FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Zlaja83
Postovi: 416
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 15 feb 2023, 21:22

Ma otvoren je ovo dvomec i dalje. Da se zabio jos jedan gol onda bi to bila osjetna prednost, ovako je dovoljan neki slabiji ulazak u mec, trenutak dekoncentracije i opet smo na pocetku. Ni taj domaci teren nije velika prednost, dovoljno se sjetiti posljednjeg dvomeca sa Parizanima.

Ono sto nama treba je da se jos par igraca digne s formom, i treba nam pravi Mane, neke najave su da se vraca vec za vikend. Efikasnost mora biti na nivou, jer nisam siguran da cemo zadrzati praznu mrezu svih 180min. Trebat ce jos bolja predstava da se osigura prolaz.

I zanimljiv je taj slucaj Pavard, do prije par nedjelja se nije ocima mogao smisliti, za vecinu najslabija karika, al eto promijeni se malo formacija, uveza par dobrih utakmica i citava aura oko lika se promjeni, tako da sad s pravom zalimo sto ga nece biti u uzvratu.

Avatar
Bayo
Postovi: 1422
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 15 feb 2023, 22:00

Lik igra za ugovor. Njegovi brainfartovi uvijek fale.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6249
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 15 feb 2023, 22:03

Gol u gostima :tokralju:

hardi :rol: :rol:

Nek si navratio, Jupe kralju. :kafa: :salut:

Bundesliga je napisao/la:
15 feb 2023, 15:52
Centre forward je napisao/la:
15 feb 2023, 15:44
Mene interesuje Cancelo, kako je odigr'o, kako se nosio sa pritiskom ? Nekako možda bude, doš''o iznenada preko noći, a ost'o u Bayernu 10 godina. Možda ga Pep i vrati, ako se ovaj baš adaptira. Gvardiola je rektum, ništa me od njeg' ne bi iznenadilo
Solidan bio u prvom poluvremenu koliko je i igrao, iako su ga ovdje pokušavali popljuvati. Spasio jednu potencijalno jako opasnu situaciju prilikom kontre PSG-a kada je ušao u sredinu i došao do lopte prije Neymara ili Messija ne sjećam se ko je bio tu.
:thumbup:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
farinelli123
Postovi: 1284
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 15 feb 2023, 22:03

Pavard je uvek bio visoka klasa za mene, to sto sad kod Julijana on ne može kao nekad na desnom beku je druga priča. Retko borben igrač i odgovoran igrač.
Lako je biti dobar bek sa prime Tijagom, Lewom, (20+ assist) Mullerom, Kimmichom i tom fluidnošću. Setimo se i Dejvisa. Ovi u dva poteza izbace njihov vezni red, otvore Dejvisa on utrci i asistira sa 3 metra u šesnaestercu tap in. Sad se igra drugi fudbal kod nas. Sad sporije ta lopta ide. Ali dobro, poboljšali smo se zadnjih nedelja.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Klare » 15 feb 2023, 23:06

Iz ove pobjede ono što može valjati je da se podigne samopuzdanje, u epilogu pobijedili smo na strani jakog protivnika, takvi napadači nam nisu dali gol itd.
@Balon je dao dobar komentar, npr. da mi vodimo a da nam PSG zadnjih 10 minuta trči kontre, to je nesvakidašnje. Mi se nećemo puno sekirati, ide utakmica za utakmicom, nek to rade Uli i Hasan, samo su mene nervirali sinoć sa sporom igrom, netačnim dodavanjima, kratki pasovi u razigravanjima, i ti dupli pasovi su katastrofalni. Previše igrača van forme i bez individualnog učinka kao Gnabri i Sane, a evo u drugom dijelu sezone i Musiala te Davies. Samo kad imaš ovakav kvalitet onda ne znaš u kakvom će oni raspoloženju istrčati i uvijek postoji šanse da bljesnu. Tu bih još dodao Gorecku, ali valjda je njegovo taj prljavi posao na sredini, pa ga se ne može komentarisati bez da se pogleda uživo.

Čupo Moting je mjera napadača, odličan, pravi timski igrač kao Mandžukić nekad, tu ne bih ništa dirao, prije bih nekako ove nabrojane iza probudio.
Sane u novoj formaciji u sredini bez učinka, možda tu Miler ili Gravneberh zaslužuju svoju šansu.

Avatar
ledar
Postovi: 3899
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 16 feb 2023, 12:18

Mislim da su vam jako velike šanse da prođete peesže. Embabac je odličan al ne može sam, ako udarite presing na njihovu zadnju liniju neće ni doć u priliku. U vezi im igraju tremaši koje se ne usude ni okrenut kad im neko priđe na dva metra, a najveće prokletstvo im je Geymar, u ovakvom izdanju je igrač manje a ako ne igra biće "ej, kako si mogo da ga ne staviš, pa to je geymar". Korisnije bi im bilo da im igra Ekokita nego ova prevara.

Bundesliga
Postovi: 11641
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 16 feb 2023, 13:19

FC Bayern Hilfe eV is donating €100,000 to the "Orienthelfer" organisation to support the victims of the earthquake disaster in the Syrian border region with Turkey.
:salut:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Saurman
Postovi: 29568
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 16 feb 2023, 13:49

Uvijek bili i ostali gospoda.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Elber111
Postovi: 343
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Elber111 » 16 feb 2023, 16:02

Ja mislim da je utakmica odigrana takticki odlicno,jedina zal mozda sto nije ChoupoM. dao gol u onaj situaciji.
Realno tim sa takvim napadackin potencijalom smo drzali 70 minuta bez prilike za gol.
Poslije ih je malo ponijela euforija ulaskom Mbapea,ali sve u svemu rezultat odlican.
Jeli moglo bolje sigurno jeste,ali ako pogledamo da smo gostovali i pobjedili moramo biti zadovoljni.
Taj Mbape je odlican igrac,ali u uzvratu nas teren,nasi navijaci mislim da nemaju sanse.
Vidljivo je da nam dosta igraca nije u formi,ali i to ce doci na svoje blizi se finis sezone i realno od dosta njih samo mozemo ocekivati boklje igre,kao i od citavog tima.
Realno je da Bayern moze daleko vise i bolje ali to nas samo moze radovati,ako se forma tempirala za kraj sezone onda cemo sigurno da uzivamo

LG08
Postovi: 41
Pridružen/a: 12 feb 2023, 17:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la LG08 » 16 feb 2023, 16:30

Ja iskreno nemam zal za onom sansom EMCM jer bi nam se mozda vratilo poslije zabili bi i ovi sigurno. Takticki odlicna utakmica, rekao bih da nam ta mala sitnica neka fali da budemo opet onaj super jaki Bayern. Ono sto raduje jeste odbrana, jaka je i na nivou, nema vise da nas pune svakakvi levati, a od ovih smo ocekivali barem gol u mrezi budimo iskreni. Zulijan napokon postavio ekipu kako valja. Mislim da ce u uzvratu ici sa Kanselom na beku, lijevo Davies, stoperi Upa i De Ligt standardno sto nam opet neku sigurnost garantuje. Leon i Joshua sredina, Sane i Koman na krilima. Neko bi morao izvisiti, rekao bih Muller jer nam Musiala treba u organizaciji igre, naprijed EMCM klasicno. Eh sad kakve su sanse da ce se vratiti Mazraoui i Mane? Smatram da bi obojica mogli dobiti sansu oko 60' minute, uz Gravena naravno.

Dobra stvar je sto imamo vise kombinacija u opticaju. Ja iskreno ne bih znao sta odigrati, treba imati na umu da ce PSG vise rizikovati u uzvratu, ljudi nemaju sta izgubiti jer su vec jednom nogom ispali, moraju stisnuti. Yebeno ce biti protiv Mbappea, ali opet na AA je druga prica, niko nikada nas nije ono bas bas dotukao osim mozda Rejala 14' pod celavom ublehom i Poola dok nas je vodio Kovac. Ali tad je ova prva ekipa vec bila zasicena i napadala je bez ikakve ideje a drugu necu ni komentarisati.

Do tada imamo Gladbah i Union, teske utakmice ali bi uz dvije pobjede mogli isarati sastav protiv Stutgarta 4 dana prije PSG-a.
Slicna situacija i kod njih, Lil kuci pa Marsej u gostima, ne bjeze aman zaman 10 bodova pa bi morali to odigrati ozbiljno plus jer su navijaci jako nezadovoljni poslije 3 poraza zaredom. Ali opet imaju Nant 4 danas prije nas kao i mi Svabe.

Po meni je sad nekih 65/35 u nasu korist, bitno je samo ne izgubiti. U boljoj smo formi, samopouzdanja ne nedostaje, atmosfera je poboljsana i trener napokon zna sta radi.

Zlaja83
Postovi: 416
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 16 feb 2023, 20:26

LG08 je napisao/la:
16 feb 2023, 16:30
Dobra stvar je sto imamo vise kombinacija u opticaju. Ja iskreno ne bih znao sta odigrati
Ako se ozlijedi Upa ili De Ligt do uzvrata ni Nagelsman nece znati sta odigrati.

LG08
Postovi: 41
Pridružen/a: 12 feb 2023, 17:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la LG08 » 16 feb 2023, 20:34

Zlaja83 je napisao/la:
16 feb 2023, 20:26
LG08 je napisao/la:
16 feb 2023, 16:30
Dobra stvar je sto imamo vise kombinacija u opticaju. Ja iskreno ne bih znao sta odigrati
Ako se ozlijedi Upa ili De Ligt do uzvrata ni Nagelsman nece znati sta odigrati.
Rotirao bih ih ja u ove dvije utakmice. U trecoj mi nijedan ne bi igrao. Imas Blinda i Pavarda, moze se nesto iskombinovati u odbrani. Njih moramo imati protiv PSG-a.

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1266
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 16 feb 2023, 20:55

coelho41 je napisao/la:
15 feb 2023, 13:59
Pojedinci ovdje vrte priču o pogrešnom treneru i taktikama i samo se čeka greška, do koje ne dolazi, da li shvataš da Inter, Barcelona i PSG nisu Bayernu uspjeli postići gol, a primili su 10. Lewa, Lukaku, Messi, Neymar, Mbappe, Lautaro, Džeko itd. svi ostali suhog qrca, pa i onaj centimetarski poluofsajd kad te spasi to nije slučajno, nego je dokaz da ekipa igra kompaktno i dobro.
slika

Ovako, ako Nagelsman osvoji Ligu prvaka sa ovom taktikom i ovom igrom, ja cu prvi reci izvini Julijane mnogo sam pogrijesio i priznat cu to.

Bayern ima ekipu za naslov i moje misljenje je nakon dugo vremena da uopce nemam sumnje u istu jer po meni nemamo slabu kariku.

Dovodenjem Sommera i Cancela potvrduje se napad na ligu prvaka i vjeruj mi da u tisini vrh Bayerna ocekuje naslov jer inace ne bi dovodili ovu dvojicu igraca.

Ova dva transfera su sasvim netipicna za Bayern ( pogotovo u zimskom prelaznom roku ) i oni ovim potezima ocekuju naslov samo nece to niko priznat sto je potpuno u redu i ispravno razmisljanje.

Zato sto se tice taktike i igre ocekujem puno puno vise i bolji nogomet jer jednostavno imamo igrace da to ocekujemo.

Ako je tebi taktika 3 5 2 u redu, ok, postujem, ali ja tu taktiku nikad ne bih igrao i po meni je Bayern najjaci sa 4 2 3 1.

Isto tako, imamo bas odlicne igrace za ovu taktiku koju igramo godinama i nema potrebe igrati 3 5 2.

Nagelsman ce to promijeniti u 4 2 3 1 jer inace se nece dugo zadrzat na klupi Bayerna.

Avatar
harden
Postovi: 23770
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 16 feb 2023, 21:01

Stefan Effenberg je napisao/la:
16 feb 2023, 20:55
Ovako, ako Nagelsman osvoji Ligu prvaka sa ovom taktikom i ovom igrom, ja cu prvi reci izvini Julijane mnogo sam pogrijesio i priznat cu to.

Bayern ima ekipu za naslov i moje misljenje je nakon dugo vremena da uopce nemam sumnje u istu jer po meni nemamo slabu kariku.
Ti ovo napises kao da je pravilo da uzmes LP cim imas najbolju ekipu, a ako ne uzmes onda je teski fail. Da je tako City bi imao 3 klempe vise a Real 5 manje.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

LG08
Postovi: 41
Pridružen/a: 12 feb 2023, 17:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la LG08 » 16 feb 2023, 21:06

harden je napisao/la:
16 feb 2023, 21:01
Stefan Effenberg je napisao/la:
16 feb 2023, 20:55
Ovako, ako Nagelsman osvoji Ligu prvaka sa ovom taktikom i ovom igrom, ja cu prvi reci izvini Julijane mnogo sam pogrijesio i priznat cu to.

Bayern ima ekipu za naslov i moje misljenje je nakon dugo vremena da uopce nemam sumnje u istu jer po meni nemamo slabu kariku.
Ti ovo napises kao da je pravilo da uzmes LP cim imas najbolju ekipu, a ako ne uzmes onda je teski fail. Da je tako City bi imao 3 klempe vise a Real 5 manje.
Pa upravu je covjek djelimicno. Jedino City mozda ovako od oka izgleda kao ekipa sa boljim igracima, i to za nijansu neku blagu, najvise zbog klupe. Koga tu jos imas? Real istrosen i u losoj formi, Pool takodjer. Napoli dobro igra ali nemaju iskustva, to sto su izdominirali grupnu fazu i sto trpaju levate po Italiji nista ne znaci. Kladim se da bi ih Bayo u obje uzeo. Dortmund i Chelsea su slabiji od nas, na dvije tekme pogotovo. Ostale ne vrijedi ni komentarisati.

Moralo bi se ovo iskoristiti. Ako bi prosli PSG sto je izgledno mogao bi nam se i zrijeb osmijehnuti. Pa zasto ne bi izvukli Benfiku npr ili Milana. Ove druge bih volio narocito jer su utripovali da mogu u istu recenicu sa nama a jedina ekipa koja moze je Real.

Moj neki idealni put do trofeja bi bio : PSG, Milan, Real, City.

Ali otom potom.

Avatar
Bayo
Postovi: 1422
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 16 feb 2023, 21:14

Otvorio bi se ždrijeb kao onomad protiv Villareala.

LG08
Postovi: 41
Pridružen/a: 12 feb 2023, 17:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la LG08 » 16 feb 2023, 21:23

Bayo je napisao/la:
16 feb 2023, 21:14
Otvorio bi se ždrijeb kao onomad protiv Villareala.
Fakat ni dan danas ne vjerujem da su nas oni amateri izbacili.

Ali svakako ne bi osvojili, Liverpool je bio bolji.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6249
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 16 feb 2023, 21:34

Neki novi puk ovdje :think:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Bundesliga
Postovi: 11641
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 16 feb 2023, 21:37

Centre forward je napisao/la:
16 feb 2023, 21:34
Neki novi puk ovdje :think:
Kakvi novi, vidis da se Goretzka nije bas najbolje kamuflirao. Inicijali LG08 :mrgreen:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Bayo
Postovi: 1422
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 16 feb 2023, 21:55

LG08 je napisao/la:
16 feb 2023, 21:23
Fakat ni dan danas ne vjerujem da su nas oni amateri izbacili.

Ali svakako ne bi osvojili, Liverpool je bio bolji.
Nema tu bolji i lošiji, nego koncentriraniji i napaljeniji (u slučaju Reala sudačku pomoć) uz bolje vođenje sa klupe.

Bayern ima dovoljno pušiona doma da bi trebao maksimalno biti oprezan, svako opuštanje ili pristup gotovo je recept za par komada u mreži.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavaracmujo i 2 gosta.