Bundesliga

Moderatori/ce: Monolog,_dreamer_,ribery,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
20
26%
2) 10 bodova
19
24%
3) 15 ili više
39
50%
 
Ukupno glasova: 78

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 24 apr 2013, 01:42

DukeOfWellington je napisao/la:Čuj dokaz snage lige što će finale igrati klub koji je ostavio, pazi sad, 28 bodova trećeplasiranog u toj ligi :lol:

To je dokaz snage Bayerna i sunovrata lige, ništa više.
Zamisli kakva je to liga, kad u svom sunovratu ima 2 ekipe među 4 najbolje..... :) :) U pravu si vrhunac tek predstoji narednih godina, kad budu 3 u polufinalu....... :)Ovo jest sunovrat....

A Duke lijepi moj, pomalo sam znao pročitat tvoje postove, lijepo je vidjet kako sklapaš rečenice i svaka ta rečenica je muzika za uho svakog Britanca, a sada u ostatku Evrope dal ćeš s tom pričom proći, to je druga stvar. Ali ipak ima duhovitosti u tvojoj melodiji, pa tako nastavi.....A budi zadovoljan što si imao čast da bar na jedan tvoj komentar reagujem, na ostale sigurno neću..... :lol:
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

AlemC85
Postovi: 7493
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la AlemC85 » 24 apr 2013, 01:45

DukeOfWellington je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:Čuj dokaz snage lige što će finale igrati klub koji je ostavio, pazi sad, 28 bodova trećeplasiranog u toj ligi :lol:

To je dokaz snage Bayerna i sunovrata lige, ništa više.
nigdje veze...pa bolan evo 8 godina real i barca haraju španskom ligom, pa kažu najbolja liga svijeta, a sada kada bayern hara, bundesliga slaba...upravo suprotno se dešava...ovo i jest cilj i bayerna i dortmunda, da se i dugi koliko toliko ugledaju na njih, i da počnu ulagati u timove u skladu s mogućnostima, jer bundesliga svake godine sve više jača i dobiva na popularnosti..
Ko smatra da je španska liga najjača taj nema pojma. Simple as that.

A ovo drugo su samo bajke. Šta će se neki Mainz ugledat na Bayern, nije to u njihovoj vasioni uopšte.
kažem da svi ostali ulažu u timove u skladu s finansijskim mogućnostima, da se ojača konkurencija u bundesligi...ako te baš zanima, jedino klubovi u bundesligi nemaju dugovanja, i svi posluju pozitivno... :)

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bilal » 24 apr 2013, 01:45

DukeOfWellington je napisao/la:
Bilal je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:Čuj dokaz snage lige što će finale igrati klub koji je ostavio, pazi sad, 28 bodova trećeplasiranog u toj ligi :lol:

To je dokaz snage Bayerna i sunovrata lige, ništa više.
Idi upucaj se. Pa Barca i Real to rade svake godine. I po vise bodova, pa opet niko ne prica kako im je liga sranje.
Jedan od najmanje 2000 postova u kojim vrijeđaš sagovornika, ništa novo od tebe.

Ja pričam da im je liga slaba, al nije slabija od Bundeslige.
Sine, ti si mi nasao pricati o mojim postovima, a ovo ti je prvi moj post koji si procitao. Nisam pisao na forumu dugo vremena, a ti si novi kolac koliko vidim...

Pa ove godine imas dominaciju jednog kluba u svim ligama petice. Ove godine je Bayern prejak. Ne samo za klubove Bundeslige, nego za citavu Evropu. Svi spominju da je Bayern jedino sto valja u Bundesligi, ali Bayern nije osvojio Bundesligu dvije prethodne godine. Imas Schalke, koji redovno ulazi u cetvrtfinale LP. Imas sada i Dortmund, koji ce igrat finale sa Bayernom ;)

E, jos nesto, pricamo o najgledanijoj ligi na svijetu 8-)
Zadnja izmjena: Bilal, dana/u 24 apr 2013, 01:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la DukeOfWellington » 24 apr 2013, 01:47

effe_sa je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:Čuj dokaz snage lige što će finale igrati klub koji je ostavio, pazi sad, 28 bodova trećeplasiranog u toj ligi :lol:

To je dokaz snage Bayerna i sunovrata lige, ništa više.
Zamisli kakva je to liga, kad u svom sunovratu ima 2 ekipe među 4 najbolje..... :) :) U pravu si vrhunac tek predstoji narednih godina, kad budu 3 u polufinalu....... :)Ovo jest sunovrat....

A Duke lijepi moj, pomalo sam znao pročitat tvoje postove, lijepo je vidjet kako sklapaš rečenice i svaka ta rečenica je muzika za uho svakog Britanca, a sada u ostatku Evrope dal ćeš s tom pričom proći, to je druga stvar. Ali ipak ima duhovitosti u tvojoj melodiji, pa tako nastavi.....A budi zadovoljan što si imao čast da bar na jedan tvoj komentar reagujem, na ostale sigurno neću..... :lol:
Koji ostatak Evrope? Koga briga za ostatak Evrope, Engleska liga je sama sebi dovoljna. Sigurno mi ne pada na pamet kod tebe prolaziti s bilo kakvom pričom.

Šatro dva u polufinalu? Prvi put u historiji lige. To je za Englesku ligu šaša, bilo je i engleskih finala, engleskih šampiona, svašta englesko u zadnjih 10-ak godina. Al mene nikad nećeš vidjet da to povlačim kao argument za snagu lige, jer to nije nikakav faktor.

@Bilal

Griješiš, žestoko, čitam ja tvoje postove odavno, samo mi se nikakav mudar nije ukaz'o dosad.

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bilal » 24 apr 2013, 01:49

Ne, ne citas. Sta ces bola citat. Nisam posta napiso ima godina dana. Do veceras...
a ti se registrovo ima mjesec dana :lol:

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la DukeOfWellington » 24 apr 2013, 01:50

Bilal je napisao/la:Ne, ne citas. Sta ces bola citat. Nisam posta napiso ima godina dana. Do veceras...
a ti se registrovo ima mjesec dana :lol:
Zar je tako teško skontat da sam čito postove prije nego što sam se registrov'o.

Avatar
ceze
Postovi: 4332
Pridružen/a: 11 dec 2011, 00:58
Lokacija: Brdoviti Balkan
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ceze » 24 apr 2013, 01:58

DukeOfWellington je napisao/la: Treba bit čovjek i reć, jest brate Bayern je za nas pojam, a mjera su nam Schalke i Bayer Leverkusen. Može se volit klub koji nije top. Ja volim Želju, ništa ni nije problem reć da su Zvezda,Partizan, Hajduk i Dinamo iz druge priče. Zvezda je bila državni projekt i možda je zato bila to što je bila tad, ali to je tako, šta da se radi.

Zaključak: Ne mora se navijat za Borussiju pljuvajući po Bayernu.
Svaka ti čast, svaka na mjestu.

U potpunosti se slažem sa tobom i onime što si napisao ovdje u vezi Goetzea.

Još samo da se nadovežem i kažem da je najveća glupost ovo što se piše da je Bayern namjerno ovu vijest plasirao u vrijeme polufinalnih duela LP kako bi poljuljao BvB i uzrokovao njihovo ispadanje.
Vjerovali ili ne, BvB je njemački klub kao i Bayern i njihov odnos je pozitivan i zdrav za razliku od onog između Barce i Reala ( isti taj Bayern je spasio bankrota BvB ).
Njemačko finale puno toga može donijeti njemačkom fudbalu, a samim time i Bayernu.
Na kraju krajeva imate i službenu izjavu Bayerna gdje se oni ograđuju od toga.
Gdje prestaje razum, počinje Bosna ...

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KSIVLE » 24 apr 2013, 08:46

Zanimljivo rezoniranje ovih dušebrižnika sa susjednih podforuma - BL je slaba zbog jakog kluba, a druge lige su jake kad imaju jaki klub. Šizologika. :lol: I ne znam što sad misle da će Borussia propast, kad će Borussia i dalje biti i u njemačkom i u europskom vrhu.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 24 apr 2013, 13:10

Caligiuri u Wolfsburgu...
Flum u Eintrachtu, i ovo im je vec drugi igrac kojeg su doveli iz Freiburga. Prije toga to je bio transfer Rosenthala. Freiburg se raspada zbog ovih klauzula u ugovoru, a bilo je i za ocekivati da ce do ovoga doci nakon uspjesne sezone - a takodjer treba uzeti u obzir i platnu moc Freiburga i ostalih klubova u Bundesligi.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17854
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 24 apr 2013, 13:14

I onda ce takav Freiburg da igra Europu. :evil:
Do kraja je preostalo jos 4 kola a ja se nadam da ce oni u svim utakmiama zijaniti.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la L'Avvocato » 24 apr 2013, 13:16

KSIVLE je napisao/la: Znači nije stvar u slaboj BL nego prejakom Bayernu.
Tako nekako. Ne kazem ja da je BL krš od lige, već da ovim nastupima u LP-a jednog ili dva kluba teško možeš ocijeniti koliko je liga jaka.

Poredite odmah BL sa Primerom, a mislim da poređenje nije na mjestu. Pa klubovi iz Primere su osvajali Kup Uefa u isto vrijeme i kad je Barca bila osvajač LP-a. E u tome je poenta. Kad dominiraš kompletnim kontinentom. Na svi poljima, a ne samo s jednim klubom.

Pa ne mogu se Stuttgart ili Lever kititi perjem Bayerna ili Dortmunda, jer nije njihova zasluga sto liga napreduje.


I bilo bi fino kad bi pojedinci s ovog pdf-a mogli vršiti pristojnu raspravu o tome bez vrijeđanja. Just sayin'.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 24 apr 2013, 13:30

L'Avocato,
priznajete li vi konačno da je Bundeska po trenutnom jača od Serije A? :?:

Ako jeste, koliko :?: , ako nije, koliko? :?:

Neću reći da je Bundeska sveukupno kvalitetnija od Premieršipa, ali ću reći da sam nekad uživao u igrama Čelzija, Arsenala, Junajteda,
a derbiji istih se ne bi propuštali.

A šta je danas, potpuno nezaintereovan za takvo nešto,
kvaliteta fudbala očajna, nikakve igre,
slično je i sa Italijom, samo što su još dublje otišli...

Ko nije konkurentan u Evropi, taj nije atraktivan ni u svojoj ligi,
to je činjenica kada se uzme sveukupnost ljudi koji prate ovu igru,
pa nije ni čudo da ljudi danas najviše vole gledati baš ove 4 ekipe što igraju polufinale.

efe, nemoj Djuka, dobar je Djuk, postovi su melodija,
Djuk navrati nam češće. :)

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la L'Avvocato » 24 apr 2013, 13:40

Da jeste jača. I zašto me persiraš :D


Jača je po organizaciji, po infrastrukturi, po finansijskoj stabilnosti, po gledanosti itd. itd. To je toliko očito da nema smisla raspravljati se o tome.

Što se tiče samog poređenja klub vs klub reći ću samo da su 2 top kluba iz Bundeske bolja od 2 top kluba iz Serije A.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 24 apr 2013, 13:52

E super,
još ranije kad je bilo Bajern-Juve, sve se čudim šta ovaj ovako pozitivno piše, kad prije jedan od naj je gorih bio :mrgreen: , ali izgleda da sam te zamijenio s nekim. :)

Takvo je stanje, i ko prati ništa drugo 'sem poštenja mu nije potrebno da to prizna.

Primera je i dalje najjača, ligi koja ima takvu moć u skautingu i mladim igračima uz sve ostalo je neminovnost da bude najbolja, ako ćemo kvalitet fudbala gledati.

Premieršip ima i najveći potencijal, ali kvalitet fudbala je u velikom padu.

Seria A, nažalost 'sem Juventusa donekle nema ni jedno ni drugo.

Bundesliga ima čvrstu podlogu, rad sa mladima, pune tribine, financijski najstabilnija,
a još fali da se fudbalski kvalitet pojača, što se iz godine u godinu sve više radi,
tako da neću više ništa govoriti, djela su ta koja će pokazati...

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41338
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 apr 2013, 13:54

Klare je napisao/la: pa nije ni čudo da ljudi danas najviše vole gledati baš ove 4 ekipe što igraju polufinale.
Pa sad, siguran sam da Prem i dalje privlači najviše ljudi pred male ekrane, što govore i noFci od TV prava koje su te TV kuće izdvojile da bi njihovi gledatelji i pretplatnici uživali u čarima Prema, a oni uzeli lovu od njih zajedno sa lovom od marketinga ;)

Dakle može se reći da Barca i Real pojedinačno privlače više ljudi od nekih drugih ekipa, ali kao liga ne, isto to vrijedi i za Bayu i Dortmund ;)

Ovdje ne govorim o jačini lige kroz prizmu uspjeha u Europi, gdje je očito da su Primera i Bundeska sa ovom sezonom ispred Prema, već o segmentu koji je isto tako jako bitan kad se porede lige petice globalno gledajući, a to je taj marketinški kolač, kao i privlačnost i atraktivnost neke lige običnom potrošaču i gledatelju ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Narin
Postovi: 8332
Pridružen/a: 05 avg 2011, 11:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Narin » 24 apr 2013, 13:57

Vaša mišljenja o Larsu Benderu? Da li je bolji i veći potencijal od svog brata?
Gledao sam ga svega 3,4 puta,tako da nemam neko formirano mišljenje o njemu,a nisam nešto ni obraćao previše pažnje na njega,a vidim da je povezan sa Unitedom duže vrijeme,pa me zanima..

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Neutral » 24 apr 2013, 14:07

Narin je napisao/la:Vaša mišljenja o Larsu Benderu? Da li je bolji i veći potencijal od svog brata?
Gledao sam ga svega 3,4 puta,tako da nemam neko formirano mišljenje o njemu,a nisam nešto ni obraćao previše pažnje na njega,a vidim da je povezan sa Unitedom duže vrijeme,pa me zanima..

Ja mislim da je Lars bolji od Svena ali tu su negdje oba. Sven nema kvalitetan šut dok Lars zna dati gol i asistirati.

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Semir bvb » 24 apr 2013, 15:15

http://www.wuv.de/marketing/world_socce ... a_der_welt" onclick="window.open(this.href);return false;

Uzimajući u obzir razne kriterije od finansija, preko posjete na stadionima, golova po utakmici, uspjeha u Evropi, infrastrukturi, kvalitetu igrača i trenera itd., magazin "World Soccer" (London) koji o fudbalu izvještava i piše od davne 1960.g. proglasio Bundesligu najboljom ligom na svijetu. ;)

1. Deutschland 60 Gesamtpunkte
2. England 55 Gesamtpunkte
3. Spanien 46 Gesamtpunkte
4. Italien 37 Gesamtpunkte
5. Brasilien 36 Gesamtpunkte
6. Mexiko 30 Gesamtpunkte
7. USA 28 Gesamtpunkte
8. Holland 26 Gesamtpunkte
9. Frankreich 22 Gesamtpunkte
10. Argentinien 20 Gesamtpunkte

Pozdrav! ;)
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la KSIVLE » 24 apr 2013, 16:03

L'Avvocato je napisao/la: Tako nekako. Ne kazem ja da je BL krš od lige, već da ovim nastupima u LP-a jednog ili dva kluba teško možeš ocijeniti koliko je liga jaka.
Prika nisu 2 kluba, to je vaša mantra. U zadnje 3 godine BL je imala 3 kluba koja su bili polufinalisti CL, dok SA nije imala nijednog polufinalista ni u CL, ni u EL. U zadnjih 5 godina, BL je imala i Werder i HSV u polufinalu EL, dok Italija osim Intera 2010. nije imala nikog. BL je u međusobnim dvobojima bolja od SA, a pogotovo u CL, iako kao mantru ponavljate da su SA klubovi tamo uspješniji. Fali dikoji trofej, ali mislim da nisi slijep da vidiš da je to pitanje vremena. Ovdje sam se malo nadovezao i na tvoj odgovor Klaretu.
L'Avvocato je napisao/la:Poredite odmah BL sa Primerom, a mislim da poređenje nije na mjestu. Pa klubovi iz Primere su osvajali Kup Uefa u isto vrijeme i kad je Barca bila osvajač LP-a. E u tome je poenta. Kad dominiraš kompletnim kontinentom. Na svi poljima, a ne samo s jednim klubom.

Pa ne mogu se Stuttgart ili Lever kititi perjem Bayerna ili Dortmunda, jer nije njihova zasluga sto liga napreduje.
Primera i Prem su objektivno još u kompletu ispred. Ali tendencija je zadnjih par godina takva da BL ide prema gore i da je sasvim izvjesna mogućnost da će u budućnosti biti ispred spomenutih. Pogotovo jer će se sa novim ugovorom za TV prava svim klubovima sliti puno više novca, a i sama liga je globalno sve zanimljivija i privlačnija ulagačima (tu su ove godine Bayern i BVB odradili ebački posao na promociji).

Kad već spominješ Kuzen, samo ću te podsjetiti da su oni lani u CL izbacili Valenciju kao br. 3 u Primeri. Sezonu prije isto je u CL učinio Schalke, Hannover je lani izbacio Sevillu u EL...
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 24 apr 2013, 23:09

Od veceras svi mi koji volimo ovu ligu i ovu drzavu mozemo biti ponosni. Put do ovog uspjeha je bio dug i trnovit, ali smo konacno dosli blizu cilja, a taj je da Njemacka ekipa nakon 12 godina uzme trofej u LP-u.

Jos jednom smo dokazali zasto cemo uskoro biti najbolja liga na svijetu, jer je ovaj uspjeh gradjen na odlicnom omladinskom pogonu, kao i na zdravim financijskim osnovama sto nije slucaj sa drugim ligama.

Rekao je UH 2008.godine da ce Bundesliga za 10 godina biti najaca liga na svijetu i mnogi su se ovome smijali ovdje na forumu, a samo je nas par pojedinca tada vjerovalo u njegove rijeci koje ce aBd uskoro postati stvarnost.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.