Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37668
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jul 2015, 11:43

Jest vraga mrtvi Lech, Lech je ozbiljna ekipa. Oni ne igraju kreativno ali se zna sve sta ko radi, pa im i jace ekipe od Sarajeva tesko mogu uvaljati gol ili ih izdominirati..
U predovu ne rade nista spektakularno ali sve je to cvrsto i poslozeno..

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la rodjenisa » 23 jul 2015, 11:46

tuzlak1987 je napisao/la:Jest vraga mrtvi Lech, Lech je ozbiljna ekipa. Oni ne igraju kreativno ali se zna sve sta ko radi, pa im i jace ekipe od Sarajeva tesko mogu uvaljati gol ili ih izdominirati..
U predovu ne rade nista spektakularno ali sve je to cvrsto i poslozeno..
Kad sam rekao"polumrtvi Leh" mislio sam na Evropske okvire, znaci slijedi im povratak u realnost protiv Evropski solidnog Bazela
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

amypitar
Postovi: 8819
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la amypitar » 23 jul 2015, 11:53

rodjenisa je napisao/la:Ako ti @ami smatras da se bilo koji nas klub moze porediti s ferencom onda sam zabrinut za tebe,al fakat se granici sa ludosti porediti onakav klub sa ijednim iz BIH.Ljudima samo stadion kostao 40 miliona eura ,svemirski brod za nase uslove.Koliko su smo mali u Evropskim okvirima najbolje pokazuje ovaj dvomec Sarajeva sa polumrtvim Lehom ciji je najbolji igrac do jucer bio mali Stilic.
Nazalost ,dugo cemo mi gledati u ledja i Madjarima i Poljacima sto se klupskog fudbala tice :wave:
Mi pricamo o igrakom kadru,ti spominjes stadion. :clap:
Ja za stadion Ferenca nemam rijeci fakat je fantastican,ali on u ovom slucaju on Ne igra sa Zeljom.Stadion je jos ljepsi Milana, pa ne igra u Evropi.A primjera je milon.Kakve to veze ima sa igrackim kadrom ,meni nije jasno. :hmmmmm:
Ja ti pokusavam reci da je Mađarska liga u zadnje vrijeme u velikom padu.Evo ti primjer Videotona koji jedva na penale izbacuje amatere TNS WAL. Ili jedan Debrecen koji je igrao nekad u grupnoj fazi LŠ primi od Sutjeske 2 komada u CG.Taj mrtvi Lech je duplo skuplji i jaci od Ferenca.Pa jedna Legija kao od šale Seltiku zabije u Skotskoj 6 komada.
Opet ti kazem rijetkost je naci klub u Evropi ,a da je jeftiniji igracki od kluba, iz ove nase kikiriki lige. :urnebes:

pile87
Postovi: 7471
Pridružen/a: 14 nov 2009, 13:42
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la pile87 » 23 jul 2015, 12:02

amypitar je napisao/la:
rodjenisa je napisao/la:Ako ti @ami smatras da se bilo koji nas klub moze porediti s ferencom onda sam zabrinut za tebe,al fakat se granici sa ludosti porediti onakav klub sa ijednim iz BIH.Ljudima samo stadion kostao 40 miliona eura ,svemirski brod za nase uslove.Koliko su smo mali u Evropskim okvirima najbolje pokazuje ovaj dvomec Sarajeva sa polumrtvim Lehom ciji je najbolji igrac do jucer bio mali Stilic.
Nazalost ,dugo cemo mi gledati u ledja i Madjarima i Poljacima sto se klupskog fudbala tice :wave:
Mi pricamo o igrakom kadru,ti spominjes stadion. :clap:
Ja za stadion Ferenca nemam rijeci fakat je fantastican,ali on u ovom slucaju on Ne igra sa Zeljom.Stadion je jos ljepsi Milana, pa ne igra u Evropi.A primjera je milon.Kakve to veze ima sa igrackim kadrom ,meni nije jasno. :hmmmmm:
Ja ti pokusavam reci da je Mađarska liga u zadnje vrijeme u velikom padu.Evo ti primjer Videotona koji jedva na penale izbacuje amatere TNS WAL. Ili jedan Debrecen koji je igrao nekad u grupnoj fazi LŠ primi od Sutjeske 2 komada u CG.Taj mrtvi Lech je duplo skuplji i jaci od Ferenca.Pa jedna Legija kao od šale Seltiku zabije u Skotskoj 6 komada.
Opet ti kazem rijetkost je naci klub u Evropi ,a da je jeftiniji igracki od kluba, iz ove nase kikiriki lige. :urnebes:
Razlika u kvaliteti izmedju Videotona i Ferencvarosa je otprilike kao izmedju vas i Lecha...
FORZA LAZIO !!!!! AVANTI RAGAZZI DI BUDAPEST !!!!!

ren_hz
Postovi: 207
Pridružen/a: 02 feb 2009, 00:55
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la ren_hz » 23 jul 2015, 12:05

rodjenisa je napisao/la:Ako ti @ami smatras da se bilo koji nas klub moze porediti s ferencom onda sam zabrinut za tebe,al fakat se granici sa ludosti porediti onakav klub sa ijednim iz BIH.Ljudima samo stadion kostao 40 miliona eura ,svemirski brod za nase uslove.Koliko su smo mali u Evropskim okvirima najbolje pokazuje ovaj dvomec Sarajeva sa polumrtvim Lehom ciji je najbolji igrac do jucer bio mali Stilic.
Nazalost ,dugo cemo mi gledati u ledja i Madjarima i Poljacima sto se klupskog fudbala tice :wave:
Polumrtvi Lech, ali je zato Ferencvaros krema europskog fudbala jer ima stadion od 40 miliona eura :lol: :lol: :urnebes: :urnebes:
Lechova prcvara kostala samo 184 miliona eura :urnebes:
pile87 je napisao/la: Razlika u kvaliteti izmedju Videotona i Ferencvarosa je otprilike kao izmedju vas i Lecha...
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
Mada znam na sta si ciljao, razlika izmedju nas i Lecha uopste nije velika. Kao sto nije ni Videoton puno bolji od Ferencvarosa, mada opet znam na sta si i tu mislio :urnebes: :lol:
Zadnja izmjena: ren_hz, dana/u 23 jul 2015, 12:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37668
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jul 2015, 12:06

Na ciju stranu je ta razlika posto je Videoton sampion tamo bio proslu sezonu.. Ja mislim da su te dvije ekipe 50-50 u Madjarskom prvenstvu kao i Zeljo i Sarajevo ovdje..

pile87
Postovi: 7471
Pridružen/a: 14 nov 2009, 13:42
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la pile87 » 23 jul 2015, 12:11

tuzlak1987 je napisao/la:Na ciju stranu je ta razlika posto je Videoton sampion tamo bio proslu sezonu.. Ja mislim da su te dvije ekipe 50-50 u Madjarskom prvenstvu kao i Zeljo i Sarajevo ovdje..
Neki dan je igran superkup Ferenc je dobio Videotona 3-0 a vise je sarajevo imalo prilika protiv Lecha juce nego Videoton protiv Ferenca.
FORZA LAZIO !!!!! AVANTI RAGAZZI DI BUDAPEST !!!!!

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la rodjenisa » 23 jul 2015, 12:11

amypitar je napisao/la:
rodjenisa je napisao/la:Ako ti @ami smatras da se bilo koji nas klub moze porediti s ferencom onda sam zabrinut za tebe,al fakat se granici sa ludosti porediti onakav klub sa ijednim iz BIH.Ljudima samo stadion kostao 40 miliona eura ,svemirski brod za nase uslove.Koliko su smo mali u Evropskim okvirima najbolje pokazuje ovaj dvomec Sarajeva sa polumrtvim Lehom ciji je najbolji igrac do jucer bio mali Stilic.
Nazalost ,dugo cemo mi gledati u ledja i Madjarima i Poljacima sto se klupskog fudbala tice :wave:
Mi pricamo o igrakom kadru,ti spominjes stadion. :clap:
Ja za stadion Ferenca nemam rijeci fakat je fantastican,ali on u ovom slucaju on Ne igra sa Zeljom.Stadion je jos ljepsi Milana, pa ne igra u Evropi.A primjera je milon.Kakve to veze ima sa igrackim kadrom ,meni nije jasno. :hmmmmm:
Ja ti pokusavam reci da je Mađarska liga u zadnje vrijeme u velikom padu.Evo ti primjer Videotona koji jedva na penale izbacuje amatere TNS WAL. Ili jedan Debrecen koji je igrao nekad u grupnoj fazi LŠ primi od Sutjeske 2 komada u CG.Taj mrtvi Lech je duplo skuplji i jaci od Ferenca.Pa jedna Legija kao od šale Seltiku zabije u Skotskoj 6 komada.
Opet ti kazem rijetkost je naci klub u Evropi ,a da je jeftiniji igracki od kluba, iz ove nase kikiriki lige. :urnebes:
Ti drug imas drugi problem s ovom pricom i u to ne zeliim ulaziti.Ne znam uopste sto raspravljam s nekim ko i sad misli da je puno bitnije imati dobar marketing nego trofeje, ali eto ima svaga na dunjaluku pa onda ovo dodje kao blazi oblik retardacije.Cuj ,da omalovazava klub ciji trener ima godisnji ugovor na 400-500 milja eura i ciji igraci imaju svemirske uslove i primanja za nase pored fantasticno uredjenog drustva i lige.
Ali ode prica u pogresnom smjeru ,ovo je tema za prognozu sampiona PL i ja sam samo svoje misljenje bez da se posavjetujem sa strucnjacima za Evropski fudbal
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37668
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jul 2015, 12:15

pile87 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Na ciju stranu je ta razlika posto je Videoton sampion tamo bio proslu sezonu.. Ja mislim da su te dvije ekipe 50-50 u Madjarskom prvenstvu kao i Zeljo i Sarajevo ovdje..
Neki dan je igran superkup Ferenc je dobio Videotona 3-0 a vise je sarajevo imalo prilika protiv Lecha juce nego Videoton protiv Ferenca.
To je jedna utakmica samo, ali su ovi proslu sezonu u konacnici bili bolji..

Citao sam skoro nesto o tome da se Madjarska liga raspala i da je dosta ekipa u problemima finansijskim...

amypitar
Postovi: 8819
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la amypitar » 23 jul 2015, 12:18

Ferencváros Budapest
Total market value
7,11 Mill. £



FK Sarajevo
Premijer Liga
UEFA Champions League Qualification
Bosnia-Herzegovina
FK Sarajevo
Stadium: Asim Ferhatović - Hase 35.130 Seats

Total market value
13,88 Mill. €


Sve rečeno. :clap:

ren_hz
Postovi: 207
Pridružen/a: 02 feb 2009, 00:55
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la ren_hz » 23 jul 2015, 12:18

tuzlak1987 je napisao/la:
pile87 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Na ciju stranu je ta razlika posto je Videoton sampion tamo bio proslu sezonu.. Ja mislim da su te dvije ekipe 50-50 u Madjarskom prvenstvu kao i Zeljo i Sarajevo ovdje..
Neki dan je igran superkup Ferenc je dobio Videotona 3-0 a vise je sarajevo imalo prilika protiv Lecha juce nego Videoton protiv Ferenca.
To je jedna utakmica samo, ali su ovi proslu sezonu u konacnici bili bolji..

Citao sam skoro nesto o tome da se Madjarska liga raspala i da je dosta ekipa u problemima finansijskim...
Ne vrijedi bolan, u narednim danima cemo citati kako je Ferencvaros top europskog fudbala, bez obzira na vecerasnji ishod, samo sa razlicitm pravdanjima.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54670
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la MortemHz » 23 jul 2015, 12:27

Dovoljno govori da Ferencvaros ima koeficijent od oko 2000,skoro svaki nas BH predstavnik ima duplo vise i liga im je mozda malo malo bolja od nase,za infrastrukturu necu da pricam,to je vec klasa iznad i ko se provali ono pa rece da je Basel solidan :urnebes: :bow: Basel je gigant
Zadnja izmjena: MortemHz, dana/u 23 jul 2015, 12:46, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37668
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jul 2015, 12:30

Basel je nekih sezona top20 ekipa Evrope, nekad prodju i grupu u LP..

To je vjerovatno do koeficijenta Lecha problem bio, Legia je imala laksi put prosle godine..

amypitar
Postovi: 8819
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la amypitar » 23 jul 2015, 12:32

[quote="MortemHz"]Dovoljno govori da Ferenvaros ima koeficijent od oko 2000,skoro svaki nas BH predstavnik ima duplo vise i liga im je mozda malo malo bolja od nase,za infrastrukturu necu da pricam,to je vec klasa iznad i ko se provali ono pa rece da je Basel solidan :urnebes: :bow: Basel je gigant[/quote]

Ali oni imaju dobar stadion. :urnebes:
Ako si glup nisi čorav,vidis cijenu ekipe i sve ti je jasno.Biti krema evropskog fudbala,a igracki kadar ti vrijedi nesto vise od 7 mil.eura je više nego smiješno. :tokralju:

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la High » 23 jul 2015, 12:35

1. Sarajevo
2. Zrinjski
3. Olimpic


Ispadaju:

- pseudoradnici s Mercedes arene
- Drina
- Slavija
- Mladost
- Rudar
- Radnik
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la AnelZ » 23 jul 2015, 14:02

amypitar je napisao/la:Ferencváros Budapest
Total market value
7,11 Mill. £


FK Sarajevo

Total market value
13,88 Mill. €
Sarajevo je opet vrijednije, ali kako vam se uvijek izmakne (mislim i na vase i na nase navijace) da jedan klub uzmete € a druge funte... Provjerite svoje podatke prije nego ih objavite. Ferencváorsi u € vrijedi 10,09 Mill. €

I taj transfermarkt je cisto nagadjanje cijene igraca, poptuno irelevantan sajt.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10183
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la invincible1921 » 24 jul 2015, 03:28

MortemHz je napisao/la:Dovoljno govori da Ferencvaros ima koeficijent od oko 2000,skoro svaki nas BH predstavnik ima duplo vise i liga im je mozda malo malo bolja od nase,za infrastrukturu necu da pricam,to je vec klasa iznad i ko se provali ono pa rece da je Basel solidan :urnebes: :bow: Basel je gigant
Oni imaju taj kojeficijent radi afere o stimanju prije par godina...a i znao si to sao se pravis budala :crazy: Ekipa za koju igraju Gera, Hajnal, Varga, LAamah igraci koji su igrali u najjacim ligama svijeta dugo godina ne moze biti smijesna. Ti igraci bi bili u konukrenciji za prvih 11 u nasoj rep, dok u nasoj ligi jedva da imas jednog igraca koji bi mogo prismrditi nacionalnom timu...tako da. :kafa:

Da to opet nije neki mit o evropskom srajevu koje bi razbilo Maribora i Plazena i koje ce napas grupe...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54670
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prognoza šampiona Premijer lige BiH za sezonu 2015/16

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2015, 06:13

Pazi to su tvoje rijeci,realnost je bila ispadanje odmah ove godine a AKO budemo nosioci sljedece da probamo play off
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️


Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.