Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 18 feb 2024, 19:49

mnogo vode ce proteci neretvom prije nego musa postane mvp nekog takmicenja

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pasha » 18 feb 2024, 19:54

Ma ja ba. MVP španske lige je ništa...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
arelinho
Postovi: 16443
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la arelinho » 18 feb 2024, 19:54

Chinaglia je napisao/la:
18 feb 2024, 19:49
mnogo vode ce proteci neretvom prije nego musa postane mvp nekog takmicenja
Slažem se, a pogotovo nikad neće biti MVP ACB lige.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14627
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Shategabri » 18 feb 2024, 20:14

Jedan od šestorice dvocifrenih u Realu ;)
Odličan u finalu večeras, skače, asistira, ukradene lopte.
Koševo Zapad

Avatar
L-Train
Postovi: 18377
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 18 feb 2024, 20:16

Ma odlican.Najbitnije da mu trener vjeruje,nije izlazio iz igre u drugom poluvremenu.Titula je tu :bih:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la DamirT » 18 feb 2024, 20:18

Odlican :clap:

Pojeo ih Real u zadnjoj cetvrtini.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 18 feb 2024, 20:51

Dobar dobar, poeni, skokovi, asistencije, što kaže @l-train bitno je da je odigrao cijelo drugo poluvrijeme i imao ulogu u momentima kad je Real prelomio meč.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Beduin
Postovi: 16358
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Beduin » 19 feb 2024, 21:42

Vidim Chini i dalje dominira u pljuvanju nasih igraca i lupanju po temama, kao i sad za mvp. 😂
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la LloriS » 20 feb 2024, 20:39

Chinaglia je napisao/la:
18 feb 2024, 19:49
mnogo vode ce proteci neretvom prije nego musa postane mvp nekog takmicenja
Unom, Unom, on je iz Bihaca :D A ovdje kod nas nesto slabo tece Una, moze biti zbog MVP-a ACB lige od prije dvije godine.
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 21 feb 2024, 16:02

arelinho je napisao/la:
18 feb 2024, 19:54
Chinaglia je napisao/la:
18 feb 2024, 19:49
mnogo vode ce proteci neretvom prije nego musa postane mvp nekog takmicenja
Slažem se, a pogotovo nikad neće biti MVP ACB lige.

:mrgreen: :mrgreen: :thumbup:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 22 feb 2024, 15:04

gle, musa je zaista bio mvp lige acb hehe

nevjerovatno je da ovoliki broj ljudi ne moze razumjeti jednu recenicu, no, potrudicu se da u buducnosti pisem shodno vasem kvocijentu inteligencije, koji, moram napisati i nemojte mi uzeti za zlo, nije bas na zavidnom nivou

Avatar
L-Train
Postovi: 18377
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 22 feb 2024, 16:26

lol
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

dzemil
Postovi: 123
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la dzemil » 22 feb 2024, 17:21

Ja mislim da je Chinaglia mislio da bude MVP završnice nekog takmičenja kao što je bio finale kupa Kralja ili Finale F4. Vjerovatno se htio odrediti prema tome da se Musa zna izgubiti u tim nekim velikim utakmicama i preuzeti odgovornost, te da mu fali malo više samopuzdanja, a neki bi to nazvali mudima.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 22 feb 2024, 18:58

velika je stvar biti mvp lige acb, ali, nije isto biti mvp nekog takmicenja kao igrac breogana i kao igrac real madrida, ta dva kluba ne mogu ni po cemu da se porede, shodno tome, sve ono sto ostvari u real madridu ima x puta vecu tezinu, to ce biti x puta vece/znacajnije dostignuce za njegovu karijeru, a za njega licno mozda i nece (ipak je ostvario veliku povezanost s breoganom/lugom i navijacima/stanovnicima)

moj komentar se odnosio na period u real madridu (ne mogu da vjerujem da ovo moram pisati), jer moja ocekivanja su da dzanan musa postane najbolji igrac u evropi ili jedan od tri najbolja, jer smatram da to moze biti i ocekujem da kao takav postane najbolji igrac real madrida i da ih predvodi kad je to najbitnije (copa del rey, playoff acb lige - pogotovo finalna serija, te final four eurolige, a naravno, biti mvp regularnog dijela lige acb i eurolige kao igrac real madrida takodjer ima ogromnu vaznost), medjutim, on je za sada jedan od najboljih igraca real madrida, ne i najbolji, jedan od najvaznijih igraca real madrida, ali ne i najvazniji, to je ove sezone (za sada) facundo campazzo koji je zvanicno proglasen za mvp-ja copa del rey, a negdje sam procitao neku anketu, gdje preovladava misljenje da je argentinac za sad favorit za mvp-ja eurolige

jbg, istorija pamti mvp-jeve, nekad u buducnosti kad se bude pisalo/pricalo o nekom osvojenom takmicenju, mvp ce biti spomenut, pa nece spomenut da je dzanan musa odigrao dobru tekmu lol, dobro se zna koliko je igracima stalo da tzv "legacy-ja, znaju oni da ce to ostati zapisano u istoriji

okej, mozda dzanan nije tip kome je stalo da posto-poto osvaja mvp nagrade i opcenito govoreci individualna dostignuca za legacy, vec mu je stalo da osvaja titule i to je apsolutno okej, uvijek ce imati ta sjecanja za sebe, sjecati ce ga se i navijaci kao jednog od najboljih igraca, ali, zasto istorija ne bi pamtila dzanana musu kao nekog ko je obiljezio jednu eru u slavnom real madridu, da kad spomenes tu eru, ljudi odmah kazu: "dzanan musa", decko ima potencijal za to, a da li ima kvalitet i karakter, upitno je...

dzemil
Postovi: 123
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la dzemil » 22 feb 2024, 23:38

Musa sa ovakvim karakterom teško može postati glavni igrač Reala ili bilo kojeg EL kluba i najbolji igrač EL. Pored karaktera i muda, potrebno je još dodatno igrački poraditi na sebi. Mislim da su na njegov donekle podanički karakter dosta uticale godine iz Cedevite, a dodatno i Netsi.

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la VensanKasel » 23 feb 2024, 01:36

dzemil je napisao/la:
22 feb 2024, 23:38
Musa sa ovakvim karakterom teško može postati glavni igrač Reala ili bilo kojeg EL kluba i najbolji igrač EL. Pored karaktera i muda, potrebno je još dodatno igrački poraditi na sebi. Mislim da su na njegov donekle podanički karakter dosta uticale godine iz Cedevite, a dodatno i Netsi.
Kako misliš podanički karakter u Cedeviti ? Pa sa 16-17 godina igrao u prvoj petorci , nerijetko bio prvi strijelac ekipe i uzimao najviše šuteva ...
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Felixians4 » 23 feb 2024, 01:48

šteta da se pozorno ne prati što sam pisao i kako se onda pokazalo to što sam pisao. tako i na ovom topicu, iako postoji tražilica i mada se uvijek ponavljam. ovo je sve po planu! ide sve kako spada, što se tiče real madrida i muse, a isto vrijedi i za većinu tog briljantnog rostera i trenera. e, sad, što će svi neosvajanje EL i/ili prvenstva proglasiti debaklom i sramotom, to je do ljudi.

to što jedino ovdje se može pročitati da campazzo ne dodaje, da chacho ignorira musu, da debilni mateo daje šuteve hezonji, govori o poznavanju onih koji to nameću.

musa će od sljedeće sezone dobiti ključeve ovog sastava koji će biti izmijenjen i osvježen, neki krucijalni će otići za kombinacijom više para, luđih navijača i veće uloge. nije isključeno da musa ili skoro bilo tko iz rostera ovog bude MVP Final foura i playoffa Endese, tako su skrojeni, no tek od sljedeće sezone će od muse očekivanja biti da konzistentno vuče, bit će na 25+ minuta redovnije i tu će se moći "zahtijevati" mvp utrka u regularnom dijelu i da postane alpha jednog real madrida. nba je opcija nakon sljedeće sezone.

a sad bosna, za koju uvijek i previše srcem nastupa, no vratit će mu se dobrim.

dzemil
Postovi: 123
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la dzemil » 23 feb 2024, 07:50

VensanKasel je napisao/la:
23 feb 2024, 01:36
dzemil je napisao/la:
22 feb 2024, 23:38
Musa sa ovakvim karakterom teško može postati glavni igrač Reala ili bilo kojeg EL kluba i najbolji igrač EL. Pored karaktera i muda, potrebno je još dodatno igrački poraditi na sebi. Mislim da su na njegov donekle podanički karakter dosta uticale godine iz Cedevite, a dodatno i Netsi.
Kako misliš podanički karakter u Cedeviti ? Pa sa 16-17 godina igrao u prvoj petorci , nerijetko bio prvi strijelac ekipe i uzimao najviše šuteva ...
Pa nje to baš uvijek bilo sjajno što se tiče njegovog statusa u Cedeviti. i Veljko i Zdovc su nerijetko imali svoje trenutke nepravednog odnosa spram njega. Urušavali su mu samopouzdanje. Poslije je otišao nezreo i nespreman u NBA gdje se to dodatno multilpliciralo da bi rezultiralo time i pored oporavka karijere da se gubi u jako bitnim mečevima, odnosno da radije bježi od odgovornosti i prepušta je nekome drugome. Još uvijek nema status da uzme loptu kao recimo Kampazo i da bude njen gazda, a da bi bio njen gazda moraš i ti sam imati taj alpha stav koji on nema a bojim se da neće ni imati.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la babino » 23 feb 2024, 08:05

Ne znam, vjerovatno je navijacki i subjektivno, ali meni je djelovalo da se fakin kampaco maksimalno trudio da Musa ne bude mvp ovog kupa:-)
Lik ga doslovno ne yebe ni 2% u organizaciji napada, Musa mu dodje kao zadnja opcija.
Chacho slicno, neki dan sam bas gledao tekmu u kojok je Musa mlatarao rukama jer su ga otvorenog ignorisali, bas se vidjelo da je poludio.

Unlavnom, meni nema sumnje ko je najbolji igrac u najboljoj ekipi evrope:-)

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4713
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 23 feb 2024, 08:34

dzemil je napisao/la:
23 feb 2024, 07:50
VensanKasel je napisao/la:
23 feb 2024, 01:36
dzemil je napisao/la:
22 feb 2024, 23:38
Musa sa ovakvim karakterom teško može postati glavni igrač Reala ili bilo kojeg EL kluba i najbolji igrač EL. Pored karaktera i muda, potrebno je još dodatno igrački poraditi na sebi. Mislim da su na njegov donekle podanički karakter dosta uticale godine iz Cedevite, a dodatno i Netsi.
Kako misliš podanički karakter u Cedeviti ? Pa sa 16-17 godina igrao u prvoj petorci , nerijetko bio prvi strijelac ekipe i uzimao najviše šuteva ...
Pa nje to baš uvijek bilo sjajno što se tiče njegovog statusa u Cedeviti. i Veljko i Zdovc su nerijetko imali svoje trenutke nepravednog odnosa spram njega. Urušavali su mu samopouzdanje. Poslije je otišao nezreo i nespreman u NBA gdje se to dodatno multilpliciralo da bi rezultiralo time i pored oporavka karijere da se gubi u jako bitnim mečevima, odnosno da radije bježi od odgovornosti i prepušta je nekome drugome. Još uvijek nema status da uzme loptu kao recimo Kampazo i da bude njen gazda, a da bi bio njen gazda moraš i ti sam imati taj alpha stav koji on nema a bojim se da neće ni imati.
Nije stvar nepravednog odnosa, vec ti treneri nisu imali bilo kakvu obavezu graditi Musu kao igraca, odnosno prije svega istrpiti neke stvari koje su normalne za nekog sa 17 godina. A i sto bi, jer nit je Musa za hrvatske reprezentacije nit je buducnost Cedevite. Htjeli su instant uspjeh, a Cedevita se tad borila za Abu i igrala Euroligu.

Ali tako je kad nemas svoj iole jak klub, pa da ga tamo ispeglas, kao Zvezda sa Topicem npr koji je u Megi imao podredjenu ekipu i svu slobodu. Ovaj se morao bosti sa 3 Amera koji su u naponu snage.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.