FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
165
30%
3. Sredinu tabele
91
17%
4. Borbu za opstanak
211
39%
 
Ukupno glasova: 542

BIZMARK66
Postovi: 517
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 17 maj 2024, 15:53

Kakvi ovdje bolidi pišu.. formula jedan

Pablo11
Postovi: 1322
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 17 maj 2024, 16:15

anonimni je napisao/la:
17 maj 2024, 13:46
Ja sam mislio da će odlaskom Charlesa Bismarka iz kluba i ovaj idiot otići s foruma, ali...
Ima opet maminjo

Avatar
anonimni
Postovi: 10175
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la anonimni » 17 maj 2024, 16:20

Doduše, to sam previdio :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

BIZMARK66
Postovi: 517
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 17 maj 2024, 16:32

Eo delegacije glavnih bolida pdf a :rol:

Orvel
Postovi: 109
Pridružen/a: 10 mar 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Orvel » 17 maj 2024, 20:05

Amar Osim

Avatar
godrina
Postovi: 2963
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 17 maj 2024, 21:13

Koliko se pise o tom investitoru imam osjecaj da raja misli dovedemo ga i svi su nam problemi rijeseni. Kontraefekat ako ga ne dovedemo ugasit cemo se. Nama trebaju strucni ljudi ljudi koji znaju i zele radit svoj posao. Dzaba ti i investitor i sve pare kad ne znas. Eto primjer pitari i celzi.
Moraju se animirat ljudi koji znaju radit posao vodjenja kluba. Od cistacice do trenera da se sve fino podesi i postave pravi ljudi. Dolaskom investitora tj sigurnog kapitala taj bi se posao olaksao. Moze se i na taj nacin, jest sporije i teze ali moze se.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

upohaluhizugnimda
Postovi: 472
Pridružen/a: 07 apr 2024, 00:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la upohaluhizugnimda » 18 maj 2024, 01:02

godrina je napisao/la:
17 maj 2024, 21:13
Koliko se pise o tom investitoru imam osjecaj da raja misli dovedemo ga i svi su nam problemi rijeseni. Kontraefekat ako ga ne dovedemo ugasit cemo se. Nama trebaju strucni ljudi ljudi koji znaju i zele radit svoj posao. Dzaba ti i investitor i sve pare kad ne znas. Eto primjer pitari i celzi.
Moraju se animirat ljudi koji znaju radit posao vodjenja kluba. Od cistacice do trenera da se sve fino podesi i postave pravi ljudi. Dolaskom investitora tj sigurnog kapitala taj bi se posao olaksao. Moze se i na taj nacin, jest sporije i teze ali moze se.
Potpuno razumijem pozive na oprez, ali treba biti realan. Pitari su degenerici kakvih nema na dunjaluku, bilo ko drugi sa njihovim resursima bi davno iz ove lige igrao LS. Ljudi su maksimalno nesposobni, Hulahopke (jebbeo ga admin u pakas) u fudbalskom smislu, ne treba se s njima porediti. Nama bi investitor ili partner znacio novo poglavlje u istoriji, jer imamo potencijal kakav nema niko drugi. Na to treba baciti sav fokus, na pronalazak ulagaca, jer bez toga smo osudjeni na prosjek i neku borbu za Europu kao maksimum.
ZBOGOM i HVALA VJEČNIM BORD LEGENDE

perodeformero
Postovi: 838
Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la perodeformero » 18 maj 2024, 05:04

Kakav imas potencijal kakav nema neko drugi? Ako mislis na zemlju od toga nista, ona ti je kamen oko vrata

bablaz1
Postovi: 495
Pridružen/a: 03 maj 2015, 12:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bablaz1 » 18 maj 2024, 10:18

Kraj sezone za zaborav. Ovu su nam obilježili navijači i evropske utakmice.Poslije ništa nije štimalo. Dugovi (hvala Kovačeviću), očajna transfer politika (bez novca), akrobacije trenera (Bašić, Arap, Bruno). Ulazak u mirnu završnicu. Moglo se je više, ali su nekompetentne uprave, lutanja dovela do toga da strepimo 5 kola do kraja. Izborio se opstanak i sad je potrebno kao prvo napraviti remont, prije svega UO. Trebaju doći ljudi koji će obezbijediti generalnog sponzora koji mora biti jak, ljudi koji imaju konekcije i mogu obezbijediti novac. Mislim da također treba i novi Stručni štab (hvala Dini, Omeru, Guši ali eliki je rizik ući u novu sezonu sa ovim SŠ. Meni ne ulijevaju sigurnost, jednostavno mislim da bi svaki normalan trener uz promjenu formacije, igrom koja prolazi 451 sa ovom ekipom izborio opstanak. Nisam siguran smijemo li ostaviti ovaj SŠ pa ući u neizvjesnu sezonu). Moj puk je mlad trener tipa Ćorić ili Dudić. Opet ne znam koliko možemo priuštiti nekog od njih. Volio bih da to bude(ako ne mogu ovakvi) neko ko je igrao za nas, mada ne vidim da postoji takav.
Što se tiče ekipe NIKOM ne produžavati ugovor kome ističe: Mekić, Štilić (hvala za magiju), Cocalić (hvala), Amoah... Pod hitno obezbijediti dva igrača U21. (2003) koji mogu biti konkurentni. Ako se mogu prodati Jaber (volio bih da ostane)i Muftić. Okosnicu da čine:
Muftić? Cavnić, Selimović, Jaber?? Karić, Radovac, Galić (jbg drag mi), Pavić, Boljević, Hiroš, uz ove mlađe Fočo, Šabić, Babaluk, te dva dobra igrača U 21 i eventualno Krpića dok mu ne nađemo zamjenu (najviše bih volio Bajića), i tri četiri pojačanja, ali prava, stabilnu finansijsku situaciju možemo se potući za evropu. Ostali igrači:
Dujmović, Mulalić, Ovčina, Radinović, Drina, Bilal, Biber, Zubanović, Haračić pomeni nemaju kvalitet za nas, i ako želeminutažu na kapaljku mogu ostati uz mala primanja. Za kraj mi navijači moramo prebaciti broj članskih preko 12.000 (učlaniti djecu,roditelje...) povećati cijenu članske na 25 KM i puniti Grbavicu svako kolo minimalno 9.000. (ovo zavisi i od izgradnje juga) Ukinuti pirotehniku ukoliko nije neki bitan datum ili derbi gdje treba praviti spektakle. Paljenje dvije tri baklje je bezveze. Sretno nam!

Alipasino
Postovi: 7923
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 18 maj 2024, 10:55

Opstanak su izborili navijaci,par igraca i Dino.Probleme se napravili.Rumeni,par igraca i uprava tj 2 bivša trenera a pogotovo Brunica i Sabica kojih libo tuki za Zelju.E sad pare investitore i ostale nije u moći navijaca.Rjesili smo se dosta skarta.Evo ode i Mekica.Jos rumeni Drljo i Ovcina pa krenut dalje.

Avatar
godrina
Postovi: 2963
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 18 maj 2024, 11:35

upohaluhizugnimda je napisao/la:
18 maj 2024, 01:02
godrina je napisao/la:
17 maj 2024, 21:13
Koliko se pise o tom investitoru imam osjecaj da raja misli dovedemo ga i svi su nam problemi rijeseni. Kontraefekat ako ga ne dovedemo ugasit cemo se. Nama trebaju strucni ljudi ljudi koji znaju i zele radit svoj posao. Dzaba ti i investitor i sve pare kad ne znas. Eto primjer pitari i celzi.
Moraju se animirat ljudi koji znaju radit posao vodjenja kluba. Od cistacice do trenera da se sve fino podesi i postave pravi ljudi. Dolaskom investitora tj sigurnog kapitala taj bi se posao olaksao. Moze se i na taj nacin, jest sporije i teze ali moze se.
Potpuno razumijem pozive na oprez, ali treba biti realan. Pitari su degenerici kakvih nema na dunjaluku, bilo ko drugi sa njihovim resursima bi davno iz ove lige igrao LS. Ljudi su maksimalno nesposobni, Hulahopke (jebbeo ga admin u pakas) u fudbalskom smislu, ne treba se s njima porediti. Nama bi investitor ili partner znacio novo poglavlje u istoriji, jer imamo potencijal kakav nema niko drugi. Na to treba baciti sav fokus, na pronalazak ulagaca, jer bez toga smo osudjeni na prosjek i neku borbu za Europu kao maksimum.
U pravi si ti drug. Ali, niko nama ne brani da bez ulagača sposobni ljudi vode OP pa da imamo 2 nasa igraca u ekipi i jednog za prodat. Barem u 2 godine tako. Niko nam ne brani da npr osposobimo prostorije ispod istoka pa dajemo prostor u kiriju i od tih para placamo dobrog igraca.
Niko nam ne brani da smislimo 2 akcije pa da nam ekipa ne lici na raspustenu bandu, u gostima pogotovo. Itd itd. Imam utisak da je raja u fazonu ugasit cemo se ako ne nadjemo nekog da nam podari kes, iz tog razloga ovo pisem.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

BIZMARK66
Postovi: 517
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 18 maj 2024, 11:57

Osposobiti istok ne može jer nemas dozvolu za rad. Gdje li vi živite

upohaluhizugnimda
Postovi: 472
Pridružen/a: 07 apr 2024, 00:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la upohaluhizugnimda » 18 maj 2024, 12:07

godrina je napisao/la:
18 maj 2024, 11:35
upohaluhizugnimda je napisao/la:
18 maj 2024, 01:02
godrina je napisao/la:
17 maj 2024, 21:13
Koliko se pise o tom investitoru imam osjecaj da raja misli dovedemo ga i svi su nam problemi rijeseni. Kontraefekat ako ga ne dovedemo ugasit cemo se. Nama trebaju strucni ljudi ljudi koji znaju i zele radit svoj posao. Dzaba ti i investitor i sve pare kad ne znas. Eto primjer pitari i celzi.
Moraju se animirat ljudi koji znaju radit posao vodjenja kluba. Od cistacice do trenera da se sve fino podesi i postave pravi ljudi. Dolaskom investitora tj sigurnog kapitala taj bi se posao olaksao. Moze se i na taj nacin, jest sporije i teze ali moze se.
Potpuno razumijem pozive na oprez, ali treba biti realan. Pitari su degenerici kakvih nema na dunjaluku, bilo ko drugi sa njihovim resursima bi davno iz ove lige igrao LS. Ljudi su maksimalno nesposobni, Hulahopke (jebbeo ga admin u pakas) u fudbalskom smislu, ne treba se s njima porediti. Nama bi investitor ili partner znacio novo poglavlje u istoriji, jer imamo potencijal kakav nema niko drugi. Na to treba baciti sav fokus, na pronalazak ulagaca, jer bez toga smo osudjeni na prosjek i neku borbu za Europu kao maksimum.
U pravi si ti drug. Ali, niko nama ne brani da bez ulagača sposobni ljudi vode OP pa da imamo 2 nasa igraca u ekipi i jednog za prodat. Barem u 2 godine tako. Niko nam ne brani da npr osposobimo prostorije ispod istoka pa dajemo prostor u kiriju i od tih para placamo dobrog igraca.
Niko nam ne brani da smislimo 2 akcije pa da nam ekipa ne lici na raspustenu bandu, u gostima pogotovo. Itd itd. Imam utisak da je raja u fazonu ugasit cemo se ako ne nadjemo nekog da nam podari kes, iz tog razloga ovo pisem.
Ma znam, kontam ja tebe. Samo kako god pogledas polazna tacka je da fali para i organizacije, znaci partner ili investitor, kako god to neko zvao. Plivamo mi i ovako, snalazimo se. Mora bolje i bez investitora, i to se slazem, ali kad podvuces crtu to je kljucna stvar bez koje ne mozemo biti konkurentni za sami vrh.
ZBOGOM i HVALA VJEČNIM BORD LEGENDE

Avatar
avalPacidoroP
Postovi: 2395
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la avalPacidoroP » 18 maj 2024, 12:35

Mrš iz kluba!
Yebem i tebe i @albasa !

Avatar
braco
Postovi: 8755
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 18 maj 2024, 12:52

Mekić uskoro slobodan, napušta Grbavicu, šta će biti sa Cocalićem i Štilićem?

Očekuju se i igračke promjene, a čini se da je najbliži odlasku vezista Nedim Mekić.

Mekić ima važeći ugovor do 30.06. 2024. godine, te se do sada nije razgovaralo o nastavku saradnje.

To prema svemu sudeći znači da će 29-godišnji vezista napustiti Grbavicu i krenuti u nove izazove. Mekiću je sigurno ovo jedna od posljednjih šansi da krene put inostranstva i napravi 'lijepu' finansijsku zaradu, a već postoje i određena interesovanja nekoliko klubova.
https://sportsport.ba/fudbal/fk-zeljezn ... kic/474718

Avatar
TefalTava
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TefalTava » 18 maj 2024, 13:20

braco je napisao/la:
18 maj 2024, 12:52
Mekić uskoro slobodan, napušta Grbavicu, šta će biti sa Cocalićem i Štilićem?

Očekuju se i igračke promjene, a čini se da je najbliži odlasku vezista Nedim Mekić.

Mekić ima važeći ugovor do 30.06. 2024. godine, te se do sada nije razgovaralo o nastavku saradnje.

To prema svemu sudeći znači da će 29-godišnji vezista napustiti Grbavicu i krenuti u nove izazove. Mekiću je sigurno ovo jedna od posljednjih šansi da krene put inostranstva i napravi 'lijepu' finansijsku zaradu, a već postoje i određena interesovanja nekoliko klubova.
https://sportsport.ba/fudbal/fk-zeljezn ... kic/474718
koji slijepci bi njega doveli :urnebes:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61827
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 18 maj 2024, 13:33

godrina je napisao/la:
17 maj 2024, 21:13
Eto primjer pitari i celzi.
Kakav ti je primjer Chelsea? Pet puta šampioni, dvije lige prvaka, super kup, dvije lige Evrope, jedno SP, itd.

Oni su u stvari najbolji primjer klupske privatizacije.

Ovo što im se sad dešava nije toliko zbog loših poslovnih odluka koliko je zbog rata u Ukrajini i situacije sa Abramovićem.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Pablo11
Postovi: 1322
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 18 maj 2024, 14:04

Virtu4l je napisao/la:
18 maj 2024, 13:33
godrina je napisao/la:
17 maj 2024, 21:13
Eto primjer pitari i celzi.
Kakav ti je primjer Chelsea? Pet puta šampioni, dvije lige prvaka, super kup, dvije lige Evrope, jedno SP, itd.

Oni su u stvari najbolji primjer klupske privatizacije.

Ovo što im se sad dešava nije toliko zbog loših poslovnih odluka koliko je zbog rata u Ukrajini i situacije sa Abramovićem.
Doveli kamaru igraca, ali opet su nesto izvukli ove sezone, ako ostave trenera sad fin rezultat mogu imati kroz sezonu dvije.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61827
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 18 maj 2024, 14:13

Pablo11 je napisao/la:
18 maj 2024, 14:04
Doveli kamaru igraca, ali opet su nesto izvukli ove sezone, ako ostave trenera sad fin rezultat mogu imati kroz sezonu dvije.
Oni su doživjeli ogromne strukturne promjene i ne može to leći na svoje preko noći. Sam odlazak Marine Granovskaje bi bio dovoljan da ih poremeti, a ne sve ostalo što im se izdešavalo.

Kao što rekoh, oni su najbolji primjer privatizacije fudbalskog kluba. Osvojili sve što se može osvojiti, postali samoodrživi, napravili strašnu akademiju, riješili sva otvorena pitanja (stadion).
Evribadi sej Željo
Željoooo

BIZMARK66
Postovi: 517
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 18 maj 2024, 14:49

Fakat s Pablo raspravljas oko celsija hahaha, pa ti si ludji frajer

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.