Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Horoz
Postovi: 1808
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 17 maj 2024, 15:38

Sinan pokušava da razvali dobru atmosferu nakon spiska i kvalitetnog posla koji rade u reprezentaciji.
Sigurno mu je krivo što mu ne serviraju informacije i nisu u talu s njim.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
feniksptica
Postovi: 15623
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la feniksptica » 17 maj 2024, 15:45

G jedno pokerasko Sameda nam nisi sredio..napolje i Emir i ti
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Herson
Postovi: 992
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Herson » 17 maj 2024, 15:55

Raspad sistema.

Horoz
Postovi: 1808
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 17 maj 2024, 15:58

Ne dozvolite Sinanu, pitarima i drugim neprijateljima bh reprezentacije, da podrivaju fenomenalne stvari koje rade Barbarez, Spaha i stručni štab :salut:
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2238
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CAGarfia » 17 maj 2024, 16:02

Horoz je napisao/la:
17 maj 2024, 15:58
Ne dozvolite Sinanu, pitarima i drugim neprijateljima bh reprezentacije, da podrivaju fenomenalne stvari koje rade Barbarez, Spaha i stručni štab :salut:
:salut:

FoSte95
Postovi: 12844
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FoSte95 » 17 maj 2024, 16:11

Tooo Samede Vučko je ponosan na tebe, baš ovih dana kada radi sve da ocrni ovu zemlju i narod u njoj
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Horoz
Postovi: 1808
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 17 maj 2024, 16:12

Ovo je mala škola propagandnog rata, kako se ruše jako pozitivne stvari koje su se desile jučer, kako se pozitina energija pretvara u negativnu.
Činjenica da se tema o dotičnom ne zatvara, pokazuje da ima mnogih koji žele da se ovo okupljanje pretvori u sapunicu o Baždaru.

Sve u svemu, otkriva se koliko Barbarez i stručni štab imaju neprijatelja u srajevu prije svega i da ga čeka borba sa tom bandom.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
StevieG8
Postovi: 13578
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la StevieG8 » 17 maj 2024, 16:15

feniksptica je napisao/la:
17 maj 2024, 15:45
G jedno pokerasko Sameda nam nisi sredio..napolje i Emir i ti
:rol:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Sindikat12
Postovi: 771
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sindikat12 » 17 maj 2024, 16:17

Mnogi novinari koji su ranije imali informacije, koji su bili u stalnnom kontaktu sa selektorom/ direktorom to danas ne rade.
Jer novi strucni stab zeli drugacije da rade.

Avatar
zgembo89
Postovi: 5019
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zgembo89 » 17 maj 2024, 16:36

Sindikat12 je napisao/la:
17 maj 2024, 16:17
Mnogi novinari koji su ranije imali informacije, koji su bili u stalnnom kontaktu sa selektorom/ direktorom to danas ne rade.
Jer novi strucni stab zeli drugacije da rade.
Zato je Sinan i poturio tu pricu da zasjeni jucerasnje dobre stvari ,a nije mu prvi put isto je uradio za Vahida Halulhodzica kad je stavio sliku snjim bajg rjeseno

Avatar
DamirT
Postovi: 14815
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 17 maj 2024, 18:31

Defanzivac Rijeke Niko Galešić, povezuje se sa reprezentacijom BiH.

Galešić je rođen u Njemačkoj, ali ima porijeklo iz BiH, a ranije je nastupao za omladinske reprezentacije Hrvatske. Sada bi navodno mogao promijeniti reprezentativni dres i moguće je da će ga Sergej Barbarez pozvati u reprezentaciju.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Vucevich
Postovi: 11262
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Vucevich » 17 maj 2024, 18:56

Ima li Galešić naš pasoš? Da nema bila bi ista situacija kao kod Vladana, jer je imao 22 godine kad je upisao zadnji nastup za Hrvatsku U21.

Avatar
L-Train
Postovi: 18685
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la L-Train » 17 maj 2024, 19:02

Prije bi srbin iz centra Beograda zaigrao za BiH nego li sandzaklija.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

fanatik19
Postovi: 209
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 17 maj 2024, 22:44

Stvarno mi je zao Stevanovica, Petev ga izmislio doslovno momak igro i beka i krilo i wingbeka ne znam da je iko ikad poslije neke utakmice rekao da je on los bio(mozda i jest nekad) ali je zalaganje uvijek na 300% bilo i odnos prema dresu i onda dodju 2 svjetska strucnjaka pazi sad znaci:
Faruk Hadzibegic(posalje ga na tribine)
Savo Milosevic(ne pozove ga u trenutku dok je 2. U ligi igra osminu finala konferencijske lige i prosao je u finale kupa a pozove mrtvog Civica koji je direktni krivac za ispadanje jer je usao na poziciju koju je Miro trebao igrati ako ne od prve minute, onda u trenutku kad se Amar povrijedio. I sta da sad covjek kaze? Sretno Miro legendo, svak ce te normalan i objektivan samo po lijepom pamtit. Necemo mi ovakvog krila prije svega zbog odnosa prema dresu neko vrijeme sigurno imat. Barba probao, ne moze ga svezat i dovest ovamo.. Vidi i on da je momak isfrustriran nakon svega

Avatar
zgembo89
Postovi: 5019
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zgembo89 » 17 maj 2024, 22:47

Pa ovo sto je Savo Milosevic uradio Tahirovicu da ga posalje na tribine pa jedan Anel Ahmedhodzic se ne bi vise ni odazvao isto kao protiv Luksemburga kad su rekli da je povrijedjen i ostavili,ga na klupi a momak bio spreman i nije htio pola godine doci...Ne mozes imat duple arsine oje bine igraju ,a momci koji su kvalitet navijaci na tribinama

fanatik19
Postovi: 209
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 17 maj 2024, 22:55

zgembo89 je napisao/la:
17 maj 2024, 22:47
Pa ovo sto je Savo Milosevic uradio Tahirovicu da ga posalje na tribine pa jedan Anel Ahmedhodzic se ne bi vise ni odazvao isto kao protiv Luksemburga kad su rekli da je povrijedjen i ostavili,ga na klupi a momak bio spreman i nije htio pola godine doci...Ne mozes imat duple arsine oje bine igraju ,a momci koji su kvalitet navijaci na tribinama
Ma gadi mi se ovo vise vjeruj mi kad sam vidio ovo za Micu pogotovo bas gorak okus da sad upitas 100 navijaca 100 ce ih rec da je u zadnje 3 4 godine bio sigurno 1 od najboljih igraca repke i ovi mu klosari ovo urade na kraju i na kraju se nadju neki da zagovaraju Savin ostanak. A usa klocu mrtvi Stevanovica nam zamijenio Civicem, Benju poslao na tribine Cimirot igra ispred njeg i planira neke **** sto nisu s 30 god nista napravili pa daj im Bosnu da je zakopaju do kraja i sebe malo u izlog stave a ovamo prica podmladjivanje ekipe

Avatar
Arvid
Postovi: 17626
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Arvid » 17 maj 2024, 23:12

Horoz je napisao/la:
17 maj 2024, 15:04
Ako pitari kukaju, znači da se dobre stvari dešavaju za bh fudbal :thumbup:
Tačno.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
zgembo89
Postovi: 5019
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zgembo89 » 19 maj 2024, 08:17

slika
Gledali Tarika Muharemovica :bih:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Raonffa » 19 maj 2024, 11:32

Još od četvrtka kad je Barbarez objavio spisak hoću da napišem koju "pametnu" ovdje, ali nema se vremena jbg :D Ide u spojler pošto ja ne znam ništa u pet rečenica napisati :mrgreen:
Spisak je po meni prilično neočekivan i čudan, naravno ne u negativnom smislu, jer nisam očekivao da će baš zveknuti 5-6 debitanata odjednom pogotovo se nisam nadao Katiću i Gigoviću, a ni Burnić mi nije bio ni u malom mozgu iako je imalo smisla zbog Zlaje i Karlsruhea.

Počevši od golmana, tu je manje više sve očekivano, trenutno jedino imamo Vasilja koji brani na iole ozbiljnijem nivou i to je to. Hadžikić kao treća opcija mi je isto okej, vidi se da je dečko školovan u Austriji i sjećam se još prije 6-7 godina da se spominjao kao nasljednik (tada Begovića) ali nije mu se karijera razvila na najbolji mogući način, ne znam zbog čega i šta je razlog. Uprkos tome za ove golmane u našoj ligi je Buffon, Iker i Van der Saar u jednom.

Odbrana mi je onako jedino upitna i to zbog samo jednog pravog beka (Jusuf) i Kolašinca koji može odigrati beka ali kojeg apsolutno ne treba dirati sa stopera a plus je i povrijeđen tako da ne znam hoće li se uopšte i odazvati. Poziv Radeljiću okej, malo hajpa zbog dobre sezone Rijeke i sve to ali naprimjer meni lično je Mujakić bolji igrač od njega iako je sad Radeljić u boljoj poziciji da eventualno ostvari neki dobar transfer, jer hrvatska liga je mnogo više na radaru od turske.

Katića se sjećam još kao mladog reprezentativca Hrvatske, igrao je dvije sezone u Rangersu i mislio sam da će kroz par godina biti standardan prvotimac u nekom timu liga petice, nešto ala Lovren. Ni tu ne znam šta se desilo pa je dečko iz te pozicije otišao u Hajduk, ali definitivno mislim da nam može predstavljati pojačanje.

Povratak Ermina, meh... Bio sam za to da ga se zovne za ovaj baraž jer nam je trebao neko sa iskustvom za instant rezultat, pa ga nagraditi pozivom za Euro i to je to, poslije Eura doviđenja. To Savo tad nije uradio i ovo sadašnje vraćanje Bičakčića mi i nema baš nekog smisla jer se radi o 34-godišnjaku koji ni u najboljim godinama nije bio prevaga u reprezentaciji. Sa druge strane, može donijeti iskustvo i neki njemački mentalitet, dobar primjer mlađim momcima (mada Anel i Denis recimo nisu više neiskusni), to je dobar razlog za poziv, ali ako se u obzir uzme to da pravimo ekipu za npr. Euro 2028 očekujem da će on u nekom trenutku izletiti iz ekipe. Možda odradi jesenjsko izdanje Lige nacija i to je to. Ne znam šta je plan Sergeja sa njim, vidjet ćemo. Da me neko ne shvati pogrešno nemam ništa protiv Erminovog poziva, samo izvlačim dobre i loše strane :)

Ovo ostalo manje više očekivano, lijepo je što je zvao Muharemovića mada ne znam šta taj dečko ima u svojoj glavi, jer sa 21 godinom on nema utakmice na ozbiljnom seniorskom nivou.

Što se tiče veznog reda, iznenadio sam se pozivu za Krunića jer fakat sam mislio da će ga Sergej otpisati a i još uvijek negdje očekujem da se i Rade "penzioniše", imali smo ga 4-5 godina na nekom solidnom nivou Serije A i njegov peak polako prolazi, mada ukoliko on želi da igra i ukoliko ga Sergej želi, neka ga eto, makar radi iskustva.

Burnić iznenađenje, što bi neki rekli Cvajtaš ali okej mi je pozvati i Cvajtaša ispred Cimirota, Lončara, Bešića i tako tih igrača jer u Cvajti ima više trke i tempa nego u većini prvih liga Evrope. Gigovića sam gledao još dok je u Rostovu igrao sa Denisom, mlad je još uvijek, ima vremena da napravi neki veći iskorak koji do sada nije uradio i svakako nam može donijeti nešto novo (čitaj dinamiku koje nam hronično fali u veznom redu). Ovo ostalo ok.

Napad manje više očekivan, ovaj malac Vuković je zaslužio poziv i neka ga tu, treba ga pratiti i vidjeti kako će se razvijati uz nadu da neće otići među Orlove. Ovaj poziv Džeki mi je malo nejasan, jer mediji su pisali da će preskočiti ovu akciju zbog odmora, a sad ga Sergej stavlja na spisak... Generalno bih volio da se i Edin oprosti, ali to je neka druga tema.

Sve u svemu, iznenađujuće osvježen spisak sa nekim manama poput nedostatka bekova i krila, mogli bi diskutovati o tome šta uopšte Sergej planira igrati, kakvu formaciju, jer šta god da planira imati jednog beka i 0 krila je nedopustivo, ali hajde za to će biti vremena.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4322
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 19 maj 2024, 14:49

Po spisku je ocito da ce i Barbarez bar za pocetak ostaviti formaciju 3-5-2. E sad, bit ce zanimljivo vidjeti (i sad u prijateljskim, a pogotovo poslije u LN) koga planira pridruziti stoperskom dvojcu Anel-Dennis. Da li ce tu ostati Kolasinac ili on ide na LWB, a na stopersko mjesto dolazi Bicakcic/Katic/Radeljic/+Barisic. Imam utisak da svi u startu imaju podjednake sanse da se izbore za to mjesto.

Takodjer, bit ce zanimljivo vidjeti i kako zamislja vezni red, tj. da li Tahirovica vidi kao klasicnog DMF-a, da li u Krunicu vidi sigurnog startera, da li ce u sastavu obavezno biti jedan AMF itd. I za vezni red mislim da 6-7 igraca ima gotovo podjednake sanse da se izbore za mjesto u ekipi: Tahirovic, Krunic, Huseinbasic, Gigovic, Basic, Hajradinovic, Burnic + Hadziahmetovic kasnije (ako se vrati na stari nivo). Ja licno bih volio vidjeti Tahirovica na DMF, Gigovica na CMF i Huseinbasica na AMF. Bez obzira sto Denis u zadnje vrijeme igra nesto povucenije, svi ga se sjecamo iz prosle sezone kad je cesto zabijao golove igrajuci ofanzivnog veznjaka. Od Krunica svi znamo sta mozemo ocekivati, a ovi momci su buducnost i treba im se pruziti prilika. Basicu i Burnicu takodjer treba dati solidne minutaze u ovom dvomecu, pogotovi sto bi Dzenis mogao ici i na WB.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.