Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Mostarwolf1981
Postovi: 3965
Pridružen/a: 30 jun 2019, 20:35
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Mostarwolf1981 » 17 dec 2022, 00:23

Kakvo nevrijeme u Mostaru 15ak minuta, odavno ovo nisam dozivio ovdje :wtf:

Avatar
Robust
Postovi: 7093
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 17 dec 2022, 00:48

Mostarwolf1981 je napisao/la:
17 dec 2022, 00:23
Kakvo nevrijeme u Mostaru 15ak minuta, odavno ovo nisam dozivio ovdje :wtf:
u Sarajevu grmi i sijeva kao da je ljetni pljusak u pitanju ja dns u laganoj jakni i majici kratkih rukava se kuhao :urnebes: :urnebes: 20 stepeni bilo nije normalno vrijeme do bola :mrgreen:

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24211
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Derdiyok » 17 dec 2022, 01:09

Sad čitam, onom čovjeku što je polomio kičmu na poslu uručili otkaz poštom :tokralju:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Otelo
Postovi: 33540
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Otelo » 17 dec 2022, 09:04

"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
JosephNongeBoende
Postovi: 198
Pridružen/a: 08 nov 2022, 09:35

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la JosephNongeBoende » 17 dec 2022, 09:15

Derdiyok je napisao/la:
17 dec 2022, 01:09
Sad čitam, onom čovjeku što je polomio kičmu na poslu uručili otkaz poštom :tokralju:
nije otkaz vec mu istekao ugovor na odredjeno :mrgreen:

moralno isti k, ali pravno nije :)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Marsal
Postovi: 22808
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 17 dec 2022, 10:27

JosephNongeBoende je napisao/la:
17 dec 2022, 09:15
Derdiyok je napisao/la:
17 dec 2022, 01:09
Sad čitam, onom čovjeku što je polomio kičmu na poslu uručili otkaz poštom :tokralju:
nije otkaz vec mu istekao ugovor na odredjeno :mrgreen:

moralno isti k, ali pravno nije :)
Mislim da mu po zakonu o radu nemaju pravo čak ni ne produžiti ugovor dok je na bolovanju.

Samo nek uzme dobrog advokata, uzeće im para i para. Za naše sudove se može reći svašta ali gotovo po pravilu su na strani radnika, ponekad čak i neopravdano.

A ovdje je stvar više nego jasna.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Kompromis
Postovi: 2668
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kompromis » 17 dec 2022, 10:50

Nisam bas siguran da je u ovom slučaju zakon na njegovoj strani... jer je ovdjr kljucni faktor doktorica koja je promijenila iskaz ako se ne varam da kao da se povreda nije desila na radu ili tako nesto slicno (ili da je sposoban za rad), i fakticki nju bi mogao tužiti jer je evidentno čovjek pao na poslu i ima snimak, a i ne moze raditi jer je u tom periodu primao terapije sto ima dokumentovano... ova je firma njega drzala na bolovanju dokad je imao ugovor i onda mu je jednostavno poslala papire po protoku tog roka vadeci se nalazom doktorice... uglavnom ljigavost na expert levelu ali od tajkuna bliskih politici i nije za ocekivati drugacije...

Avatar
Pogba
Postovi: 19956
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pogba » 17 dec 2022, 11:22

Derdiyok je napisao/la:
17 dec 2022, 01:09
Sad čitam, onom čovjeku što je polomio kičmu na poslu uručili otkaz poštom :tokralju:
Upoznao sam čovjeka iz Amerike koji je imao slican slučaj, pao s visine i slomio kicmu. Operacije, zavrzlame, uglavnom oko 500.000 USD koliko se sjećam da su mu isplatili ili pokrili te operacije, nešto tako.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
bhpremijerliga12
Postovi: 997
Pridružen/a: 28 feb 2020, 16:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bhpremijerliga12 » 17 dec 2022, 11:55

Gledam sad na N1 par novinara u emisiji i prica se normalno o nacionalizmu i prica Baho kako je Piksi slucajno opsovao majku siptarsku, kako on to nije mislio, brani ga ko da mu je brat. Da li je realno da smo ovoliko retardiran narod, ima li nama dna? Jucer placu za cetnikom Mihajlovicem koji se hvalio sa Arkanom, Mladicem, ubicama iz Srebrenice, Vukovara pa imamo li mi gram mozga, pameti i ponosa u sebi?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54757
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la MortemHz » 17 dec 2022, 12:28

bhpremijerliga12 je napisao/la:
17 dec 2022, 11:55
Gledam sad na N1 par novinara u emisiji i prica se normalno o nacionalizmu i prica Baho kako je Piksi slucajno opsovao majku siptarsku, kako on to nije mislio, brani ga ko da mu je brat. Da li je realno da smo ovoliko retardiran narod, ima li nama dna? Jucer placu za cetnikom Mihajlovicem koji se hvalio sa Arkanom, Mladicem, ubicama iz Srebrenice, Vukovara pa imamo li mi gram mozga, pameti i ponosa u sebi?
Izletilo mu slučajno
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12062
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BoixosNois1899 » 17 dec 2022, 13:02

Baho je svakako teški debil.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Marsal
Postovi: 22808
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 17 dec 2022, 13:24

Kompromis je napisao/la:
17 dec 2022, 10:50
Nisam bas siguran da je u ovom slučaju zakon na njegovoj strani... jer je ovdjr kljucni faktor doktorica koja je promijenila iskaz ako se ne varam da kao da se povreda nije desila na radu ili tako nesto slicno (ili da je sposoban za rad), i fakticki nju bi mogao tužiti jer je evidentno čovjek pao na poslu i ima snimak, a i ne moze raditi jer je u tom periodu primao terapije sto ima dokumentovano... ova je firma njega drzala na bolovanju dokad je imao ugovor i onda mu je jednostavno poslala papire po protoku tog roka vadeci se nalazom doktorice... uglavnom ljigavost na expert levelu ali od tajkuna bliskih politici i nije za ocekivati drugacije...
Apsolutno na njegovoj strani jer ima i snimak, a ima i prvobitni papir iz hitne pomoći gdje piše povreda na radu, pa i kroz dosta papira i nalaza se vodi. To što je neka pametnica odlučila napisati da nije na radu nema nikakvo zakonsko uporište i mogao bi nju u posebnoj parnici također tužiti i uzeti joj pare.

To što je ovaj lik tajkun ne znači ništa, vjeruj mi imaš kamaru advokata koji jedva čekaju ovakve slučajeve. Sve je sad do radnika da li će tužit ili ne. Većina je ubijena u pojam misleći da ne mogu ništa i zato vrlo često odustanu.

Moj drug s posla se na moje oče povrijedio, prerezo venu na šaci, da vidiš šta su mu sve obećali samo da im dadne taj đavo iz hitne :mrgreen: nije dolazio 3 mjeseca na posao, dali mu aneks za bolje plaćeno mjesto ta 3 mjeseca, obećali još kule i gradove i zaista sve ispunili. Samo nemoj tužit :mrgreen:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
JosephNongeBoende
Postovi: 198
Pridružen/a: 08 nov 2022, 09:35

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la JosephNongeBoende » 17 dec 2022, 13:42

Marsal je napisao/la:
17 dec 2022, 10:27
Mislim da mu po zakonu o radu nemaju pravo čak ni ne produžiti ugovor dok je na bolovanju.

Samo nek uzme dobrog advokata, uzeće im para i para. Za naše sudove se može reći svašta ali gotovo po pravilu su na strani radnika, ponekad čak i neopravdano.

A ovdje je stvar više nego jasna.
samo trudnicama i porodiljama se mora produziti ugovor na odredjeno, povredama na radu ne

da, stvar je vise nego jasna - nema osnova za tuzbu i nece dobiti ni marke cak i da Fahrija Karkin ustane iz groba ;)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Marsal
Postovi: 22808
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 17 dec 2022, 14:19

Debelo se varaš.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
JosephNongeBoende
Postovi: 198
Pridružen/a: 08 nov 2022, 09:35

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la JosephNongeBoende » 17 dec 2022, 14:25

e jbg sad, hocemo li floskulama diskutovat ili cemo se voditi zakonom o radu :roll:

sudovi jesu na strani radnika kao ni u jednoj zemlji na svijetu i neke pare moze uzeti zbog same povrede na eadu, ali ugovor mu nije morao biti produzen ako je na bolovanju zbog povrede na radu
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Marsal
Postovi: 22808
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 17 dec 2022, 15:04

JosephNongeBoende je napisao/la:
17 dec 2022, 14:25
e jbg sad, hocemo li floskulama diskutovat ili cemo se voditi zakonom o radu :roll:

sudovi jesu na strani radnika kao ni u jednoj zemlji na svijetu i neke pare moze uzeti zbog same povrede na eadu, ali ugovor mu nije morao biti produzen ako je na bolovanju zbog povrede na radu
Nećemo floskulama.

Za zakon o radu sam i sam rekao "mislim" što znači da nisam siguran, a nisam siguran jer moja firma produžuje ljudima ugovor dok su na bolovanju. Sad, nisam znao je li to samo njihova praksa ili zakon.

A za ovo gore, vjeruj mi da sigurno dobija pare, ali sigurno samo ako nađe advokata koji će valjano postavit tužbu. Mislim da to neće biti problem u gradu kao što je BL.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

RollMan
Postovi: 3353
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RollMan » 17 dec 2022, 20:33

Treba mi internet u Hrvatskoj jedan dan ,koju karticu kupit
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Zoze19
Postovi: 204
Pridružen/a: 22 apr 2022, 18:12
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Zoze19 » 17 dec 2022, 20:43

Zdravo raja, ako neko zeli da zaraduje na internetu i pritom poznaje engleski jezik neka mi se javi u privatni chat, rijec je o vrsti zarade pod nazivom dropshiping

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Apolon » 17 dec 2022, 21:51

slika

☝️
:yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

FoSte95
Postovi: 12844
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la FoSte95 » 17 dec 2022, 23:11

Apolon je napisao/la:
17 dec 2022, 21:51
slika

☝️
:yawn:
Neka meni tog kapitala za ovozemaljski život
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.