Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la pazzarac » 23 feb 2024, 15:10

Kajzer10 je napisao/la:
23 feb 2024, 14:52
Ja razumijem da neko stavi ambiciju na stranu i predje u x klub zbog para, ali da neko izabere drugu reprezentaciju iz finansijskih razloga, to je fenomen.

I nije da se radi o situaciji gdje promijenis drzavljanstvo jer ce ti biti lakse napredovati u karijeri, pa da to povezes sa finansijama. Nego valjda otisao da ga kesira turski kosarkaski savez. Ko da je Lebron.
Njega u tim godinama iz Sparsa ne bi doveo Fener ,niti bi ga trpeli do sada kao stranca , jer je tek počeo ove godine da pruza neke solidne partije .A biti prvotimac Fenera ipak nosi velike beneficije .
Po meni je gori slučaj Preldzic i Djedovic koji u godinama kad su puni para ,milione zaradjuju odricu se BH pasoša za malo više novca nego što zaradjuju sa BH pasošem.

lumani
Postovi: 14962
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 23 feb 2024, 15:16

pazzarac je napisao/la:
23 feb 2024, 14:43
dzemil je napisao/la:
23 feb 2024, 12:30
Shvatio sam o čemu se radi u Vezi Biberovića. Ako je on sandžaklija, onda je shvatljivo da je izabrao Tursku, odnosno ne treba toliko čuditi, jer oni imaju ništa manje ako ne i veći odnos spram Turske nego prema Bosni. To je jednostavno tradicija. Imamo dosta drugih primjera, tako da ne čudi. Druga bi bila stvar da je on sarajlija ili zeničanin pa uradio tako nešto.
Ima istine ,cak mislim da su rodbinske veze vece sa Turskom nego sa Bosnom,svaka kuca ima tamo nekog ,i privredno je daleko više povezano ...

drugi strelac na ovom susretu Mahmutoglu je rodom Sandzaklija ,predsjednik turskog saveza Hido Turkoglu je Sandzaklija ..vecina najvećih turskih imena u košarci zadnjih 20-30 godina su Sandzaklije
Ja bih više voleo da je igrao za BiH ali to lična odluka njega i porodice prvenstveno iz finansijskih razloga sto sam licno čuo od ljudi koji znaju njegovog oca.

Igraju i sa Kosova ,Makedonije ,Tatari,Bosanci,Amerikanci sve je to iz jednog razloga 💶💶💶💶

lumani
Postovi: 14962
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 23 feb 2024, 15:19

pazzarac je napisao/la:
23 feb 2024, 15:10
Kajzer10 je napisao/la:
23 feb 2024, 14:52
Ja razumijem da neko stavi ambiciju na stranu i predje u x klub zbog para, ali da neko izabere drugu reprezentaciju iz finansijskih razloga, to je fenomen.

I nije da se radi o situaciji gdje promijenis drzavljanstvo jer ce ti biti lakse napredovati u karijeri, pa da to povezes sa finansijama. Nego valjda otisao da ga kesira turski kosarkaski savez. Ko da je Lebron.
Njega u tim godinama iz Sparsa ne bi doveo Fener ,niti bi ga trpeli do sada kao stranca , jer je tek počeo ove godine da pruza neke solidne partije .A biti prvotimac Fenera ipak nosi velike beneficije .
Po meni je gori slučaj Preldzic i Djedovic koji u godinama kad su puni para ,milione zaradjuju odricu se BH pasoša za malo više novca nego što zaradjuju sa BH pasošem.
Djedovic je dao :bih: svega i svacega a najvise povreda :salut:

Preldzic je samo gledao lovu najveci shupak ever.Tarik me ne zanima jer nije Bosanac.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2308
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la CAGarfia » 23 feb 2024, 15:23

Ovo **** ne treba žaliti da je Jordan.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4344
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Ghuraba » 23 feb 2024, 15:28

Imate druge teme za raspravu o tim likovima. Danas igraju oni koji ovu zemlju dozivljavaju svojom i nema potrebe da se ova tema truje tim glupostima.

Ogromna zamjerka Beciragicu sto od dolaska na klupu reprezentacije nijednog novog igraca nije uveo u roster. Kipar je bio idealna prilika da se nesto pokusa i nadam se da ce danas barem Ilic dobiti neke minute. Likovi poput Sejfica i Loncara su nebrojano puta pokazali da ne mogu biti od koristi protiv iole jacih protivnika i svako njihovo trpanje na spisak unazadjuje ovu reprezentaciju. Mali Delalic ima ozbiljan potencijal, moze postati jedan od kompletnijih bekova koje smo ikad imali. Ubijedjen sam da bi mu sami osjecaj da je vazan ovoj reprezentaciji puno znacio zbog samopouzdanja, ali dzaba sve kad Adis ni ne pomislja na to. Vec dvije godine ostavlja momka po strani zbog likova poput Adina Vrabca, a njemu je sad prekretnica u karijeri i tih 10-ak minuta u dresu repke bi ga moglo preporoditi i pogurati da bude jos bolji.

Avatar
DamirT
Postovi: 14990
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 23 feb 2024, 15:30

sLucajni je napisao/la:
23 feb 2024, 15:03
Adnan Arslanagic i Markus Loncar u timu ?

Kako vidim ljudi igraju top sezone. Nisu to neki klubovi aman zaman, ali brutalne statistike kod oba kosarkasa.

I zasto nema Sikirasa ?

Jel uopste bio neki siri spisak i slicno ?
Selektor muške košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Adis Bećiragić objavio je širi spisak igrača za prve utakmice kvalifikacija za Eurobasket 2025.

Pozivi su upućeni sljedećim košarkašima: Edin Atić (Igokea), John Roberson (Manisa, Turska), Amar Gegić (Gran Canaria, Španija), Džanan Musa (Real Madrid, Španija), Aleksandar Lazić (Spartak Subotica, Srbija), Amar Alibegović (Bodrumspor, Turska), Ajdin Penava (Juventus, Litvanija), Kenan Kamenjaš (Budućnost, Crna Gora), Adin Vrabac (Evreux, Francuska), Miralem Halilović (Galatasaray, Turska), Kosta Kondić (Igokea), Amsal Delalić (Borac Banjaluka), Haris Delalić (Igokea), Markus Lončar (Al-Taawon, Saudijska Arabija), Emir Ahmedović (TED Ankara, Turska), Njegos Sikiraš (Rogaška, SLovenija), Adnan Arslanagić (Ilirija, Slovenija), Ismet Sejfić (Sloboda Tuzla), Obrad Tomić (Ratla, Estonija), Zinedin Mulić (Spars), Darko Talić (Borac Čačak), Vojin Ilić (Bosna Sarajevo), Ibrahim Durmo (Pecs, Mađarska) i Harun Zrno (Valmiera, Latvija).
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

filip13
Postovi: 38343
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la filip13 » 23 feb 2024, 15:46

lumani je napisao/la:
23 feb 2024, 15:19
pazzarac je napisao/la:
23 feb 2024, 15:10
Kajzer10 je napisao/la:
23 feb 2024, 14:52
Ja razumijem da neko stavi ambiciju na stranu i predje u x klub zbog para, ali da neko izabere drugu reprezentaciju iz finansijskih razloga, to je fenomen.

I nije da se radi o situaciji gdje promijenis drzavljanstvo jer ce ti biti lakse napredovati u karijeri, pa da to povezes sa finansijama. Nego valjda otisao da ga kesira turski kosarkaski savez. Ko da je Lebron.
Njega u tim godinama iz Sparsa ne bi doveo Fener ,niti bi ga trpeli do sada kao stranca , jer je tek počeo ove godine da pruza neke solidne partije .A biti prvotimac Fenera ipak nosi velike beneficije .
Po meni je gori slučaj Preldzic i Djedovic koji u godinama kad su puni para ,milione zaradjuju odricu se BH pasoša za malo više novca nego što zaradjuju sa BH pasošem.
Djedovic je dao :bih: svega i svacega a najvise povreda :salut:

Preldzic je samo gledao lovu najveci shupak ever.Tarik me ne zanima jer nije Bosanac.
to ga treba neko žaliti što se povređivao??

što je uradio to sa državljanstvima?

Avatar
donDondon
Postovi: 3675
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la donDondon » 23 feb 2024, 15:51

Ghuraba je napisao/la:
23 feb 2024, 15:28
Imate druge teme za raspravu o tim likovima. Danas igraju oni koji ovu zemlju dozivljavaju svojom i nema potrebe da se ova tema truje tim glupostima.

Ogromna zamjerka Beciragicu sto od dolaska na klupu reprezentacije nijednog novog igraca nije uveo u roster. Kipar je bio idealna prilika da se nesto pokusa i nadam se da ce danas barem Ilic dobiti neke minute. Likovi poput Sejfica i Loncara su nebrojano puta pokazali da ne mogu biti od koristi protiv iole jacih protivnika i svako njihovo trpanje na spisak unazadjuje ovu reprezentaciju. Mali Delalic ima ozbiljan potencijal, moze postati jedan od kompletnijih bekova koje smo ikad imali. Ubijedjen sam da bi mu sami osjecaj da je vazan ovoj reprezentaciji puno znacio zbog samopouzdanja, ali dzaba sve kad Adis ni ne pomislja na to. Vec dvije godine ostavlja momka po strani zbog likova poput Adina Vrabca, a njemu je sad prekretnica u karijeri i tih 10-ak minuta u dresu repke bi ga moglo preporoditi i pogurati da bude jos bolji.
jesi siguran,prvi selektor
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Raonffa
Postovi: 26291
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Raonffa » 23 feb 2024, 16:21

Ghuraba je napisao/la:
23 feb 2024, 15:28
Imate druge teme za raspravu o tim likovima. Danas igraju oni koji ovu zemlju dozivljavaju svojom i nema potrebe da se ova tema truje tim glupostima.

Ogromna zamjerka Beciragicu sto od dolaska na klupu reprezentacije nijednog novog igraca nije uveo u roster. Kipar je bio idealna prilika da se nesto pokusa i nadam se da ce danas barem Ilic dobiti neke minute. Likovi poput Sejfica i Loncara su nebrojano puta pokazali da ne mogu biti od koristi protiv iole jacih protivnika i svako njihovo trpanje na spisak unazadjuje ovu reprezentaciju. Mali Delalic ima ozbiljan potencijal, moze postati jedan od kompletnijih bekova koje smo ikad imali. Ubijedjen sam da bi mu sami osjecaj da je vazan ovoj reprezentaciji puno znacio zbog samopouzdanja, ali dzaba sve kad Adis ni ne pomislja na to. Vec dvije godine ostavlja momka po strani zbog likova poput Adina Vrabca, a njemu je sad prekretnica u karijeri i tih 10-ak minuta u dresu repke bi ga moglo preporoditi i pogurati da bude jos bolji.
Ma Adis je užasno bezobrazan ispao sa ovim spiskom za Kipar, ostavlja Sikiraša i Delalića koji su, ako ništa, barem potencijali za razliku od Sejfića i Lončara. Doduše Sikiraš više nije potencijal kao Amsal, ali svejedno ima potencijalni veći prag od Lončara i Sejfića zajedno.

Gladi jaja Kondiću koji ga piša iz prozora u prozor, a Delalića konstantno šikanira. Ne znam kako to nazvati nego bezobrazlukom.

A da ne govorim o slučaju Roberson, koji je igrao zadnju utakmicu za Manisu a nama Adis priča priče kako mu je koljeno još uvijek syebano. I da ne idemo sad dalje u prošlost pa da ne govorimo kako smo zadnji put pravog playa u ekipi imali taman prije godinu dana protiv Crnogoraca.

Nije da smo mi sila od reprezentacije, naprotiv, ali Adis svojim potezima zadnjih godinu dana mahom čini sve da izgledamo što lošije.

Sve se moglo trpiti dok je imao rezultat (dobar Eurobasket, za neodlazak na Svjetsko po meni je veći krivac Vedran), ali već nakon ljetošnjeg neprolaska na glavni kvalifikacijski turnir za OI bio je vakat da se malo prodiskutuje o njegovom radu u i oko reprezentacije, a Boga mi njegov status niko ne dovede u pitanje od augusta do danas, čak nisam vidio ni neku kritiku u javnosti (portali i slično).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

filip13
Postovi: 38343
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la filip13 » 23 feb 2024, 16:40

Sinoć u tekmi Španije i Latvije za Špance igrao Saiz,došao iz Japana da igra tekmu ,Kondić mora na odmor u London,super

19vendetta87
Postovi: 4984
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la 19vendetta87 » 23 feb 2024, 16:57

filip13 je napisao/la:
23 feb 2024, 16:40
Sinoć u tekmi Španije i Latvije za Špance igrao Saiz,došao iz Japana da igra tekmu ,Kondić mora na odmor u London,super
Kondić ne želi da igra za reprezentaciju
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

filip13
Postovi: 38343
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la filip13 » 23 feb 2024, 17:02

19vendetta87 je napisao/la:
23 feb 2024, 16:57
filip13 je napisao/la:
23 feb 2024, 16:40
Sinoć u tekmi Španije i Latvije za Špance igrao Saiz,došao iz Japana da igra tekmu ,Kondić mora na odmor u London,super
Kondić ne želi da igra za reprezentaciju
očito

dzemil
Postovi: 202
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la dzemil » 23 feb 2024, 17:16

pazzarac je napisao/la:
23 feb 2024, 14:43
dzemil je napisao/la:
23 feb 2024, 12:30
Shvatio sam o čemu se radi u Vezi Biberovića. Ako je on sandžaklija, onda je shvatljivo da je izabrao Tursku, odnosno ne treba toliko čuditi, jer oni imaju ništa manje ako ne i veći odnos spram Turske nego prema Bosni. To je jednostavno tradicija. Imamo dosta drugih primjera, tako da ne čudi. Druga bi bila stvar da je on sarajlija ili zeničanin pa uradio tako nešto.
Ima istine ,cak mislim da su rodbinske veze vece sa Turskom nego sa Bosnom,svaka kuca ima tamo nekog ,i privredno je daleko više povezano ...

drugi strelac na ovom susretu Mahmutoglu je rodom Sandzaklija ,predsjednik turskog saveza Hido Turkoglu je Sandzaklija ..vecina najvećih turskih imena u košarci zadnjih 20-30 godina su Sandzaklije
Ja bih više voleo da je igrao za BiH ali to lična odluka njega i porodice prvenstveno iz finansijskih razloga sto sam licno čuo od ljudi koji znaju njegovog oca.
Ne znam ovo za pare, ali opet mislim da to nije presudilo, već realnost o kojoj si pisao i sigurno znaš bolje od mene s obzirom na nick.. To je jednostavno tako i ne treba zamjeriti toliko koliko se zamjera.


Alminjo99
Postovi: 3560
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Alminjo99 » 23 feb 2024, 17:44

PeppermintSA je napisao/la:
23 feb 2024, 17:41
Prenosi li ko ?
SK 3
Rezultat je trend, ideal je vječan!


Avatar
DamirT
Postovi: 14990
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 23 feb 2024, 17:54

Musa i Gegic :clap: :salut:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4745
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Kajzer10 » 23 feb 2024, 17:57

Imal ko kakav drugi link da nije ovo smece bh liga?

Pa sto **** browsera promijenim i na svakom ima zvuka, nema slike.

Avatar
DamirT
Postovi: 14990
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 23 feb 2024, 17:57

Raonffa je napisao/la:
23 feb 2024, 16:21
Ghuraba je napisao/la:
23 feb 2024, 15:28
Imate druge teme za raspravu o tim likovima. Danas igraju oni koji ovu zemlju dozivljavaju svojom i nema potrebe da se ova tema truje tim glupostima.

Ogromna zamjerka Beciragicu sto od dolaska na klupu reprezentacije nijednog novog igraca nije uveo u roster. Kipar je bio idealna prilika da se nesto pokusa i nadam se da ce danas barem Ilic dobiti neke minute. Likovi poput Sejfica i Loncara su nebrojano puta pokazali da ne mogu biti od koristi protiv iole jacih protivnika i svako njihovo trpanje na spisak unazadjuje ovu reprezentaciju. Mali Delalic ima ozbiljan potencijal, moze postati jedan od kompletnijih bekova koje smo ikad imali. Ubijedjen sam da bi mu sami osjecaj da je vazan ovoj reprezentaciji puno znacio zbog samopouzdanja, ali dzaba sve kad Adis ni ne pomislja na to. Vec dvije godine ostavlja momka po strani zbog likova poput Adina Vrabca, a njemu je sad prekretnica u karijeri i tih 10-ak minuta u dresu repke bi ga moglo preporoditi i pogurati da bude jos bolji.
Ma Adis je užasno bezobrazan ispao sa ovim spiskom za Kipar, ostavlja Sikiraša i Delalića koji su, ako ništa, barem potencijali za razliku od Sejfića i Lončara. Doduše Sikiraš više nije potencijal kao Amsal, ali svejedno ima potencijalni veći prag od Lončara i Sejfića zajedno.

Gladi jaja Kondiću koji ga piša iz prozora u prozor, a Delalića konstantno šikanira. Ne znam kako to nazvati nego bezobrazlukom.

A da ne govorim o slučaju Roberson, koji je igrao zadnju utakmicu za Manisu a nama Adis priča priče kako mu je koljeno još uvijek syebano. I da ne idemo sad dalje u prošlost pa da ne govorimo kako smo zadnji put pravog playa u ekipi imali taman prije godinu dana protiv Crnogoraca.

Nije da smo mi sila od reprezentacije, naprotiv, ali Adis svojim potezima zadnjih godinu dana mahom čini sve da izgledamo što lošije.

Sve se moglo trpiti dok je imao rezultat (dobar Eurobasket, za neodlazak na Svjetsko po meni je veći krivac Vedran), ali već nakon ljetošnjeg neprolaska na glavni kvalifikacijski turnir za OI bio je vakat da se malo prodiskutuje o njegovom radu u i oko reprezentacije, a Boga mi njegov status niko ne dovede u pitanje od augusta do danas, čak nisam vidio ni neku kritiku u javnosti (portali i slično).
Svaka cast za post :thumbup:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

filip13
Postovi: 38343
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la filip13 » 23 feb 2024, 18:01

Leday igrao za Azerbajdžan, iduću tekmu protiv Kosova neće on igrati nego će za tu repku igrati Donta Hall,kako majku mu, kako??

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.