Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
Sveti
Postovi: 10291
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sveti » 09 maj 2024, 00:22

DamirT je napisao/la:
08 maj 2024, 20:29
Bilbiji zakljucati vrata reprezentacije nakon okretanja ledja himnoj. Yebo ti svoju mater, a valja ti reprezentacija i drzava kad te zovnu na okupljanje. Smradu.
Bas okrenuo ledja?
naprijed rejal

zaostrog
Postovi: 844
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zaostrog » 09 maj 2024, 00:49

Spahic98 je napisao/la:
08 maj 2024, 17:35
Vladan je bolji golman od Vasilja,to sto Vasilj igra za neki nebitni klub u njemackoj ne znaci nista.
Nije svaki klub u njemackoj Borrusia Dortmund.
St.Pauli nije nista bolji od Rakowa, jos Vasilj ima EU pasos, da je bolji golman mogo je bez problema igrati za bolji klub.
Kad se mogao moliti Huseinbasic , ne vidim zasto nebi Vladana vratili u reprezentaciju.
Koji nam je puno potrebniji od Huseinbasica.
Ne bih rekao da je Rakow bolji od St. Paulija. Rakow je imao svoj vrhunac prije dvije godine, sada već padaju lagano. Koliko god to nekome bila izjava "nigdje veze", to ti je u biti sa najjačim našim klubovima u pet deka. Uostalom, Zrinjski je Legiju, koja je tu negdje s Rakowom, držao dosta ok.

Jednostavno, Vladan se zeznuo što nije išao na vrijeme.

Vladan je četnik i ne treba ga moliti. Čuti ga kako priča ekavicu na silu je ogavno. Nije on pokazao ni promil želje, ni promil da makar kaže "obje reprezentacije volim". Okrenuo je priču i gusla samo jedno.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2268
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la CAGarfia » 09 maj 2024, 01:13

Samo da nabijemnakurac pitare i Vladandrkace.

Avatar
DamirT
Postovi: 14876
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DamirT » 09 maj 2024, 10:44

Sveti je napisao/la:
09 maj 2024, 00:22
DamirT je napisao/la:
08 maj 2024, 20:29
Bilbiji zakljucati vrata reprezentacije nakon okretanja ledja himnoj. Yebo ti svoju mater, a valja ti reprezentacija i drzava kad te zovnu na okupljanje. Smradu.
Bas okrenuo ledja?
Tako sam procitao na nekom sajtu. Nisam gledao kup, pa nisam mogao vidjeti :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
katalinski
Postovi: 778
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la katalinski » 09 maj 2024, 11:20

DamirT je napisao/la:
09 maj 2024, 10:44
Sveti je napisao/la:
09 maj 2024, 00:22
DamirT je napisao/la:
08 maj 2024, 20:29
Bilbiji zakljucati vrata reprezentacije nakon okretanja ledja himnoj. Yebo ti svoju mater, a valja ti reprezentacija i drzava kad te zovnu na okupljanje. Smradu.
Bas okrenuo ledja?
Tako sam procitao na nekom sajtu. Nisam gledao kup, pa nisam mogao vidjeti :mrgreen:
Ima li neko pravu informaciju vezanu za himnu, portali pisu Show u mostaru,a na videu fudbaleri mirno stoje.
Portal je trebao napisati:´-- pohvala za igrace koji su ispostovali himnu za razliku od navijaca.--
Ajvatar

zaostrog
Postovi: 844
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zaostrog » 09 maj 2024, 11:38

Nemanja Bilbija ove godine puni 34 godine. U vrijeme Euro 2028, za koje pravimo ekipu, će imati 38 i u najboljem slučaju šutati loptu u BSK Crni Đorđe. No svejedno, čak i da će imati 28 u to vrijeme, nije kvalitet i ne treba biti uopšte opcija za reprezentaciju.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4662
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la MoodyHank » 09 maj 2024, 11:50

DamirT je napisao/la:
09 maj 2024, 10:44
Sveti je napisao/la:
09 maj 2024, 00:22
DamirT je napisao/la:
08 maj 2024, 20:29
Bilbiji zakljucati vrata reprezentacije nakon okretanja ledja himnoj. Yebo ti svoju mater, a valja ti reprezentacija i drzava kad te zovnu na okupljanje. Smradu.
Bas okrenuo ledja?
Tako sam procitao na nekom sajtu. Nisam gledao kup, pa nisam mogao vidjeti :mrgreen:
Ma niđe veze, niko nije okrenuo leđa, to mediji pokušavaju nakucati klikove.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
RajvoSA03
Postovi: 449
Pridružen/a: 19 jan 2023, 13:53
Lokacija: La Bombonera
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la RajvoSA03 » 09 maj 2024, 13:10

Dzenis Burnic je jedan od mogucih novih igraca. Po Zlatanovoj preporuci
92:48 - La Decima

"Dan bez nogometa je izgubljen dan." - Ivica Osim

Avatar
BIHfan
Postovi: 10764
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la BIHfan » 09 maj 2024, 13:34

Jedno pitanje, znam da je igrao za Crnu Goru i da je vise vjerovatno crnogorac i da sad nastupa za mlade Njemacke, al kakve su nam sanse za Dzenana Pejcinovica?
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

ReX2
Postovi: 244
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX2 » 09 maj 2024, 13:40

RajvoSA03 je napisao/la:
09 maj 2024, 13:10
Dzenis Burnic je jedan od mogucih novih igraca. Po Zlatanovoj preporuci
Brate on je vec 5 godina potencijalni. Ja stvarno ne znam sta je sa tim momkom. Davni dana je jos mogao/trebao debitovati. :yawn:

Avatar
katalinski
Postovi: 778
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la katalinski » 09 maj 2024, 13:41

Nail Omerovic zasluzuje priliku,ako nista zbog polivalentnosti. Za U-21 pokrivao je i lijevu i desnu stranu , igrao beka i krilo,sasvim pristojne partije pruzao, s obzirom na lose rezultate . Slicno radi i u Osijeku, mada dobija nesto manju minutazu trenutno.
Ajvatar

Sindikat12
Postovi: 785
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sindikat12 » 09 maj 2024, 13:43

Smajlovic radi povremeno i kao trener. 😁

slika

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4329
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ghuraba » 09 maj 2024, 16:19

Burnic je ok da se prosiri roster, ali ne vjerujem da ima kvalitet za prvih 11. Uvijek je dobro imati igrace koje 'ne krasi' nas mentalitet, mada svejedno mislim da je Dzenis recimo losiji igrac od Amira. S druge strane, ne sumnjam da bi se i on lahko mogao nametnuti u startera kod 90% turskih prvoligasa, a znamo da nam takvi godinama zauzmu dobar dio spiska. Medjutim, treba uzeti u obzir i cinjenicu od on vec 4-5 godina nema zacementirano mjesto startera ni u njemackih drugoligasima, a to sigurno nije bez razloga.

Horoz
Postovi: 1813
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 09 maj 2024, 16:39

Svaki igrač koji želi igrati za nas, dobrodošao je Takvu poruku treba poslati.
Međutim, ne treba očekivati da će Barbarez, Spahić, funkcioneri saveza ići na svačiju adresu i kucati
Sa igračima poput Burnića treba obaviti telefonski razgovor, uputiti u proceduru promjene sportskog državljanstva. Kada igrač uradi svoje, onda savez uradi šta treba da se procedura kompletira.
Bez bilo kakvih garancija. svako je na radaru i ako igrom zasluži i bude dostupan, biće pozvan.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Varg
Postovi: 2712
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Varg » 09 maj 2024, 19:50

burnic je jedno od najvećih razočarenja, igrac sa 40+ nastupa za omladinske reprezentacije njemacke puni 26 god bez ijednog ozbiljnijeg angazmama.... ne znam koliko nam on moze pomoći
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Spahic98
Postovi: 896
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Spahic98 » 10 maj 2024, 10:06

ReX2 je napisao/la:
09 maj 2024, 13:40
RajvoSA03 je napisao/la:
09 maj 2024, 13:10
Dzenis Burnic je jedan od mogucih novih igraca. Po Zlatanovoj preporuci
Brate on je vec 5 godina potencijalni. Ja stvarno ne znam sta je sa tim momkom. Davni dana je jos mogao/trebao debitovati. :yawn:
Prosjecan igrac.

Avatar
Spahic98
Postovi: 896
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Spahic98 » 10 maj 2024, 10:09

DamirT je napisao/la:
08 maj 2024, 19:46
Spahic98 je napisao/la:
08 maj 2024, 17:35
zaostrog je napisao/la:
08 maj 2024, 15:09
Vladan Kovačević je od lika koji je prije 2 godine bio potencijal za najveće domete spao na to da će ostati neki solidan prosjek. Nije Kovačević loš, ali mu je razvoj stao onog trenutka kada su počela ova sranja (već viđeno :D ). I nema to veze sa odlukom da ne brani za BiH, odnosno da brani za Srbiju, nego sa glupim menadžerom koji je mislio da ga može uvaliti u Bayern, pa mu ni Benfica nije bila nešto, a kamoli da ga je ugurao u slabije bundesligaše, Glasgow Rangers i slične klubove, gdje je bez problema mogao. Sada, Kovačević ne može napraviti ni iz bliza takav transfer (a pouzdano, tada je itekako mogao). I tu staje priča o ozbiljnom daljem razvoju, jer se ne možeš razvijati isto u Rakowu, Crvenoj Zvezdi i nekom bundesligašu.

I da stvar bude gora, on je prije 2 godine trebao biti sigurna jedinica u reprezentaciji. Čak i posljednju sezonu u Sarajevu je to mogao biti. Danas, taman i da je tu (a ne treba ga zvati, ni u ludilu, čak i da preklinje), on ne bi smio biti prvi izbor. Vasilj, koji je dogurao do Bundeslige svojim radom, to zaslužuje i ovaj ni po čemu nije ispred njega. Je li Vasilj neka golmančina? Nije, naravno, ali može se s njim pregrmiti naredni period dok ne dođu ovi momci koji su danas juniori.
Vladan je bolji golman od Vasilja,to sto Vasilj igra za neki nebitni klub u njemackoj ne znaci nista.
Nije svaki klub u njemackoj Borrusia Dortmund.
St.Pauli nije nista bolji od Rakowa, jos Vasilj ima EU pasos, da je bolji golman mogo je bez problema igrati za bolji klub.
Kad se mogao moliti Huseinbasic , ne vidim zasto nebi Vladana vratili u reprezentaciju.
Koji nam je puno potrebniji od Huseinbasica.
Jel ti shvatas da se Huseinbasic molio iz Njemacke, a ovo gofno prvom prilikom pobjeglo u drzavu koja je genocid pocinila na ovim prostorima? Ni blizu nije ista stvar. Sta ga se ima gurat, lik prosjek mrtvi. Sto dosad nije napravio transfer kad je tolika klasa kao sto vecina Pitara tvrdi? Cast izuzecima koji nece ni da cuju za ovog lika. Mladji od Vasilja 2 godine, a pricas kao da mu je 19, a ne 26...
Otisao je jer mu nisu dali da igra,to je jedina istina.
Grijao klupu losijim golmanima (Sehicu i Piricu).
Jako malo ekipa je spremno trositi mjesto stranca na golmana i to je glavni problem,da ima EU pasos bio bi odavno u Italiji ili Spaniji.
Vladan 26 godina ima ,to je jako mlado za golmana.
Neuer sa 38 i dalje najbolji golman svijeta.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4662
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la MoodyHank » 10 maj 2024, 10:19

U psihijatrijske enciklopedije treba uvesti nove poremećaje: F1946 - navijač Sarajeva i F1921 - navijač Željezničara. Nerealno koliko bolesni ljudi.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

zaostrog
Postovi: 844
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zaostrog » 10 maj 2024, 10:23

Spahic98 je napisao/la:
10 maj 2024, 10:09
Otisao je jer mu nisu dali da igra,to je jedina istina.
Grijao klupu losijim golmanima (Sehicu i Piricu).
Jako malo ekipa je spremno trositi mjesto stranca na golmana i to je glavni problem,da ima EU pasos bio bi odavno u Italiji ili Spaniji.
Vladan 26 godina ima ,to je jako mlado za golmana.
Neuer sa 38 i dalje najbolji golman svijeta.
Ma nemojte zajebavati ba s tim opravdanjima. I ja sam ga branio ovdje (možda i najviše) one godine kad se špekulisalo o promjeni reprezentacije i tad je imalo smisla, danas nema nikakvog. Nisu mu dali da igra - tačno, morao je dobiti šansu i braniti već tad kao prvi golman. Tada je bio naš najbolji golman, plus potencijal. I meni je u Sarajevu od prve utakmice bio drag, žao mi je što moram nekog tako kritikovati, ali Vladan ni po čemu nije zaslužio opravdanje (osim nekoj nastranoj potrebi koju navijači klubova imajuu da pucaju kontru i brane). **** se Vladanu za FK Sarajevo, ali kad to shvatimo za 5-10 godina, biće veselo. Bukvalno, Sarajevo=Rakow kod njega, a vi uprli da branite.

I ja mu ne bih čak previše ni zamjerio da se od tada ponaša normalno. Apsolutno shvatam želju svakog Srbina iz BiH da igra za Srbiju. Jednostavno, odrastaju tako, vole to i čak mi ni ne smeta (za razliku od većine, opet). Ali, očekujem respekt i prema BiH. Tim više, jer je prošao kroz mlade selekcije. Prvo se i te 2022. mogao oglasiti, reći "ne daju mi", reći "želio sam braniti za BiH", reći "volim BiH, ali draže mi je ako mogu Srbiju" ili bilo šta. On se poklopio, samo hinjaste izjave za srbijanske ili strane medije. Daje izjave trudeći se da je veći katolik od pape. I samo još jedan pokazatelj koliko je budala lik, svejedno nagovorili ga ili ne, NIKADA nije smio ovako zatvoriti vrata ovamo. Kao i inače u životu, ne trebaš to raditi. Imaš masu drugih igrača koji su išli igrati za druge reprezentacije, pa nikad nisu bili ovakva **** prema BiH i nije bilo problema da se nekad opet vrate.

U konačnici, nema Vladanov transfer veze s tim što je stranac. U većini liga Evrope na koje puca (dakle, ne ovaj istok), tog ograničenja ni nema, nit im je bitno. Vladanov problem je menadžer koji ga je nagovorio na sranja, kada je trebao praviti transfer, koji je mislio da je Vladan kvalitet za TOP 10 klubova u Evropi. Pouzdano, mogao je ići u Benficu ili Glasgow Rangers ili osrednje njemačke bundesligaše, a menadžer mu nije dao i mislio je da može proći bolje (u Benficu mu je dao, ali se htio ugraditi da obezbijedi 3 svoja naraštaja). Menadžera je otpustio, jer je skontao kolika je budala ispao (a taj menadžer je kumovao i nagovaranju oko reprezentacije), ali sada je prošao voz. Forma mu nije kao tada, Rakow nije više hit kao tada (a naravno misle da jesu i traže lijepe pare) i jednostavno ne može napraviti transfer kakav je mogao. On će vjerovatno prije ili kasnije završiti u četničkom klubu Crvena Zvezda, čak bi moglo biti i u narednoj godini, samo što se on još nada da će izletiti neka ponuda za zapad, ali teško. Neka Rusija, možda. Nažalost, nije iskoristio trenutak da ide u jače klubove.

ReX2
Postovi: 244
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX2 » 10 maj 2024, 13:03

Razmisljam malo o eventualnim promjenama za naredni spisak. Realno, kandidata za izbacivanje je kamara, ali problem ko ce upasti? Izuzev stoperskih pozicija gdje ima Zolotic, Radeljic, mozda Muharemovic, ko bi mogao od "novajlija" zamjeniti igrace u ofanzivnom dijelu terena.. Bas je veoma siromasan izbor. :eh:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 313, Amazon [Bot], Imperator98, jasta, Kaunas, L-Train, Nah1d, napapijri1987, RajvoSA03, Sheyi, Venom, zaostrog i 92 gosta.