Axpo Super League

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Odgovori
Avatar
TopGun
Postovi: 171
Pridružen/a: 18 jul 2012, 21:34
Kontakt:

Axpo Super League

Post Postao/la TopGun » 16 avg 2012, 10:37

Pošto je po meni jedna od najzanumljivijih od ˝ostalih˝ liga,mislim da zaslužuju temu ;)

Švicarska Super liga ili Axpo Super liga je najelitnije takmičenje od svih švicarskih nogometnih liga. Švicarska Super liga se trenutno nalazi na 15. mjestu sudeći prema UEFA-inim ligaškim koeficijentima, koji se određuju po nastupima švicarske nogometne reprezentacije na evropskim takmičenjima.Osnovana 1897.godine.Prošle sezone naslov prvaka Švicarske je odnio Basel.

Ekipe koje se ove sezone natječu u prvoj ligi:

Sion
Basel
St.Gallen
Young Boys
Grasshopper
Thun
Zurich
Lausanne-Sport
Luzern
Servette

Trenutno vodeći na tablici lige je Sion sa 13 bodova u 5 utakmica,dok mu najbliži pratioc ima 9 bodova,a to je Basel...

Meni oduvijek najbolja ekipa u ovoj ligi bila je ekipa Young Boysa koja drži 4.mjesto sa 8 bodova...
Bile su ovdje svakakve ˝legende˝,koje su se ˝klele˝ u veliku ˝ljubav˝ prema Arsenalu,ali na kraju se pokazalo ono što je istina,a to je da navodne ˝legende˝ odlaze,ali klub ostaje tamo gdje je i bio!
Uzmite mi sve,ali ARSENAL mi ne dirajte!

Avatar
TopGun
Postovi: 171
Pridružen/a: 18 jul 2012, 21:34
Kontakt:

Re: Axpo Super League

Post Postao/la TopGun » 16 avg 2012, 11:17

slika
Bile su ovdje svakakve ˝legende˝,koje su se ˝klele˝ u veliku ˝ljubav˝ prema Arsenalu,ali na kraju se pokazalo ono što je istina,a to je da navodne ˝legende˝ odlaze,ali klub ostaje tamo gdje je i bio!
Uzmite mi sve,ali ARSENAL mi ne dirajte!

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Axpo Super League

Post Postao/la sonik24 » 18 avg 2012, 10:33

hmm, mogu reci da imaju zanimljivih klubova, meni licno najdrazi Basel, Young Boys ima ekstra navijace, a Thun mi je simpatican zbog jedne odlicne sezone koju su odigrali, sjecate se naravno ;)

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: Axpo Super League

Post Postao/la SirAlexFerguson » 15 okt 2012, 22:36

Nakon nešto slabijeg ulaska u sezonu, Basel se odlučio na promjenu trenera. Heiko Vogel je dobio otkaz, a umjesto njega je na klupu postavljen nekadašnji kapetan Basela Murat Yakin...


Vrlo brzo nakon što su se odlučili na otpuštanje Heika Vogela, u Baselu je pronađena zamjena za njega. Klub je kontaktirao Murata Yakina, nekadašnjeg Baselovog kapetana te mu je ponuđen posao trenera što je ovaj odmah prihvatio.
Vogel je dobio otkaz nakon što je Basel ušao u sezonu lošije od očekivanja. U švicarskom prvenstvu aktualni prvaci trenutno drže četvrto mjesto s već osam bodova zaostatka za vodećim rivalom Grasshoppersom. Isto tako, Vogel nije uspio uvesti Basel u Ligu prvaka već ih je odveo tek do Europske lige što nije zadovoljile klupske ambicije.
Slijedom svega toga, u klubu su zaigrali na uobičajenu kartu kada je u pitanju kriza momčadi - promijenili su trenera.
Novo ime na klupi Basela je Murat Yakin, stariji brat Hakana Yakina, jednog od najboljih švicarskih nogometaša u novije doba. Murat Yakin je trenersku karijeru započeo 2006. godine, a prvi ozbiljniji angažman je dobio 2009. godine kada je preuzeo Thun. U kratkom razdoblju je ostvario sjajne rezultate, ušao u elitni rang, završio kao drugi na kraju sezone i igrao finale Kupa. Nakon toga je preuzeo Luzern, ali vrlo brzo ga je i napustio te bio bez posla dok nije stigao poziv iz Basela.
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.