La Liga

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

AlbinBetis
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 avg 2011, 00:38
Kontakt:

Re: Primera Division (Liga BBVA)

Post Postao/la AlbinBetis » 22 apr 2013, 22:18

VOLIM TE BETIS !!! IDEMO U EVROPU!!

Avatar
medSa
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 mar 2012, 18:19
Kontakt:

Re: Primera Division (Liga BBVA)

Post Postao/la medSa » 23 apr 2013, 13:44

Južnjače odlično zboriš slažem se od do. :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 23 apr 2013, 22:26

Valencia je napisao/la: Ova tema je odlicna uvertira za kraj sezone. Zivo me zanima kako ce Barsa odigrati kontra Bajerna i u eventualnom finalu. Da li ce odigrati bolje nego protiv Milana i Pariza?

Konkretno me zanima da li je Barsa fizick nepovratno pala i da li mogu odigrati presing kao nekada!?
Sada motivacija i ozbiljan pristup nece izostati. Tacno cemo vidjeti koliko je Barsa snazna u ovom trenutku.

Posebno obratiti paznju na igru Cavija, Inieste i Mesija dok Bajern kreira napad.
Dobio si odgovore i urekao Barcu :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Sportfanatik
Postovi: 3271
Pridružen/a: 03 dec 2012, 22:56
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Sportfanatik » 23 apr 2013, 22:28

A nek ispadne ova dosadna Barcelona, koji je smisao beskonačkih dodavanja
Super Bowl champions: 2001, 2003, 2004 Let's go Pats
IN MOYES WE TRUST
RAFA NADAL
LeBRON JAMES
KIMI RAIKKONEN

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la LenBias » 23 apr 2013, 22:38

i to kakav kraj :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
RealMoudrid
Postovi: 1505
Pridružen/a: 22 dec 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la RealMoudrid » 23 apr 2013, 22:54

Kad se sjetim Realovih poraza 5:0 itd. od Barce, kakvi su cigani bili Ramos, Pepe itd...

Sad kako je Barca počela gubiti, polako se vidi da nema perfektnog tima (Alba je primjer toga).

Najjače je kad su pobijeđivali Real uz sudije pa na presicama se javi Guardiola i kaže suci su od krvi i mesa. Pique također, Xavi, Alves... A nedavno kad su oštećeni protiv Reala (liga 2:1 ono je bio čist penal), odmah se priča o sudijama i sl.

Došla su ta teška vremena a teško je ostati gospodin u takvim vremenima.
2012/2013

Real Madrid - Barcelona 2:1
Barcelona - Real Madrid 1:3
Real Madrid - Barcelona 2:1
Barcelona - Real Madrid 2:2
Real Madrid - Barcelona 1:1
Barcelona - Real Madrid 3:2

Avatar
Valencia
Postovi: 5410
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Valencia » 23 apr 2013, 22:58

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Valencia je napisao/la: Ova tema je odlicna uvertira za kraj sezone. Zivo me zanima kako ce Barsa odigrati kontra Bajerna i u eventualnom finalu. Da li ce odigrati bolje nego protiv Milana i Pariza?

Konkretno me zanima da li je Barsa fizick nepovratno pala i da li mogu odigrati presing kao nekada!?
Sada motivacija i ozbiljan pristup nece izostati. Tacno cemo vidjeti koliko je Barsa snazna u ovom trenutku.

Posebno obratiti paznju na igru Cavija, Inieste i Mesija dok Bajern kreira napad.
Dobio si odgovore i urekao Barcu :mrgreen:
Pogrijesio sam. Motivacija je izostala. Nije bilo nimalo zara, agresivnosti... Ekipa je evidentno fizicki pala. Nije bilo ni p od presinga.

Bajern je bio rastrcan i pun motiva. Barsa je evidentno potrosena ekipa.

Kao sto rekoh, Cavi, Iniesta i Mesi ne mogu letati kao nekada. Radi toga na vidjelo dolazi sva slabost i propusnost Barsine odbrane. Da je veceras u timu bio Pujol nista ne bi pomoglo. Barsa se mora naviknuti na ucestale protivnicke napade. U fazi odbrane ne mogu puno popraviti. Ono sto im treba su bolji napadaci. Otkad ja Romariu i slicnim govorim da je Pedro prosjecan igrac... Barsi trebaju bolji napadaci, svjeza krv u napadu...

Vidjet cemo sta ce napraviti.

Neka se malo situacija slegne pa cemo sve lijepo analizirati.

Molim forumase da ne kvare temu infantilnim provokacijama koje nikome nisu zanimljive. Jedino su ozbiljni komentari dobrodosli.
Zadnja izmjena: Valencia, dana/u 23 apr 2013, 22:59, ukupno mijenjano 1 put.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Toxicity » 23 apr 2013, 22:59

Svaka čast Valencia ;) Sve smo vidili večeras. Svaka čast na analizi.
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Monolog » 23 apr 2013, 23:06

Pojedinci su udaljeni zbog trollanja. :mrgreen:

Što se tiče dominacije, svemu mora doći kraj. Što se tiče ove Barcelone, dominacija je prestala onog trenutka kada je prestao presing na protivničkoj polovini. Ili bolje rečeno, kada je prestalo Guardiolino pravilo o brzom povratku izgubljene lopte.

Xavi nije u cvijetu mladosti i iz dana u dan je sve sporiji i fizički slabiji. Isto to vrijedi za bilo kojeg igrača; bilo koje ljudsko biće na svijetu. Ja nikad nisam očekivao promjenu u igri - Barcelona će i u periodu koje je pred nama igrati na posjed, sklapati famozne trouglove i brzo se rješavati lopte. Ali, modifikacija tog sistema je potrebna. Ako neko ne može fizički odgovoriti zadacima, onda postoji klupa. U sezoni je potrebno odigrati 60-ak utakmica, a nisu sve tako fizički zahtjevne kao ova večeras. Xavi ima vic, uvijek može riješiti pitanje pobjednika, ali ako nije spreman odigrati svih 90 minuta na vrhunskom nivou, onda...

I, ono što je meni uočljivo je izostanak plana B. Barca ga nema. A bez rezervnog plana je neozbiljno pristupiti igri.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Valencia
Postovi: 5410
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Valencia » 23 apr 2013, 23:13

Monolog je napisao/la:Što se tiče dominacije, svemu mora doći kraj. Što se tiče ove Barcelone, dominacija je prestala onog trenutka kada je prestao presing na protivničkoj polovini. Ili bolje rečeno, kada je prestalo Guardiolino pravilo o brzom povratku izgubljene lopte.

Xavi nije u cvijetu mladosti i iz dana u dan je sve sporiji i fizički slabiji. Isto to vrijedi za bilo kojeg igrača; bilo koje ljudsko biće na svijetu. Ja nikad nisam očekivao promjenu u igri - Barcelona će i u periodu koje je pred nama igrati na posjed, sklapati famozne trouglove i brzo se rješavati lopte. Ali, modifikacija tog sistema je potrebna. Ako neko ne može fizički odgovoriti zadacima, onda postoji klupa. U sezoni je potrebno odigrati 60-ak utakmica, a nisu sve tako fizički zahtjevne kao ova večeras. Xavi ima vic, uvijek može riješiti pitanje pobjednika, ali ako nije spreman odigrati svih 90 minuta na vrhunskom nivou, onda...

I, ono što je meni uočljivo je izostanak plana B. Barca ga nema. A bez rezervnog plana je neozbiljno pristupiti igri.
1. Bravo. To je to. Jako lijepo i precizno napisano.

2. Lijepo objasnjeno zasto je to tako..... Samoooo....

Ako nema Cavija nema ni dominacije kakvu poznajemo. Protiv Fabregasa se moze igrati, protiv Alkantare isto tako, protiv (rastrcanih i nalozenih) Cavija i Inieste tesko... Koga god Barsa uvrsti kao zamjenu sigurno nece biti dominacije kojoj smo svjedocili.

Pitanje je kako bi se stalno miksanje odrazilo na kompaktnost i uigranost tima.

3. Uvijek je tako bilo. Barsa nikad nije imala plan b. U vecini slucajeva im nije ni trebao...
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
MARCELO
Postovi: 1267
Pridružen/a: 11 maj 2011, 10:08
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la MARCELO » 23 apr 2013, 23:20

Kako god,sve se svodi na to da je dosao kraj.Xaviu nema zamjene.Thiago je bio toliko napuhivan,a i on je samo prosjecan igrac,sta god culesi pricali.A fabregas,i pored toga sto mozda nema tu kvalitetu,je nekako "ugusen" u barci,sad igra sad ne igra,nema kontinuiteta.

A tesko ce neko izbaciti xavia iz ekipe(startne postave),kako god da je fizicki spreman ili los,jedino da mou dodje na kormilo :mrgreen:
Sretno zmajevi!!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Monolog » 23 apr 2013, 23:24

Prika, vjerujem da si pratio EP u Švicarskoj i Austriji. Kakav je Cesc tad bio i kako je brže igrala Španija s njim na terenu. Može on zamijeniti Xavija, može jer ima i m*da dati taj pas koji i nije toliko siguran (podvaljivati kroz šumu nogu u prazan prostor), a to Xavi u posljednje vrijeme ne radi tako često. Isto tako, taj Cesc je odličan iz drugog plana. Ubacivanje u prazan prostor, kombinatorika na malom prostoru, šut... Ako postoji neko ko može zamijeniti Xavija - onda je to Cesc. Sad, druga stvar je što je njegova sloboda ograničena, što ima druge zadatke negoli je to imao u Arsenalu i Španiji i što Barca ima Messija. :mrgreen: Mislim, nije Messi nedostatak (gluho bilo, čovjek je najbolji igrač svih vremena), već je on taj od kojeg se očekuje završna riječ, što sigurno malo "koči" Cesca (ako kombinujemo sa onim što "smije" i "ne smije" raditi). :mrgreen:

A, plan B je postojao. Nije se puno razlikovao od prvobitnog, ali je bilo više taktičkih varijacija. To bismo mogli nazvati tim planom B kojeg kod TV-a ipak nema. Ili se to samo meni čini. :cry:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
MARCELO
Postovi: 1267
Pridružen/a: 11 maj 2011, 10:08
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la MARCELO » 23 apr 2013, 23:35

Pa njegov problem i jest ta sloboda,koju zapravo nema.I kad dobije priliku,nema glavnu rijec na terenu,zna se ko su gazde,i naravno,on je najcesce "zrtva" rotacije u momcadi jer ima tu "prednost" da moze igrati vise pozicija,tako da se nigdje ne moze ni ustaliti.
Sretno zmajevi!!

Avatar
Trequartista
Postovi: 2235
Pridružen/a: 15 mar 2013, 20:25
Lokacija: Corso Gaetano Scirea 50
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Trequartista » 23 apr 2013, 23:50

Barcelona je trenutno baš poput Rogera Federera. Čim dođe jači protivnik odmah to više nije to i ekipa postaje neprepoznatljiva i uglavnom biva ponižena, Real Madrid i Bayern su to demonstrirali. Barca je nadigrana i na Parku Prinćeva i na San Siru, ne treba ni to zaboraviti.

Ključan razlog je umor, glavni igrači već evo petu godinu zaredom igraju preko 60 utakmica u sezoni, a još pri tome dodaš SP i EP i skontaš da su ljudi imali ljeti samo par sedmica odmora. Nejasan mi je i Villanova koji je u ligi bez obzira na bodovnu prednost stalno forsirao najbolje igrače, izuzev posljednjih mjesec dana kada je vidio da ekipa ne može izdržati. Mourinho i Heyckness su to bolje radili i sada se vidi ko je bio pametniji.

Barceloni je neophodno osvježenje igračkog kadra i neki napadač koji će rasteretiti Messija. Vrijeme je da se počne ozbiljnije računati na Fabregasa i da se Xavi počne ostavljati na klupi.

Sistem i način igre nema potrebe mjenjati, po mom mišljenju.
"Vincere il Triplete e non crescere è inutile " - Antonio Conte

31 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Dominacija je neminovnost!

Avatar
Valencia
Postovi: 5410
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Valencia » 23 apr 2013, 23:59

Fabregas je 'kuler' kao sto su sada Cavi i Iniesta. On nije nikada bio agresivan igrac... a Barsi upravo agresivnost sada treba.

Mozda bi pomoglo na zadnjeg veznog umjesto tromog Buskeca ubaciti agresivnijeg igraca, da malo podigne dinamiku u veznom redu. Mozda...

Jedno je sigurno. Barsi trebaju bolji krilni napadaci od Pedra i Sanceza, treba im vrhunski napadac. Napad je najbolja odbrana.

Bajernu je bilo lako napasti sa puno napdaca kada im je to dopustio umrvljeni vezni red, kada znaju da Sancez i Pedro nisu posebno opasni. Da su drustvo Mesiju pravili Bejl i Suarez (recimo), Bajern bi se teze odvazio na napade sa puno igraca. Kada imas strah tesko je igrati,... Kada se straha osolobodis, razvaljujes. Bajern se veceras nije plasio Barsinog napada. Osjetili su, znali su da krilni napadaci Barse nisu sposobni istrcati brzu kontru.

Ponavljam, Barsa u odbrani i napadu ne moze puno korigovati. Stoperi su takvi kakvi jesu, bekovi su takvi kakvi jesu (imaju svoje prednosti i mane). Cavi i Iniesta ne mogu igrati presing kao nekada. Ovdje je tesko bilo sta korigovati.

U napadu ima puno prostora za napredak. Vilju i Sanceza treba prodati. Umjesto njih dovesti jednog vrhunskog krilnog napadaca (mislim da Nejmar to nije) i jednog polivalentnog napadaca poput Suareza. Jedino jacanje napada moze produziti vijek trajanja ovoj ekipi, iako je vec od prosle (mozda i pretprosle) godine jasno da radi fizicke i emotivne potrosenosti ova ekipa pocinje polako padati.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Yucca
Postovi: 4004
Pridružen/a: 30 okt 2012, 21:55
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la Yucca » 24 apr 2013, 00:02

Trequartista@ Slazem se sa ovim dijelom da nece mijenjati sistem svoje igre jer oni prave igrace u svojoj skoli da igraju u ovom sistemu,sigurno treba osvijezenje ekipe mada sam ja ubijeden da ce BARCA i dalje biti u vrhu sad sigruno sa manjom razlikom u kvaliteti u odnosu na druge timove,ja sam ubijeden da je trenutno u Barci problem motivacija igraca koji su tu vec dugo koji su osvojili sve ali uz par kvalitetnih igraca bice to opet strasan tim.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la muXmania » 24 apr 2013, 00:09

Čini se da je stvarno njihova dominacija već stvar prošlosti, Bayo im je zadao jak udarac. Jedni što ja mogu u ovom trenutku zaključiti je da je Pep ipak veliki genije, i da ipak ne može svako voditi Barcelonu kao što su mnogi mislili, pa i ja sam.

Ovo što trenutno pružaju nije ni slično onome prije, a razlika je samo godina dvije, tako i ipak po meni starost i motivacija nije glavni razlog ovom padu. Oni sad uopšte ne vrše pritisak na protivnika kad izgube loptu i duplo manje trče, a sve zbog Tite i Safeta i njihovog (ne)znanja.

Pep je genije!
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la terabajt » 24 apr 2013, 00:33

kako samo glup naziv teme ccccccccc.

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la nidjo_barca » 24 apr 2013, 00:34

Problem kod Barce ove sezone je sto Tito uvijek igra isto.Isti igraci,ista taktika,nebitno jel se igra polufinale LP ili protiv Zaragoze.Kada je imao priliku da odmara igrace,da tempira formu za zavrsnicu,to nije radio,vec uvijek hajc'o iste igrace.

Jedini igrac koji u napadu moze nesto uraditi je Messi.Pa to je nedopustivo za ovakav klub.Pedro,Alexis,Villa,niko od njih sam nista ne moze uraditi,uvijek se ceka Messi i njegova magija.Stoga,mislim da ovoj Barci i Messiju u napadu se mora pridodati (barem) jedan mocan igrac koji se nece libiti da sam pokusa uraditi nesto i igrac koji ce rasteretiti Messija.Ova 3 gore nabrojana to evidentno nisu sposobni.

Treca stvar,presinga ove sezone nema,ne postoji.Kriv je trener za to i niko vise.Kad se sjetim da protivnici jedva da su uspjevali 3-4 pasa odigrati,a sada redovno i lagano protivnici dolaze do Barcinog gola.Nedostaje agresivnosti i inace takvih igraca u Barceloni.Da se ide jako na tu loptu,da razneses i nju i protivnika.

Fali Guardiola,on je uvijek nalazio rjesenja,mjenjao je i taktike u zavisnosti od utakmice,bilo je tu mnogo inovacija,pa na kraju je on i Messiju "nasao" ovakvu poziciju.Kod Tite toga nema,vec sam spomenuo,uvijek isto,bez ikakvih iznenadjenja u odabiru igraca,a o taktici da ne govorimo.Guardiola je klasa,valjda je to jasno svima koji su pricali da i oni sami mogu voditi Barcu.


I jos da dodam,neko je vec napisao i dijelim isto misljenje.Ekipe se sve vise i vise odvazuju i napadaju Barcelonu.Cak i dosta slabije ekipe to rade i naprave im mnogo problema,a da ne govorimo o nekoj mocnoj ekipi,kao recimo Bayern.Jedostavno koriste sve slabosti Barcelone koje su ove sezone izasli na vidjelo.Taktika je jednostava,skupi se po sredini,pusti im krila i udaraj kontre i to je jako uspjesan recept.Problem je sto u Barcinom strucnom stabu nikako da nauce iz silnih gresaka iz svake utakmice,dok su protivnici podosta naucili i primjenili to na terenu.

Medjutim,kada bi Barca Messiju u napadu pridodala (barem) jednog mocnog igraca koji moze djelovati po krilu,pomenuta taktika i ne bi bila bas pametna.Ali,da li ce u Barci shvatiti takve stvari,ostaje da se vidi.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Barselona - kraj dominacije!?

Post Postao/la M4kaveli » 24 apr 2013, 02:04

Dosta dobrih i pametnih stvari ste napisali, ali ipak ima i dijelova sa kojima se ne slazem.
Sada nemam vremena pa cu pisati kada budem slobodan.
Npr. zasto ne Bale i neki drugi. :mrgreen:
Na ovo ce se @Monolog posebno naljutiti. :P
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.