Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41333
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 okt 2023, 23:44

Stigao 15 PM, baterija me najvise odusevila, sistem i ostalo manje vise, mozda malo fluidniji od androida al nista specijalno, to su sad minorne razlike
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
anonimni
Postovi: 10175
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 28 okt 2023, 23:57

Koliko si iPhone čekao, red je davno bio da ga dočekaš :mrgreen:
Hairli da bude, ti Pro Max modeli baš imaju strašne baterije, mada mi se i rad doima fluidnijim u odnosu na 14ke, odnosno ekran da budem precizniji, bar iz par minuta što sam testirao :D

@Quaresma
Ispao sam iz priče oko Androida ali sam i tako uspio naletiti, kao i ti, na dosta tih žalbi o pregrijavanju. Kad/ako je već tako, uzmi OnePlus i riješi se briga :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Robust
Postovi: 7093
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Robust » 29 okt 2023, 00:04

anonimni je napisao/la:
28 okt 2023, 23:57
Koliko si iPhone čekao, red je davno bio da ga dočekaš :mrgreen:
Hairli da bude, ti Pro Max modeli baš imaju strašne baterije, mada mi se i rad doima fluidnijim u odnosu na 14ke, odnosno ekran da budem precizniji, bar iz par minuta što sam testirao :D

@Quaresma
Ispao sam iz priče oko Androida ali sam i tako uspio naletiti, kao i ti, na dosta tih žalbi o pregrijavanju. Kad/ako je već tako, uzmi OnePlus i riješi se briga :)
pricu oko zagrijavanja pixela vidite kao feature posebno u sad ovim hladnijim danima :mrgreen: :mrgreen: , koliko se kuka o tom pregrijavanju vise je napuhano nego neka veliko zagrijavanje, nadji mi mobitel koji se nece ugrijati kad ga opteretis kao konja, covjek bi pomislio da se pregrije pri skrolanju drustvenih mreža

Avatar
Robust
Postovi: 7093
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Robust » 29 okt 2023, 00:10

rio_Ferdy88 je napisao/la:
28 okt 2023, 23:44
Stigao 15 PM, baterija me najvise odusevila, sistem i ostalo manje vise, mozda malo fluidniji od androida al nista specijalno, to su sad minorne razlike
baci koju fotku u at storeu nije me nimalo odusevila kamera :?

Avatar
anonimni
Postovi: 10175
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 29 okt 2023, 12:34

Robust je napisao/la:
29 okt 2023, 00:04
anonimni je napisao/la:
28 okt 2023, 23:57
Koliko si iPhone čekao, red je davno bio da ga dočekaš :mrgreen:
Hairli da bude, ti Pro Max modeli baš imaju strašne baterije, mada mi se i rad doima fluidnijim u odnosu na 14ke, odnosno ekran da budem precizniji, bar iz par minuta što sam testirao :D

@Quaresma
Ispao sam iz priče oko Androida ali sam i tako uspio naletiti, kao i ti, na dosta tih žalbi o pregrijavanju. Kad/ako je već tako, uzmi OnePlus i riješi se briga :)
pricu oko zagrijavanja pixela vidite kao feature posebno u sad ovim hladnijim danima :mrgreen: :mrgreen: , koliko se kuka o tom pregrijavanju vise je napuhano nego neka veliko zagrijavanje, nadji mi mobitel koji se nece ugrijati kad ga opteretis kao konja, covjek bi pomislio da se pregrije pri skrolanju drustvenih mreža
Ma naravno, ne treba Amerima sve ni vjerovati :mrgreen: Evo vi ovdje nemate tih problema, drug ima obicnu sedmicu i radi odlicno, jos ima bas brutalnu kameru ali vise kukaju na njega nego na OP pa nisam pametan nikako, a opet lako je neki Pixel ROM nabaciti na OP ako je to vec @Quaresmi cilj nekad, a znajuci ga bice :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 10 nov 2023, 23:27

anonimni je napisao/la:
28 okt 2023, 23:57

@Quaresma
Ispao sam iz priče oko Androida ali sam i tako uspio naletiti, kao i ti, na dosta tih žalbi o pregrijavanju. Kad/ako je već tako, uzmi OnePlus i riješi se briga :)
bas sam se dvoumio do samog kraja, ali na kraju ipak sam uzel OP11.

prvi utisci nisu bili najbolji iskreno. prvo, posto sam na Poco F3 koristio custom rom koji je bio prakticno Pixel Experience, tako da sam bas navikao na taj pixel look and feel. Ali s vremenom navikao sam se evo.

Drugo, naisao sam na neke glupe probleme. Refresh rate nije stabilan, u web browseru mi je padao ispod 120hz, sto se ipak osjeti, sjecka dok scrollas. Zatim, VoLTE switch ne postoji po defaultu. Za obe ove stvari postoji workaround. Za refresh rate, ima neka aplikacija editor koja se skine preko play storea i tu izmjenis value za refresh rate sa defaultnog 120hz, u 60hz. Sto je nelogicno, ali onda refresh rate radi na 120hz system wide.

Za ovaj VolTE switch je isto prica za sebe.

Ostalo su neke druge sitnice, recimo gasenje blue filtera ne mozes podesiti po zalasku sunca i izlasku, nego mozes samo nastimati vremenski. Media player na lockscreenu je idiotski uradjen, ne mozes premotati pjesmu bez da otkljucas telefon i onda te baci na aplikaciju i tu onda mozes premotavati.
Push notifikacije nemaju opciju prosirenja kartice kao na pixelu, ako je duza poruka, sipak, moras otvoriti.

Svi su hvalili bateriju, medjutim tokom koristenja se trosi, po mom nekom ocekivanju malo i vise, ipak moram u danu jednom puniti telefon, sa pocom sam znao citav dan bez problema. S druge strane standby je odlican.

I na kraju, inace nikad nisam bio ljubitelj volume tipki na lijevoj strani, posebno kod sad ovih telefona gdje su tipke povisoko postavljene. Pa mi je nezgodno pojacavati-smanjivati, a kad je na desnoj strani, ja volim onda stimati razinu preko UI-a na telefonu. Slide alert je previsoko postavljen, tako da zaboravim da to uopste postoji.


Ostalo, display je odlican, brz je ko munja sto jes jes. Ram management jedna od najbitnijih meni stvari je isto tako odlicno odradjen. Zvucnik me isto odusevio. Kamera je isto solidna skroz, mada je nisam upalio kako treba evo oko 7 dana koliko vec imam telefon.

I baterija se puni nenormalno brzo.


Oxygen 14 ce fixati neke probleme.


Btw kupio sam preko OnePlusa njihov myster box. Mozda budem nafakali i izvucem OnePlus Open :mrgreen:

Avatar
anonimni
Postovi: 10175
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 12 nov 2023, 01:11

Kako sam i pretpostavio, vjerovatno i bolja varijanta :mrgreen:
Na prvu kontah da je neka beta ali opet vec je dugo na trzistu, moralo se to ispeglati do sad… bilo kako bilo, vidim ja tebe na PE opet cim ojaca community, ne djeluje mi da ces to tako dugo moci trpiti, mada se nadam da ce s novim updateima 14ke leci sve na svoje, flagshipu bilo koje kompanije to ne bi smjelo da se desava. Za bateriju se moras navici jbg, ja Xiaomije pamtim i iskreno ih hvalim iskljucivo zbog baterije, MIUI je spijunsko smece s povremenim reklamama kod pojedinaca, ali za bateriju im skidam kapu definitivno, nemaju ekvivalenta tu ali sve dok dan izdrzis dobro je to :)

Helem mislim da nisi pogrijesio, imaces sta cackati, s cim se baviti a i da ti sve stock ostane vjerujem da ce te bugove popraviti u razumnom roku. Neka te fino sluzi :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Pogba
Postovi: 19955
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Pogba » 12 nov 2023, 12:13



Kraljevi minimalnih upgrade-a za maksimalne pare. :kafa:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

VensanKasel
Postovi: 2036
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VensanKasel » 12 nov 2023, 12:17

Pogba je napisao/la:
12 nov 2023, 12:13


Kraljevi minimalnih upgrade-a za maksimalne pare. :kafa:
@rio_Ferdy88 da čujemo tvoje mišljenje ? :kafa:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
Pogba
Postovi: 19955
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Pogba » 12 nov 2023, 13:27

koliko znam ferdy nije imao 14 pa mu je teško ocijeniti mozda. Ja sam gledajući ovo sve isto tako odlučio da ne vrijedi sa 13PM na 15. Promjene su u praksi jako malo vidljive.
Ovo mi je bilo interesantno jer akcenat dajem fotografima kad rade recenzije plus ljudima koji su iskreni, a ne placeni ili koji se boje reci nesto protiv telefona jer ih kompanije nece zvati na evente. Influenseri se koriste za sve i svasta. Ovaj klip ulazi u tehnikalije, to mi se dopada.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41333
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 12 nov 2023, 17:28

Pogba je napisao/la:
12 nov 2023, 13:27
koliko znam ferdy nije imao 14 pa mu je teško ocijeniti mozda. Ja sam gledajući ovo sve isto tako odlučio da ne vrijedi sa 13PM na 15. Promjene su u praksi jako malo vidljive.
Ovo mi je bilo interesantno jer akcenat dajem fotografima kad rade recenzije plus ljudima koji su iskreni, a ne placeni ili koji se boje reci nesto protiv telefona jer ih kompanije nece zvati na evente. Influenseri se koriste za sve i svasta. Ovaj klip ulazi u tehnikalije, to mi se dopada.
Nisam nikad imao iphone, presao sam sa s10+ na 15ku, tako da mi je najveca promjena baterija, tj sot i ios i njegova fluidnost. Kameru jos testiram, portret i nocni mod najvise, posebno u raw formatu pa to malo u lightroomu obradim.

Odmah sam kupio i apple care +, jer zasad nemam maskicu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

bob
Postovi: 4463
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la bob » 12 nov 2023, 22:37

rio_Ferdy88 je napisao/la:
12 nov 2023, 17:28
Pogba je napisao/la:
12 nov 2023, 13:27
koliko znam ferdy nije imao 14 pa mu je teško ocijeniti mozda. Ja sam gledajući ovo sve isto tako odlučio da ne vrijedi sa 13PM na 15. Promjene su u praksi jako malo vidljive.
Ovo mi je bilo interesantno jer akcenat dajem fotografima kad rade recenzije plus ljudima koji su iskreni, a ne placeni ili koji se boje reci nesto protiv telefona jer ih kompanije nece zvati na evente. Influenseri se koriste za sve i svasta. Ovaj klip ulazi u tehnikalije, to mi se dopada.
Nisam nikad imao iphone, presao sam sa s10+ na 15ku, tako da mi je najveca promjena baterija, tj sot i ios i njegova fluidnost. Kameru jos testiram, portret i nocni mod najvise, posebno u raw formatu pa to malo u lightroomu obradim.

Odmah sam kupio i apple care +, jer zasad nemam maskicu.
ja kontao apple care uzeti kad prodje garancija :d ...
Moze se zvanicno na apple.com platiti nasom karticom?

Avatar
harden
Postovi: 23787
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 12 nov 2023, 22:38

bob je napisao/la:
12 nov 2023, 22:37
ja kontao apple care uzeti kad prodje garancija :d ...
Moze se zvanicno na apple.com platiti nasom karticom?
Da.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 14 nov 2023, 13:20

harden je napisao/la:
12 nov 2023, 22:38
bob je napisao/la:
12 nov 2023, 22:37
ja kontao apple care uzeti kad prodje garancija :d ...
Moze se zvanicno na apple.com platiti nasom karticom?
Da.
Imal kakvih dobri telefona za 4-5 stoja
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15623
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la feniksptica » 15 nov 2023, 14:21

Je l velika razlika izmedj ip13 i 14 ?

Oko 400-500 marki razlike u cijeni a nije mi nesto ovako na pravu tolika razlika
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41333
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 nov 2023, 14:32

bob je napisao/la:
12 nov 2023, 22:37
rio_Ferdy88 je napisao/la:
12 nov 2023, 17:28
Pogba je napisao/la:
12 nov 2023, 13:27
koliko znam ferdy nije imao 14 pa mu je teško ocijeniti mozda. Ja sam gledajući ovo sve isto tako odlučio da ne vrijedi sa 13PM na 15. Promjene su u praksi jako malo vidljive.
Ovo mi je bilo interesantno jer akcenat dajem fotografima kad rade recenzije plus ljudima koji su iskreni, a ne placeni ili koji se boje reci nesto protiv telefona jer ih kompanije nece zvati na evente. Influenseri se koriste za sve i svasta. Ovaj klip ulazi u tehnikalije, to mi se dopada.
Nisam nikad imao iphone, presao sam sa s10+ na 15ku, tako da mi je najveca promjena baterija, tj sot i ios i njegova fluidnost. Kameru jos testiram, portret i nocni mod najvise, posebno u raw formatu pa to malo u lightroomu obradim.

Odmah sam kupio i apple care +, jer zasad nemam maskicu.
ja kontao apple care uzeti kad prodje garancija :d ...
Moze se zvanicno na apple.com platiti nasom karticom?
Za apple care+ je rok 60 dana od dana kupovine uređaja, tako da poslije nećeš moći. A možeš platiti našom karticom normalno.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

bob
Postovi: 4463
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la bob » 15 nov 2023, 22:13

rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 nov 2023, 14:32
bob je napisao/la:
12 nov 2023, 22:37
rio_Ferdy88 je napisao/la:
12 nov 2023, 17:28

Nisam nikad imao iphone, presao sam sa s10+ na 15ku, tako da mi je najveca promjena baterija, tj sot i ios i njegova fluidnost. Kameru jos testiram, portret i nocni mod najvise, posebno u raw formatu pa to malo u lightroomu obradim.

Odmah sam kupio i apple care +, jer zasad nemam maskicu.
ja kontao apple care uzeti kad prodje garancija :d ...
Moze se zvanicno na apple.com platiti nasom karticom?
Za apple care+ je rok 60 dana od dana kupovine uređaja, tako da poslije nećeš moći. A možeš platiti našom karticom normalno.
ej prije sat sam kontao uzeti nisam znao da je 60 dana cc vidim sad ne mogu, neki dan krenuo da uzmem kad sam na kafu bio
ma haj reko kuci cu zaborav sad krenu vidim da ne mogu nosta
mi nije jasno bilo a to je onda isteklo 60 dana :D

Avatar
harden
Postovi: 23787
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 15 nov 2023, 23:28

legenda reala je napisao/la:
14 nov 2023, 13:20
Imal kakvih dobri telefona za 4-5 stoja
https://www.univerzalno.com/shop/xiaomi ... b-6gb-ram/
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Centre forward
Postovi: 6261
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Centre forward » 16 nov 2023, 20:20

Kakav je Samsung A54, ima li ko iskustva? Vidim da od prodavca do prodavca cijene ozbiljno variraju sa istim specifikacijama. Je li trik u nekoj verziji za neka tržišta il' ima neki drugi štos ?
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Sage
Postovi: 5392
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 16 nov 2023, 22:56

Centre forward je napisao/la:
16 nov 2023, 20:20
Kakav je Samsung A54, ima li ko iskustva? Vidim da od prodavca do prodavca cijene ozbiljno variraju sa istim specifikacijama. Je li trik u nekoj verziji za neka tržišta il' ima neki drugi štos ?
Ja sam koristio, 8gb/128gb, extra mobitel, brzo punjenje, baterija predobra, 5000mah(moras cekat jedan period da se prilagodi tvojim navikama), kamera i vise nego solidna(dok god kontas da nije Ultra), ovaj Exynos-ja nisam nikakvu razliku primjetio (ne igram igrice), bluetooth dobar, gps tacan, signal dobar, dual sim-ili sd karticu mozes ubacit, imas i onu opciju Ram plus, jos kad sam malo cacko po onim Android academy-jama, ima milion opcija...sve u svemu, dobar mob dok god si svjestan da nije Flagship od 2000km
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia i 10 gostiju.