Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la skyisthelimit » 15 dec 2014, 23:17

Najbolje u ovoj situaciji je da se javi jedan jedini i neponovljivi kapiten i da sve posalje u p. materinu.
15.10 - 15.06 ...

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la storm_raider » 15 dec 2014, 23:18

Ma ja se i nadam da ce svemu tome opet posredovati Mirza. Daleko od nas svih, od ociju javnosti i medija.
Sport je lijek za tijelo i duh.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la neno#4 » 15 dec 2014, 23:20

Nece.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
edo07
Postovi: 1823
Pridružen/a: 01 jul 2008, 11:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edo07 » 15 dec 2014, 23:23

let3 je napisao/la:
save je napisao/la:Normalno je da će Jusuf stati uz menadžera prije nego uz savez, jer sigurno je da mu je menadžer doprinjeo karijeri nego država/savez. Šta je ba kome dala ova država/vlast? Kao da su ovi iz saveza drugačiji od političara.

Momak sigurno voli svoju zemlju i ljude, ali sigurno ne voli ove iz saveza.
pošteno govoreci, ova država nije nikome ništa dala (osim profiterima).

nije ništa dala ni Teletoviću ni Đedoviću, pa opet momci dolaze/odazivaju se na svaku reprezentativnu akciju :!: njihovi menadžeri ne prave cirkus i medijskom prepucavanje sa košarkaškim savezom.

i kako to da se Harun prepucava samo sa yebenim menadžerom Nurkića, a sa ostalim nema problema i facebook prepiski...i to sa istim menadžerom koji je otjerao Begića i Preldžića od selekcije BiH.

de malo, razmislite prije nego što napišete post ;)
Preldzica nije menadzer otjerao od repke...sva sreca pa je Emir fino odgojen momak pa ne zeli bilo sta da kaze po tom pitanju u javnosti jer zna kakvu bi pojedinci napravili kampanju protiv njega...mada je i ovako Emir pretrpio niz uvreda...

Avatar
Liverpool. YNWA
Postovi: 2170
Pridružen/a: 10 avg 2010, 09:13
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Liverpool. YNWA » 15 dec 2014, 23:24

neno#4 je napisao/la:Nece.
de hajde ovako iskreno, vjerovatno znaš ljude iz saveza, da li će Juka igrati za nas na predstojećem Euru?
#Ynwa

Avatar
emir79
Postovi: 8774
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la emir79 » 15 dec 2014, 23:25

Ma neka Mirza sredi, da njegov menadzer preuzme Juku i stvar rjesena. Yebo Enesa shupka.
Juka je najmanje ovdje kriv, sta on moze, kad zavisi od menadzera. Ne moze se on jos distancirati od njeg, nema te mogucnosti, a ni sigurnosti.

Harun je sve upravu , Harunu i ne smeta Juka, nego Enes.

Ne moze biti slucajnost da su svi puleni Enesovi zaigrali za Janeze.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

let3
Postovi: 29297
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la let3 » 15 dec 2014, 23:27

storm_raider je napisao/la:Ma ja se i nadam da ce svemu tome opet posredovati Mirza. Daleko od nas svih, od ociju javnosti i medija.
Mirza je gospodin, ljudina, patriota dokazani....zašto bi se on spuštao i molio nadobudnog klinca, ako ovaj vec nece da igra :?: ...na koncu, to nije njegov posao....ne treba se moliti neko ili muntati da igraš za državnu selekciju, to je van svake pameti

pa jbt, nekad su košarkaški reprezentativci dolazili kroz tunel, preko piste, preko UNPROFOR-a, ne znam ni ja kako....generacija Avdića, Markovića, Firića, Alihodžića itd (znaci, sve dokazani igraci i velicine)....a danas se mora MOLITI decko od 20 godina, kojem bi trebala biti cast što je pozvan :puke: mora mu generalni sekretar ici na noge u daleki Denver, da ga munta i prosi kao što se prosi mlada pred udaju...pa ko si jbt tito mrtvi :o :shock: Novitzki se redovno odazivao za Njemačku, jedan Manu Ginobili za Argentinu, Navaro 15 godina nije propustio ni jednu utakmicu svoje selekcije

ma jooooj, ovo je jedno veliko sranje od price...za povracanja :puke:
Zadnja izmjena: let3, dana/u 15 dec 2014, 23:30, ukupno mijenjano 1 put.

Ramirez5
Postovi: 565
Pridružen/a: 24 jul 2012, 04:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ramirez5 » 15 dec 2014, 23:28

neno#4 je napisao/la:
Ramirez5 je napisao/la:Lijepo bi imati na umu kada poredimo Jusufa sa bilo kojim od igrača po meni Emir S.ima veći respekt od Juke, onda Juka pa svi redom iz jednog prostog razloga koliko znam niko od ostalih nije ni imao mogućnost da igra za drugu državu. Ova dva momka su sigurno imala i mogla sigurno imati bolju prođu i zbog toga oni po meni nisu ostali.
Menadžer kao svaki menadžer u igraču gleda novac. Ja vam odgovorno tvrdim da su ljudi iz Sloboda imali informaciju za Jusufa kada je bio 5 ili 6 razred, po mojim saznanjima neko ga je čak i posjetio vidio momka i otišao. Nakon pola godine pojavljuje se menadžer koji vodi dijete u Italiju na preglede. Po povratku sa pregleda otac i menadžer djecaku od 12 godina angažuju jednog od najboljih trenera na području TK za individualan rad i rade tri puta sedmično 7 i 8 razred. Obzirom da dječak sa nepunih 15 godina nije nigdje registrovan, prva mu je registracija u Laškom. Njegov prvi zvaničan izlazag na internacionalnu scenu je na Zvezdinom juniorskom turniru eurolige u beogradu februara 2012.godine kada je nastupao kao posudbeni igrac za tim Olimpije iz Ljubljane zajedno sa Emirom Sulejmanovićem i već tada i prvi i drugi bili zapaženi od strane inozemnih skauta. Sada mi je puno jasnije zbog čega menadžer nije želio registraciju u BiH jer bi ini u KS mogli komplikovati situaciju.
Koliko znam Alen Omić je otišao isto skoro možda čak i za mandata Mahmutovića, mada pomenuti nema sa Omićem nikakve veze jer momak je tražio i dobio potrebne uslove za rad čini mi se u Laškom, na zalost ali tako je. Da su ostali u BiH najvjerovatnije bi radili u nekoj zaštitarskoj agenciji isl.
Kao istinski patriota koji je ovu drzavu branio sa 18.godina volio bih da Savez jasno odgovori na pitanje Trnovčeviča o Emiru Preldžiću jel bio registrovan u bih, jel KS izdao potvrdu da Preldžić nije registrovan u BiH neovisno kada je to bilo TO JE JAKO BITNO DA ILI NE[/b]. Ovim ne želim braniti ni osuđivati Jusufa, ali se želim poistovjetiti sa ocem (koji i sam imam dijete koje trenira košarku baš zbog tog Jusufa) koji je bio prinuđen poslati dijete mlađe od 15 godina u bijeli svijet da traži glavi salameta i sada kada je postao neko i nešto svi bi se kitili njegovim perjem dok je njegov otac (zna on kako) slao novac sinu jer tuđina je tuđina a mogao je možda svaku većer da ga zagrli prije spavanja. Ja sam osoba okoja je pratila 90 % utakmica U18 počevši od prve sa Belgijom kada pa do polufinala i finala, 80% utakmica U20 i najteće mi je pala protiv Portugala. Da U18 i U20 nisu izborile plasman u A diviziju ja se pitam da li bi interes mladića da igraju za našu a ne za neku drugu reprezentciju bio kao što je sada bojim se. Neno#4 ovdje navodi kako mu je Savez pomogao oko vize u što mogu da povjerujem ali da povjerujem da je sportski trener Cedevite poslušao nekoga iz Saveza a da nije poslušao Acu to mi nikako ne ide u glavu, a i na kraju je i Aco popljuvan i svi smo to prihvatili zdravo za gotovo. Ono što želim rećina kraju jeste da je zadaća ljudi koji za to primaju plaću da naprave takav ambijent kako bi doveli najbolje ma odakle oni bili, a posebno ako si iz BiH. Ako to nisu u mogučnosti neka daju ostavke kao svi moralni ljudi jer problemi se rjšavaju unutar kuće a ne FB statusima. Mislim da je daleko lakše naći u BiH zamjenu za Mahmutović i Konakoviča nego za Teletovića i Nurkića.


Ajde razmisli malo svojom glavom. Kao prvo, Alen Omic, je li tako je 1992. godiste? Ako se ne sjecas Harun je dosao u Savez 2010. godine pred kvalifikacije za prvenstvo u Litvaniji. A Omic je vec bio u Sloveniji opuno prije toga. Druga stvar, po kojoj osnovi se Kosarkaski savez Bosne i Hercegovine ista pitao kada su Slovenci (Enes Trnovcevic) i Turci radili trampu? Emirov otac (Zila) je zvao Savez tada i rekao da ce Emir samo igrati za BiH, ako mu dopuste da igraju. Sutradan je Emir otisao i poceo igrati za Tursku. Dosta lazi vise i obmana. Ne sportski treenr, nego sportski direktor. Jusuf je odmah usao u konflikt s Acom, ako te to zanima, pojasnit cu ti. Aco ga je "ledio" na klupi, molio Jusuf da mu se pomogne. Tad mu nije pomogao Enes. To sto pricas ti i o cemu pricas, docarat cu ti na primjeru malog Muse. Sejo Bukva ga doveo iz Bihaca, niko nije znao za njega, sve mu dao, dijete potpisalo za Cedevitu i sad Sejo treba reci da je Musa njegov?! To sve sto je uradio Enes je unovcio itekako.

Jusuf je mlad decko, nezreo, ali ovo sto radi posljednjih dana je malo reci bezobrazno. E nema druge, nego mu na seljacki nacin i bezobrazno odgovoriti.


Neno#4, prihvatam ispravku da sam pogriješio da nije Mamić sportski trener nego direktor. Pretpostavljam da bi trebao znati da se Juka kod Maljkovića već bio izborio minutazu i to je Maljković priznao na presici pred sami odlazak. Dolaskom Ace koji je bio pod pritiskom loših rezultata cijenim da ga je više ledio zbog toga što se plašio da će mu prigovoriti da ga forsira zbog repke. Što se tiže rada sekretara Saveza mogu reći samo riječi hvale, ali da ga j Mamić poslušao a da nije i sam bio ubijeđen da je to bolje za njegov razvoj u to nisam sigurn. Na kraju ga lijepo unovčiše. Nisam sretan zbog ove sve halabuke, bez obzira i da je Juka eto kriv 100% moglo se to riješiti i sada treba pokušati ako je moguće ako ne nije uredu da se blati bilo ko. Ovošto je sekretar izašao sa FB statusom najbolje je opisao F.Zametica i ja ne bih dalje komentirao. Ne dopadaju mi se komentari tipa "Da nije bilo Saveza Jusuf ne bi bio što je sada" ili ako ne bude Jusufa bićemo slabi pa šta. Island nas je namučio u Mejdanu kad smo igrali sa Mirzom, a imam osječajda smo lakše dobili u Islandu bez Mirze. Dakle koga nema bez njega se može i mora. A ovo za Preldžića doista nema nikakve veze sa ovom postavom u Savezu, ali se treba očitovati je li ili nije izašla potvrda iz Saveza ma koje vrijeme to bilo, arhiva mora postojati. Treba momka popustiti neka se posveti treningu i igrama, a kad dobije poziv vidjet ćemo hoće li se odazvati to je njegovo pravo, a koliko vidim i sreća sto je u NBA ligi pa moće i odbiti a da zbog toga on i klub ne pretrpe sankcije. Ako bi igrao po onoj kada ide u vojnike "tri ga vuku a dvoica tuku" bolje je d i ne igra. L.P.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 15 dec 2014, 23:36

let3 je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Ma ja se i nadam da ce svemu tome opet posredovati Mirza. Daleko od nas svih, od ociju javnosti i medija.
Mirza je gospodin, ljudina, patriota dokazani....zašto bi se on spuštao i molio nadobudnog klinca, ako ovaj vec nece da igra :?: ...na koncu, to nije njegov posao....ne treba se moliti neko ili muntati da igraš za državnu selekciju, to je van svake pameti

pa jbt, nekad su košarkaški reprezentativci dolazili kroz tunel, preko piste, preko UNPROFOR-a, ne znam ni ja kako....generacija Avdića, Markovića, Firića, Alihodžića itd (znaci, sve dokazani igraci i velicine)....a danas se mora MOLITI decko od 20 godina, kojem bi trebala biti cast što je pozvan :puke: mora mu generalni sekretar ici na noge u daleki Denver, da ga munta i prosi kao što se prosi mlada pred udaju...pa ko si jbt tito mrtvi :o :shock: Novitzki se redovno odazivao za Njemačku, jedan Manu Ginobili za Argentinu, Navaro 15 godina nije propustio ni jednu utakmicu svoje selekcije

ma jooooj, ovo je jedno veliko sranje od price...za povracanja :puke:
Ta su vremena prošla od kada su taj njihov patriotizam iskoristili gnjide koje su stvorili svoje begovate gdje oni vladaju u luksuzu, a obična raja opet crnči sa hljeb nasušni
Nema toga više
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Admir_Sa » 15 dec 2014, 23:46

al pazi ti samo kakvi smo mi retardi kolektivno

godinama nam najbolje igrače uzimaju susjedi, bilo da je fudbal, rukomet, košarka, odbojka, tenis i šta ti ja znam u pitanju. mi koji živimo za bh sport uvijek strahujemo da nam neko nekoga ne mazne, a onda se pojavi neko kao juka, "naš čovjek", svjetski talenat i opet ispadne neko sranje i veliki upitnik hoće li igrati za nas

prokleo je neko ovaj prostor dobro
nema potpisa

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la skyisthelimit » 15 dec 2014, 23:50

@let3, ponovo si u prici Parkera zaboravio spomenuti, ne valja ti to :nene: :nene: Inace, sve udure..
Na pocetku sam bio na strani Juke, sad vec pretjeruje. Umjesto samo da javi da ce se odazvati na eventualni poziv selektora bez obzira na sve, on vatru dodatno potpiruje benzinom, a benzin je u ovom slucaju njegov kvazimenadzer dokazani neprijatelj Bosne. Cak bi i Nikola Spiric dao nase drzavljanstvo Omicu, Begicu i sl, da nije bilo ovog ulojenog glavonje.
15.10 - 15.06 ...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61981
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Virtu4l » 15 dec 2014, 23:51

nele-BHF je napisao/la:Juka ne igra ni za Haruna ni za Dinu ni za savez ni za Trnovčevića.

Ako ne bude igrao za repku jedini krivac je sam on i što se mene tiče neka igra gdje hoće i neka radi šta hoće, ne interesuje me.
Tako je majstore. Kao što reče gazijabih, ko neće traži razloge, ko hoće traži načine. Ako ne bude igrao za nas na prvenstvu, za to nema opravdanja i nikad mu se ne treba oprostiti. Ne zanima me ni Harun, Dino, Enver, Enes, ni Šaban i Murat.
Evribadi sej Željo
Željoooo

FairBet
Postovi: 318
Pridružen/a: 04 dec 2014, 03:20

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la FairBet » 15 dec 2014, 23:56

Nema to veze sa prokletstvom nego sa indolentnoscu obicnog gradjana.
U bilo kojoj sferi zivota kada se neko docepa nekog radnom mjesta gdje se za nesto pita (citaj fotelje kakve) i onda stane pred ogledalo on ne vidi sebe u ogledalu nego slika
Godinama se ne pruza nikakav otpor takvim ljudima i oni svoju poziciju iskoristavaju do kraja.

Ja samo mogu ponoviti ono sto sam rekao i ranije:Vise ce nam faliti Nurkic ili bilo koji drugi igrac nego li neki kloc iz saveza

bordobijeli
Postovi: 14302
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bordobijeli » 16 dec 2014, 00:01

FairBet je napisao/la:Nema to veze sa prokletstvom nego sa indolentnoscu obicnog gradjana.
U bilo kojoj sferi zivota kada se neko docepa nekog radnom mjesta gdje se za nesto pita (citaj fotelje kakve) i onda stane pred ogledalo on ne vidi sebe u ogledalu nego slika
Godinama se ne pruza nikakav otpor takvim ljudima i oni svoju poziciju iskoristavaju do kraja.

Ja samo mogu ponoviti ono sto sam rekao i ranije:Vise ce nam faliti Nurkic ili bilo koji drugi igrac nego li neki kloc iz saveza
kako vam nije jasno da svi zele da Juka igra ,ja ne znam kako vi zakljucujete da neko iz saveza ne zeli juku :?:

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la calcio » 16 dec 2014, 00:17

edo07 je napisao/la: Preldzica nije menadzer otjerao od repke...sva sreca pa je Emir fino odgojen momak pa ne zeli bilo sta da kaze po tom pitanju u javnosti jer zna kakvu bi pojedinci napravili kampanju protiv njega...mada je i ovako Emir pretrpio niz uvreda...
Preldzic je supak. Niko ga nije natjerao da nas zayebe i da zaigra za Tursku nego je sve uradio svojevoljno.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 16 dec 2014, 00:26

bordobijeli je napisao/la:
FairBet je napisao/la:Nema to veze sa prokletstvom nego sa indolentnoscu obicnog gradjana.
U bilo kojoj sferi zivota kada se neko docepa nekog radnom mjesta gdje se za nesto pita (citaj fotelje kakve) i onda stane pred ogledalo on ne vidi sebe u ogledalu nego slika
Godinama se ne pruza nikakav otpor takvim ljudima i oni svoju poziciju iskoristavaju do kraja.

Ja samo mogu ponoviti ono sto sam rekao i ranije:Vise ce nam faliti Nurkic ili bilo koji drugi igrac nego li neki kloc iz saveza
kako vam nije jasno da svi zele da Juka igra ,ja ne znam kako vi zakljucujete da neko iz saveza ne zeli juku :?:
Toliko žele da ga odje.baju preko facebooka, naravno drugi valjaju jer imaju podobnog menagera
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61981
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Virtu4l » 16 dec 2014, 00:40

nerminh74 je napisao/la:Toliko žele da ga odje.baju preko facebooka, naravno drugi valjaju jer imaju podobnog menagera
Gdje su ga odyebali? Dokaži ili prestani lagati i vaditi iz konteksta kako tebi odgovara.
Evribadi sej Željo
Željoooo

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 16 dec 2014, 00:45

Virtu4l je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Toliko žele da ga odje.baju preko facebooka, naravno drugi valjaju jer imaju podobnog menagera
Gdje su ga odyebali? Dokaži ili prestani lagati i vaditi iz konteksta kako tebi odgovara.
Ja lažem, obrati pažnju na rječnik, a proćitaj tekst na portalu
A ja za razliku od podbocnika saveza upravo gledam cijelu sliku, a ne vadim iz konteksta
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61981
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Virtu4l » 16 dec 2014, 00:49

Ne zanima me tekst u kojem me autor istog naziva 'slabije obrazovanim' ako dajem podršku Harunu Mahmutoviću.

Postavio sam ti konkretno pitanje, na koji način su odyebali Jusufa Nurkića putem Facebooka. Kopiraj mi tu rečenicu, dokaži ono što govoriš.
Evribadi sej Željo
Željoooo

FairBet
Postovi: 318
Pridružen/a: 04 dec 2014, 03:20

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la FairBet » 16 dec 2014, 00:52

Sama cinjenica da se clan saveza ili koji je vec klinac na drustvenoj mrezi tako ocituje o situaciji Nurkic je za izbacivanja iz istog.

zele oni Nurkica ali po nekim njihovim pravilima i cijenama

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.