Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Avatar
Avanti1926
Postovi: 355
Pridružen/a: 31 maj 2022, 15:14
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Avanti1926 » 13 jul 2022, 17:25

Slažem se sa tobom, Zrinjski je morao igrati ozbiljnije i ofanzivnije još u prvoj utakmici u Mostaru, a ne čekati kad će neka duga lopta proći, ili neki odbijanac pa da Bilbija to pokupi. Zrinjski zna igrati lopte, ali to nije primjenjeno protiv Šerifa. Previše su ga respektovali, i to im se obilo o glavu nesrećnim golom. Apropo svega, sad će ih i Tirana nabiti, jer će isti sistem igre primjeniti.

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Victor » 13 jul 2022, 17:30

Avanti1926 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:25
Slažem se sa tobom, Zrinjski je morao igrati ozbiljnije i ofanzivnije još u prvoj utakmici u Mostaru, a ne čekati kad će neka duga lopta proći, ili neki odbijanac pa da Bilbija to pokupi. Zrinjski zna igrati lopte, ali to nije primjenjeno protiv Šerifa. Previše su ga respektovali, i to im se obilo o glavu nesrećnim golom. Apropo svega, sad će ih i Tirana nabiti, jer će isti sistem igre primjeniti.
Ma morali su rizikovati jbg, mislim mogli su proc sto je najgore i vako jer vrlo lako se moglo do penala doc, ali realno prekukavicka igra pogotovo kuci...mada meni je izgledalo da oni nemaju neki plan napada osim kad nisu bolji duplo od protivniak i da je to razlog strahu
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Tristan » 13 jul 2022, 17:32

zrinjskimo je napisao/la:
13 jul 2022, 14:32
Cek zar ima toga ko je nosioc u 3 pretkolu cl? Netko rece da nema toga(mislim na stupanj prvaka) i jel mi mozemo igrati u trecem sa ekipama koje su ispale u prvom pretkolu jel tako il je drugacije nek mi netko pojasni? Haha
U drugom pretkolu LK igraju ekipe koje su ispale u prvom pretkolu LŠ (15* ekipa) kao i u preliminarnoj rundi LŠ (3 ekipe).
Dvije srecne ekipe ce direkno iz prvog u trece pretkolo voljom zrijeba, RFS iz Latvije (porazeni od HJK) i porazeni iz dvomeca Maribor- Soligorsk. Tako da ostaje 13+3 i kad se odigra 2. prekolo ostaje 8 pobjednika + ona 2 srecnika iz prvog prekola LŠ.
U trecem pretkolu ostaje ovih 10 ekipa, nema nosilaca, mozes izvuci Leh, a mozes i La Floritu, cista sreca.
U play off-u ovih 5 preostalih i pridruzuje im se jos 5 ekipa koje su ispale u 2. pretkolu LŠ, a zatim odmah ispale i u 3. pretkolu LE. To bi teoretski mogli biti Dinamo, Olimpiakos ako sve izgube, a mozete se opet sresti sa Serifom u play off-u ako vi sve prodjete, a oni sve ispadnu. U play off-u ima 5 nosila i 5 nenosilaca.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Avatar
Avanti1926
Postovi: 355
Pridružen/a: 31 maj 2022, 15:14
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Avanti1926 » 13 jul 2022, 17:34

To je mentalitet naših klubova, braniš se kući, a onda odeš na gostovanje i očekuješ da ćeš napasti rezultat? Malo sutra.
Teško se donose bodovi sa gostovanja u PLBiH, kamoli u Evropi. Zrinjski samo jedan go da je dao u Mostaru, ko zna u kojem pravcu bi utakmica otišla, cijenim da bi publika ponijela igrače do (možda) još jednog gola, a isto tako stegla noge igračima Šerifa.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Tristan10 » 13 jul 2022, 17:37

Victor je napisao/la:
13 jul 2022, 17:19
Tristan10 je napisao/la:
13 jul 2022, 16:44
Sto se tice Zrinjskog i izjave Jakirovica ne vidim nista pogresno. Ekipa je igrala u skladu sa mogucnostima. To u principu znaci da ti dodje ekipa koja ima iskustvo veliki takmicenja, dovedu na ljeto citavu novu ekipu kvalitetnih igraca, i iako nisu uigrani izbace ti sampiona nase lige, koji se uigravaju duzi period. To je jednostavno razlika u individualnom kvalitetu koja se nadoknadi budzetom i iskustvnom kluba. Mislim da je Zrinjski imao dobre sanse protiv Maribora, i to je po mom bio kiks.
Vise su sanse sad imali...ovako na prvu skoro sva ova ispadanja su ista. Izadju brane se i rezultat na kraju ispadne ok a to sto nisu posteno sutnuli na go nema veze...a ako je iko imo protivnika i protivnika po mjeri to je Zrinski

Ja sam imo osjecaj da se igralo 5 dana ne bi dali go...jedino frljoka neka. Ovaj Serif je bas bio sansa da prodju

Al ne znam sta je konto jakirovic, sabice ih u 16 i nabijat u kazneni kako bi bilbija kupio odbijance...pa nije svak leotar

Iskreno pokazalo se da Jakirovic i Zrinski nemaju nikakve taktike i plana B, imaju samo sirovu snagu i ho ruk sto je dovoljno za PL
Ne znam sta mozes da uradis kad su stoperi Sheriffa na nivou jacih liga, pogotovo onaj crnac. Sta tu moze Jakirovic da promjeni sa plan B. Otvoris se eto ti kontre, onaj crnac na sredini terena kako lagano igra i sa dinamikom. Jedina im je prednost bila, a to jeste poprilcna prednost sto Sheriff nije uigran, ali individualno je ekipa za CL. Na drugu stranu onaj Maribor je bio smijesna ekipa, sa onim rodjakom na golu od Handanovica, pa Tavares sa 38 godina.

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Victor » 13 jul 2022, 17:38

Avanti1926 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:34
To je mentalitet naših klubova, braniš se kući, a onda odeš na gostovanje i očekuješ da ćeš napasti rezultat? Malo sutra.
Teško se donose bodovi sa gostovanja u PLBiH, kamoli u Evropi. Zrinjski samo jedan go da je dao u Mostaru, ko zna u kojem pravcu bi utakmica otišla, cijenim da bi publika ponijela igrače do (možda) još jednog gola, a isto tako stegla noge igračima Šerifa.
Pa sta znam..Sarajevo i Zeljo su imali i katastrofa al i dobrih predstava, znalo se napadat i puno jace ekipe..Plzen, Standard, Ferrnc, Borusija, Levski itd..ja ek na prvu da se niko ne uvrijedi sjecam se Legije, Maribora i ssd Serifa i imam oajecaj da je zrinski svaki put identicno bezmudo ispao
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Victor » 13 jul 2022, 17:40

Tristan10 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:37
Victor je napisao/la:
13 jul 2022, 17:19
Tristan10 je napisao/la:
13 jul 2022, 16:44
Sto se tice Zrinjskog i izjave Jakirovica ne vidim nista pogresno. Ekipa je igrala u skladu sa mogucnostima. To u principu znaci da ti dodje ekipa koja ima iskustvo veliki takmicenja, dovedu na ljeto citavu novu ekipu kvalitetnih igraca, i iako nisu uigrani izbace ti sampiona nase lige, koji se uigravaju duzi period. To je jednostavno razlika u individualnom kvalitetu koja se nadoknadi budzetom i iskustvnom kluba. Mislim da je Zrinjski imao dobre sanse protiv Maribora, i to je po mom bio kiks.
Vise su sanse sad imali...ovako na prvu skoro sva ova ispadanja su ista. Izadju brane se i rezultat na kraju ispadne ok a to sto nisu posteno sutnuli na go nema veze...a ako je iko imo protivnika i protivnika po mjeri to je Zrinski

Ja sam imo osjecaj da se igralo 5 dana ne bi dali go...jedino frljoka neka. Ovaj Serif je bas bio sansa da prodju

Al ne znam sta je konto jakirovic, sabice ih u 16 i nabijat u kazneni kako bi bilbija kupio odbijance...pa nije svak leotar

Iskreno pokazalo se da Jakirovic i Zrinski nemaju nikakve taktike i plana B, imaju samo sirovu snagu i ho ruk sto je dovoljno za PL
Ne znam sta mozes da uradis kad su stoperi Sheriffa na nivou jacih liga, pogotovo onaj crnac. Sta tu moze Jakirovic da promjeni sa plan B. Otvoris se eto ti kontre, onaj crnac na sredini terena kako lagano igra i sa dinamikom. Jedina im je prednost bila, a to jeste poprilcna prednost sto Sheriff nije uigran, ali individualno je ekipa za CL. Na drugu stranu onaj Maribor je bio smijesna ekipa, sa onim rodjakom na golu od Handanovica, pa Tavares sa 38 godina.
Pa nek rizikuju i probaju da ih napdnu, nije serif bas dosao u Mostar da se nadigrava..

Ne kontam sta je bolje ovako ne talasat zavrsit dvomec bez sanse i pricat da su jedva ispali 1:0? Sta je bio uospte plan? Ici dva puta na 0:0?

Ipak je serif nije city jbg..nisu oni uopste toliko jaki koliko se zrinski us.rao
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

miki651
Postovi: 1702
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la miki651 » 13 jul 2022, 17:44

Ma sigurno je da bi ovaj šerif izbacili i Željo i Velež i Sarajevo i City....al na tastaturi.

Avatar
Avanti1926
Postovi: 355
Pridružen/a: 31 maj 2022, 15:14
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Avanti1926 » 13 jul 2022, 17:45

Ako hoćeš rezultat, moraš i rizikovati. Nebi se prvi put desilo da jaču ekipu na terenu pojede slabija. Ako dadneš gol, ponijeće te publika da dadneš još koji. Pa Borac je napadao Cluj, dao go, a onda i drugi ugurao zbog atmosfere na tribinama, igrači Cluja nisu znali šta ih je snašlo. Tako se mora igrati protiv jačih ekipa od sebe, sa 150% snage i motiva.

Avatar
Avanti1926
Postovi: 355
Pridružen/a: 31 maj 2022, 15:14
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Avanti1926 » 13 jul 2022, 17:47

miki651 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:44
Ma sigurno je da bi ovaj šerif izbacili i Željo i Velež i Sarajevo i City....al na tastaturi.
Ja sam o tome već pisao, moje mišljenje je da niko u BiH trenutno nema kapacitet da izbaci Šerif osim Zrinjskog. Igrali dobar fudbal prošle godine, sačuvali ekipu, uigrani, imali su sve preduslove da ih otresu. Doduše, sve, osim m*da.

miki651
Postovi: 1702
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la miki651 » 13 jul 2022, 17:48

Avanti1926 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:45
Ako hoćeš rezultat, moraš i rizikovati. Nebi se prvi put desilo da jaču ekipu na terenu pojede slabija. Ako dadneš gol, ponijeće te publika da dadneš još koji. Pa Borac je napadao Cluj, dao go, a onda i drugi ugurao zbog atmosfere na tribinama, igrači Cluja nisu znali šta ih je snašlo. Tako se mora igrati protiv jačih ekipa od sebe, sa 150% snage i motiva.
Nemoj niti jednog kluba iz bih navoditi kao primjer kako se treba igrati. Kakve veze ima i što je Zrinjski igrom možda i razbio Apolona ako je ispao na penale.
I to za Borac nigdje veze, ljudi vas podcijenili drugu utakmicu vi iskoristili to i opet ispali.

Avatar
Avanti1926
Postovi: 355
Pridružen/a: 31 maj 2022, 15:14
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Avanti1926 » 13 jul 2022, 17:50

Pa za tu utakmicu protiv Apolona i možeš reći da si nesrećno ispao, a za ovu ipak ne, jer ih u 180 minuta nisi uspio ozbiljnije ugroziti.

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Victor » 13 jul 2022, 17:53

miki651 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:44
Ma sigurno je da bi ovaj šerif izbacili i Željo i Velež i Sarajevo i City....al na tastaturi.
Pa ako zrinski koji je tri puta jaci od veleza i pet od zelje nije uspio onda cisto sumnjam da bi oni mogli

Al poenta je da je Zrinski imo realni sansu i bezveze je prokocko dok navedeni ne bi ni imali sansu..

Ovo kako je zrinski odigro bj bilo ok da su zeljo i velez odigrali
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

miki651
Postovi: 1702
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la miki651 » 13 jul 2022, 17:55

U nas recimo Savić možda trenutno fizički bez premca u premijer ligi krv propiša da dobije takozvanu ničiju loptu. A nije da ne zna igrati. Ljudi su jednostavno fizički gledano zvijeri od igrača i tako ih selektiraju u tom timu svake godine. Imaju skaute dobre imaju pare i plate ih u prosjeku 20 do 30000 eura mjesečno i baziraju igru na snazi a tehnički su sasvim korektni i to je sasvim dovoljno da sve naše ekipe eliminiraju.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Tristan10 » 13 jul 2022, 17:55

Victor je napisao/la:
13 jul 2022, 17:40
Tristan10 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:37
Victor je napisao/la:
13 jul 2022, 17:19


Vise su sanse sad imali...ovako na prvu skoro sva ova ispadanja su ista. Izadju brane se i rezultat na kraju ispadne ok a to sto nisu posteno sutnuli na go nema veze...a ako je iko imo protivnika i protivnika po mjeri to je Zrinski

Ja sam imo osjecaj da se igralo 5 dana ne bi dali go...jedino frljoka neka. Ovaj Serif je bas bio sansa da prodju

Al ne znam sta je konto jakirovic, sabice ih u 16 i nabijat u kazneni kako bi bilbija kupio odbijance...pa nije svak leotar

Iskreno pokazalo se da Jakirovic i Zrinski nemaju nikakve taktike i plana B, imaju samo sirovu snagu i ho ruk sto je dovoljno za PL
Ne znam sta mozes da uradis kad su stoperi Sheriffa na nivou jacih liga, pogotovo onaj crnac. Sta tu moze Jakirovic da promjeni sa plan B. Otvoris se eto ti kontre, onaj crnac na sredini terena kako lagano igra i sa dinamikom. Jedina im je prednost bila, a to jeste poprilcna prednost sto Sheriff nije uigran, ali individualno je ekipa za CL. Na drugu stranu onaj Maribor je bio smijesna ekipa, sa onim rodjakom na golu od Handanovica, pa Tavares sa 38 godina.
Pa nek rizikuju i probaju da ih napdnu, nije serif bas dosao u Mostar da se nadigrava..

Ne kontam sta je bolje ovako ne talasat zavrsit dvomec bez sanse i pricat da su jedva ispali 1:0? Sta je bio uospte plan? Ici dva puta na 0:0?

Ipak je serif nije city jbg..nisu oni uopste toliko jaki koliko se zrinski us.rao
Niko ne igra da bi pricao da su jedva ispali. Nisam to primjetio. Ali bolje je drzati 0-0 duzi period pa viditi ako nesto izleti, nego primiti 2 komada na kontre. Nisam ni vidio neku prednost domaceg terena ili igranja na strani. Cisto sto se tice igre i rezultata mislim da je bila greska sto su krenuli sa Sucicem, izostanak Basica ocigledan koji im je sve izvodio, i naravno Jakovljevica u odbrani pa je vjerovatno i morao da igra opreznije. Ali eto.

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Victor » 13 jul 2022, 18:02

Tristan10 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:55
Victor je napisao/la:
13 jul 2022, 17:40
Tristan10 je napisao/la:
13 jul 2022, 17:37

Ne znam sta mozes da uradis kad su stoperi Sheriffa na nivou jacih liga, pogotovo onaj crnac. Sta tu moze Jakirovic da promjeni sa plan B. Otvoris se eto ti kontre, onaj crnac na sredini terena kako lagano igra i sa dinamikom. Jedina im je prednost bila, a to jeste poprilcna prednost sto Sheriff nije uigran, ali individualno je ekipa za CL. Na drugu stranu onaj Maribor je bio smijesna ekipa, sa onim rodjakom na golu od Handanovica, pa Tavares sa 38 godina.
Pa nek rizikuju i probaju da ih napdnu, nije serif bas dosao u Mostar da se nadigrava..

Ne kontam sta je bolje ovako ne talasat zavrsit dvomec bez sanse i pricat da su jedva ispali 1:0? Sta je bio uospte plan? Ici dva puta na 0:0?

Ipak je serif nije city jbg..nisu oni uopste toliko jaki koliko se zrinski us.rao
Niko ne igra da bi pricao da su jedva ispali. Nisam to primjetio. Ali bolje je drzati 0-0 duzi period pa viditi ako nesto izleti, nego primiti 2 komada na kontre. Nisam ni vidio neku prednost domaceg terena ili igranja na strani. Cisto sto se tice igre i rezultata mislim da je bila greska sto su krenuli sa Sucicem, izostanak Basica ocigledan koji im je sve izvodio, i naravno Jakovljevica u odbrani pa je vjerovatno i morao da igra opreznije. Ali eto.
Pa velez koji je tri puta slabiji od Aeka je odigrao hrabro ...Sta je tacno bio plan jakirovica...da dva puta idu na 0:0? ..
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 602
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Trebinjac94 » 13 jul 2022, 18:10

Pa valjda postoji neka priprema utakimica prije svakog meča, a Jakirović realno nije mogao šta pripremiti kad je ovo potpuno novi tim Šerifa i niko nije znao njihove realne mogućnosti prije prvog meča. Lako je sad napisati trebali su napasti u prvoj utakmici. Gdje ćeš napasti, novi trener, novi tim, plus u glavi ti njihov prošlosezonski uspjeh. Jednostavno moralo se ići opreznije i na kraju je odlučio taj jedan gol, što se i očekivalo nakon prvog meča.
Blue Train

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Victor » 13 jul 2022, 18:12

Trebinjac94 je napisao/la:
13 jul 2022, 18:10
Pa valjda postoji neka priprema utakimica prije svakog meča, a Jakirović realno nije mogao šta pripremiti kad je ovo potpuno novi tim Šerifa i niko nije znao njihove realne mogućnosti prije prvog meča. Lako je sad napisati trebali su napasti u prvoj utakmici. Gdje ćeš napasti, novi trener, novi tim, plus u glavi ti njihov prošlosezonski uspjeh. Jednostavno moralo se ići opreznije i na kraju je odlučio taj jedan gol, što se i očekivalo nakon prvog meča.
Pa eto super nek i dalje ispituju snage i narednih 7 puta kad budu igrali
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
DamirT
Postovi: 14966
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la DamirT » 13 jul 2022, 18:17

Ma proci ce Tiranu,pa onda sta Bog da.Zavisi sta ih zapadne u trecem pretkolu.Realno,nije se moglo ni napast sa svih 10 igraca kad nisu znali ni kako Sheriff igra nit ista.Ljudi igrali prijateljske,a nije se znao na kraju rezultat nit ista.Sve u tajnosti radili
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 602
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: Bh. klubovi u Europi - 2022/23

Post Postao/la Trebinjac94 » 13 jul 2022, 18:23

Victor je napisao/la:
13 jul 2022, 18:12
Trebinjac94 je napisao/la:
13 jul 2022, 18:10
Pa valjda postoji neka priprema utakimica prije svakog meča, a Jakirović realno nije mogao šta pripremiti kad je ovo potpuno novi tim Šerifa i niko nije znao njihove realne mogućnosti prije prvog meča. Lako je sad napisati trebali su napasti u prvoj utakmici. Gdje ćeš napasti, novi trener, novi tim, plus u glavi ti njihov prošlosezonski uspjeh. Jednostavno moralo se ići opreznije i na kraju je odlučio taj jedan gol, što se i očekivalo nakon prvog meča.
Pa eto super nek i dalje ispituju snage i narednih 7 puta kad budu igrali
Šerif prošle sezone izbacio Dinamo i Zvezdu, dobio Reala i na kraju ispao u LE na penale. To nije bilo prije 15 godina, nego prošle sezone i isto kao što su tad uboli sa igračima, mogli su i sada. Vidjećemo Zrinjski sad protiv Tirane, ako tu budu igrali loše e onda ih treba pljuvati.
Blue Train

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: StarmoCity i 24 gosta.