Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
46
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
32
17%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 192

Avatar
DamirT
Postovi: 14803
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 14 maj 2024, 16:29

Hoce li se formirati ikad juniorska reprezentacija? Steta za te momke da ne igraju za reprezentaciju, a nije da nema nekoliko njih sa dobrim potencijalom za nase uslove.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Mahmurluk
Postovi: 269
Pridružen/a: 30 mar 2018, 00:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Mahmurluk » 15 maj 2024, 07:43

Ja bih krenuo od početka i opet kažem sve je do nas samih. Da dovedeš Filipa Jichu, Valera Riveru i Talanta Dujshebaeva za selektore i to da zajedno rade, ovdje nece biti pomaka iz više razloga.

Prvi i po meni najbitniji razlog je taj što je struka u potpunosti zanemarena. Mi smo mozda jedina drzava u regionu, ako ne i u evropi koja nema savezno udruženje trenera, koje bi pratilo rad i razvoj mladih trenera, pa sad nam sa djecom može raditi svakakva budala. Licno znam da su igrači dovođeni u klubove pa evo ti plata 700 KM, a ako ces raditi sa djecom dobit ces 150 ili 200 KM jos dodatno.

Dakle, sa djecom rade ljudi koji nemaju pojma o tome, koji kasne na treninge ili uopšte ne dolaze, jer prespavaju a to što neko skoci i na utakmici dadne 10 golova, ne znaci da je dobar trener i da ce nauciti dijete da uradi ispravnu fintu ili ne znam nesto drugo.

Mi u BiH imamo nekakva tri seminara trenera. Trlin u Grudama pravi svoj neki, Rađa u Doboju svoj neki pa opet u Tuzli ima RINCK edukacija koja je mimo toga svega. Niko niskim, a u međuvremenu nam sa djecom rade "profesori" sa univerziteta iz SOKOCA/ŠIROKOG BRIJEGA/VITEZA/BRČKOG, kojima je najbitnije u životu da kad pričaš sa njima da ih oslovljavaš sa "prof" ili da poslije imena stave taj status, a ustvari su kursađije od cijih je fakulteta jaca obuka prve pomoci za polaganje vozackog ispita.

Problem je i novac, novac koji ma koliko ga ima, a ima ga (90% premijerligaških klubova ima budžete preko 200.000 KM). Taj novac se ne troši na pravi način. Dok klubovi plaćaju sudije i delegate u Premijer ligi da bi bili 4,5,6, na kraju prvenstva (o tome se otvoreno priča i više predsjednici klubova to ne taje) za to vrijeme im treneri u omladinskim kategorijama rade za 150 ili 200, 250 KM. Pa ko bi se ozbiljan prihvatio tog posla za toliko "veliki" novac i da nešto ozbiljno uradi sa tom djecom.

Ako nista ova država ima iškolovanog kadra sa državnih univerziteta, gledaj Konakovića, sve oko sebe okupio profesore TIZO-a, ali moraš brate dati platu 800 KM treneru pa ces imati nekog rezultata.

Pogledajte bolan ko se u Jugoslaviji bavio trenerskim poslom, jedan Branislav Pokrajac, čovjek koji je dogurao do titule univerzitetskog profesora a čovjek osvojio olimpijsko zlato u Americi 84. godine kao trener/selektor Jugoslavije. Ko u Ljubuškom vodi ŠKOLU RUKOMETA? PROFESOR Zvonko Herceg, gospodin i stručnjak 1/1, zato su tu gdje jesu.

A mi se vrtimo oko sebe i rovarimo u blatu, turajmo koverte sudijama ali se onda manimo priče o uspjesima koji ne dolaze preko noci i koji se ne mogu kupiti kovertom, nego mukotrpnim radom i prolivenim znojem!

Avatar
DamirT
Postovi: 14803
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 16 maj 2024, 12:55

Gledam Cajic i Milkunic iz Slobode pozvani u reprezentaciju, omladinske kategorije. Je li to ona B selekcija sto je Doborac spominjao ili juniorska selekcija?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

gz234
Postovi: 482
Pridružen/a: 13 apr 2012, 21:45
Lokacija: Goražde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gz234 » 16 maj 2024, 19:59

DamirT je napisao/la:
16 maj 2024, 12:55
Gledam Cajic i Milkunic iz Slobode pozvani u reprezentaciju, omladinske kategorije. Je li to ona B selekcija sto je Doborac spominjao ili juniorska selekcija?
Mislim da su u pitanju juniori generacija 2004/05

EdinjoBos
Postovi: 1379
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 maj 2024, 20:16

ima li gdje spisak da se vidi?
hvala

Avatar
DamirT
Postovi: 14803
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 16 maj 2024, 20:30

gz234 je napisao/la:
16 maj 2024, 19:59
DamirT je napisao/la:
16 maj 2024, 12:55
Gledam Cajic i Milkunic iz Slobode pozvani u reprezentaciju, omladinske kategorije. Je li to ona B selekcija sto je Doborac spominjao ili juniorska selekcija?
Mislim da su u pitanju juniori generacija 2004/05
:thumbup:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

gz234
Postovi: 482
Pridružen/a: 13 apr 2012, 21:45
Lokacija: Goražde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gz234 » 16 maj 2024, 20:37

EdinjoBos je napisao/la:
16 maj 2024, 20:16
ima li gdje spisak da se vidi?
hvala
Savez amaterski nigdje zvanicno nisu spisak izbacili,samo klubovi pojedinacno izbacuju za svoje igrace koji su dobili poziv

EdinjoBos
Postovi: 1379
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 maj 2024, 20:58

zna li se ima li koji igrac da bas obecava u ovoj generaciji, mislim da je talentovana. kad ce imati utakmice/kvalifikacije?
hvala

Avatar
EastwichTown
Postovi: 407
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 16 maj 2024, 21:57

Ko obećava najviše ne znam , ali znam otprilike ko je gurnut u vatru u Premijer ligi , to su prije svih srednji bekovi iz Slobode Renato Čajić i Milkunić , golman Alihodžić iz Izviđača i Brkić iz Makedonije , i drugi golman Gračanice Mešinović je imao svoju minutažu ,kao i lijevo krilo Konjuha Hadžiavdić , iz Borca srednji bek Nikša Petrović i pivot Rozić...
To su otprilike ti igrači koji mi padaju na pamet , a koji su igrali premijer ligu , vjerovatno sam neke i preskočio ...
mislim da je i Đenadija lijevi bek iz Sloge ta generacija (04/05 god)

EdinjoBos
Postovi: 1379
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 maj 2024, 22:08

sta sam ja uspio pohvatati prateci nas rukomet je da golmani alihodzic i brkic bas obecavaju. solidni su i srednji bekovi petrovic i milkunic kao i krilo hadziavdic. za ovu ostalu trojicu gore neznam. bio je jos jedan golman u francuskoj, radic ili tako nesto...

rukometubih23
Postovi: 30
Pridružen/a: 23 jun 2022, 15:40
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rukometubih23 » 16 maj 2024, 23:03

Radić je 02 godište. Milkunić najveći talenat ove generacije definitivno ali ima još potencijalnih igraca tu. Čajić iz Slobode također obećava. Ćeško odlican ali igra za susjede. Gračić iz Borca dobar ali sklon povredama, Petrović, Rozić, Letić nisu loši. Mali Šahinović je odlican talenat također. Na golmanima smo najjaci i mislim da ovdje ima 5-6 golmana koji mogu imati dobru karijeru...

EdinjoBos
Postovi: 1379
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 maj 2024, 23:13

da upravu si, on je stariji. i da gracic je dobar bek, ali dugo vec povrijedjen, ako se nevaram pokidao je ligamente...

gz234
Postovi: 482
Pridružen/a: 13 apr 2012, 21:45
Lokacija: Goražde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gz234 » 16 maj 2024, 23:18

rukometubih23 je napisao/la:
16 maj 2024, 23:03
Radić je 02 godište. Milkunić najveći talenat ove generacije definitivno ali ima još potencijalnih igraca tu. Čajić iz Slobode također obećava. Ćeško odlican ali igra za susjede. Gračić iz Borca dobar ali sklon povredama, Petrović, Rozić, Letić nisu loši. Mali Šahinović je odlican talenat također. Na golmanima smo najjaci i mislim da ovdje ima 5-6 golmana koji mogu imati dobru karijeru...
Sahinovic strasan talenat sa 18 godina najbolji strijelac Prve lige FBiH,takodjer i u Hercegovini je isto tako nastavio,iduce sezone u Izvidjacu ce mu biti pravi test i vjerovatno najbitnija sezona za njegovu daljnu karijeru..

Avatar
EastwichTown
Postovi: 407
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 16 maj 2024, 23:19

I Patrik Pavičić iz Leotara , inače Ljubušak je pozvan , srednji bek , a gledam momak kojeg Čolina često ubacuje Todor Milisavljević (Dubičanin kao i Kos) je tek 2006god ...

EdinjoBos
Postovi: 1379
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 maj 2024, 23:29

ja se nadam da ce malo procesljati slovenske omladinske lige, kao i vec godinama (a i ja ovo vec 5-6 godina spominjem) samo u podmladku rk gorenje velenje ima "hejbet" nasih:




slika

slika

slika

ovisnik
Postovi: 1126
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 17 maj 2024, 14:00

Ima li neko informacije da li je dolazak Doborca u RK Bosna i eventualno dovođenje Vukšića, početak ponovne izgradnje ovog kluba na nivo stalnog učesnika evropskih takmičenja.Pretpostavljm da je to inicirao Magoda, ali iskorak nije moguće napraviti samo na osnovu "državnih" para, bez jakih privatnih sponzora, ne može se praviti ozbiljan klub.Ono što sam i prije pisao, nama treba jedan pravi BH klub, koji će dovoditi najtalentovanije mlade igrače iz BiH i razvijati ih u nove reprezentativce.Nadam se da neko ima viziju i sredstva da to postigne, jer se samo tako možemo vratiti u srednji rang evropskog rukometa i biti konkurentni na velikim takmičenjima.

Mahmurluk
Postovi: 269
Pridružen/a: 30 mar 2018, 00:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Mahmurluk » 17 maj 2024, 15:11

Sve što je bosna napravila u prošlosti napravila je od državnih para dok su im BH Telecom, BH Gas i MONKS bili sponzori. Ostala ova šuga nafata se ali mizerno koliko su ovi davali.

ovisnik
Postovi: 1126
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 17 maj 2024, 16:14

Mahmurluk je napisao/la:
17 maj 2024, 15:11
Sve što je bosna napravila u prošlosti napravila je od državnih para dok su im BH Telecom, BH Gas i MONKS bili sponzori. Ostala ova šuga nafata se ali mizerno koliko su ovi davali.
Mislim da je i Nermin Salman tad poprilično potegao u finansiranju Bosne.Kako god, bilo bi lijepo da se stvori klub koji bi igrao bar na nivou sadašnjeg Izviđača, odnosno da igra grupe Evro kupa.Kad se gleda Izviđač čini se da je to nedostižno za "naše" klubove, al malo sistema i dovođenje najtalentovanih igrača iz Visokog,Maglaja,Zavidovića,Goražda,Gračanice,Živinica...i stručan rad, sigurno se za kratko vrijeme može napraviti rezultat i igrači od kojih bi korist imali i Bosna i reprezentacija.

Avatar
DamirT
Postovi: 14803
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 18 maj 2024, 11:01

Josip Peric prelazi u Olympiakos naredne sezone.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
EastwichTown
Postovi: 407
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 18 maj 2024, 12:13

Zna li se hoće li savez objaviti kompletan spisak juniora ili ćemo dobijati na kapaljku jednog po jednog igrača kada klubovi objave ?
I zna li se hoće li ova generacija igrati neke kvalifikacije ?
Aldin Alihodžić iz Izviđača pozvan , šteta nema malog Todora Milisavljevića iz Izviđača , momak je malo mlađi 2006 god , ali mogao je biti na ovom spisku jer u Izviđaču igra sve više .

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.