjerao Real pa Fiorentina.

I Aurelien Čuameni je davao velike zasluge Niki Kovaču za svoj fudbalski razvoj.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2354
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la DRHAUSE » 23 avg 2023, 18:06

Problem Volfsburga zadnjih već dugo godina jeste skauting mladih i talentovanih igrača po kojem su nekad bili poznati a koji je potpuno zakazao.

Kad se popravi skauting i počnu se dovoditi dobri igrači onda se može očekivati i nešto više od ovog kluba.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 23 avg 2023, 20:24

DRHAUSE je napisao/la:
23 avg 2023, 18:06
Problem Volfsburga zadnjih već dugo godina jeste skauting mladih i talentovanih igrača po kojem su nekad bili poznati a koji je potpuno zakazao.

Kad se popravi skauting i počnu se dovoditi dobri igrači onda se može očekivati i nešto više od ovog kluba.
Onda se ne može reci kako Wolfsburg igra lijepo i da ima dobre rezultate i sezonu.
Problem Wolfsburga jeste to,ali i očita slaba popularnost opcenito kluba u Njemačkoj.
Kovač i Schafer samo izvlače novac iz kluba i bogate svoje račune.
Ako su prevarili veci dio navijača u neko bolje sutra Wolfsburga,mene i mali broj navijača nisu.
Wolfsburgu nedostaju novi Allofs i Magath.
Kovač ce biti samo jedan u nizu

Elber111
Postovi: 319
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Elber111 » 24 avg 2023, 09:27

Po meni Wolfsburg je napravio tim u okviru svojih mogućnosti i to je to.
Vrijeme je postalo drugačije i tesko je dovesti igraca koji je pokazao imalo talenta a da ne Kosta 50+ miliona.
Majer je siguran sam bio zelja kovaca koji je po meni idealan trener za vukove.
Uz malo srece ja vjerujem da mogu do evrope.
Sigurno da bi im godio jedan brzi napadač,ali i sad vidim povezuju se sa jos jednim Hoojdonk izgleda 1.90 napadačem.
Ali sve u svemu solidan tim,koji sigurno nije za borbu za LP,ali nije ni za donji dio tabele.
Sigurno da bi uz dva tri kvalitetna pojacanja bili mnogo jaci i blizi vrhu ali situacija na trzistu diktira sve,i klubovi ako ne zele rizikovati ili nemaju nekog bogatog vlasnika prinudjeni su na poslovanje sa manjim budzetima i ograničenim mogućnostima.
Po meni Lovro Majer je trenutno bolji od Nemche bar za ono sto treba vukovima,tehnički bolji sa boljom vizijom realno to je neki vrh u ovom trenutku koji su mogli dovesti.
Da dohvate evropu i odigraju dobru sezonu siguran sam da bi i bolji igraci dosli...pogledajte Union kad svi Voland otisao tamo,ili evo pregovaraju sa Bonucijem...sve zbog LP.
Samim tim potrebna je solidna sezona,evropa i siguran sam da bi i uprava pratila rezultate sa boljim i vecim ulaganjima.
Mada realno moglo se tu dovesti par igraca koji bi unaprijedili tim,od Sode recimo,pa cak i iz Bayerna Tilman je bio na prodaju dobro asezona u Glazgovu vjerujem da ima dosta prostora za napredak,a napadač po meni neki brzi i spretniji za ovaj sistem kovaca bi bio idealan

Amirutah1988
Postovi: 823
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: VFL Wolfsburg

Post Postao/la Amirutah1988 » 24 avg 2023, 13:12

Elber111 je napisao/la:
24 avg 2023, 09:27
Po meni Wolfsburg je napravio tim u okviru svojih mogućnosti i to je to.
Vrijeme je postalo drugačije i tesko je dovesti igraca koji je pokazao imalo talenta a da ne Kosta 50+ miliona.
Majer je siguran sam bio zelja kovaca koji je po meni idealan trener za vukove.
Uz malo srece ja vjerujem da mogu do evrope.
Sigurno da bi im godio jedan brzi napadač,ali i sad vidim povezuju se sa jos jednim Hoojdonk izgleda 1.90 napadačem.
Ali sve u svemu solidan tim,koji sigurno nije za borbu za LP,ali nije ni za donji dio tabele.
Sigurno da bi uz dva tri kvalitetna pojacanja bili mnogo jaci i blizi vrhu ali situacija na trzistu diktira sve,i klubovi ako ne zele rizikovati ili nemaju nekog bogatog vlasnika prinudjeni su na poslovanje sa manjim budzetima i ograničenim mogućnostima.
Po meni Lovro Majer je trenutno bolji od Nemche bar za ono sto treba vukovima,tehnički bolji sa boljom vizijom realno to je neki vrh u ovom trenutku koji su mogli dovesti.
Da dohvate evropu i odigraju dobru sezonu siguran sam da bi i bolji igraci dosli...pogledajte Union kad svi Voland otisao tamo,ili evo pregovaraju sa Bonucijem...sve zbog LP.
Samim tim potrebna je solidna sezona,evropa i siguran sam da bi i uprava pratila rezultate sa boljim i vecim ulaganjima.
Mada realno moglo se tu dovesti par igraca koji bi unaprijedili tim,od Sode recimo,pa cak i iz Bayerna Tilman je bio na prodaju dobro asezona u Glazgovu vjerujem da ima dosta prostora za napredak,a napadač po meni neki brzi i spretniji za ovaj sistem kovaca bi bio idealan
Mogao je Wolfsburg napraviti znatno bolji sastav da je bilo vise aktivnosti po pitanju transfera igrača.
Mjesec dana možda i vise su se naduravali oko Gossensa a znalo se da od toga nece biti ništa.
Ne bih se bas slozio da treba 50+za nekog talenta,mogli su uzeti 2-3 igraca od novca Van de Vena(napadač do 20 miliona da bude vrlo dobar igrač i jednog ili dvojicu veznih igrača).
I dalje sam mišljenja da ce se Unionu obiti o glavu dovodenje ovih igrača koji imaju priličan broj godina za fudbal(Gossens,Volland).
Sad sam skeptičan po pitanju napadača ko god da dodje,ako i dodje,vidim na blogovima vec su mnogi navijaci Wolfsburga se pomirili da ce tražiti od Winda čudo ove sezone,i Boga moliti da se stakleni Nmecha što prije vrati.
Vjerovatno su svjesni da vise niko nece doci,ai ako dodje to vjerovatno nece biti dobro pojačanje

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.