Negde jesu (jedna ili dve) negde nisu (igralo se po zonama. Ne znam zašto (ali tako je) i ovoga puta sam najkraći sa zonama Bosne i Hercegovine. Pomoć dobrodošla.zoki21 je napisao/la:Republičke lige u sezoni 1971-72 nisu postojale.Zonske lige su bile 3 stupanj natjecanja.zmaj0712 je napisao/la:Bez obzira što su svi klubovi sa općine Visoko, naziv lige je onakav kako je dao Samit.
MOlba za Samita da postavi Republičke lige za sezonu 1971-72.
Vojvođanska liga
Vreme: od 22.avgusta 1971. do 25.juna 1972. godine
1 Radnički, Sombor 34 21 5 8 73:38 +35 47
2 Vrbas 34 18 5 11 62:34 +28 41
3 Sloven, Ruma 34 15 10 9 48:25 +23 40
4 Slavija,Novi Sad 34 15 10 9 40:34 +6 40
5 Senta 34 17 3 14 51:40 +11 37
6 HIP Pančevo 34 15 7 12 47:51 -4 37
7 Teksitlac,Odžaci 34 14 6 14 48:37 +11 34
8 Panonija 34 13 8 13 38:42 -4 34
9 Potisje,Kanjiža 34 13 8 13 40:45 -5 34
10 Bačka, Subotica 34 10 14 10 35:40 -5 34
11 Cement, Beočin 34 12 8 14 42:39 +3 32
12 Radnički, Zrenjanin 34 13 6 15 56:59 -3 32
13 BAK, Bela Crkva 34 11 10 13 44:54 -10 32
14 Polet, Nakovo 34 10 10 14 38:53 -15 30
15 Topola, Bačka Topola 34 10 8 16 45:65 -20 28
16 Mladost, Apatin 34 9 10 15 32:52 -20 28
17 ĆSK, Čelarevo 34 10 7 17 36:53 -17 27
18 Rusanda, Melenci 34 8 9 17 42:56 -14 25
Viši rang: Radnički (Sombor) se plasirao u Drugu saveznu ligu – grupa Sever
Ispali: Rusanda (Melenci), ČSK (Čelarevo)i Mladost (Apatin)
Novi članovi: ?
Napomene:
SRBIJA
Sever
Vreme: od 22.avgusta 1971. do 25.juna 1972.godine
1 Čukarički, Beograd 34 22 4 8 59:23 +36 48
2 BASK Beograd 34 19 7 8 56:37 +19 45
3 Mladi radnik, Požarevac 34 18 7 9 53:25 +28 43
4 IM Rakovica 34 14 14 6 45:33 +12 42
5 Radnički, Obrenovac 34 17 7 10 69:44 +25 41
6 Rad, Beograd 34 13 9 12 44:46 -2 35
7 Loznica 34 12 10 12 42:49 +7 34
8 Kolubara, Lazarevac 34 11 11 12 43:47 -4 33
9 Rudar, Kostolac 34 14 5 15 42:47 -5 33
10 OFK Mladenovac 34 14 4 16 52:43 +9 32
11 Prva iskra, Barič 34 9 14 1 41:51 -10 32
12 Trgovački, Pažarevac 34 11 9 14 36:44 -8 31
13 Sloga, Petrovac na Mlavi 34 11 9 14 31:43 -12 31
14 Metalurg, Smederevo 34 10 1 13 29:42 -13 31
15 Radnički, Novi Beograd 34 10 8 6 49:51 -2 28
16 Mačva, Bogatić 34 9 9 16 37:71 -34 27
17 TEK Veliki Crljani 34 10 6 18 37:53 -16 26
18 Sloboda, Beograd 34 6 8 20 33:73 -40 20
Viši rang: Čukarički (Beograd) se plasirao u Drugu saveznu ligu
Ispali: Sloboda (Beogard) i TEK Veliki Crljani
Novi članovi: VGSK Veliko Gradište, Krušik (Valjevo) i FK Železnik
Napomene:
Jug
Vreme: 29.avgust 1971. do 25.juni 1972. godine
1 Topličani, Prokuplje 30 15 9 6 47:26 +21 39
2 Majdanpek 30 17 4 9 49:26 +23 38
3 Timok,Zaječar 30 16 6 8 46:29 +17 38
4 Dinamo, Vranje 30 13 8 9 40:30 +10 34
5 Mladost, Smed. Palanka 30 12 7 11 33:33 0 31
6 Ozren, Sokobanja 30 12 6 12 30:57 -17 29
7 Jedinstvo, Paraćin 30 13 3 14 50:57 -7 29
8 Hajduk, Veljko, Negotin 30 11 6 13 42:41 +1 28
9 Jagodina 30 10 8 12 39:51 -12 28
10 Železničar, Niš 30 11 5 14 55:47 +8 27
11 Takovo, Gornji Milanovac 30 9 9 12 34:33 +1 27
12 Zlatar, Nova Varoš 30 9 9 12 33:39 -6 27
13 EI Mladost, Niš 30 9 9 12 31:45 -14 27
14 Sevojno, Užice 30 10 6 14 29:38 -9 26
15 Radnički, Svilajnac 30 12 2 16 49:60 -11 26
16 Morava, Ćuprija 30 10 5 13 39:53 -14 25
Viši rang: Topličanin (Prokuple) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: niko
Novi članovi: Mladost (Lučani), Metalac (Gornji Milanovac), Radnik (Surdulica), Timočanin (Knjaževac) i DUbočica (Leskovac)
Napomene: Za narednu sezonu liga je proširena najpre na 18 potom i na 20 klubova.
Najbolji strelac: Radojković Zarije (Radnički, Svilajnac) 27 golova
HRVATSKA
U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali su prvaci Hrvatskih zona:
Segesta (Sisak), Belišće, BSK (Slavonski Brod), Zadar, Rovinj i Omiš.
Dalmatinska zona – Severna grupa
1 Zadar 26 21 2 3 73:21 +52 44
2 Solin 26 13 8 5 45:37 +8 34
3 Sloga, Mravince 26 14 2 10 57:35 +22 30
4 Bagat, Zadar 26 13 3 10 41:34 +7 29
5 Omladinac, Zadar 26 12 4 10 24:26 -2 28
6 Jugovinil, Kaštel Gomilica 26 9 9 8 29:30 -1 27
7 Slaven, Trogir 26 11 5 10 43:34 +9 27
8 Jadran, Kaštel Sućurac 26 9 8 9 41:38 +3 26
9 Val, Kaštel Stari 26 9 5 12 40:44 -4 23
10 DOŠK, Drniš 26 9 4 13 33:38 -5 22
11 Dinara, Knin 26 9 4 13 34:43 -9 22
12 Velebit, Benkovac 26 7 6 13 35:43 -8 20
13 Jadral, Benkovac 26 5 7 14 30:63 -33 17
14 Omladinac, Vranjic 26 5 5 16 31:67 -36 15
Viši rang:
• Zadar je igrao kvalifikacije za prvak Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspeo
• Solin je igrao kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Omladinac (Vranić) i Jadral (Benkovac)
Novi članovi:?
Napomene:
Dalmatinska zona, južna grupa
1 Omiš 20 13 5 2 39:10 +29 31
2 Slaven, Gruda 20 13 5 2 36:14 +22 31
3 Dubrovnik 20 10 3 7 34:29 +5 23
4 Primorac, Stobreč 20 10 3 7 39:25 +14 23
5 Orkan, Dugi Rat 20 9 2 9 43:39 +4 20
6 Jadran, Ploče 20 8 3 9 32:35 -3 19
7 Zmaj, Makarska 20 7 4 9 38:37 +1 18
8 Mračaj, Runovići 20 7 3 10 43:51 -8 17
9 Urania, Baška Voda 20 6 3 11 31:37 -6 15
10 Neretvanac, Opuzen 20 3 6 11 12:35 -23 12
11 Jadran, Tučepi 20 3 5 12 17:46 -29 11
Viši rang: Omiš je igrao kvalifikacije za prvak Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspeo
Ispali: niko
Novi članovi: ?
Napomene:
Riječko-istarska zona
1 Rovinj 30 20 4 6 72:20 +52 44
2 Rudar, Labin 30 16 8 6 58:28 +30 40
3 Crikvenica 30 15 9 6 66:30 +36 39
4 Digitron, Buje 30 16 6 8 54:44 +10 38
5 Jadran, Poreč 30 16 5 9 58:33 +25 37
6 Lučki radnik, Rijeka 30 14 9 7 42:35 +7 37
7 Nehaj, Senj 30 13 5 12 49:44 +5 31
8 Mladsot, Kraljevica 30 12 7 11 46:43 +3 31
9 Grobničan, Čavle 30 11 8 11 42:38 +4 30
10 Lokomotiva, Rijeka 30 11 8 11 33:42 30
11 Primorac, Kostrena 30 10 6 14 48:58 26
12 Omladinac, Vrata 30 8 7 15 39:69 23
13 Opatija 30 9 4 17 34:52 22
14 Naprijed, Hreljin 30 8 5 17 37:65 21
15 Mladost, Fažana 30 5 7 18 30:68 17
16 Stakalr, Pula 30 4 6 20 27:64 14
Viši rang:
• Lokomotiva (Rijeka) je igrala kvalifikacije za prvaka Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspela
• Rudar (Labin) je igrao kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Staklar (Pula) i Mladost (Fažana)
Novi članovi: ?
Napomene:
Slavonska zona/istok
1 Belišće 26 22 2 2 104:20 +84 46
2 Vuteks, Vukovar 26 13 4 9 51:45 +6 30
3 Valpovka, Valpovo 26 13 3 10 51:42 +9 29
4 Jedinstvo, Donji Miholjac 26 11 5 10 43:39 +4 27
5 Šparta, Beli Manastir 26 10 7 9 43:41 +2 27
6 Olimpija, Osijek 26 10 6 10 38:52 -14 26
7 Sloga, Vukovar 26 9 7 10 37:36 +1 25
8 Dalj 26 8 9 9 37:41 -4 25
9 FEŠK Feričanci 26 10 5 11 49:54 -5 25
10 Jedinstvo, Đakovo 26 11 2 13 33:60 -27 24
11 Sloga, Ernestinovo 26 8 6 12 37:36 +1 22
12 Omaldinac, ??? 26 8 5 13 39:44 21
13 Mladost, Čeminac 26 7 5 14 41:45 19
14 Slogoa, Borovo 26 7 4 15 31:70 18
Viši rang: Belišće je igralo kvalifikacije za prvaka Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspelo
Ispali: Sloga (Borovo) i Mladost (Čeminac)
Novi članovi: ?
Napomene:
Zagrebačka zona
1 Segesta, Sisak 30 23 5 2 90:22 +68 51
2 Metalac, Sisak 30 19 5 6 57:35 +22 63
3 Sloga, Čakovec 30 19 2 9 73:43 +30 40
4 Metalac, Zagreb 30 17 4 9 59:33 +26 38
5 Lokomotiva, Zagreb 30 12 8 10 57:39 +18 32
6 Rudeš, Zagreb 30 14 4 12 58:48 +10 32
7 Oroteks, Oroslavlje 30 13 3 14 48:48 0 29
8 Radnik, Velika Gorica 30 12 4 14 50:57 -7 28
9 Slaven, Koprivnica 30 11 5 14 46:61 -15 27
10 Sljeme, Sesvete 30 9 8 13 47:56 -9 26
11 Ilovac, Karlovac 30 11 4 13 46:58 -12 26
12 Končar, Zagreb 30 9 6 15 33:49 -16 24
13 Dubrava, Zagreb 30 7 9 14 32:48 -16 23
14 Galdovo 30 10 3 17 36:67 -31 23
15 Jedinstvo, Ogulin ? 30 9 2 19 32:65 -33 20
16 Gavrilović, Petrinja 30 8 2 20 32:66 -34 18
Viši rang:
• Segesta (Sisak) je igrala kvalifikacije za prvaka Hrvatske i popunu Druge savezne lige - uspela
• Rudeš je igrao kvalifiakcije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Gavrilović (Petrinja), Jedinstvo (Ogulin), Galdovo i Dubrava (Zagreb)
Novi članovi: ?
Napomene:
Slovenska liga
1 NK Rudar, Trbovlje 22 16 2 4 46:17 +29 34
2 NK Ilirija, Ljubljana 22 13 6 3 41:16 +25 32
3 NK Drava, Ptuj 22 11 5 6 52:39 +13 27
4 NK Slavija, Vevče 22 11 4 7 42:25 +17 26
5 NK Koper 22 8 9 5 31:21 +10 25
6 NK Kladivar, Celje 22 9 6 7 49:31 +18 24
7 NK Izola 22 8 6 8 27:27 0 22
8 NK Aluminij, Kidričevo 22 8 4 10 42:34 +8 20
9 NK Nafta, Lendava 22 7 6 9 33:28 +5 20
10 NK Branik, Maribor 22 6 4 12 33:44 -11 16
11 NK Rudar, Velenje 22 3 9 10 20:38 -18 15
12 NK Slivnica 22 0 3 19 21:107 -86 3
Viši rang: Rudar (Trbovlje) se plasirao u Drugu savezni ligu - Zapad
Ispali: Slivnica, Rudar (Velenje) i Branik (Maribor) u Slovenačku zonsku ligu - Istok
Novi članovi: Kovinar (Maribor) i Triglav (Kranj)
Napomene: Ima neslaganja u gol-razlici kod pojedinih klubova
Najbolji strelac: Mastnak (Slavija, Vevče) 16 golova
BOSNA I HERCEGOVINA
Krajiška zona
1 Sloboda, Bosanski Novi 26 17 6 3 70:21 +49 40
2 Sloga, Gornji Podgradci 26 16 5 5 53:18 +35 37
3 Podgrmeč, Sanski Most 26 15 7 4 71:37 +34 37
4 BSK Banja Luka 26 14 3 9 55:36 +19 31
5 OFK Prijedor 26 12 7 7 55:37 +18 31
6 Željezničar, Banja Luka 26 13 1 12 63:51 +12 27
7 Sloboda, Mrkonjić Grad 26 14 2 10 63:49 +14 27
8 Naprijed, Banja Luka 26 8 8 10 31:30 +1 24
9 Bratstvo, Bosanska Krupa 26 10 4 12 38:42 -4 24
10 Elektrobosna, Jajce 26 10 3 13 61:51 +10 23
11 Ljubić, Prnjavor 26 10 3 13 42:84 -42 23
12 Borac, Bosanska Dubica 26 9 4 13 59:68 -9 22
13 Borac, Drvar 26 6 2 18 36:58 -22 14
14 Lauš, Banja Luka 26 0 1 25 12:109 -97 1
Viši rang: Sloboda (Bosanski Novi) se plasirala u Drugu saveznu ligu – Zapad
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:
Tuzlanska zona
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:
Sarajevsko – Zenička zona
Učesnici: Iskra (Bugojno), Bosna (Sarajevo), Saobraćajac (Sarajevo), Drina (Višegrad), ZSK Zenica, Borac Tetovo (Zenica), Vareš, Iskra (Sarajevo), Sloga (Ilijaš), Sebešić (Bila), Rudo, Rudar (Breza), Bratstvo (Novi Travik), Sutjeska (Foča), Orlovik (Žepče), Željezničar (Zenica), Mladost (Župač) i Vitez.
1 Iskra, Bugojno
2
3
4 3
5
6 Borac Tetovo, Zenica 30 16 2 14 34
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17 30
18 30
Viši rang: Iskra (Bugojno) se plasirala u Drugu saveznu ligu - Jug
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:
Hercegovačka zona
1 Troglav, Livno
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Viši rang: Troglav (Livno) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Jug
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:
Makedonska liga
1 Tikveš, Kavadarci 30 20 7 3 69:24 +45 47
2 Pelister, Bitola 30 19 7 4 53:25 +28 45
3 Ovče Polje, S. Nikole 30 16 10 4 53:21 +32 42
4 Balkan, Skoplje 30 13 5 12 50:42 +8 31
5 Ljuboten, Tetovo 30 13 6 12 46:46 0 31
6 Borec, Veles 30 11 8 11 34:33 +1 30
7 Karaorman, Struga 30 12 6 12 49:51 -2 30
8 Sloga, Skoplje 30 12 5 13 36:32 +4 29
9 FCU 55, Skoplje 30 13 3 14 44:46 -2 29
10 Belasica, Strumica 30 11 6 13 30:23 +7 28
11 Jugokokta, Đorđe Petrov 30 12 4 16 58:59 -1 28
12 Navrovo, Gostivar 30 11 5 14 45:49 -4 27
13 Osogovo, Kočani 30 9 9 12 28:33 -5 27
14 11. oktomvri, Prilep 30 8 9 13 28:45 -17 25
15 ZIK Prilep 30 9 5 16 23:45 -22 23
16 Astibo, Štip 30 2 4 24 15:77 -62 8
Viši rang: Tikveš (Kavadarci) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:
Crnogorska liga
1 Jedinstvo, Bijelo Polje 22 14 2 6 31:15 +16 30
2 Rudar, Pljevlja 22 11 6 5 41:20 +21 28
3 Arsenal, Tivat 22 11 6 5 34:24 +10 28
4 Ibar, Rožaje 22 11 4 7 41:29 +12 26
5 Grafičar, Titograd 22 9 6 7 27:23 +4 24
6 Mornar, Mar 22 10 3 9 26:33 -7 23
7 Zabjelo 22 6 10 6 22:16 +6 22
8 OFK Ivangrad 22 7 6 9 29:30 -1 20
9 Gorštak, Kolašin 22 7 6 9 21:38 -17 20
10 Čelik, Nikšić 22 5 7 10 20:21 -1 17
11 Brskovo, Mojkovac 22 5 4 13 20:52 -32 14
12 Kom, Doljani 22 3 6 13 22:33 -11 12
Viši rang: Jedinstvo (Bijelo Polje) je postalo novi član Druge savezne lige - Jug
Ispali: Kom (Doljani) i Brskovo (Mojkovac)
Novi članovi: pošto se doneta odluka o proširenu lige status republičkog ligaša je dobilo pet klubova Petrovac (Petrovac na Moru), Mogren (Budva), Zeta (Golubovci), Dečić (Tuzi) i Jezero (Plav).
Napomene: