FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

Beledija
Postovi: 1094
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 26 jul 2022, 22:41

@mrakML komentari ti se ne slažu sa info koje sam daješ.
Kažeš da seoski ligaši iz NL bolje kotiraju od ex yu prvoligaša a hladno tvrdiš da Zrinjski i Sarajevo nebi bili podređeni AZ.
Jbg logika nije privilegija ljudi koji žive u Holandiji....i mi je ponekad koristimo..doduše porijetko :tralala:

Avatar
mrakNL
Postovi: 116
Pridružen/a: 17 apr 2008, 19:58
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la mrakNL » 26 jul 2022, 23:11

Beledija je napisao/la:
26 jul 2022, 22:41
@mrakML komentari ti se ne slažu sa info koje sam daješ.
Kažeš da seoski ligaši iz NL bolje kotiraju od ex yu prvoligaša a hladno tvrdiš da Zrinjski i Sarajevo nebi bili podređeni AZ.
Jbg logika nije privilegija ljudi koji žive u Holandiji....i mi je ponekad koristimo..doduše porijetko :tralala:
Procitaj jos jednom i vidjet ces da ja to uopste nisam napisao.
Napisao sam da imaju odlicne uslove, a ne da bolje kotiraju.
Zadnja izmjena: mrakNL, dana/u 26 jul 2022, 23:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mrakNL
Postovi: 116
Pridružen/a: 17 apr 2008, 19:58
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la mrakNL » 26 jul 2022, 23:35

tuzlac je napisao/la:
26 jul 2022, 18:49
mrakNL je napisao/la:
26 jul 2022, 18:35
tuzlac je napisao/la:
26 jul 2022, 09:05
"Ti ocito nemas blage veze sta ja pisem.
Krenut cu od toga ko je novi-stari. Iz prilozenog se vidi da si ti sveukupno na forumu od 2021. za razliku od mene koji je od 2008.
Svako ko to pogleda stvarno ce skontati da si ti ovdje stara garda dok sam ja tamo neki guster. Vjerovatno 2008-e nisi ni znao da uopste postoji ovaj forum... Nakon ovog iznosis svoje vidovnjacke sposobnosti, ali izgleda da nisi u rodu sa Baba Vangom pa ti lose ide od ruke.
Ja i te kako pratim PL BiH, a za AZ sam znao i pratio ga kada ti za njega nisi ni cuo. Cinjenica je ta da AZ spada u manje klubove i da moze sebi priustiti jedino istrosene igrace koji se povozuju sa reprezentaciom kao i talente koji su podbacili. Vec si takve naveo i svako to moze provjeriti i uvijeriti se da mu nebi niko ovdje solio pamet. Ja nigdje, ali nigdje niti jednim slovom nisam izjednacavao TC sa AZ vec sam sasvim jasno napisao da su klasa za TC, ali i da se Sarajevo i Zrinjski mogu nositi sa njima. Dakle, nisam napisao nit da su ta dva kluba izjednacena sa njima vec da se mogu nositi sa njima. Necu vise duziti, ali ti ono toplo jaranski preporucujem da razmisljas o onom ko sta pise, a ne da nekog vrijedjas."

-------------------------------------------------

Hvala ti za ove podatke o Alkmaru.Oni su prošlu sezonu u ligi završili na petom mjestu?
Evo da ti pokusam objasniti.
Holandija je zemlja koja ima izrazito dobre uslove za fudbal. Cak sto vise, i njihovi seoski klubovi imaju bolje uslove od pojedinih ExYu prvoligasa.
Eh sad sta je interesantno. Pored svega toga oni imaju svega dva jaka kluba tj Ajax i PSV. Za Feyenoord se isto moze reci da je dobar klub, ali kad se saberu sveukupni rezultati. Danas oni tesko mogu parirati Ajaxu i PSV-u. Ta tri kluba se izdvajaju daleko od svih ostalih.
Nakon ta tri kluba imas par klubova koji su neka srednja zalost: FC Twente koji se podigao iz mrtvih, sc Heerenveen, AZ i Vitesse. Tu se nekad znaju utrpati FC Utrecht i FC Groningen, a sve ostalo je ono bas tanko. Dakle, u Holandiji i nije bas toliko tesko biti peti, ali je tesko iznad toga.
Dokaz tome ti je da cetveroplasirana ekipa igra Europa Conference League. Ekipe od petog do osmog mjesta igraju play-off za jos jedno mjesto.
Sto se tice konkretno AZ-a. On ti je nekako k'o nasa reprezentacija kada se poveze sa Hrvatskom i Srbijom. Uzimaju ono sto im ostane. Ako se slucajno pojavi neki talenat ili ubodu nekog igraca iz Skandinavije (gore cesto traze igrace), znaj da ga nemaju prvom prilikom tj veoma brzo i najcesce predju u Ajax.

- Hvala za info.
- Trener Paskal Jansen je prošle sezone preuzeo ekipu.Prije je radio u Akademijama ,dakle sa mladim igračima PSV -a,Sparte ,Vitessa ....Kako on kotira kao stručnjak u Holandiji i kako su ga navijači AZ prihvatili?
Ovo vec ide na novinarsko pitanje koje je upuceno nekom ko je iz samog kluba.
Jansen je u AZ-u jos od 2018-e, a 2020-e je preuzo mjesto od tadasnjek trenera (Slot) koji je dobio otkaz.
Ako se nevaram zvanicni ugovor je potpisao prosle godine.
U navedenim klubovima je bio na skolovanju i samim tim je vodio mladje igrace jer im to dodje nesto k'o praksa. U Sparta Rotterdam je bio pomocni trener. Znam da je bio negdje i vani tj negdje po Arapskim zemljama gdje je bio takodje asistent.
Dakle, prvi ozbiljan klub i prvi pravi ugovor mu je u AZ-u. Sad sam izvuci zakljucak o kakvom se treneru radi.
Za navijace i sam mozes vidjeti na njihovoj Facebook stranici.

tuzlac
Postovi: 7841
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 26 jul 2022, 23:40

mrakNL je napisao/la:
26 jul 2022, 23:11
Beledija je napisao/la:
26 jul 2022, 22:41
@mrakML komentari ti se ne slažu sa info koje sam daješ.
Kažeš da seoski ligaši iz NL bolje kotiraju od ex yu prvoligaša a hladno tvrdiš da Zrinjski i Sarajevo nebi bili podređeni AZ.
Jbg logika nije privilegija ljudi koji žive u Holandiji....i mi je ponekad koristimo..doduše porijetko :tralala:
Procitaj jos jednom i vidjet ces da ja to uopste nisam napisao.
Napisao sam da imaju odlicne uslove, a ne da bolje kotiraju.
Ma dobro, te rasprave ne vode nikuda.Da mi vidimo gdje smo mi u četvrtak ako-Bogda.
Pukovnici ili pokojnici.

tuzlac
Postovi: 7841
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 26 jul 2022, 23:45



tuzlac
Postovi: 7841
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 jul 2022, 01:39

9.047 Gledalaca na" AFAS Stadionu ".
Na Grbavici očekujem 3.000.

husrefbeg
Postovi: 1119
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 27 jul 2022, 15:02

Jesmo se raspisali pred za nas možda i najznačajniji meč od osnivanja kluba. Treba igrati oprezno i ne primiti gol a postići se može i u 90 + . Bitno je da se ne otvorimo i dozivimo katastrofu. Ako se ne može pobijediti bar neriješeno odigrati zbog koeficijent.
Trebamo pozvat prijatelje koji žive u Sarajevo da dođu podržati klub. I trebamo malo i navijati. Šta je sa divizije ako se sutra ne organizuju kada će.

Beledija
Postovi: 1094
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 27 jul 2022, 16:30

mrakNL je napisao/la:
26 jul 2022, 23:11
Beledija je napisao/la:
26 jul 2022, 22:41
@mrakML komentari ti se ne slažu sa info koje sam daješ.
Kažeš da seoski ligaši iz NL bolje kotiraju od ex yu prvoligaša a hladno tvrdiš da Zrinjski i Sarajevo nebi bili podređeni AZ.
Jbg logika nije privilegija ljudi koji žive u Holandiji....i mi je ponekad koristimo..doduše porijetko :tralala:
Procitaj jos jednom i vidjet ces da ja to uopste nisam napisao.
Napisao sam da imaju odlicne uslove, a ne da bolje kotiraju.
Pa eto pročitao sam još jednom i vidjeh da nisi napisao da seoski ligši imaju odlične nego bolje uslove od nekih prvoligaša u ex jy ligama. To je bio povod da malo komentarišem jer ako je to tako onda i AZ ima daleko bolje uslove od Sa i Zri.U svim ligama 5- ice po 2 kluba se ističu a ostalo je kao u NL. Izuzetak je Engleska. Što se tiče isluženih igrača BiH je rekorder a ima ih svuda pa i u eliti
Da Bog da ti mene uvjerio sutra da je AZ mali pa ga otresemo ko Tre Pennu i zakažemo tekme sa Škotima i Slobodom

Avatar
mrakNL
Postovi: 116
Pridružen/a: 17 apr 2008, 19:58
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la mrakNL » 27 jul 2022, 18:39

Beledija je napisao/la:
27 jul 2022, 16:30
mrakNL je napisao/la:
26 jul 2022, 23:11
Beledija je napisao/la:
26 jul 2022, 22:41
@mrakML komentari ti se ne slažu sa info koje sam daješ.
Kažeš da seoski ligaši iz NL bolje kotiraju od ex yu prvoligaša a hladno tvrdiš da Zrinjski i Sarajevo nebi bili podređeni AZ.
Jbg logika nije privilegija ljudi koji žive u Holandiji....i mi je ponekad koristimo..doduše porijetko :tralala:
Procitaj jos jednom i vidjet ces da ja to uopste nisam napisao.
Napisao sam da imaju odlicne uslove, a ne da bolje kotiraju.
Pa eto pročitao sam još jednom i vidjeh da nisi napisao da seoski ligši imaju odlične nego bolje uslove od nekih prvoligaša u ex jy ligama. To je bio povod da malo komentarišem jer ako je to tako onda i AZ ima daleko bolje uslove od Sa i Zri.U svim ligama 5- ice po 2 kluba se ističu a ostalo je kao u NL. Izuzetak je Engleska. Što se tiče isluženih igrača BiH je rekorder a ima ih svuda pa i u eliti
Da Bog da ti mene uvjerio sutra da je AZ mali pa ga otresemo ko Tre Pennu i zakažemo tekme sa Škotima i Slobodom
Jel'to pokusavas izvuci logiku iz onog sto si napisao? :tralala:
Stvarno ne razumijem cemu izvrtanje necijih rijeci. Ponovo pokusavas nesto iznositi sto ja uopste nisam napisao.
Nego, zar Hajduk nema bolje uslove od Posusja i koji ono bi rezultat?

Avatar
mrakNL
Postovi: 116
Pridružen/a: 17 apr 2008, 19:58
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la mrakNL » 27 jul 2022, 18:43

husrefbeg je napisao/la:
27 jul 2022, 15:02
Jesmo se raspisali pred za nas možda i najznačajniji meč od osnivanja kluba. Treba igrati oprezno i ne primiti gol a postići se može i u 90 + . Bitno je da se ne otvorimo i dozivimo katastrofu. Ako se ne može pobijediti bar neriješeno odigrati zbog koeficijent.
Trebamo pozvat prijatelje koji žive u Sarajevo da dođu podržati klub. I trebamo malo i navijati. Šta je sa divizije ako se sutra ne organizuju kada će.
Ako vas Eniz Merdzic ne organizuje, onda nista od navijanja. :D
Oko Sarajeva je puno Podrinjaca i ne znam zasto ne bi napunili stadion i pruzili pristoju podrsku.

amkeivke
Postovi: 184
Pridružen/a: 22 nov 2020, 01:20
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la amkeivke » 27 jul 2022, 21:44

Aristotel555 je napisao/la:
23 jul 2022, 14:44
Zna li neko je li to ovaj igrac koji se spominjao da je prosao pripreme s ekipom..potpuna nepoznanica..ako je bio na pripremama pretpostavljam da je zadovoljio struku da ga ostave..zna li neko nesto vise o njemu?
Pozz, evo nekako iz "prve" ruke. Momak je odradio jedan dio priprema, došao na probu, odigrao protiv Plovdeva nekih 25-30min, ono što sam mogao vidjet u tom periodu je to da je brz ko struja, ima jedno 20kg sa krevetom zajedno 😂 al je okomit, vješt i nekako nezgodan sa dugim korakom, vjerujem da če donijet neku novu dimenziju. Al po meni nije za klasičnog spica, znači winger ili "drugi napadač" ako se bude igralo kad sa dva napadača.
Po mojim informacijama se trazi još uvjek centralni vezni i klasični špic. Iako sam misljenja da su nam potrebni još po jedan stoper i jedan bek, jer uč u sezonu sa 3 stopera i 3 beka je više nego riskantno...

tuzlac
Postovi: 7841
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 jul 2022, 22:52

Trener Alkmaara: “Ne mogu reći ko je bolja ekipa”Objavljeno prije 10 sekundi , 27 Jula, 2022 22:50Autor E R
Nizozemski Alkmaar održao je press konferenciju uoči sutrašnjeg revanš susreta drugog pretkola Konferencijske lige protiv bh. predstavnika Tuzla Cityja.
Trener nizozemske ekipe Pascal Jansen je na pitanje je li pobjeda iz prve utakmice pokazuje da je AZ bolja ekipa, istakao da će to biti poznato tek sutra.
– Iako imamo prednost od jednog pogotka, ne mogu reći ko je bolji. Tek je jedna utakmica odigrana, sutra je drugo poluvrijeme i tek nakon te utakmice mogu vam reći koja je ekipa bolja. Tada vam mogu odgovoriti na to pitanje – rekao je Jansen.

husrefbeg
Postovi: 1119
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 27 jul 2022, 22:57

mrakNL je napisao/la:
27 jul 2022, 18:43
husrefbeg je napisao/la:
27 jul 2022, 15:02
Jesmo se raspisali pred za nas možda i najznačajniji meč od osnivanja kluba. Treba igrati oprezno i ne primiti gol a postići se može i u 90 + . Bitno je da se ne otvorimo i dozivimo katastrofu. Ako se ne može pobijediti bar neriješeno odigrati zbog koeficijent.
Trebamo pozvat prijatelje koji žive u Sarajevo da dođu podržati klub. I trebamo malo i navijati. Šta je sa divizije ako se sutra ne organizuju kada će.
Ako vas Eniz Merdzic ne organizuje, onda nista od navijanja. :D
Oko Sarajeva je puno Podrinjaca i ne znam zasto ne bi napunili stadion i pruzili pristoju podrsku.
Veliki broj ljudi se slepa dzaba jede i pije uz Azmira i trči u VIP lože. Neka se gospođa sutra spusti među navijače i navija 90 minuta. I neka svaki od njih izlobira bar 10 navijaca. A Eniz će vjerovatno biti na visini zadatka.

tuzlac
Postovi: 7841
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 jul 2022, 23:15

Jović: Odgodili smo utakmicu u prvenstvu jer vjerujemo u prolaz protiv AZ Alkmaara!

- U drugom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu FK Tuzla City sutra će na stadionu Grbavica dočekati nizozemski AZ Alkmaar. Utakmica, odnosno ovaj revanš susret, počinje u 20:45h.

U najavi utakmice na press-konferenciji u Plavom salonu govorio je šef stručnog štaba Tuzla Cityja Dragan Jović.

“Mislim da smo prvi meč odigrali dobro. Napravili smo prihvatljiv rezultat koji nam u revanšu ostavlja nadu da možemo doći do iznenađenja i prolaska. Očekuje nas izuzetno težak protivnik. Oni su tipičan predstavnik holandske škole fudbala, odlični su u posjedu lopte i kreiranju prilika. U mnogo čemu su odmah iza tri velikana holandskog fudbala. Sutra očekujem sličnu utakmicu kada je u pitanju njihov stil igre. Mi smo radili na onom što nije bilo dobro u Nizozemskoj. Nadam se da ćemo sutra prezentirati i biti bolji u kreiranju i realizaciji”, započeo je Jović.

“Mislim da smo jedni druge dobro skautirali. Znamo da su njihovi skauti bili na obje utakmice protiv Tre Pennea. Dobili smo o njima informacije, pratili smo pripreme. Naši igrači su osjetili kvalitet njihovih igrača. Vidjeli su da možemo da igramo protiv njih. Oni su izuzetno ozbiljno shvatili ovaj meč, jer su u nedjelju imali prrijateljski susret u kojem nisu izveli nijednog startera, vec su im igrali fudbaleri iz U23 ekipe”, priča trener Tuzlaka.

“Kada su u pitanju utakmice koje smo odgodili, mi smo odgodili i treću utakmicu iz razloga što vjerujemo u prolaz. Što se tiče prva dva kola koja su odgođena, ekipe koje su igrale Evropu ranijih sezona, pa i sada, pokazuju što mislimo da je to ispravna odluka. Ima dosta slobodnih srijeda. Prvenstvo se rano u završava. Možemo to nadoknaditi”, prokomentarisao je Jović odgađanje utakmica od strane svog kluba.

“Nade temeljimo na onome što su momci pokazali u prvoj utakmici, ali i na tome da smo bolji iz treninga u trening, te na tome što ćemo igrati pred našom publikom. Pozivam sve ljubitelje fudbala da nam dođu i podrže nas”, poručuje Jović.

tuzlac
Postovi: 7841
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 jul 2022, 23:49

Pred utakmicu treba zapjevati "Zemljo tisućljetna".

- Zemljo tisućljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

refren
Jedna si jedina
Moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina


Bog nek' te sačuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova

refren
Jedna si jedina
Moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina.....

Avatar
samirr
Postovi: 8895
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la samirr » 28 jul 2022, 02:34

Svi na Tusanj !
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

tuzlac
Postovi: 7841
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 jul 2022, 09:07

samirr je napisao/la:
28 jul 2022, 02:34
Svi na Tusanj !
Polako,gradski derbi je u Banovićima.No, o tom po tom, sad smo preokupirani Europom.

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 28 jul 2022, 10:59

samirr je napisao/la:
28 jul 2022, 02:34
Svi na Tusanj !
Treba prvo izmiriti milionske dugove, pa onda dalje.
Tuzla City / Sloga Simin Han

neroazzuro
Postovi: 1772
Pridružen/a: 06 apr 2011, 11:38
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la neroazzuro » 28 jul 2022, 11:18

Momci, znal neko hoće li biti ikakvog tv prenosa?
Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić, Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 28 jul 2022, 11:46

neroazzuro je napisao/la:
28 jul 2022, 11:18
Momci, znal neko hoće li biti ikakvog tv prenosa?
RTL 7 Holandski (imas svki Iptv) Nasi TV Operator su htjeli besplatno, nije im ustupljeno pravo.
Tuzla City / Sloga Simin Han

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.