San Antonio Spurs

Avatar
Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12756
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 16 jun 2023, 11:08

Kugla3 je napisao/la:
15 jun 2023, 23:07
NEZALAGANJE je napisao/la:
15 jun 2023, 22:58
Wemby je i zvanicno zavrsio sezonu u Francuskoj porazom od Monaca, tako da ipak mislim da postoji mala sansa da nesto odigra i na SLu.

Veceras je odigrao najbolju tekmu u finalnoj seriji i psrosto je nevjerovatno da ima takve brojke, a da mu saigraci bukvalno ne znaju dodati loptu.

Victor Wembanyama ends his Mets92 career in the French League with 22 points, 7 rebounds, 4 blocks and 2 assists on 6-11 shooting.

Off to San Antonio!! :cool: :cool:
Mislim da je ovo druga tekma gdje su se raspali u Q4.
Ali opet dobar uspjeh s obzirom da je protivnik treća ekipa u Europi. Nista jos 7 dana čekanja i onda je službeno naš :D
Da se nadovežem samo na tvoj prethodni post, u vezi FVV i Paula. Protiv toga sam i u ovoj situaciji nam ne trebaju, nema potrebe da radimo neke glupe tradeove sad kad bi trebali pomalo da stanemo na noge. Tek od sljedece godine početi sa nekim tradeovima mada je i tada mozda rano, ali FVV i Paul sto dalje od SA. Nek se djeca razvijaju.
Paul na nekoj solidnoj minutazi? Sto da ne? Djeca moraju na terenu da uce od nekog.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 jun 2023, 11:59

Mig_Mig je napisao/la:
16 jun 2023, 11:08
Kugla3 je napisao/la:
15 jun 2023, 23:07
NEZALAGANJE je napisao/la:
15 jun 2023, 22:58
Wemby je i zvanicno zavrsio sezonu u Francuskoj porazom od Monaca, tako da ipak mislim da postoji mala sansa da nesto odigra i na SLu.

Veceras je odigrao najbolju tekmu u finalnoj seriji i psrosto je nevjerovatno da ima takve brojke, a da mu saigraci bukvalno ne znaju dodati loptu.

Victor Wembanyama ends his Mets92 career in the French League with 22 points, 7 rebounds, 4 blocks and 2 assists on 6-11 shooting.

Off to San Antonio!! :cool: :cool:
Mislim da je ovo druga tekma gdje su se raspali u Q4.
Ali opet dobar uspjeh s obzirom da je protivnik treća ekipa u Europi. Nista jos 7 dana čekanja i onda je službeno naš :D
Da se nadovežem samo na tvoj prethodni post, u vezi FVV i Paula. Protiv toga sam i u ovoj situaciji nam ne trebaju, nema potrebe da radimo neke glupe tradeove sad kad bi trebali pomalo da stanemo na noge. Tek od sljedece godine početi sa nekim tradeovima mada je i tada mozda rano, ali FVV i Paul sto dalje od SA. Nek se djeca razvijaju.
Paul na nekoj solidnoj minutazi? Sto da ne? Djeca moraju na terenu da uce od nekog.
Istina je da djeca moraju uciti od nekog, ali tu ima i druga strana medalje.Problem je sto gotovo svoj nasoj djeci (Branham, Jones, Vassell, Sochan, pa i Wemby donekle) treba lopta u rukama i sticanje prakticnog iskustva igranja pika i generalno kreacije.Ako tu bude Paul, makar igrao i 20min samo, automatski uzimas loptu njima iz ruku i usporavas i ogranicavas njihov razvoj.E zato nam Paul nije potreban niti bilo koji veteran koji ce "gnjaviti" loptu.

Avatar
Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12756
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 16 jun 2023, 12:53

Maksimalno 20m!
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Belmin6
Postovi: 12971
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Belmin6 » 17 jun 2023, 11:21

Ne vidim potrebu za CP.

Nit mi njemu trebamo, nit on nama.
Nek proba još ove dvije godine uganjati negdje prsten..

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 jun 2023, 14:39

Izgleda da ce ipak Wemby odigrati nesto na SLu i to mi je drago cuti. :cool:

Ovo je prvi prenio Marc Stein : The Spurs are hopeful, I’m told, that Victor Wembanyama will indeed be a participant to some degree in summer league play in Las Vegas. Wembanyama’s French League season finally ended Thursday when the MVP and his Boulogne-Levallois Metropolitans 92 team were swept, 3-0, in the championship series by a Monaco team filled with former NBAers. The Spurs will draft Wembanyama with the No. 1 overall pick next Thursday and are scheduled to play in Sacramento’s California Classic summer league July 3-5 before proceeding to Las Vegas. Wembanyama’s precise availability for summer league play is TBD.

A i ovdje se cuje kako Wemby sam kaze da ce nesto malo igrati.



Da postavim i video sa njegove pomenute zadnje tekme za Metse:


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 jun 2023, 01:42

Brian Wright odrzao press pred nastupajuci draft....

Package the two second-rounders together to move up? Wright said sure, maybe.

Use future draft assets to move up? Wright said sure, maybe.

Trade Vassell or Johnson? Wright said, “No,” flatly.

To je ono sto trebamo znati, jer je sve vise bilo glupih ideja da se trejda Keldon ili Vassell a priori igranja sa Wembyem.

I ono najvaznije, a sto je po meni najispravnije u makar prve 2 godine Wembya:

More than once, Brian Wright emphasized in a pre-draft session with reporters today that the Spurs "are taking a patient approach to how we build this team out" and that "the players on the floor will drive how quickly" they get back in the playoff mix.

Tako se to radi. :clap:

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 21 jun 2023, 18:17



Franšiza :tokralju:

Radujem se i drugim potezima sutra.
Dal neki dodatni pik se pokupi il sta uzmemo vec sa pikom druge runde.

Mada i sama potvrda onog sto znamo,kad Wembi bude s Popom pricao na telefon ce biti kul.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 jun 2023, 20:15

Potpuno je nevjerovatno kakva razmisljanja ima i koliko je prizeman sa svojih 19 godina. :o :o Old soul. :ljepota:

JJ Redick je uradio vrhunski posao u ovom intervjuu.Svaka cast. :clap:

Jedan od meni ljepsih momenata ovog intervjua:

:mrgreen: :mrgreen:

Prvo pitanje i legendarnog Dona Harrisa:

:ljepota: :ljepota:

Inace, Wemby je danas imao i press pred draft, kao sto se moze vidjeti iz videa iznad.Mnostvo je informacija izaslo, a najvaznija je da je potvrdio igranje na SLu.

Stigao je i Sochan da ga upita ponesto:

:rol:

Kugla3
Postovi: 675
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 21 jun 2023, 20:48

With Collins back, and keeping Jones' cap hold and Mamu's cap hold, the Spurs would need to spend $17.8 million to reach the minimum team salary ($122.4 mil) by 1st game of regular season.

That could be accomplished by signing free agents or trading for players
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 jun 2023, 20:59

https://www.spurstalk.com/latest-intel- ... urs-draft/

Gotovo sve bitne informacije vezano za nas tim u linku iznad.

Izdvojio bih jos dvije:

-Bilal Coulibaly’s eyes lit up when I told him I’m from San Antonio and asked if he’d like to keep playing with his taller French teammate.

“I’d love to. I’d lovvve to. Man, that would be crazy.” - Ako je IKAKO moguce! :pray:

-Relevant for the Spurs: this means the minimum team salary will be approx $122.4 million. They will need to reach this number before training camp opens.- Novi SC je na 136mil. Da bi dostigli ove brojeve, ocekujem ugovore Jonesu, vjerovatno KBDu i jos neki FA.Realno, targetirao bih Bruce Browna, sada kada je uradio opt out DEN. Odlican defanzivac, koji je popravio sut i ne treba loptu u svojim rukama.Idealan target. Za ocuvanje capa za buducnost, kljucno je da to ne budu predugi ili neki astronomski ugovori iz kojih se ne moze izaci lako.

Kugla3
Postovi: 675
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 22 jun 2023, 00:07

@nez koliko mi mozemo max ponuditi za brucea? Odličan dodatak bi bio ekipi.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 jun 2023, 00:38

Kugla3 je napisao/la:
22 jun 2023, 00:07
@nez koliko mi mozemo max ponuditi za brucea? Odličan dodatak bi bio ekipi.
Pa eto postavio si i sam. Oko 17mil bi imali za trositi uz sve one opcije potpise i da se dodje do 90% capa.Naravno,ima prostora jos do 136mil, ali mislim da ne vrijedi vise. Tu je neka njegova cijena 15-20mil godisnje na 3 god.To nas ne bi ugrozili ni dugorocno.

Nego, sve je vise glasina da zelimo doci do pika koji bi nam omogucio Coulibalya. Definitivno sam za tog decka, jer je strasan potencijal plus Wembyev prijatelj. Hladno bi za njega dao pik CHA, pik TOR, pik CHI, nas npr. top 10 zasticen pik i par pikova druge runde.Nama to ne treba.Imacemo pikove ATL plus svoje u buducnosti.

Kugla3
Postovi: 675
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 22 jun 2023, 06:16

NEZALAGANJE je napisao/la:
22 jun 2023, 00:38
Kugla3 je napisao/la:
22 jun 2023, 00:07
@nez koliko mi mozemo max ponuditi za brucea? Odličan dodatak bi bio ekipi.
Pa eto postavio si i sam. Oko 17mil bi imali za trositi uz sve one opcije potpise i da se dodje do 90% capa.Naravno,ima prostora jos do 136mil, ali mislim da ne vrijedi vise. Tu je neka njegova cijena 15-20mil godisnje na 3 god.To nas ne bi ugrozili ni dugorocno.

Nego, sve je vise glasina da zelimo doci do pika koji bi nam omogucio Coulibalya. Definitivno sam za tog decka, jer je strasan potencijal plus Wembyev prijatelj. Hladno bi za njega dao pik CHA, pik TOR, pik CHI, nas npr. top 10 zasticen pik i par pikova druge runde.Nama to ne treba.Imacemo pikove ATL plus svoje u buducnosti.
Ma profulo sam debelo za zadnjim komentarom. Nebitno. Uglavnom morat cemo potrošiti tih 17 miliona, nadam se na najbolji mogući način.
Ovog Coulibalya nisam pratio nikako, vidim da je bio teammate sa Wembyem i da mu razni mockovi predvidjaju da ce biti oko 10 pozicije. I ja sam razmišljao da bi pametno bilo kad je vec draft dubok da probamo jos neki veći pik uhvatit kroz trade, a imamo sta da i ponudimo kao sto si vec ti napisao. Vidjet ćemo sve večeras.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 jun 2023, 10:34

Kugla3 je napisao/la:
22 jun 2023, 06:16
NEZALAGANJE je napisao/la:
22 jun 2023, 00:38
Kugla3 je napisao/la:
22 jun 2023, 00:07
@nez koliko mi mozemo max ponuditi za brucea? Odličan dodatak bi bio ekipi.
Pa eto postavio si i sam. Oko 17mil bi imali za trositi uz sve one opcije potpise i da se dodje do 90% capa.Naravno,ima prostora jos do 136mil, ali mislim da ne vrijedi vise. Tu je neka njegova cijena 15-20mil godisnje na 3 god.To nas ne bi ugrozili ni dugorocno.

Nego, sve je vise glasina da zelimo doci do pika koji bi nam omogucio Coulibalya. Definitivno sam za tog decka, jer je strasan potencijal plus Wembyev prijatelj. Hladno bi za njega dao pik CHA, pik TOR, pik CHI, nas npr. top 10 zasticen pik i par pikova druge runde.Nama to ne treba.Imacemo pikove ATL plus svoje u buducnosti.
Ma profulo sam debelo za zadnjim komentarom. Nebitno. Uglavnom morat cemo potrošiti tih 17 miliona, nadam se na najbolji mogući način.
Ovog Coulibalya nisam pratio nikako, vidim da je bio teammate sa Wembyem i da mu razni mockovi predvidjaju da ce biti oko 10 pozicije. I ja sam razmišljao da bi pametno bilo kad je vec draft dubok da probamo jos neki veći pik uhvatit kroz trade, a imamo sta da i ponudimo kao sto si vec ti napisao. Vidjet ćemo sve večeras.
Bez dileme treba pokusati, AKO ga nasi vec toliko cijene.Opstepoznato je da neces draftati sebi sve ove pikove koje smo nakupili.

Decko je strasan atleta i super defanzivac sa odlicnim fizickim predispozicijama koji moze braniti sve zivo.Gledao sam i njega u ovim tekmama Wembya i odusevio me.Ima rada i na njegovoj igri, ali to je sve normalno.

Mislim da su realni targeti pikovi DAL (10.pozicija) i ORL (11.pozicija) da ga se pokupi. DAL mozes ponuditi ove neke pikove i npr.rijesiti ih nekog ugovora tipa Bertansa.Njima bi to dalo fleksibilnost za potpis korisnog veterana plus bi imali te pikove da dalje trejduju.Po mom misljenju, od nekog mladica na 10.mjestu oni nemaju nista, ako je cilj napad na titulu.

ORL vec ima 6.pik i da sad u istom draftu biraju opet 2 mladica? Cisto sumnjam.Vec sada imaju 11 garantovanih ugovora za narednu sezonu (logika je da ce garantovati ugovore Fultzu, Bol Bolu i Harrisu) i to bez FA Moritza Wagnera, opcija MCWa i Schofielda, te ova 2.pika. To bi bio fakticki full roster bez da dosegnu 90% SCa.Vidicemo sve.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2023, 02:22

I zvanicno je nas!!!


:ljepota: :ljepota:

Cekamo da vidimo hocemo li uspjeti "upasti" sa jos jednim pikom u 1.rundu.

Kugla3
Postovi: 675
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 23 jun 2023, 02:45

"The guys that played with us last year, they've had a great summer," says Pop of current Spurs players getting ready to join Wemby on the court
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2023, 02:48

Kugla3 je napisao/la:
23 jun 2023, 02:45
"The guys that played with us last year, they've had a great summer," says Pop of current Spurs players getting ready to join Wemby on the court
Victor's already expressed interest in spending time with Tim (Duncan) and David (Robinson)." - Coach Pop :ljepota: :ljepota: :ljepota:

Pop says Spurs want “Victor to be Victor…we are going to watch him and see what happens….I learned that from Manu. You can’t make players be what you think they should be.”

"We're talking about what he should be doing moving forward. He never stopped playing. He will participate in the Summer League, to what degree, we're not sure yet." - Coach Pop on chance of Wemby playing at Summer League

P.S.Ode Coulibaly i to vec na 7. mjestu za IND.Nisu dzaba pricali o njegovom potencijalu.Steta.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2023, 03:09

Uze OKC DAL pik na nacin o kojem sam pisao.... Uzese platu Bertansa i dadose im svoj 12.pik.


Avatar
emir18
Postovi: 16676
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la emir18 » 23 jun 2023, 05:29

Svaka čast, uzeste Millera sa 33, velika krađa.
Prošle godine sam ga predložio ovdje :kafa:
Imate top ekipu za graditi.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,2024.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.