Pretkvalifikacije za OI 2024

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Avatar
bibula
Postovi: 353
Pridružen/a: 12 mar 2016, 11:26
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la bibula » 20 avg 2023, 19:36

Kada je Nurkic bio na parketu, uvijek je imao dvojicu ili trojicu poljaka oko sebe, da smo samo to znali iskoristiti, da je brze lopta isla do viska igraca, sve bi bilo drugacije.

Falio je playmaker, Atic ne moze organizovati napade.

I na kraju sto je neko vec napisao, Nurkic i Musa jednostavno nemaju BBIQ. Musa inekako ali Juka jednostavno pravi katastrofalne odluke i faulove.

Sve u svemu, kvaliteta ima samo treba malo vise koncentracije, strpljenja i mozga tokom tekme za nesto vise.

Avatar
RoninX
Postovi: 1988
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la RoninX » 20 avg 2023, 19:36

VensanKasel je napisao/la:
20 avg 2023, 19:29
RoninX je napisao/la:
20 avg 2023, 19:18
da sam na mjestu ovog portala dao bih honorar toniju lazarusicu sa tvitera, da potpuno ogoli kakva je prevara aziz bekir, u jednoj strucnoj analizi turnira (dvaput izgubit od krnje poljske ipak mora ici na dusu selektora). a nakon toga, valjda bi konacno neko razmislio o njegovom otkazu. dalibor milos ga sigurno nece tjerat, prvo zato sto ni aziz ne proziva njegov nerad, drugo zato sto intimno zeli da nas ovaj nesrecnik nastavi kanalit, a svakako bi dobio bonus od matice ako ga sacuva do duela protiv hrvatske.
Đe ima da se to pročita ?
nidje ako se ne naruci tekst.

Avatar
Ethel
Postovi: 5214
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Ethel » 20 avg 2023, 19:43

Vaya je napisao/la:
20 avg 2023, 19:15
P.S. Evo finale turnira u Turskoj...Turska - Hrvatska

https://cdn.livetv696.me/webplayer.php? ... 765583&fwm
Live stream kako "oyebina" Sesar oyebava Atamana u Istanbulu :kafa:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6412
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la AshburtonG » 20 avg 2023, 19:45

bibula je napisao/la:
20 avg 2023, 19:36
Kada je Nurkic bio na parketu, uvijek je imao dvojicu ili trojicu poljaka oko sebe, da smo samo to znali iskoristiti, da je brze lopta isla do viska igraca, sve bi bilo drugacije.

Falio je playmaker, Atic ne moze organizovati napade.

I na kraju sto je neko vec napisao, Nurkic i Musa jednostavno nemaju BBIQ. Musa inekako ali Juka jednostavno pravi katastrofalne odluke i faulove.

Sve u svemu, kvaliteta ima samo treba malo vise koncentracije, strpljenja i mozga tokom tekme za nesto vise.
Jusuf ima IQ, ali je samo smotan lik i vidi se da je poceo igrat kosarku sa 15 godina. Fali tu osnova kosarkaskog kretanja. On uradi sve kako treba i onda zicer promasi, koji bi 50% ovog foruma bez problema ubacilo.S druge strane, Musa je bas primjer kosarkaski neinteligentnog specimena. Njegovi potezi tokom momenata gdje se rjesava utakmica su u blagu ruku diskutabilni, a zbog toga je vjerovatno i dobijao minutazu na kapaljku u EL. Nisu treneri Reala budale.

Avatar
RoninX
Postovi: 1988
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la RoninX » 20 avg 2023, 19:47

turci su jedino talentovani za dizanje tegova, bas mi je drago da ih hrvatska bamusa na njihovom terenu. ovaj put im izgleda ni sudije ne mogu pomoc.

Vaya
Postovi: 188
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Vaya » 20 avg 2023, 19:51

Sesar je uvijek ojebina bio karakterom...lijen, bezobrazan i kurcevit...ma da Hrvatistan ubi brasno u Turkiye prvo poluvrijeme...
Hrvati za poluvrijeme dali 10 trica na 50%...
Zubac, Saric i Hezonja nose Hrvate...

Turskoj nema Cedi Osmana i Wilbekina/Larkina...Hrvatima nema Bogdanovica...

Ova utakmica je minimalno 2 klase iznad u odnosu na utakmicu Poljkska - BiH...

Avatar
bibula
Postovi: 353
Pridružen/a: 12 mar 2016, 11:26
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la bibula » 20 avg 2023, 19:52

AshburtonG je napisao/la:
20 avg 2023, 19:45
bibula je napisao/la:
20 avg 2023, 19:36
Kada je Nurkic bio na parketu, uvijek je imao dvojicu ili trojicu poljaka oko sebe, da smo samo to znali iskoristiti, da je brze lopta isla do viska igraca, sve bi bilo drugacije.

Falio je playmaker, Atic ne moze organizovati napade.

I na kraju sto je neko vec napisao, Nurkic i Musa jednostavno nemaju BBIQ. Musa inekako ali Juka jednostavno pravi katastrofalne odluke i faulove.

Sve u svemu, kvaliteta ima samo treba malo vise koncentracije, strpljenja i mozga tokom tekme za nesto vise.
Jusuf ima IQ, ali je samo smotan lik i vidi se da je poceo igrat kosarku sa 15 godina. Fali tu osnova kosarkaskog kretanja. On uradi sve kako treba i onda zicer promasi, koji bi 50% ovog foruma bez problema ubacilo.S druge strane, Musa je bas primjer kosarkaski neinteligentnog specimena. Njegovi potezi tokom momenata gdje se rjesava utakmica su u blagu ruku diskutabilni, a zbog toga je vjerovatno i dobijao minutazu na kapaljku u EL. Nisu treneri Reala budale.
Jel sad smotan ili nema(ima) IQ oko toga se moze raspravljati ali kako god meni je nevjerovatno da lik koji igra u NBA-u ne zna sta da radi kada dobije double team. Totalno izgubljen, zabija se u igrace, kretnja nikakva…

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6412
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la AshburtonG » 20 avg 2023, 20:02

bibula je napisao/la:
20 avg 2023, 19:52
AshburtonG je napisao/la:
20 avg 2023, 19:45
bibula je napisao/la:
20 avg 2023, 19:36
Kada je Nurkic bio na parketu, uvijek je imao dvojicu ili trojicu poljaka oko sebe, da smo samo to znali iskoristiti, da je brze lopta isla do viska igraca, sve bi bilo drugacije.

Falio je playmaker, Atic ne moze organizovati napade.

I na kraju sto je neko vec napisao, Nurkic i Musa jednostavno nemaju BBIQ. Musa inekako ali Juka jednostavno pravi katastrofalne odluke i faulove.

Sve u svemu, kvaliteta ima samo treba malo vise koncentracije, strpljenja i mozga tokom tekme za nesto vise.
Jusuf ima IQ, ali je samo smotan lik i vidi se da je poceo igrat kosarku sa 15 godina. Fali tu osnova kosarkaskog kretanja. On uradi sve kako treba i onda zicer promasi, koji bi 50% ovog foruma bez problema ubacilo.S druge strane, Musa je bas primjer kosarkaski neinteligentnog specimena. Njegovi potezi tokom momenata gdje se rjesava utakmica su u blagu ruku diskutabilni, a zbog toga je vjerovatno i dobijao minutazu na kapaljku u EL. Nisu treneri Reala budale.
Jel sad smotan ili nema(ima) IQ oko toga se moze raspravljati ali kako god meni je nevjerovatno da lik koji igra u NBA-u ne zna sta da radi kada dobije double team. Totalno izgubljen, zabija se u igrace, kretnja nikakva…
Pa ta smotanost njega krasi i u NBA. Ako pratis njegovu NBA karijeru, onda ti to nije nista novo za njega. Kad god ga udvoje, on ima problema s kontrolom lopte. Smatram da to nema veze s kosarkaskim IQ, nego sa nedostatkom kosarkaskih fundamenata. S druge strane, ovdje su bacali cak i tri igraca na njega, jer su znali da nemamo nijednog sutera u ekipi. Dzaba i pas na trojku, kad je niko ne moze pogodit.

Mi nemamo ekipu, koja bi iskoristila njegove vrline, a to su pasovi s vrha reketa, betonski blokovi i solidna odbrana. On bukvalno nista od ovoga ne radi u reprezentaciji. Blokove nema kome postavljat, jer ih niko ne zna ni koristit, pasovi s vrha reketa su nemoguci, jer osim Lazica niko i ne ulazi bez lopte unutra, a odbranu jednostavno i ne igra. On u ovoj selekciji vise igra neku stratch peticu, a pri tome nit ima sut, nit mobilnost potrebnu za tu ulogu. Sigurno da ima tu i do autoriteta selektora, te (ne)kvaliteta sugiraca, gdje se on vjerovatno osjeti duznim/slobodnim da glumi nekog organizatora igre ili da lupa 5 trojki po tekmi. Medjutim, kao sto je neko napisao, da je selektor autoritet i da mora igrat rolu iz Portlanda, vjerovatno ne bi ni dolazio. Doduse, ni tamo ne igra odbranu, jer ga boli qrc nakon potpisivanja ugovora. Mi smo previse ocekivali od covjeka koji se prije nekoliko dana ozenio i pic.karao sa starim preko socijalnih mreza.

Vaya
Postovi: 188
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Vaya » 20 avg 2023, 20:08

Ethel je napisao/la:
20 avg 2023, 19:43
Vaya je napisao/la:
20 avg 2023, 19:15
P.S. Evo finale turnira u Turskoj...Turska - Hrvatska

https://cdn.livetv696.me/webplayer.php? ... 765583&fwm
Live stream kako "oyebina" Sesar oyebava Atamana u Istanbulu :kafa:
Jel sad shvatas kad kazem da je ojebina...na poluvremenu +20...poslije 5 minuta 3/4 Tutska spustila na +7 i on tek trazi prvi timeout...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26291
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2023, 20:40

Hrvati definitivno imaju finu hemiju i koheziju na parketu, to je ono što je njima najviše falilo u zadnjih 10-ak godina. Kvalitet nije upitan, kao ni želja igrača jer su im se najbolji igrači odazivali kad god su mogli.

Meni se čini da je njima godilo što se Bojan oprostio jer jednostavno su čovjeka previše forsirali kao da igra je u rosteru on i 11 panjeva, tako je Hrvatska godinama igrala (osim na OI u Riju kada ih je Aco fino posložio), a evo ovaj turnir pokazuju da mogu igrati vrlo dobru košarku.

Za nas ovo nije dobro sigurno jer će dobiti novi elan i konačno malo pozitivne atmosfere nakon godina sivila i patnje. Doduše u rosteru sigurno neće imati Zupca i Šarića i odrazit će se to na njihovu igru jer nemaju oni ni približno dobre četvorke i petice kao njih dvojicu, ako računamo da neće riješiti nesporazum sa Žižićem.

Jedini vrijedan spomena u takvoj konstalaciji je "naš" Matković, ovo ostalo mislim siguran sam da nije bolje od naših visokih igrača.

Doduše ono što čini mi se sada imaju, a do sada nisu imali, je upravo taj doprinos bekova ako ne računamo Heza, Bojana i stranca. Sad iskaču Filipović, Badžim, Kapusta, nisko težište prodorni igrači, sve ono što našem Gegari i Vrapcu ne odgovara :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Arvid
Postovi: 17685
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Arvid » 20 avg 2023, 20:42

Epidaurus je napisao/la:
20 avg 2023, 19:22
Crna Gora ima jos manji “bazen” od nas pa evo igraju vec drugo SP uzastopno. Naravno ne treba se ni podsjecat da su plasman izborili preko nas.
Na te bazene se još samo bošnje vade, u svim sportovima.

Svi imaju bazene samo mi septičke jame.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
BHFreak
Postovi: 265
Pridružen/a: 04 maj 2023, 21:54
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la BHFreak » 20 avg 2023, 20:42

Nas ce Hezonja sam dobit, daj boze da igraci EuroLige ne igraju :D
"Naša zemlja, naša čast, naša lopta - Bosna u srcu, pobjeda u nogama!" - Emir Spahić

Avatar
DamirT
Postovi: 14943
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la DamirT » 20 avg 2023, 20:44

Arvid je napisao/la:
20 avg 2023, 20:42
Epidaurus je napisao/la:
20 avg 2023, 19:22
Crna Gora ima jos manji “bazen” od nas pa evo igraju vec drugo SP uzastopno. Naravno ne treba se ni podsjecat da su plasman izborili preko nas.
Na te bazene se još samo bošnje vade, u svim sportovima.

Svi imaju bazene samo mi septičke jame.
:rol: :kralj:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
DamirT
Postovi: 14943
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la DamirT » 20 avg 2023, 20:47

Najviše minuta na parketu proveli je Musa (37:37), slijede Lazić (33:25), Atić (33:21) Nurkić (31:10), Garza (22:14), Alibegović (19:98), Gegić (15:41), Halilović (07:15).

Musa brat 37 minuta igrao i dao samo 10 poena :bow:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
IceTea
Postovi: 2256
Pridružen/a: 12 avg 2023, 19:10
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la IceTea » 20 avg 2023, 20:48

Sjetih se brata koji je napisao da bi mi lagano razbili Hrvate. :rol:

Mjeru nam Poljska mrtva uzima, zamalo Portugal i Izrael. :urnebes:
𝐒𝐋𝐎𝐁𝐎𝐃𝐀 𝐓𝐔𝐙𝐋𝐀

𝐅𝐔𝐊𝐀𝐑𝐄 𝟏𝟗𝟖𝟕

𝐅𝐑𝐄𝐄 𝐏𝐀𝐋𝐄𝐒𝐓𝐈𝐍𝐄

19vendetta87
Postovi: 4969
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la 19vendetta87 » 20 avg 2023, 21:11

RoninX je napisao/la:
20 avg 2023, 19:34
nasa jedina nada protiv hrvatske je da dario saric zavrsi u evropi i bude njihov glavni igrac protiv nas (uz naravno novog-boljeg selektora), ako postoji igrac koji se vise krci od muse bez ikakavog pokrica, to je ovaj kloc, koji je svaki turnir od 2015. bio najgori pojedinac hrvatske. ali ga to nikad nije omelo da forsira svoj sut i "kreira" , pored daleko boljih saigraca.

inace je hrvatska nakon dugo vremena postigla koheziju savez-talentovan trener-igraci. svi disu kao jedno i znaju sta ko radi. sesar od ovog prcvoljka filipovica i kapuste napravi zahvalne igrace. sanse su nam pola-pola... sa azizoom nepostojece.
Al ti se Saric pošaopi u stau...
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

bordobijeli
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la bordobijeli » 20 avg 2023, 21:19

Ovi momci se bore tu nema dvojbe al igraju mnogo neodgovorno i bez discipline i to jednostavno ne prolazi. Kad bi imali trenera koji moze ove momke dovesti u red da igraju rezonski ova ekipa bi Poljsku i slicne reprezentacije dobijali +10. Mi smo općenito nedisciplinovana nacija tako i ova reprezentacija sav kvalitet i potencijal ne moze da ispolji zbog ega i nediscipline.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26291
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2023, 21:24

Epidaurus je napisao/la:
20 avg 2023, 19:22
Crna Gora ima jos manji “bazen” od nas pa evo igraju vec drugo SP uzastopno. Naravno ne treba se ni podsjecat da su plasman izborili preko nas.
Druže Epi upravo suprotno, Crnogorci imaju veći bazen jer godinama imaju minimalno dva kluba koja igraju ABA ligu, plus što je Budućnost redovno među četiri najbolje ekipe u ex-yu, a i Mornar je imao finih sezona.

Skontaj brate koliko je to dobra stvar za njihove košarkaše koji se mogu razvijati i igrati u tim klubovima (plus još Derby SC), dok ti imaš Igokeu koja i nije neki razvojni tim a i ovo što bi nam potencijalno valjalo izbjegava igrati za nas, a za njih kao klub BiH faktički i ne postoji što je i logično.

Mi da smo imali barem jedan probosanski klub (Bosna ili Sloboda) koji bi razvijao naše igrače, vjeruj mi da bi imali za 20% bolju repku danas. Čampara, Sikiraš, Atić, Gegić... svi ti momci su se seljakali po Evropi mnogo krvi propišali da bi danas igrali na nekom pristojnom nivou (neki od njih poput Sikiraša nisu ni uspjeli). Na stranu njihov košarkaški (ne)kvalitet ali ti momci su imali duplo teži put u karijeri od prosječnog crnogorskog reprezentativca.

Zamisli da su Gegić, Čampara i Atić prije par godina umjesto u nekakvim B ili C timovima Reala i Bayerna na poluamaterskom nivou odnosno tribinama AEK-a mogli igrati za solidnu Bosnu ili Slobodu u ABA ligi. Danas bi ti momci bili mnogo bolji i razvijeniji igrači jer očigledno je svako od njih imao određeni talenat i kvalitet čim su se izborili da danas igraju na pristojnom nivou.

Al' qurac, kod nas mrtvo sve i onda se čudimo što nema novih mladih talenata, dok nam se ovi iz RS-a i škutorije smiju i sve što valja izvoze u komšiluk, jer oni već godinama imaju klubove sa boljim uslovima i rezultatima nego bilo koji probosanski izuzev donekle Sparsa.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Epidaurus » 20 avg 2023, 21:27

Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 21:24
Epidaurus je napisao/la:
20 avg 2023, 19:22
Crna Gora ima jos manji “bazen” od nas pa evo igraju vec drugo SP uzastopno. Naravno ne treba se ni podsjecat da su plasman izborili preko nas.
Druže Epi upravo suprotno, Crnogorci imaju veći bazen jer godinama imaju minimalno dva kluba koja igraju ABA ligu, plus što je Budućnost redovno među četiri najbolje ekipe u ex-yu, a i Mornar je imao finih sezona.

Skontaj brate koliko je to dobra stvar za njihove košarkaše koji se mogu razvijati i igrati u tim klubovima (plus još Derby SC), dok ti imaš Igokeu koja i nije neki razvojni tim a i ovo što bi nam potencijalno valjalo izbjegava igrati za nas, a za njih kao klub BiH faktički i ne postoji što je i logično.

Mi da smo imali barem jedan probosanski klub (Bosna ili Sloboda) koji bi razvijao naše igrače, vjeruj mi da bi imali za 20% bolju repku danas. Čampara, Sikiraš, Atić, Gegić... svi ti momci su se seljakali po Evropi mnogo krvi propišali da bi danas igrali na nekom pristojnom nivou (neki od njih poput Sikiraša nisu ni uspjeli). Na stranu njihov košarkaški (ne)kvalitet ali ti momci su imali duplo teži put u karijeri od prosječnog crnogorskog reprezentativca.

Zamisli da su Gegić, Čampara i Atić prije par godina umjesto u nekakvim B ili C timovima Reala i Bayerna na poluamaterskom nivou odnosno tribinama AEK-a mogli igrati za solidnu Bosnu ili Slobodu u ABA ligi. Danas bi ti momci bili mnogo bolji i razvijeniji igrači jer očigledno je svako od njih imao određeni talenat i kvalitet čim su se izborili da danas igraju na pristojnom nivou.

Al' qurac, kod nas mrtvo sve i onda se čudimo što nema novih mladih talenata, dok nam se ovi iz RS-a i škutorije smiju i sve što valja izvoze u komšiluk, jer oni već godinama imaju klubove sa boljim uslovima i rezultatima nego bilo koji probosanski izuzev donekle Sparsa.
Mislio sam u smislu populacije koja moze/zeli igrati za CG. Njih je manje nego nas i to osjetno cak i kad iskljucis ove kojima BiH nije prvi izbor. To sto imaju vise kvalitetnih kosarkasa od nas je samo jos jedan u nizu pokazatelja u kom smo mi ku.rcu sto se kosarke tice.

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Sarmica » 20 avg 2023, 21:30

Drago mi je zbog ovog momka. Fino odgojeni ljudi ovi rođaci.
Naša selekcija dobila je Luku Garzu koji se pokazao u kvalitetnom izdanju.

Nakon današnjeg poraza oglasio se na Instagramu.

"Volio bih da smo donijeli pobjedu kući, ali želio bih da se zahvalim svim ljudima Bosne i Hercegovine, mojim saigračima i trenerima koji su me predivno dočekali i prihvatili. Ovo je bilo jedno od najvećih i najljepših košarkaških iskustava u mom životu, imati priliku da predstavljam Bosnu i Hercegovinu na terenu za mene je neprocjenjivo.

Znam i vjerujem da se moj pokojni djed smije sa nekog ljepšeg mjesta jer su njegova dva unuka imala priliku da nose ovaj dres. Ovo je samo početak. Vidimo se uskoro”, napisao je Garza.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.