FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

old school
Postovi: 739
Pridružen/a: 17 okt 2010, 21:37
Lokacija: Grbavica bb.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la old school » 03 maj 2015, 17:18

Ali smo dobro premirali igrace slavije hahahah ali jos imamo i para da ih premiramo..nikad mi zeljo nije blizi srcu i ako je uvijek tu u srcu ali sad sam pun radosti zbog svega osim juga..oda radosti na grbavici
I kad nas svi otpišu,stave na stub srama,diskreditiraju. Mi se vratimo,ne zato što smo Real Madrid već zato što postoji i onaj najsitniji atom ponosa zbog kojeg se i zadnja šuga koja nosi taj grb na dresu bori kao životinja.Ne placi stara to je od batina!

Avatar
Valter
Postovi: 819
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Valter » 03 maj 2015, 17:51

Mislio sam poslije utakmice da napišem neki moj osvrt na dešavanja na terenu u vezi same igre.

Otvorim forum kad gle čuda, pobjegulje sa „juga“ došle na sjever i još sebi daju za pravo da komentarišu gledaoce na sjeveru. I naravno desetak dežurnih odmah ovdje počne spinovati i vaziti kako se na sjeveru pljuje po igračima, upravi i sl. Ima na sjeveru pojedinaca koji možda nešto glasnije komentarišu sami tok utakmice, rijetki vjerovatno i pređu i granicu dobrog ukusa sa po kojom psovkom, ali to je sjever i tu dolaze nešto stariji navijači (vjerovatno i najvjerniji klubu dugi niz godina), navijači koji zbog godina iskustva i dugog pračenja fudbala općenito, vide neke propuste u samoj igri koje ovi mlađi ne vide. Zbog toga oni sebi i daju za pravo da komentrišu sami tok igre, i bolje uočavaju greške pojedinaca. Svi su oni nekada bili na jugu i na sasvim drugi način su doživljavali igru, dok su njihovi očevi bili na zapadu ili istoku (sjevera tada nije bilo) i nije im padalo na pamet da ih zovu „pljuvačima“. Pa zato su valjda treneri u fudbalu stari i iskusniji ljudi (a ne balavci od 16, 17, 18 godina) zato što ovi bolje poznaju samu igru. I onda dođu ovi „jugovići“ da nam dijele lekcije kako se treba ponašati i kako se treba voliti klub. Vrhunac nijhove nadahnutosti je napisati „sjever čemer“. Pa ti isti „jugovići“ rasturili su sve lijepo što se je vezalo za ovaj klub. Zbog njih dolazi max. 2.000 gledalaca, a ne zbog ovih na sjeveru. I umjesto da počiste stvari u svojoj kući (čitaj „jug“), oni evo 10 stranica foruma palamude, kako se treba ponašati na stadionu. Neki pametnjaković ovdje objavi sliku nekih navodnih pljuvača sa sjevera. Pa pi.cko što ne objavi sliku Benje ili Ize sa juga pa ne prokomentarisa „ovo su oni koji unose razdor na jug“. Jučer kakav, takav, onaj sjever je pomogao igračima da ovu utakmicu izguraju uspješno, a teško bi bez njihove podrške.

I kao što obično biva umjesto da se piše o onom segmentu u i oko Želje, koji je trenutno daleko najgori, a to je zna se „jug“, ovdje se razvezala pedagoška priča kako ove na sjeveru treba prevaspitati, pa i uz pomoć policije. Zato ako vam ne valja, vozite na jug pa nam o tamo pokažite kako se navija.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16574
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jestamaji » 03 maj 2015, 17:55

joj kako se radujem derbiju :mrgreen:

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SamoZeljo » 03 maj 2015, 17:56

Treba samo odstraniti donji dio. :bih:

slika

Avatar
katakomba
Postovi: 634
Pridružen/a: 09 jan 2015, 14:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la katakomba » 03 maj 2015, 18:10

Valter je napisao/la:Mislio sam poslije utakmice da napišem neki moj osvrt na dešavanja na terenu u vezi same igre.

Otvorim forum kad gle čuda, pobjegulje sa „juga“ došle na sjever i još sebi daju za pravo da komentarišu gledaoce na sjeveru. I naravno desetak dežurnih odmah ovdje počne spinovati i vaziti kako se na sjeveru pljuje po igračima, upravi i sl. Ima na sjeveru pojedinaca koji možda nešto glasnije komentarišu sami tok utakmice, rijetki vjerovatno i pređu i granicu dobrog ukusa sa po kojom psovkom, ali to je sjever i tu dolaze nešto stariji navijači (vjerovatno i najvjerniji klubu dugi niz godina), navijači koji zbog godina iskustva i dugog pračenja fudbala općenito, vide neke propuste u samoj igri koje ovi mlađi ne vide. Zbog toga oni sebi i daju za pravo da komentrišu sami tok igre, i bolje uočavaju greške pojedinaca. Svi su oni nekada bili na jugu i na sasvim drugi način su doživljavali igru, dok su njihovi očevi bili na zapadu ili istoku (sjevera tada nije bilo) i nije im padalo na pamet da ih zovu „pljuvačima“. Pa zato su valjda treneri u fudbalu stari i iskusniji ljudi (a ne balavci od 16, 17, 18 godina) zato što ovi bolje poznaju samu igru. I onda dođu ovi „jugovići“ da nam dijele lekcije kako se treba ponašati i kako se treba voliti klub. Vrhunac nijhove nadahnutosti je napisati „sjever čemer“. Pa ti isti „jugovići“ rasturili su sve lijepo što se je vezalo za ovaj klub. Zbog njih dolazi max. 2.000 gledalaca, a ne zbog ovih na sjeveru. I umjesto da počiste stvari u svojoj kući (čitaj „jug“), oni evo 10 stranica foruma palamude, kako se treba ponašati na stadionu. Neki pametnjaković ovdje objavi sliku nekih navodnih pljuvača sa sjevera. Pa pi.cko što ne objavi sliku Benje ili Ize sa juga pa ne prokomentarisa „ovo su oni koji unose razdor na jug“. Jučer kakav, takav, onaj sjever je pomogao igračima da ovu utakmicu izguraju uspješno, a teško bi bez njihove podrške.

I kao što obično biva umjesto da se piše o onom segmentu u i oko Želje, koji je trenutno daleko najgori, a to je zna se „jug“, ovdje se razvezala pedagoška priča kako ove na sjeveru treba prevaspitati, pa i uz pomoć policije. Zato ako vam ne valja, vozite na jug pa nam o tamo pokažite kako se navija.
ti si klasicni idiot. nije da branim delalica ili izu, ali nikako ne mozes reci da je jug najgori segmet zelje :puke:
Željezničar živimo !

Avatar
Valter
Postovi: 819
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Valter » 03 maj 2015, 18:24

katakomba je napisao/la:
Valter je napisao/la:Katakomba jedi gov.na
hvala na divnim rijecima. idi na sjever i je.bi majku svakom igracu nakon pogresnog pasa. al' da, bajic je kriv je jer najbolji strijelac lige, a promasi penal, i to vidi cuda sa 20 godina.. sram ga bilo !!
Nemoj mi se zahvaljivati na divnim riječima, nego pročitaj ono što si prije napisao.

Avatar
zubanovic89
Postovi: 512
Pridružen/a: 18 feb 2011, 10:08
Lokacija: Šta te briga?!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zubanovic89 » 03 maj 2015, 18:28

Najgori dio Želje nije jug, jer juga nema već dugo vremena ovo što gledamo u zadnje vrijeme je daleko od onoga što bi trebalo da bude. Ako ti vođe grupe od uprave traže pare da se ne pale baklje i šta ti ja znam još sve šta, nije to to. A što se tiče sjevera, ja sjedim na sjeveru zadnjih 5 sezona, ima 10 likova koji nisu stariji navijači koji su osijedili uz klub nego likovi između 30 i 40 godina koji ne guze ništa u životu pa im utakmica dobro dođe da se malo ispušu. Vazda su isti, sjede na istim mjestima i psuju iste stvari i napisao sam sinoć, napisaću i sad, treba im zabranit da dolaze na stadion. Ja često pobjegme na sjevero zapad jer pričaju take stvari da je nemoguće slušat i pratit utakmicu.
Sta bi dala da sam radio amater pa da cujes djecu oca ti i mater... All we hear is radio Maglaj, radio Tuzla radio Kladanj!!

BijeliLuk
Postovi: 159
Pridružen/a: 25 apr 2015, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BijeliLuk » 03 maj 2015, 18:33

Dosadni ste s tim zabranama preko foruma. Solite ovdje pamet, sve neke mu.donje, pridu mu opali mu samar, uradi nesto konkretno. Sta baljezgate ovdje i vi uvodite neke zabrane, organizujete utakmice preko foruma.

Avatar
zubanovic89
Postovi: 512
Pridružen/a: 18 feb 2011, 10:08
Lokacija: Šta te briga?!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zubanovic89 » 03 maj 2015, 18:40

BijeliLuk je napisao/la:Dosadni ste s tim zabranama preko foruma. Solite ovdje pamet, sve neke mu.donje, pridu mu opali mu samar, uradi nesto konkretno. Sta baljezgate ovdje i vi uvodite neke zabrane, organizujete utakmice preko foruma.
Da je korida umjesto utakmice na Grbavici, možda bi trebalo prić i opalit šamar. Ovako, trebaju u klubu da budu mudonje umjesto navijača i urade nešto. Chelsea zabrani trojici svojih doživotno da priđu stadionu jer su zajebavali crnca u tramvaju u Parizu. To je pravi klub.
Sta bi dala da sam radio amater pa da cujes djecu oca ti i mater... All we hear is radio Maglaj, radio Tuzla radio Kladanj!!

BijeliLuk
Postovi: 159
Pridružen/a: 25 apr 2015, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BijeliLuk » 03 maj 2015, 18:44

Idi gledaj Celsi, ovo je Bosna i Zeljo. Lako na forum doci i organizovati utakmice, izbacivati ljude i sl.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rooney88 » 03 maj 2015, 18:47

BijeliLuk je napisao/la:Idi gledaj Celsi, ovo je Bosna i Zeljo. Lako na forum doci i organizovati utakmice, izbacivati ljude i sl.
Sreca pa se ti i takvi kao ti ne pitate ko ce navijati za koga. Znam ja dobro takve, pola zivota sam pored istih proveo. Sve znaju, ko se tukao i gdje u Evropi, kakve parole dizu Delije i Grobari te BBB i neki tamo Poljaci, znaju sva desavanja na bilo kojoj tribinii u nasoj ligi ali imaju velike probleme sa sastavom Zelje recimo, rezultatima te sezone, strijelcima i igracima uopste ali znaju sve o bakljama, parolama i zastavama.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
themaniaks
Postovi: 1188
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la themaniaks » 03 maj 2015, 18:47

Steta sto se mi ne pojacasmo sa jednim ili dva igraca i sto ne zadrzasmo tomica,konkurencija nam je kurceva i mi ovako raspali se borimo za titulu.VOLIM TE ZELJO SVI U VRAPCICE
I zato ja navijam za Želju jer Željo jeste sve ono što oni nisu i Željo nije i nikad neće biti ono što su oni uvijek bili

Avatar
zubanovic89
Postovi: 512
Pridružen/a: 18 feb 2011, 10:08
Lokacija: Šta te briga?!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zubanovic89 » 03 maj 2015, 18:51

BijeliLuk je napisao/la:Idi gledaj Celsi, ovo je Bosna i Zeljo. Lako na forum doci i organizovati utakmice, izbacivati ljude i sl.
Ja sam jerane, ako te ko pita, dao više para Želji nego što si ih ti pojeo u životu i dolaziću na onaj stadion dok god me noge ne izdaju i srce ne otkaže. Zbog takvih ko ti nama je u društvu postao normalan izgovor ovo je Bosna. Da je manje takvih ko ti, fraza ovo je Bosna, bi značila nešto skroz deseto. Ako imaš šta osim propuha u glavi skontaćeš šta sam htio reć.
Sta bi dala da sam radio amater pa da cujes djecu oca ti i mater... All we hear is radio Maglaj, radio Tuzla radio Kladanj!!

Avatar
fczeljo
Postovi: 552
Pridružen/a: 07 mar 2010, 19:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la fczeljo » 03 maj 2015, 18:56

themaniaks je napisao/la:Steta sto se mi ne pojacasmo sa jednim ili dva igraca i sto ne zadrzasmo tomica,konkurencija nam je kurceva i mi ovako raspali se borimo za titulu.VOLIM TE ZELJO SVI U VRAPCICE
Baš sam Tomića komentarisao jučer na tekmi. Uprava je kriva ako kojim slučajem ostanemo bez evrope. Siguran sam da bi dobili i Slobodu i Radnika da je Tomić igrao. Sa njim bi imali širinu i brži protok lopte, a tamam je toliko falilo da se dobiju te dvije utakmice, a i da bolje prođe ova sa Borcem.

Na plati je svakako, a evropa donosi dvije-tri stoje hiljada eura, što ne bi sigurno dobili za njega. Elem, kad je Borussia mogla držati Lewandowskog koji je potpisao ugovor sa Bayernom, mogli smo i mi Tomića. Generalno mislim da je pogrešna praksa ucjenjivanja igrača. On je tu da igra zbog rezultata, nismo mi trgovina pa da kupujemo i prodajemo igrače. Više se isplati ući u Evropi u što kasnijem pretkolu, nego što bi eventualno dobili prodajom igrača. Ovako možemo ostati i bez jednog i bez drugog.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Elegant » 03 maj 2015, 18:57

Radnik - Velez 1:0, izgleda mostarci losi u gostima na domacem terenu jako opasni, kod nas nekako obrnuto s time da smo mi pehovi na domacem terenu. :think:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Minjore
Postovi: 2034
Pridružen/a: 13 avg 2014, 17:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Minjore » 03 maj 2015, 19:08

Ovo smo kolo odradili, misli iskljucivo idu u mostar i na nasu tekmu s velezom, sve ostalo po strani..
Nek smo vazda puni Bosne, a i Bosna puna nas ! Manijaci 1987

Alipasino
Postovi: 7931
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 03 maj 2015, 19:23

Ljudi nemojmo bit djeca kad svi znamo da pitari moraju osvojit pa kad bi se liga raspala.Mi moramo osvojit to 3 mjesto da nebi zavisili od kupa.imamo 3 teska gostovanja da nemogu teza bit i radujte se ovoj djeci koji ce najvjerovatnije izborit evropu.pustite pricu da je osto ovaj da je ona usla da smo uzeli Slobodu pa eto nas nam ga zavali pa bi mogli rec e da smo ga kupili.Dakle kako je tako je podrzat ovu djecu i cestitam im na kraju sezone kako god zavrsilo.

Avatar
themaniaks
Postovi: 1188
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la themaniaks » 03 maj 2015, 19:25

Ma samo nek pojedu onaj teren gore a siguran sam da hoce,Oda ce ih znati postaviti i rezultat nece izostati.Nadam se da ce Enis uletiti umjesto Eldara bas ko sto je u Tuzli uletio na stopera pa odigrao odlicno takodje bi umjesto Bogdanovica volio vijdeti Uzelca jer mi ovaj prvi ne djeluje sigurno.Strpljivom i pametno cekati svoju sansu,mostarci su najopasniji iz kontri i tu se traba paziti al zna to Odovic najbolje.Ne smijem ni pomisliti sta bi bilo kad bi dobili gore al o tom po tom :D Svi u Mostar
I zato ja navijam za Želju jer Željo jeste sve ono što oni nisu i Željo nije i nikad neće biti ono što su oni uvijek bili

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 03 maj 2015, 19:29

može tebi djelovati šta hoće, ali juče ponajbolji igrač. i da nije zabio gol. stoperi i antolović su juče izvadili nebrojene greške veznog reda i ja ne vidim nikakav razlog da se rotira. ako oda misli drukčije i rotiraće...ali mislim da ne misli. a sa enisom umjesto eldara sam siguran da ćemo biti čvršći, bez obzira da li ga spario sa dadom ili sa amirom.

BijeliLuk
Postovi: 159
Pridružen/a: 25 apr 2015, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BijeliLuk » 03 maj 2015, 19:32

Ma nije ni gledo utakmicu. Ne zna kako izgleda Bogdanovic..ne ulijeva mu povjerenje haha...lik sve stize..prejak bas!

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: jurisicduska i 37 gostiju.