Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,Devil,dubrava,Trigger,VanBasten

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 19:10

PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 19:07
marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 19:04
Cuj moze samo na playstationu. Pa Kostić je prva alternativa Interu ukoliko ode Perisic. Momak moze (igrace) u daleko jacem timu od Frankfurta. Vec godinama je posle Mulera najbolji asistent lige. Koji crni vrhinac karijere.... :facepalm:
Evo da se ne vrtimo u krug, o ovom smo vec pisali. Samo mi odgovori na jedno pitanje.

Covjek uskoro puni 30 godina. Kako to da nitko ozbiljan jos nije prepoznao tu silnu kvalitetu? Kako to da u 30. godini igra u prosjednom njemackom prvoligasu? Od dolaska u Njemacku nije napravio iskorak.
Slicno kao i sa Tadićem koji je s 29 igrao u yebenom Sotonu, a zapravo je mogao i danas moze igrati u 90 % najvecih i najjacih timova evrope.
Kostić ce vec ako ne ovu zimu, onda na ljeto promijeniti klub... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 19:20

marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 19:10
PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 19:07
marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 19:04
Cuj moze samo na playstationu. Pa Kostić je prva alternativa Interu ukoliko ode Perisic. Momak moze (igrace) u daleko jacem timu od Frankfurta. Vec godinama je posle Mulera najbolji asistent lige. Koji crni vrhinac karijere.... :facepalm:
Evo da se ne vrtimo u krug, o ovom smo vec pisali. Samo mi odgovori na jedno pitanje.

Covjek uskoro puni 30 godina. Kako to da nitko ozbiljan jos nije prepoznao tu silnu kvalitetu? Kako to da u 30. godini igra u prosjednom njemackom prvoligasu? Od dolaska u Njemacku nije napravio iskorak.
Slicno kao i sa Tadićem koji je s 29 igrao u yebenom Sotonu, a zapravo je mogao i danas moze igrati u 90 % najvecih i najjacih timova evrope.
Kostić ce vec ako ne ovu zimu, onda na ljeto promijeniti klub... ;)
Tadic ne moze igrati u vecem klubu. Ajax je njegov maksimum. Koji bi to top klub gradio igru oko Tadica, a on je takav igrac (stilski)? Pomoc cu ti - nijedan.
Kostic je dobar ML, dosta jak ofanzivno, mozda ode negdje, ali dokazao je da nije igrac za velike klubove. Pa barem u Njemackoj ovi top klubovi pokupe sve zivo sto vrijedi u ligi. Zasto njega godinama zaobilaze? I da ode negdje, on moze maksimalno odraditi jos 2-3 sezone na ovom nivou.
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 19:25

PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 19:20
marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 19:10
PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 19:07


Evo da se ne vrtimo u krug, o ovom smo vec pisali. Samo mi odgovori na jedno pitanje.

Covjek uskoro puni 30 godina. Kako to da nitko ozbiljan jos nije prepoznao tu silnu kvalitetu? Kako to da u 30. godini igra u prosjednom njemackom prvoligasu? Od dolaska u Njemacku nije napravio iskorak.
Slicno kao i sa Tadićem koji je s 29 igrao u yebenom Sotonu, a zapravo je mogao i danas moze igrati u 90 % najvecih i najjacih timova evrope.
Kostić ce vec ako ne ovu zimu, onda na ljeto promijeniti klub... ;)
Tadic ne moze igrati u vecem klubu. Ajax je njegov maksimum. Koji bi to top klub gradio igru oko Tadica, a on je takav igrac (stilski)? Pomoc cu ti - nijedan.
Kostic je dobar ML, dosta jak ofanzivno, mozda ode negdje, ali dokazao je da nije igrac za velike klubove. Pa barem u Njemackoj ovi top klubovi pokupe sve zivo sto vrijedi u ligi. Zasto njega godinama zaobilaze? I da ode negdje, on moze maksimalno odraditi jos 2-3 sezone na ovom nivou.
Lupas gluposti. Tadić i sada moze igrati u Italiji recimo u ama bas svakom klubu. Moze u Barci igrati...Covjek je x puta izjavio da je iz Twentea mogao u United, ali je najvise zbog Kumana izabrao Southampton.

Sto se Kostića tice, te 2-3 sezone ce mu biti sasvim dovoljne da potvrdi kvalitet i izbori sa Srbijom jos jedno veliko takmicenje.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 19:36

Kod tebe svatko moze igrati, ali nitko ne igra jer eto zbog trenera, predsjednika, tetke je umjesto u Real otisao u Eibar... Svaka cast ako vjerujes u to...
Nitko nikad nece izabrati Southampton ako ga zeli United. Taman da je rodjen preko puta stadiona Svetaca.
Tadic je dobar igrac ali on mora biti glavna karika u momcadi gdje god da igra. Ne zbog karaktera, nego zbog stila igre. Zbog toga nije igrao u top klubovima. Nije dovoljno dobar da bude glavni u top klubu. Nije on sam takav, imas ih na tone. Evo Kramaric godinama trpa u Bundesligi, ali nikad nece otici u neki top klub. Ako i ode, brzo ce se vratiti.
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 19:48

Haha, cuj Kramarić :rol:

Kakvu to razliku pravi Kramarić?! Ne moze da dodje do izrazaja sa takvim saigracima u Hrvatskoj.
Tadić gdje god da igra i gdje god da je igrao, pravio je razliku. To sto nije igrao za top tim, pa ni prvi ni poslednji koji je imao kvalitet, ali spletom okolnosti nije zaigrao.

Opet, imas masu njih koji su zalutali tamo, a ni samo ne znaju kako... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 19:52

marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 19:48
Haha, cuj Kramarić :rol:

Kakvu to razliku pravi Kramarić?! Ne moze da dodje do izrazaja sa takvim saigracima u Hrvatskoj.
Tadić gdje god da igra i gdje god da je igrao, pravio je razliku. To sto nije igrao za top tim, pa ni prvi ni poslednji koji je imao kvalitet, ali spletom okolnosti nije zaigrao.

Opet, imas masu njih koji su zalutali tamo, a ni samo ne znaju kako... ;)
Rekao sam ti zasto Tadic nije igrao, isti razlog je i Kramaric. Tadic je bolji igrac, ne ulazim u to, ali razlog je isti.
Top igraci igraju u top klubovima. Sve ostalo su alibi razlozi i zavaravanje i sebe i drugih, sto ti radis. Jbt, eto Kostic je top igrac, 10 godina je u Bundesligi i nikad ga nitko nije doveo iz mrtvog Frankfurta koji je zadnjih godina rasprodao sve sto je mogao (Haller, Jovic, Rebic i ostali).
Tadic je wc igrac, ali zbog tetkine tetke je otisao igrat u Nizozemsku, a htjeli ga Bayern, Real i Chelsea.
Svaka cast ako u to vjerujes. Ja sam mislio da samo djeca vjeruju u Djeda Bozicnjaka.
🔹

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 19:54

I da, Kramaric je zabio oko 90 golova u sest godina u Njemackoj. Kao nekakva desetka ili poluspica. Ako je to malo, onda ne znam.
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 20:03

PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 19:52
marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 19:48
Haha, cuj Kramarić :rol:

Kakvu to razliku pravi Kramarić?! Ne moze da dodje do izrazaja sa takvim saigracima u Hrvatskoj.
Tadić gdje god da igra i gdje god da je igrao, pravio je razliku. To sto nije igrao za top tim, pa ni prvi ni poslednji koji je imao kvalitet, ali spletom okolnosti nije zaigrao.

Opet, imas masu njih koji su zalutali tamo, a ni samo ne znaju kako... ;)
Rekao sam ti zasto Tadic nije igrao, isti razlog je i Kramaric. Tadic je bolji igrac, ne ulazim u to, ali razlog je isti.
Top igraci igraju u top klubovima. Sve ostalo su alibi razlozi i zavaravanje i sebe i drugih, sto ti radis. Jbt, eto Kostic je top igrac, 10 godina je u Bundesligi i nikad ga nitko nije doveo iz mrtvog Frankfurta koji je zadnjih godina rasprodao sve sto je mogao (Haller, Jovic, Rebic i ostali).
Tadic je wc igrac, ali zbog tetkine tetke je otisao igrat u Nizozemsku, a htjeli ga Bayern, Real i Chelsea.
Svaka cast ako u to vjerujes. Ja sam mislio da samo djeca vjeruju u Djeda Bozicnjaka.
Tadić je sa nivoom fudbala iz prethodnih par godina mogao igrati skoro bilo gdje, a uostalom, covjek i igra momentalno u top klubu i ne samo da igra, nego je najbolji igrac. Klubu koji je igrao polufinale CL i koji ce i ove sezone svima pomijera guzove...

Kostić nije nikakav top igrac, nego igrac koji bi mogao i koji ce i igrati u dosta jacem klubu od Frankfurta. Ne inputiraj mi nesto sto nisam napisao...

Sad ce ispasti sa je Kramarić zadnji vezni... :rol:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 20:11

marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 20:03
PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 19:52
marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 19:48
Haha, cuj Kramarić :rol:

Kakvu to razliku pravi Kramarić?! Ne moze da dodje do izrazaja sa takvim saigracima u Hrvatskoj.
Tadić gdje god da igra i gdje god da je igrao, pravio je razliku. To sto nije igrao za top tim, pa ni prvi ni poslednji koji je imao kvalitet, ali spletom okolnosti nije zaigrao.

Opet, imas masu njih koji su zalutali tamo, a ni samo ne znaju kako... ;)
Rekao sam ti zasto Tadic nije igrao, isti razlog je i Kramaric. Tadic je bolji igrac, ne ulazim u to, ali razlog je isti.
Top igraci igraju u top klubovima. Sve ostalo su alibi razlozi i zavaravanje i sebe i drugih, sto ti radis. Jbt, eto Kostic je top igrac, 10 godina je u Bundesligi i nikad ga nitko nije doveo iz mrtvog Frankfurta koji je zadnjih godina rasprodao sve sto je mogao (Haller, Jovic, Rebic i ostali).
Tadic je wc igrac, ali zbog tetkine tetke je otisao igrat u Nizozemsku, a htjeli ga Bayern, Real i Chelsea.
Svaka cast ako u to vjerujes. Ja sam mislio da samo djeca vjeruju u Djeda Bozicnjaka.
Tadić je sa nivoom fudbala iz prethodnih par godina mogao igrati skoro bilo gdje, a uostalom, covjek i igra momentalno u top klubu i ne samo da igra, nego je najbolji igrac. Klubu koji je igrao polufinale CL i koji ce i ove sezone svima pomijera guzove...

Kostić nije nikakav top igrac, nego igrac koji bi mogao i koji ce i igrati u dosta jacem klubu od Frankfurta. Ne inputiraj mi nesto sto nisam napisao...

Sad ce ispasti sa je Kramarić zadnji vezni... :rol:
- nije zadnji vezni, nego desetka ili poluspic. Ugl. Nije spica. Pogledaj koju utakmicu Hoffenheima.
https://www.transfermarkt.com/andrej-kr ... eler/46580
I ovdje je tako navedeno.

Tadic nikad nije mogao igrati u top klubu. Polufinale Lp? Igrala ga je i Roma, pa ne vidim da top igraci idu tamo.
Ajax je bolji, dobar klub, ali top igraci ne idu u Ajax. Od tamo se uglavnom odlazi. Odlazi sve sto vrijedi u bogatije i jace klubove. To znas i sam, samo glumatas da opravdas ono sto se opravdati ne moze.
Na kraju o svakom igracu sve govori njegov cv.
Jbt, Tadic nema ni 30 nastupa u CL. Kakav je to top igrac?

Jbt, Liverpool iz Southamptona dovede jednog Lovrena KOJI JE STOPER i plati ga 2014. 25 milijuna eura, a Tadic KOJI JE OFANZIVAC iste godine dolazi u Southampton za 14 milijuna!!! O cemu mi pricamo?!?! I na kraju nije mogao iz Svetaca ostvarit transfer u klub iz gornjeg dijela Epl????
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 20:21

PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 20:11
marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 20:03
PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 19:52


Rekao sam ti zasto Tadic nije igrao, isti razlog je i Kramaric. Tadic je bolji igrac, ne ulazim u to, ali razlog je isti.
Top igraci igraju u top klubovima. Sve ostalo su alibi razlozi i zavaravanje i sebe i drugih, sto ti radis. Jbt, eto Kostic je top igrac, 10 godina je u Bundesligi i nikad ga nitko nije doveo iz mrtvog Frankfurta koji je zadnjih godina rasprodao sve sto je mogao (Haller, Jovic, Rebic i ostali).
Tadic je wc igrac, ali zbog tetkine tetke je otisao igrat u Nizozemsku, a htjeli ga Bayern, Real i Chelsea.
Svaka cast ako u to vjerujes. Ja sam mislio da samo djeca vjeruju u Djeda Bozicnjaka.
Tadić je sa nivoom fudbala iz prethodnih par godina mogao igrati skoro bilo gdje, a uostalom, covjek i igra momentalno u top klubu i ne samo da igra, nego je najbolji igrac. Klubu koji je igrao polufinale CL i koji ce i ove sezone svima pomijera guzove...

Kostić nije nikakav top igrac, nego igrac koji bi mogao i koji ce i igrati u dosta jacem klubu od Frankfurta. Ne inputiraj mi nesto sto nisam napisao...

Sad ce ispasti sa je Kramarić zadnji vezni... :rol:
- nije zadnji vezni, nego desetka ili poluspic. Ugl. Nije spica. Pogledaj koju utakmicu Hoffenheima.
https://www.transfermarkt.com/andrej-kr ... eler/46580
I ovdje je tako navedeno.

Tadic nikad nije mogao igrati u top klubu. Polufinale Lp? Igrala ga je i Roma, pa ne vidim da top igraci idu tamo.
Ajax je bolji, dobar klub, ali top igraci ne idu u Ajax. Od tamo se uglavnom odlazi. Odlazi sve sto vrijedi u bogatije i jace klubove. To znas i sam, samo glumatas da opravdas ono sto se opravdati ne moze.
Na kraju o svakom igracu sve govori njegov cv.
Jbt, Tadic nema ni 30 nastupa u CL. Kakav je to top igrac?

Jbt, Liverpool iz Southamptona dovede jednog Lovrena KOJI JE STOPER i plati ga 2014. 25 milijuna eura, a Tadic KOJI JE OFANZIVAC iste godine dolazi u Southampton za 14 milijuna!!! O cemu mi pricamo?!?! I na kraju nije mogao iz Svetaca ostvarit transfer u klub iz gornjeg dijela Epl????
Uoravo ti o tome pricam, mogao je ali NIJE HTIO. Covjek je izjavio da se zasitio Engleske i igranja svako 3 dana u brutalnom tempu. Zato je i otisao u Ajax, sto se ispostavilo kao pun pogodak ;)

Da, Roma, dobar, mozda cak i primjer koji ide vise u korist Tadiću. Imao si Džeku tamo, top igrac koji je tu istu Romu vodio do polufinala. Ajax je u svakom pogledu veci i jaci klub od Rome, trenutno, ali i istorijski.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 20:24

Mozes li mi nabrojati sve top igrace iz klubova tipa Ajax, Psv, Porto, Zenit, Roma, Lazio, Leverkusen, Shakhtar i slicni? Pretpostavljam da nije Tadic jedini world class igrac u takvim klubovima.

Nije izdrzao tempo? To dokazuje sto? Da nije klasa? Da je igrac za slabije lige?
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 20:45

PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 20:24
Mozes li mi nabrojati sve top igrace iz klubova tipa Ajax, Psv, Porto, Zenit, Roma, Lazio, Leverkusen, Shakhtar i slicni? Pretpostavljam da nije Tadic jedini world class igrac u takvim klubovima.

Nije izdrzao tempo? To dokazuje sto? Da nije klasa? Da je igrac za slabije lige?
Nisi uopste shvatio poentu. Covjek je i sada 1 od najspremnijih igraca u CL, ali nije to ono na sta je on aludirao.

Evo ti najbolji primjer, tj. 2 pitanja kojima cu ti pobiti tu glupu teoriju!

1. Je li mogao Dario Srna igrati u nekom top klubu i zasto nije?!

2. Ko je bolji igrac, on ili Vrsaljko?
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 20:51

marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 20:45
PatriceKwedi je napisao/la:
11 dec 2021, 20:24
Mozes li mi nabrojati sve top igrace iz klubova tipa Ajax, Psv, Porto, Zenit, Roma, Lazio, Leverkusen, Shakhtar i slicni? Pretpostavljam da nije Tadic jedini world class igrac u takvim klubovima.

Nije izdrzao tempo? To dokazuje sto? Da nije klasa? Da je igrac za slabije lige?
Evo ti najbolji primjer, tj. 2 pitanja kojima cu ti pobiti tu glupu teoriju!

1. Je li mogao Dario Srna igrati u nekom top klubu i zasto nije?!

2. Ko je bolji igrac, on ili Vrsaljko?
Nije ti najsretniji primjer jer je Srna kao jako mlad otisao u Shakhtar i tamo ostao cijelu karijeru jer se povezao s njima.
Je li mogao otici u top klub? Ne znam. Cesto se spominjalo da je imao brdo ponuda, meni osobno nikad nije bio igrac za top klub. Tu mislim na ovih 7-8 najjacih klubova. Kao bek Vrsaljko (dok je bio zdrav, ne ovaj sad polovni) nije bio puno losiji. Srna bio svestraniji, raznovrsniji, imao je neku lidersku crtu, mogao je igrati i naprijed, imao je bolji centarsut. Plus u to doba je Shakhtar bio dvije razine iznad ovog sad, nekakav drugi razred eu nogometa.
Tadic nije u Ajaxu 10-15 godina pa da kazes "evo ga, sprski Totti", covjek je s 30 dosao u Ajax...
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 20:58

Poenta je ista, samo su razlozi drugaciji. Jedan se poistovijetio sa klubom i bio odan predsedniku, drugi skontao da mu je bolji biti glavni u Ajaxu i igrati redovno CL, nego biti jedan od u Unitedu, Arsenalu, Tottenhamu...ili mijenjati skroz zemlju gdje ne zna ni jezik niti koji qrac..Zar ti stvarno mislis, ali realno onako da lik nije mogao igrati u tipa Interu, Untedu, Juventusu? Pa prosle godine ga je Barca htjela, pa je Ajax sve stopirao! Slicno kao sa Srnom pred kraj karijere.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 21:03

Da, mislim da nije mogao igrati u Unitedu ili Juventusu. Govorim na duze staze, imali su oni i vece promasaje.
Mislim da nije dovoljno dobar da bude glavni igrac u takvim klubovima, a sporedni ne moze biti, zato je karijeru proveo u Svecima i Kopljanicima.
Srnu isto ne vidim da igra za npr. Barcelonu (koja se najvise spominjala prije) uspjesno vise sezona. Nije bio na toj razini. Covjece, tamo je igrao jedan Dani Alves koji je za Srnu izmislio nogomet.
Ti slobodno misli da ja nesto pisem iz nacionalistickih pobuda, mozda to tako i izgleda, nekad malo uzivljeno napisem nesto, ali to nema veze s tim.
Hrvatskoj bi Vlahovic dosao ko kec na desetku, bas to nam fali. Tadic bi igrao u prvih 11 odmah iza njega. Kostic, Sergej, Milenkovic bi imali minutazu, ali stvarno ne vidim ostatak druzine kao nesto za cim bi patio. Sorry.
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 21:09

Srna je bio top igrac koji nije mogao igrati u Barci kad je bio Dani Alves, ali oni njega tada nisu ni trazili, nego kasnije.

Dalje, to poslesnje sto si napisao je isto kao kad bih ja napisao; nama bi Modrić i Brozović/Kovačić legli kao kec na 10, od ostalih bi se neki rotirali, ali nam ne bi bili neophodni, sto u sustini i jeste tacno, ali ne znaci da su to losi igraci, naprotiv... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 21:17

marconato je napisao/la:
11 dec 2021, 21:09
Srna je bio top igrac koji nije mogao igrati u Barci kad je bio Dani Alves, ali oni njega tada nisu ni trazili, nego kasnije.

Dalje, to poslesnje sto si napisao je isto kao kad bih ja napisao; nama bi Modrić i Brozović/Kovačić legli kao kec na 10, od ostalih bi se neki rotirali, ali nam ne bi bili neophodni, sto u sustini i jeste tacno, ali ne znaci da su to losi igraci, naprotiv... ;)
Kad je Alves otisao iz Barce, Srna je imao 34 godine. Tad sigurno nije mogao igrati tamo. Covjek se tad blamirao u reprezentaciji, Norveska nas dobila 2:0 a oba gola Srnu napravili majmunom. Te posljednje dvije godine je bilo bas tesko gledati jer je bio ocajan. Nije mogao igrati ni u duplo slabijem klubu od Barcelone.

Svi imamo svoje misljenje. Ja ne dizem hrvatske igrace koji to nisu zasluzili. Da vodim neku momcad sastavljenu od hrvatskih i srpskih igraca, mislim da bi u prvih 11 bila maksimalno 3 ili 4 srpska igraca. Ovisno o formaciji. Jedina dva koja bi bila neupitna su Tadic i Vlahovic.
Ti recimo ne mozes reci samo Luka i Broz/Kova jer imate ocajnu obranu gdje vam igra nekakav Veljkovic iz raspalog Werdera. Gvardiol bi vam dosao ko budali pleska. Imate losijeg golmana, nemate cistih bekova ni na vidiku (Kostic moze igrati wb), nemate zadnjeg da igra na nekom nivou (Sergej je centralni) itd.
🔹

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14592
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 11 dec 2021, 21:20

Lik nabrojao 5 igrača iz prve postave Srbije koji bi mogli igrati za reprezentaciju svjetskih vicešampiona.
Kad malo razmislim, to uopšte nije loše obzirom kako je pokušavao da umanji kvalitete svakog srpskog igrača koji se pomenuo na forumu unazad par mjeseci ;)


Rajković lošiji golman od Livakovića/Grbića? Majko sveta :rol: :rol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la PatriceKwedi » 11 dec 2021, 21:25

Od prvog dana isto tvrdim. Tadic i Vlahovic u prvih 11, Milenkovic trenutno uz Gvardiola stoper (Caleta izgubio mjesto u Marseju zadnji mjesec), Kostic rezerva jer ne igramo s wb ( i s njim bi bio backup Perisicu), Sergej rotacija s Kovacicem. Veljkovic, Zivkovic, Gudelj i slicni... Ni na sirem spisku.
Ne mogu ja nekom uciti citati. Sorry.
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2021, 21:27

Pricas u kontekstu formacije u kojoj igra Hrvatska reprezentacija i zato ti to tako izgleda. Ja ti pricam iz pozicije nase formacije. Kostić bi mi uvijek igrao lijevog bocnog, da, prije i Perišića. Sergej bi imao mjesta u bilo kojoj formaciji jer je atipican igrac u odnosu na sve vase vezne, koji su manje vise isti ili slicni profili igraca. Tadić i Vlahović/Mitrović bez razmisljanja. Milenković nazad uz Gvardiola i treci stoper manje-vise od ostalih nebitno...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.