Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Brcanskamalta » 07 mar 2019, 21:34

hskzmostar je napisao/la:Ma daleko su nasi od postenja :mrgreen:

Ja to gledam ovako... Ok imas pare i kupis klub u BiH onda kazes sebi aha... Odoh kupiti jedno 10 top igraca da probam nesto u europi neku grupnu fazu izborit... Ovaj bosanac sto sjedi do tebe kaze slusaj gazda mozemo dovesti samo 4 stranca u d aigraju u prvih 18 pa nema smisla da ih gomilamo...aha shvati gazda pa hajde onda da dovedemo nekoga boljeg iz HNL-a ili Super Lige Srbije ima igraca u Hajduku i Partizanu valjd aoni nisu stranici posto su hrvati i srbi konstitutivni narodi u BiH... Ma slusaj gazda kaze savez da su i oni stranci pa mozemo cetvoricu... Nista dovedes cetri top igraca izvana kao npr Adukor ili Benko a gdje neci ostale profesionalce u BiH???
Trziste je premalo i nekvalitetno do bola zaboravljmo da sad igraci koji se dizu u nebesa od strane pitara su dozivjeli blamazu protiv osrednje talijanske momcadi ne top europske...
Koga dovesti Krpica, Jakovljevica, Bilbiju dovedi ih sve u najboljih 11 premijer lige opet ce biti kanta za napucavanje jer jednostavno ovdje ozbiljan nogometas u BiH ne postoji.
Slusaj,moje misljenje je da u BiH imas kvaliteta da se posteno potuces u evropi...Ali nema para.
Barem ne onih koje su potrebne za "iskorak".
Dinamo je recimo slicno poceo. ..Prvo je gledao da uzme sve sto valja u HNL pa tek onda trazio "strance"...
I kod nas da se poslozi ,da dovedes svake godine nekoliko najboljih u ligi,klub koji to uspije sasvim mu je to dovoljno 4 stranca, ali prava pojacanja (Neki zvucniji brazilci,serija B,tako nesto)...Ne otpad iz Srbije i Hrvatske.Naravno treba para...Ali najvise treba vremena..Kod nas niko nema strategiju, plan ,strpljenja sve bi to trajalo 6-7 godina..A kod nas sve obrnuto daj danas daj meni i odma ...
Evo ove godine,Sarajevo rastura....i bice sampion.
Moje misljenje za evropu im treba golman bolji.. (ima ih u ligi)...
Treba im napadac. (Za evrope Ahmetovic je star ).
I jedan vezni....jedan stoper...
Tri pojacanja da dovedu malo zvucnija (stranci)i jedno dva iz nase lige (tamo gdje misle da "skripi")bili bi konkurentni u evropi...Ali stranci moraju biti pojacanja a ne samo stranci....
Sta ja znam jbg,primjer Neke igrace u malo poznijim godinama...Recimo Ibisevic (samo primjera radi svega mi :mrgreen: )...
A ima "takvih"po Seriji B,Madjarskoj,Grckoj. ..
Treba vremena da se napravi ekipa to ide postepeno i Dinamo je tako. ..
8 mil maraka za pojacanja investicija i 5 godina rada donosi grupnu fazu. ..bilo kojeg takmicenja.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 07 mar 2019, 21:35

Volio bi procitati FK Sarajevo osvajac Lige Prvaka za sezonu 2023/2024 ali prije da cu opet citati "nece me Kosevo vidjeti dok je onaj kloc u upravi".
Pojam strani ulagac sem banaka u BiH ne prolazi.
Jednostavna racunica... Da bi doveo kvalitetna igraca u BiH moras potrositi mnogo a prodat ces ga za nista... Zrinjski evo sad pravi greske u transfer politici kad ima para u igracima tipa Sovsic, Veselinovic, Barbaric, Curjuric potroseni igraci koji kostaju puno a donose malo isto kao Sarajevo prije par sezona sa igracima tipa zvijezda Husejinovic, Alispahic i sl.
Recept za uspjesan bh klupski nogomet jednostavno ne postoji sve dok je granica 4 stranca i dok se Liga ne uredi sa terenima kao sto su Grbavica.
Procitaj zasto Misimovic nije htio potpisat za Sarajevo, ne radi novca.
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 07 mar 2019, 21:46

Uprava Zrinjskog spominje 5 godina famozni europski iskorak pa slavimo prolazak protiv maltezana kao neki uspjeh, nasi klubovi su jednostavno neozbiljni i amaterski nastrojeni sto vec ulazi i djeci u genetski kod a to je LUZERSKI mentalitet.
Navest cu ti jedan primjer iz naseg kluba gdje si ljetos imao sve igrace na okupu i dobru atmosferu nakon trece titule, para kao sudera i sto se desi?
Dogodi se to da Baka radi sukoba sa odredjenim clanovima uprave ode i umjesto da klub ide dalje i jace tj bolje potrudi se da nadje trenera koji ce dignuti igrace na mentalnom i taktickom planu oni dovedu **** Antu Misu koji se kalio u **** Vitezu.
Tad sam vidio da u nas stvarno nema i niti ce ikada biti veci klub tj kvalitet a pogotovo mi se povracalo kad se Baka pomirio sa clanom uprave i vratio se kao **** spasitelj iako i pod Misom nista losija igra nije bila jer su to slicni treneri.
Poenta price je ta da se u BiH sve vrti u krug bez i jednog pomaka a nas rejting pada svake godine.
Zadnja izmjena: hskzmostar, dana/u 07 mar 2019, 21:47, ukupno mijenjano 1 put.
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Unknown2 » 07 mar 2019, 21:47

Granica sa 4 stranca je najbolji potez saveza zadni 5 godina.

Avatar
Pantelija
Postovi: 13009
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Pantelija » 07 mar 2019, 21:51

Pa stvar i jeste sto sarajevo sada dio ekipe oslanja na svoju akademiju ,(4 u prvih 11) te ostatak cine iskusni igraci odredjene kvalitete ... imali smo mi i benku i jajala ali nije to put. Moras imati svoje prosukte, moras imati strasne strance pa da bi nesto postigao. Prije toga moras imati infrastrukturu jer bez nje jako tesko ide. Sve je to u planu, a plan definitivno nije na 5 mjeseci nitj na godinu nego na duzi vremenski period. Vwc aad imaju 3 igraca projektovana za prvi tim iz mladih kategorija. A sto se tice prodaje.... pa sa srednjim igrama i rez mi smo prodali mujakica za 1.1 i cimija za 1.3 mil. Duljevica mogli za 930 000 ali samo nask znaju zasto nisu... ne sjecam se jel jos neko isao za javu cifru... onaj u PAok stoper (blokira mozak), oko pola mil eura cini se... a sve to be, iskoraka u evropi...uz iskorak ide to na 2-3 mil... a ima investitor jos neke ideje i stvati koje ce da spari sa fk...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 07 mar 2019, 21:57

Zukanovic je napisao/la:Granica sa 4 stranca je najbolji potez saveza zadni 5 godina.
Jeste inace savez misli na dobrobit nogometa mozda bi odluka bila dobra da postoji pravilo da se ne smije igrati izvan BiH do 26 godine.
Mujakic se dokaze ode za godinu, Cimirot za godinu dvije, Cavar za pola godine, Karacic golman za godinu, o mladim igracima Zelje da ne pisem pa da cak i velikog Edina Dzeku ne navodim, mladi nogometas koji imalo vrijedi odlazi iz BiH a ostaje nekvalitet tipa vjecnih premijerligasa Corica, Stojkica, Ivetica, Bilobrka, Barisica i slicnih "igracina"
Klubovi nisu u mogucnosti da nekoga zadrze bolje da su donijeli pravilo da dva igraca ispod 21 godine trebaju igrati u prvih 11 nego ovaj idotizam ako su vec htjeli promociji mladih igraca.
Jedan Dinamo koji moze citavu Hrvatsku kupiti bi veceras imao 5 stranaca da je Izet igrao al eto nas savez je progresivan i vizionarski nastrojen.
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
Gradonacelnik
Postovi: 956
Pridružen/a: 21 maj 2017, 11:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Gradonacelnik » 07 mar 2019, 21:59

Zukanovic je napisao/la:Granica sa 4 stranca je najbolji potez saveza zadni 5 godina.
Naravno za one sto su gologuzi.
Čuvali te zemljo usamljeni vuci, slavio ih narod, zvali se hajduci.

Avatar
TETRAPAK
Postovi: 333
Pridružen/a: 18 maj 2015, 13:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la TETRAPAK » 07 mar 2019, 22:02

Pokupis sto valja u nasoj ligi, dovedes 2-3 nasa igraca koja su otisla vani i bunare po ovim osrednjim ligama i to zaokruzis sa 4 dobra stranca. Kad vidis kakvih se budala plasira u El sto ne bi mogla i ovakva ekipa. Nije da ce Sarajevo ovo napraviti, ali eto, hipoteticki.

Avatar
Vanja8
Postovi: 10396
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Vanja8 » 07 mar 2019, 22:04

hskzmostar je napisao/la:Uprava Zrinjskog spominje 5 godina famozni europski iskorak pa slavimo prolazak protiv maltezana kao neki uspjeh, nasi klubovi su jednostavno neozbiljni i amaterski nastrojeni sto vec ulazi i djeci u genetski kod a to je LUZERSKI mentalitet.
Navest cu ti jedan primjer iz naseg kluba gdje si ljetos imao sve igrace na okupu i dobru atmosferu nakon trece titule, para kao sudera i sto se desi?
Dogodi se to da Baka radi sukoba sa odredjenim clanovima uprave ode i umjesto da klub ide dalje i jace tj bolje potrudi se da nadje trenera koji ce dignuti igrace na mentalnom i taktickom planu oni dovedu **** Antu Misu koji se kalio u **** Vitezu.
Tad sam vidio da u nas stvarno nema i niti ce ikada biti veci klub tj kvalitet a pogotovo mi se povracalo kad se Baka pomirio sa clanom uprave i vratio se kao **** spasitelj iako i pod Misom nista losija igra nije bila jer su to slicni treneri.
Poenta price je ta da se u BiH sve vrti u krug bez i jednog pomaka a nas rejting pada svake godine.
Potpuno si u pravu...

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 07 mar 2019, 22:09

TETRAPAK je napisao/la:Pokupis sto valja u nasoj ligi, dovedes 2-3 nasa igraca koja su otisla vani i bunare po ovim osrednjim ligama i to zaokruzis sa 4 dobra stranca. Kad vidis kakvih se budala plasira u El sto ne bi mogla i ovakva ekipa. Nije da ce Sarajevo ovo napraviti, ali eto, hipoteticki.
Begovic na zalasku karijere
Todorocic Darko
Pepe stranac
Mujakic
Pidro
Cimirot
Fabregas stranac
Nani stranac
Menalo
Bilbija
Morata stranac :mrgreen:

Sa malo para
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
hlive
Postovi: 1070
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hlive » 07 mar 2019, 22:20

Cuj iskorak... Pa pogledajte gdje se i na kakvim terenima igralo u nedjelju!! U 2019 godini Savez podrzava novinare da se osigura mix zona, internet konekcija(!!!), struja i stol za normalan rad. Jeste svjesni gdje i u kakvim uvjetima se igra. Licencu dobiju svi. S jedne strane Gosk mora natkriti određeni broj stolica a s druge Mladost DK nema niti jednu stolicu natkrivenu, terene necu ni spominjati.

Prijenose vise nema smisla spominjati. Niste ni svjesni smiju nam se u regiji za produkciju lige tj prijenose. Svi koji se bave istim ismijavaju bh ligu i ovo sto rade. Dno dna. 2019. godina SD rade ne vidis ko igra osim boja na terenu. O kakvom napretku pricamo??
It's better when it's live

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Dena94 » 07 mar 2019, 22:22

TETRAPAK je napisao/la:Pokupis sto valja u nasoj ligi, dovedes 2-3 nasa igraca koja su otisla vani i bunare po ovim osrednjim ligama i to zaokruzis sa 4 dobra stranca. Kad vidis kakvih se budala plasira u El sto ne bi mogla i ovakva ekipa. Nije da ce Sarajevo ovo napraviti, ali eto, hipoteticki.
Mores drugu razinu najboljih igraca i to manjih klubova, vec one najbolje tesko, ode to glat za inozemsto. Zrinjski cak kad se ove sezone spremo za Europski iskorak, imo finih para, Besirovic i prije kraja prvenstva govorio kako voli Baku, kako bi volio preci u Zrinjski, na kraju za Hajduk otiso, a dje su ovi ko Todorovic, Koljic, Ordagic itd.
The Nobles ⚔

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Denchi » 07 mar 2019, 22:27

Gradonacelnik je napisao/la:
Zukanovic je napisao/la:Granica sa 4 stranca je najbolji potez saveza zadni 5 godina.
Naravno za one sto su gologuzi.
mi smo se ubili za razvojne lige, đecu ovu štancat, i uz par vrhunskih, iskusnih stranaca ih brusit, samo da ovi debili povuku te fondove za terene iz uefe i fife...budu li kokuzi ganjali ove đedove ograničit i domaće igrače na max. 28 god starosti i adio...eto im turska,malta,mađarska ,poljska nek guzeljaju đedovi po finom vremenu, nek uzmu još koji dinar...

ligu za B ekipe napravit(do 23 godine) i samo izbacivat generacije...moderne mlade trenere željne dokazivanja...to bi bila revolucija...od transfera vraćat novac u kampove, terene i infrastrukturu, logistiku....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Zenicanin988
Postovi: 1862
Pridružen/a: 22 apr 2018, 00:00
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenicanin988 » 07 mar 2019, 22:44

Vanja8 je napisao/la:@Dokoljenko je izgleda onaj tip sa skupstine Skretnice koji rece "Ja sam siguran da cemo stici Sarajevo...Ne znam ko će biti prvak,ali oni nece..."
:urnebes: :urnebes: :rol: :rol:
Drug ja bi prije rekao da je on neki 13-godisnjak, al fakat. Citam postove i ne vjerujem
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

Avatar
Vanja8
Postovi: 10396
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Vanja8 » 07 mar 2019, 22:46

Zenicanin988 je napisao/la:
Vanja8 je napisao/la:@Dokoljenko je izgleda onaj tip sa skupstine Skretnice koji rece "Ja sam siguran da cemo stici Sarajevo...Ne znam ko će biti prvak,ali oni nece..."
:urnebes: :urnebes: :rol: :rol:
Drug ja bi prije rekao da je on neki 13-godisnjak, al fakat. Citam postove i ne vjerujem
Vjeruj prijatelju,vjeruj... :tokralju:

Avatar
Vanja8
Postovi: 10396
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Vanja8 » 07 mar 2019, 22:48

Hajde nek mi neko odgovori na pitanje...
Sta bi se desilo kada bi neko pokusao kupiti upravljacka prava u Skretnici...?
Sta bi se sve naslo tu... :rol: :rol: :rol: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

samozeljo1987
Postovi: 1027
Pridružen/a: 21 avg 2012, 00:17
Lokacija: Dolina ćupova
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la samozeljo1987 » 07 mar 2019, 23:23

jedan dinamo pobjedi jednu benfiku, ej benfiku
pa nasi klubovi nikad nece u evropu,,ni za 10 godina niko nece uci u grupnu fazu..

:lol:

since1948
Postovi: 1249
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la since1948 » 08 mar 2019, 00:17

Pa evo po meni prvi korak u rjesavanju bilo cega je da savez povuce pare iz fondova za nove terene. Znaci to je pocetna tocka. Al ja imam osjecaj da se njima ne da kentrat ta papirologija silna,kontaju lakse na njivama da igraju ionako ne yebu ligu ni 5%
SAMO ŠIROKI!

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la zagor1987 » 08 mar 2019, 00:35

since1948 je napisao/la:Pa evo po meni prvi korak u rjesavanju bilo cega je da savez povuce pare iz fondova za nove terene. Znaci to je pocetna tocka. Al ja imam osjecaj da se njima ne da kentrat ta papirologija silna,kontaju lakse na njivama da igraju ionako ne yebu ligu ni 5%
To ide vrlo lako npr ove godine odaberu Zrinjski i kazu uslovi su za dvije godine uslovan teren mi cemo vam finansirat odredjen novac,onda prijave istog u UEFIN projekat i Zrinjski uleti i eto terena i tako svake godine do sad bi imali odlicne terene al jok,mada kod nas bi teren unistili levati za 3 dsna

Samozdravlje
Postovi: 7767
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Samozdravlje » 08 mar 2019, 02:15

Osim13 je napisao/la:Joj jeste vi meni smiješni :urnebes:

Zapravo, ne smiješni koliko nejasni. Razumijem ja rivalitet, zdrave zayebancije hvala Jahvi uvijek ih je bilo i biće, al ove uvrede i etiketiranja mi nikad neće biti jasna. Čuj mrziš nekog zato što navija za Sarajevo/Želju :urnebes: :urnebes:

Gdje vam ta pamet nestade, najžalosnije je što niste djeca, da ste djeca pa bi insan i shvatio. Valjda.
Ma pusti forum prijatelju. Koliko imamo u familiji , na poslu i u raji opcenito onih koji navijaju kontra ? Da je takva mrznja, kafane i klubove bi podjelili, jer bi bile tuce do istrebljenja ,ali kako ces na familiju i raju.Stalno pominjem onu parolu "Ne boj se grade ,mladosti mi moje na braniku tvome Manijaci stoje" .Boze sacuvaj da foliram . Iskreno ne bih mogao navijati za Zelju(nikad ne vrijedjam),a vjerovatno i ti za FK Sarajevo.
Pojedinci ? Pa ne bi bili pojedinci . :thumbup: :njanjanja:
Zaboravih dodati klubove penzionera :urnebes:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: supervizor i 27 gostiju.