Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la solinas » 29 nov 2017, 18:02

Tritolone je napisao/la:
johnnyyK je napisao/la:
solinas je napisao/la:Hrvatska je izmisljena zemlja. Jadran historijski pripada kraljevini Bosni. ..Austrijske sluge i vazali. Izmisljena nacija.
Koja je to "historija" ? :urnebes:

Ajde minimozgicu deaktiviraj se, mozes za Praljkom slobodno.
Hoces da kazes da Bosanski kralj Tvrtko 1 Kotromanic nije vladao Jadranskom obalom. ..Otokom Hvar, i td i td.
Momak podhitno se skoluj.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la uNbx » 29 nov 2017, 18:02

Rooney88 je napisao/la:
dubrava je napisao/la:
Nastavit ću u slicnom tonu kao sto sam napisao već nesto slicno prosli tjedan nakon jos jedne odluke. Ovaj put odluka se tice neposredno moga naroda odnosno onih koji su u njegovo ime cinili zla.

Jako teško je priznati vlastite grijehe. A da bi ih priznali, prvo sami sebi, a potom i drugima, moramo ih spoznati. Tek kad smo ih spoznali možemo ih prihvatiti kao takve te se suočiti s njima i posljedicama koje oni nose. Priznanje vlastitog grijeha, odgovornosti i krivnje se ne mijenja tijekom čovjekova života, ono je uvijek isto, samo se manifestira drugačije. Dijete će sramežljivo gledati u pod i šutjeti i tom šutnjom dati svima jasan odgovor. Odrasli će pokušavati na raznorazne načine da ih negiraju, opovrgnu, pa kad ni to ne ide da ih umanje ili ublaže sa veznikom "ali" koje se u konačnici očituje ljutnjom, bijesom i pjenom na ustima.

Nije mala stvar priznati vlastiti grijeh. To je žestoka unutarnja borba svakoga od nas. Negiranje grijeha je u suštini negacija onoga dobra u nama.

A Hrvatska država bi to trebala učiniti. Priznati da je netko, nekada i zbog nečega, u ime nečije ideje i ovoga naroda napravio strašna zlodjela.

Masakrirao, ubijao, mučio, zlostavljao, silovao, rušio, palio, uništavao.

I tu ne smije biti nikakvog opravdanja. Ne smije biti ali. Nema ali. Nema ograde ni zareza.
To mora biti iskreno, jasno i otvoreno, bez uvijanja, bez rukavica.
To mora biti dano ne zbog međunarodne zajednice, Europe ili drugih moćnih centara, već radi nas samih, radi naše budućnosti i vlastitog zdravlja te na koncu, radi samih žrtava.

Moramo spoznati, prihvatiti i priznati da jesmo griješili. I da nam je žao.
Ti si jedan veliki gospodin I prostor danasnjeg Balkana vapi za ljudima koji ovako razmisljaju.
Nažalost, biće proglašen izdajnikom svog naroda, isto ko ti i ja jer ne šutimo o šljamu bošnjačke politike i kvaziheroja u toku rata i poslije, i jer nam je to u fokusu, a ne sranje po drugima. Meni po familije zijanilo od papaka sa brda, pa sam opet više kivan na ove što su im puna usta Bosne bila, a nisu stigli od punjenja svojih džepova da obezbjede pet metaka za borce, da ne pričam o iskorištavanju morala za slanje u unaprijed izgubljene akcije i vojne podvige. Kad svi skontaju da su ih najviše njihovi zavalili, na svim stranama, biće nam bolje.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8126
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rigoletto » 29 nov 2017, 18:03

solinas je napisao/la:
Rigoletto je napisao/la:
solinas je napisao/la:Hrvatska je izmisljena zemlja. Jadran historijski pripada kraljevini Bosni. ..Austrijske sluge i vazali. Izmisljena nacija.
o "austrijskim slugama i vazalima" čovjek koji rinta u Beču. :tokralju: :bih:
Ja sam ovdje po specijalnom vehabijskom zadatku, no to nije tema.
Niti mijenja cinjenicu o nepostojecoj hrvatskoj i izmisljenom narodu tkz "hrvatima".
To je tvoje mišljenje i to je sasvim uredu. Činjenica je pak da četkaš klozete pa samim time tvoje izjave nemaju nikakvu težinu.
goveđigulašmajka

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11416
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 29 nov 2017, 18:04

Zna li se ba šta je tačno popio ovaj u Haagu? :think:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8307
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 29 nov 2017, 18:08

Dubrava je čaršija,.
Zenička :mrgreen:

Avatar
Marsal
Postovi: 22815
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2017, 18:25

chily-rz je napisao/la:Dubrava je čaršija,.
Zenička :mrgreen:
Meni je ovo bezveze
Ovaj put odluka se tice neposredno moga naroda odnosno onih koji su u njegovo ime cinili zla.
On je rođen i odrastao u Zenici, njegov narod je ovdje... zar se i on osjeća Hrvatom i šta ja znam Zagrepčaninom ili odakle je već...
Msm nebitno, ali glupo mi samo ovo dok ostatak definitivno potpisujem.

I moj prvi komšija je dijete majke iz Kraljeva i oca isto iz nekog srbijanskog mjesta. Rođen u Zenici, odrastao u Zenici i čitav rat proveo u ARBiH i nema koje ratište ga nije zapalo... neće on nikad za Srbe reći da su njegovi jer je svjestan ko je i šta je.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 nov 2017, 18:30

dirkules je napisao/la:Jedna dobra stvar iza ovog Slobodana Praljka koja je ostala stranica gdje je postavio/postavljeno finih orginalnih dokumenata iz tog perioda. I tako tu se nade dokument o naredbi napustanja hrvata danasnje Opcine Usora koju je izdao HVO Mostar, a kao alternativa su ponudena neka mjesta, izmedu ostalog: Donji Malovan u Kupresu, Derventa i selo Lijesce kod Bos.Broda. Na sastanku u Zepcu, crkveni sluzbenici Usore su se de facto usprotivili toj naredbi, jedan od njih i velecasni Anto Bajic, sto nije slucaj sa vojnim i civilnim vodstvom koje je ostalo neopredijeljeno. Svaka cast tim ljudima na takvoj hrabrosti koja je koliko toliko olaksala odbranu Tesnja.
Tesanj da je pao bio bi kao Srebrenica. I sad je okruzen sa 3 strane RSom tako da ako ikad bude rata opet,ista ce situacija biti.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Belmin6
Postovi: 12971
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Belmin6 » 29 nov 2017, 18:30

Baš tako. Zašto je to tvoj narod? Je li možda iz vjerskih razloga ?

Ovaj opis osobe koju je naveo Maršal je za skinuti kapu. Ovo je država BIH, ako vec smatrate svoju državu HR i SRB izvolite preko granice.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4746
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kajzer10 » 29 nov 2017, 18:34

A zasto su Bosnjaci, il kako se vec izjasnjavas, tvoj narod?

:facepalm:

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dubrava » 29 nov 2017, 18:34

Marsal je napisao/la:
chily-rz je napisao/la:Dubrava je čaršija,.
Zenička :mrgreen:
Meni je ovo bezveze
Ovaj put odluka se tice neposredno moga naroda odnosno onih koji su u njegovo ime cinili zla.
On je rođen i odrastao u Zenici, njegov narod je ovdje... zar se i on osjeća Hrvatom i šta ja znam Zagrepčaninom ili odakle je već...
Msm nebitno, ali glupo mi samo ovo dok ostatak definitivno potpisujem.
Rođen, odrastao, sve je točno što si napisao. Ali ako je tako kako ti kažeš zašto me onda taj moj isti narod otjerao i očistio? Zašto je ubio moga djeda i moje rođake, civile stare 60 i više godina? Uglavnom, to nije bitno, al eto..
Uvijek se brkaju ti isti pojmovi..
Moja nacionalnost i pripadnost je Hrvat (bosanski Hrvat), ali sam ja podjednako Bosanac isto kao i ti ili netko drugi iz Sarajeva ili Vareša ili ne znam kojeg drugog mjesta.
Moja zemlja je također i Bosna i Hercegovina i kakva god da jest ona je moja i tu moju pripadnost mi nitko nikad neće oduzeti niti mi nametati neku drugu.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Brokula
Postovi: 31445
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Brokula » 29 nov 2017, 18:38

Postoje katolici poput dubrave koji poštuju BiH, i koji su svjesni da žive u Bosni i Hercegovini, a ne u izmišljenim repbulikama, ali oni nikad ali nikad se neće osjećati kao Bosanci i Hercegovci. To je valjda svima jasno.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

filip13
Postovi: 38347
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Chat

Post Postao/la filip13 » 29 nov 2017, 18:41

gledam reagovanja gradjana na tv oko presuda,vjerovatno hrvata,a i sam sam donekle hrvat,pojedinci su sigurni da ova šestorka nije odgovorna za sva ta djela za koja su osuđjena,ne znam odakle tim pojedincima koje novinari sretnu na ulici da uzmu izjavu takvi podaci ,takve informacije da mogu sa sigurnoscu izjaviti da šestorka nije odgovorna za sve to,neko je naredio ubijanja po ahmicima,stupnom dolu,neko je naredio osnivanje heliodroma,dretelja,neko je sve to naredio,nisu valjda srbi krivi za to,vanzemaljci možda,pojedini hrvati počinju ličiti na neke srbe sa vatikansko-džihadskom zavjerom koju ti neki srbi znaju furati

filip13
Postovi: 38347
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Chat

Post Postao/la filip13 » 29 nov 2017, 18:44

Brokula je napisao/la:Postoje katolici poput dubrave koji poštuju BiH, i koji su svjesni da žive u Bosni i Hercegovini, a ne u izmišljenim repbulikama, ali oni nikad ali nikad se neće osjećati kao Bosanci i Hercegovci. To je valjda svima jasno.
republika srpska nije više izmišljena,kako god se to vecini nas sa ovog foruma ne sviđalo,ako si na nju mislio,i u ovoj državi postoje tri naroda,ne tri vjerske skupine

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8126
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rigoletto » 29 nov 2017, 18:44

Brokula je napisao/la:Postoje katolici poput dubrave koji poštuju BiH, i koji su svjesni da žive u Bosni i Hercegovini, a ne u izmišljenim repbulikama, ali oni nikad ali nikad se neće osjećati kao Bosanci i Hercegovci. To je valjda svima jasno.
što bi rekao dr Arsla, mi smo prinuđeni da ovo slušamo
goveđigulašmajka

Avatar
Marsal
Postovi: 22815
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2017, 18:45

dubrava je napisao/la: Rođen, odrastao, sve je točno što si napisao. Ali ako je tako kako ti kažeš zašto me onda taj moj isti narod otjerao i očistio? Zašto je ubio moga djeda i moje rođake, civile stare 60 i više godina? Uglavnom, to nije bitno, al eto..
Uvijek se brkaju ti isti pojmovi..
Moja nacionalnost i pripadnost je Hrvat (bosanski Hrvat), ali sam ja podjednako Bosanac isto kao i ti ili netko drugi iz Sarajeva ili Vareša ili ne znam kojeg drugog mjesta.
Moja zemlja je također i Bosna i Hercegovina i kakva god da jest ona je moja i tu moju pripadnost mi nitko nikad neće oduzeti niti mi nametati neku drugu.
Pa i Hrvati su to isto radili. Tjerali narod gdje su oni bili većina pa uprkos svemu taj narod nije promijenio svoj identitet naglo.
Ne znam sad u kojem si selu oko Zenice, ko je tvoj pobijen i šta i kako... ali znači ti si sad iz inata Hrvat jer su tvoji rođaci pobijeni. Drago mi je što Hrvati u Zenici ne razmišljaju kao ti, barem onih 99% kojih ja poznajem, veće su patriote od pola "naših" i svi obožovaju Bosnu i Hercegovinu i svoj grad.

Belmin i chilly nek mi ne daju lagat.
Na kraju krajeva ne namećem ti ništa nit želim, osjećaj se kako hoćeš ali jako mi je glupo da pišeš post "u ime mog/svog naroda".
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24576
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AW: RE: Re: Chat

Post Postao/la Goalgetter » 29 nov 2017, 18:47

filip13 je napisao/la:gledam reagovanja gradjana na tv oko presuda,vjerovatno hrvata,a i sam sam donekle hrvat,pojedinci su sigurni da ova šestorka nije odgovorna za sva ta djela za koja su osuđjena,ne znam odakle tim pojedincima koje novinari sretnu na ulici da uzmu izjavu takvi podaci ,takve informacije da mogu sa sigurnoscu izjaviti da šestorka nije odgovorna za sve to,neko je naredio ubijanja po ahmicima,stupnom dolu,neko je naredio osnivanje heliodroma,dretelja,neko je sve to naredio,nisu valjda srbi krivi za to,vanzemaljci možda,pojedini hrvati počinju ličiti na neke srbe sa vatikansko-džihadskom zavjerom koju ti neki srbi znaju furati
Bravo ;) Upravo to je i sustina problema.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dubrava » 29 nov 2017, 18:48

Marsal je napisao/la:
dubrava je napisao/la: Rođen, odrastao, sve je točno što si napisao. Ali ako je tako kako ti kažeš zašto me onda taj moj isti narod otjerao i očistio? Zašto je ubio moga djeda i moje rođake, civile stare 60 i više godina? Uglavnom, to nije bitno, al eto..
Uvijek se brkaju ti isti pojmovi..
Moja nacionalnost i pripadnost je Hrvat (bosanski Hrvat), ali sam ja podjednako Bosanac isto kao i ti ili netko drugi iz Sarajeva ili Vareša ili ne znam kojeg drugog mjesta.
Moja zemlja je također i Bosna i Hercegovina i kakva god da jest ona je moja i tu moju pripadnost mi nitko nikad neće oduzeti niti mi nametati neku drugu.
Pa i Hrvati su to isto radili. Tjerali narod gdje su oni bili većina pa uprkos svemu taj narod nije promijenio svoj identitet naglo.
Ne znam sad u kojem si selu oko Zenice, ko je tvoj pobijen i šta i kako... ali znači ti si sad iz inata Hrvat jer su tvoji rođaci pobijeni. Drago mi je što Hrvati u Zenici ne razmišljaju kao ti, barem onih 99% kojih ja poznajem, veće su patriote od pola "naših" i svi obožovaju Bosnu i Hercegovinu i svoj grad.

Belmin i chilly nek mi ne daju lagat.
Na kraju krajeva ne namećem ti ništa nit želim, osjećaj se kako hoćeš ali jako mi je glupo da pišeš post "u ime mog/svog naroda".
Ne, krivo zakljucujes jer polazis od pogresnih premisa, al neda mi se sad ni pisati niti imam vremena..
Pozdrav.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Brokula
Postovi: 31445
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Brokula » 29 nov 2017, 18:52

filip13 je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Postoje katolici poput dubrave koji poštuju BiH, i koji su svjesni da žive u Bosni i Hercegovini, a ne u izmišljenim repbulikama, ali oni nikad ali nikad se neće osjećati kao Bosanci i Hercegovci. To je valjda svima jasno.
republika srpska nije više izmišljena,kako god se to vecini nas sa ovog foruma ne sviđalo,ako si na nju mislio,i u ovoj državi postoje tri naroda,ne tri vjerske skupine
Ma ne, nego u kontekstu da pripadnici istih smatraju svojim državama. U tom kontekstu izmišljene.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Marsal
Postovi: 22815
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2017, 18:53

dubrava je napisao/la:
Ne, krivo zakljucujes jer polazis od pogresnih premisa, al neda mi se sad ni pisati niti imam vremena..
Pozdrav.
Pozdrav.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Vucevich
Postovi: 11271
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 29 nov 2017, 18:54

:tokralju:


Sud je dobar, osim kad sudi protiv nas

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.