FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

bvsic
Postovi: 4836
Pridružen/a: 21 apr 2024, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bvsic » 29 jan 2025, 23:30

Ne znam ni ko je ni sta je taj Koljic iskreno, ali jednostavno se udje i vidi da je covjek odigrao 11 utakmica za redom, 29 godina.
2 Bivsa reprezentativca u jednom prelaznom roku :clap:

Avatar
Aduka87
Postovi: 10644
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 29 jan 2025, 23:34

Ne lupajte oko Koljica svega vam, decko je samo tri utakmice propustio zbog povrede u ovoj sezoni.

slika
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

bordobijeli
Postovi: 18301
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 29 jan 2025, 23:37

Ma Koljic bi bio top takav nam tip napadača treba. I standarda je ovu sezonu .

Avatar
feniksptica
Postovi: 19096
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 29 jan 2025, 23:37

Ako samodakazem niie aminovo Koljica...ko smo mi da ga priželjkujemo
Plavo oko plakalo je.

BOT (ponude u inbox)

Pena
Postovi: 587
Pridružen/a: 30 jun 2023, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pena » 29 jan 2025, 23:37

Karijera Koljica je slicna Turkesovoj, dok je bio zdrav i trpo je poslije povrede slabije, ni od njeg nece nista biti ako ne bude imao ko da mu centrira i da ga proigra, ja bih prije doveo napadaca koji ce sam sebi kreirat sansu kao Guli..

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 29 jan 2025, 23:38

AVNOJ je napisao/la:
29 jan 2025, 23:25
mosarajvosa83 je napisao/la:
29 jan 2025, 23:12
AVNOJ je napisao/la:
29 jan 2025, 22:27


Ne bih se baš složio, nit je Pjaca bek niti Baturina napadač, Sandro igra sam centralno dok iza njega igraju Stojković, Baturina i Pjaca.
Igraju kao mi sa 3 stopera tj igraju formaciju kao mi,znam ja sta igra Baturina,Stojkovic i Sandro kao kod nas Guli i Turkes.
Ne, igrali su sa 4 klasična stopera nazad samo što su se pomjerali bočno zavisno od situacije i onda uvjek trojica ostajala pozadi. Ako si gledao vidio si kako se Ademi kretao uvjek prema naprijed kroz sredinu a jedan od stopera koji je bio bočno pomagao Mišiću i zatvaro taj dio a zatim Baturina išao lijevo sa Pjacom. Sve što su napravili bilo je preko ljeve strane jer su stvarali višak a ovamo Stojković nije imao 3 lopte.
Dobro to su nijanse,po tome i mi igramo sa 4 stopera jer Jovic bude na beku. Ko im je igrao cetvrtog stopera? Igrali su 3-5-2 gdje im je Kulenovic konstantno bolna tacka.

bordobijeli
Postovi: 18301
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 29 jan 2025, 23:40

Pena je napisao/la:
29 jan 2025, 23:37
Karijera Koljica je slicna Turkesovoj, dok je bio zdrav i trpo je poslije povrede slabije, ni od njeg nece nista biti ako ne bude imao ko da mu centrira i da ga proigra, ja bih prije doveo napadaca koji ce sam sebi kreirat sansu kao Guli..
Zekic traži 9 robusnog centarfora . Koji može zadržati loptu i koji je opasan u 16 metara.

Avatar
feniksptica
Postovi: 19096
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 29 jan 2025, 23:41

Takvog traži pola Europe
Plavo oko plakalo je.

BOT (ponude u inbox)

bordobijeli
Postovi: 18301
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 29 jan 2025, 23:53

feniksptica je napisao/la:
29 jan 2025, 23:41
Takvog traži pola Europe
Ne tražimo Levandovskog . Nego recimo nešto kao Nardin ,Ahmetovic ,Koljic, tak nešto.

Avatar
feniksptica
Postovi: 19096
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 29 jan 2025, 23:56

Nardina otjerali

Ahmetovica kad smo dovodili bio stariji nego Koljic koji nam je sad prestar.

Mi smo za izučavanja
Plavo oko plakalo je.

BOT (ponude u inbox)

Pena
Postovi: 587
Pridružen/a: 30 jun 2023, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pena » 29 jan 2025, 23:56

bordobijeli je napisao/la:
29 jan 2025, 23:40
Pena je napisao/la:
29 jan 2025, 23:37
Karijera Koljica je slicna Turkesovoj, dok je bio zdrav i trpo je poslije povrede slabije, ni od njeg nece nista biti ako ne bude imao ko da mu centrira i da ga proigra, ja bih prije doveo napadaca koji ce sam sebi kreirat sansu kao Guli..
Zekic traži 9 robusnog centarfora . Koji može zadržati loptu i koji je opasan u 16 metara.
Ma sve pet, ali smo i od Turkesa ocekivali da je to to, ali on trpa samo u sistemu gdje ima dobra krila, npr u Zrinjskom bi razvaljivo ko i Nardin.

Avatar
GianlucaPagliuca71
Postovi: 410
Pridružen/a: 24 sep 2024, 18:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GianlucaPagliuca71 » 29 jan 2025, 23:57

Hudnjak je napisao/la:
29 jan 2025, 23:20
Ako dodje ovaj napadac sto se spominje, cetvrto mjesto je plafon. Upitna ce biti i evropa.
Odlicno te opisuje nick
Svi u napad jedan je Hase!
ZZ !

bordobijeli
Postovi: 18301
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 30 jan 2025, 00:01

Pena je napisao/la:
29 jan 2025, 23:56
bordobijeli je napisao/la:
29 jan 2025, 23:40
Pena je napisao/la:
29 jan 2025, 23:37
Karijera Koljica je slicna Turkesovoj, dok je bio zdrav i trpo je poslije povrede slabije, ni od njeg nece nista biti ako ne bude imao ko da mu centrira i da ga proigra, ja bih prije doveo napadaca koji ce sam sebi kreirat sansu kao Guli..
Zekic traži 9 robusnog centarfora . Koji može zadržati loptu i koji je opasan u 16 metara.
Ma sve pet, ali smo i od Turkesa ocekivali da je to to, ali on trpa samo u sistemu gdje ima dobra krila, npr u Zrinjskom bi razvaljivo ko i Nardin.
Pa nije Turkes taj robusni špic . On mi je više tehnika ,što dodje da pospremi . Ne cinimi se neko ko voli duel igru ,skok ,hrvanje s odbranom . On i Nardin su mi totalno različiti napadači.

Pena
Postovi: 587
Pridružen/a: 30 jun 2023, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pena » 30 jan 2025, 00:13

bordobijeli je napisao/la:
30 jan 2025, 00:01
Pena je napisao/la:
29 jan 2025, 23:56
bordobijeli je napisao/la:
29 jan 2025, 23:40


Zekic traži 9 robusnog centarfora . Koji može zadržati loptu i koji je opasan u 16 metara.
Ma sve pet, ali smo i od Turkesa ocekivali da je to to, ali on trpa samo u sistemu gdje ima dobra krila, npr u Zrinjskom bi razvaljivo ko i Nardin.
Pa nije Turkes taj robusni špic . On mi je više tehnika ,što dodje da pospremi . Ne cinimi se neko ko voli duel igru ,skok ,hrvanje s odbranom . On i Nardin su mi totalno različiti napadači.
Upravu si.

Avatar
Hudnjak
Postovi: 454
Pridružen/a: 19 jan 2025, 20:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hudnjak » 30 jan 2025, 00:27

GianlucaPagliuca71 je napisao/la:
29 jan 2025, 23:57
Hudnjak je napisao/la:
29 jan 2025, 23:20
Ako dodje ovaj napadac sto se spominje, cetvrto mjesto je plafon. Upitna ce biti i evropa.
Odlicno te opisuje nick
Koji nick? Salihamidzic??

TarpiTarpi
Postovi: 568
Pridružen/a: 01 feb 2020, 15:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TarpiTarpi » 30 jan 2025, 02:34

Hudnjak je napisao/la:
30 jan 2025, 00:27
GianlucaPagliuca71 je napisao/la:
29 jan 2025, 23:57
Hudnjak je napisao/la:
29 jan 2025, 23:20
Ako dodje ovaj napadac sto se spominje, cetvrto mjesto je plafon. Upitna ce biti i evropa.
Odlicno te opisuje nick
Koji nick? Salihamidzic??
:rol:

Avatar
AVNOJ
Postovi: 3196
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Lokacija: 43°52'26.8"N 18°24'28.0"E
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AVNOJ » 30 jan 2025, 07:30

mosarajvosa83 je napisao/la:
29 jan 2025, 23:38
AVNOJ je napisao/la:
29 jan 2025, 23:25
mosarajvosa83 je napisao/la:
29 jan 2025, 23:12


Igraju kao mi sa 3 stopera tj igraju formaciju kao mi,znam ja sta igra Baturina,Stojkovic i Sandro kao kod nas Guli i Turkes.
Ne, igrali su sa 4 klasična stopera nazad samo što su se pomjerali bočno zavisno od situacije i onda uvjek trojica ostajala pozadi. Ako si gledao vidio si kako se Ademi kretao uvjek prema naprijed kroz sredinu a jedan od stopera koji je bio bočno pomagao Mišiću i zatvaro taj dio a zatim Baturina išao lijevo sa Pjacom. Sve što su napravili bilo je preko ljeve strane jer su stvarali višak a ovamo Stojković nije imao 3 lopte.
Dobro to su nijanse,po tome i mi igramo sa 4 stopera jer Jovic bude na beku. Ko im je igrao cetvrtog stopera? Igrali su 3-5-2 gdje im je Kulenovic konstantno bolna tacka.
Oo kolega...nije mi mrsko, gledaj
Maee, Torente, Teofil i Gabrijel su klasični defanzivci koji su uvjek do sad pokrivali te stoperske pozicije izuzev ovog Maeea kojeg je Bjelica bio ostranio i večeras ga je pošteno popišo.
Dinamo sinoć, defanzivno na pozicioni napad Milana je uvjek stajao sa njima četvoricom nazad a ispred su bili Ademi i Mišić i tako su se branili i kad kreću naprijed iz svoje prve trećine ili po osvojenoj lopti Ademi prvenstveno ide uvijek kroz sredinu nikad lijevo ili desno i pomjera Baturinu iz njegove pozicije koji uvjek ide lijevo gdje je Pjaca da stvore višak na tom dijelu terena.
Defanzivi u kojoj više nema Ademija jedan od tih krajnjih defanzivaca zauzima njegovo mjesto, onda ostaju ta trojica pozadi koji su onako upečatljivi kad pogledaš na prvu ali oni stoje samo tako kad cijela ekipa kreće prema naprijed kad su u nekoj nazovi ofanzivi, sinoć je to najviše radio Gabrijel dok se Stojković vračao da zatvara tu desnu stranu i ako si pažljivo gledao ta odbrana se večinom kretala iz desna u lijevo gdje je Teofil zatvrao tu poziciju lijevog wing beka kojeg je trebao igrati Pjaca jer se Pjaca nikako nije vračao u defanzivu jer je pokušavao da Ademijem i Baturinom da igra po toj strani ustvari i sve što su sinoć napravili, napravili su po toj lijevoj strani Dinamovog napada dok npr imaš ovog Sojkovića koji kao neko krilo ili neki wing bek a nije centra pošteno prešao. Isto tako kod rezultata 1:1 kad je sa Mišićem pokušao neki presing kako im je Leoao pravio dar mar jer Gabrijela gurnuo u sredinu a Teofil mu ostajao visoko bočno i samo sa dva stopera i zbunjenim Stojkovićem za pet minuta nisu znali šta ih je snašlo.
onda imamo tog Kulenovića koji je po meni odigrao fantastično naročito trkački uvijek je išao desno i imao ogroman prostor koji je trebao pokrivati nebili malo razvuko tu odbranu.
Ta kretnja i ti automatizmi naročito u odbrani su jako zahtjevni, prije svega tu moraju biti kvalitetni igrači i jako fudbalski pismeni jer to ne zavisi samo od jednog igrača to je cijela jedna linija koja uvijek mora biti "u korak" što bi se reklo.
Za mene taktički savršena utakmica Kanavara iako je imao igrača više opet je na momente 10 puta kvalitetniji Milan ostavljao da ne znaju šta da rade.
Što se tiče nas, ne, mi ne igramo sa 4 nazad ne igramo ni sa 3 nego sa pet, naši bekovi su defanzivci operisani od bilo kakve igre prema naprijed mi ustvari igramo najgoru opciju koju sadrži ta formacija 3-5-2, ne zato što to trener ne zna postavit nego jednostavan nedostatak kvalitete u toj zadnjoj liniji gdje si prinuđen da konstatno vračaš bekove nazad. Možda Gojković to malo utegne čisto da ne primaš neke glupe golove ali ti opet ostaje Beganović koji će svaku petu loptu dobro centrirati ili svaki treći dupli pas dobro odraditi jer njegov doprinos u ovakvoj postavci treba da bude prema naprijed a ne prema nazad, opet se vračam na Dinamo oni imaju dva defanzivna vezna dok mi jednog, kod nas kad Bubanja izađe visoko uvijek neko iz veznog reda se vrača na njegovu poziciju, namaš kvalitete da neko iz defanzive ili od tih bekova pokrije tu poziciju da možeš razviti napad sa viškom u veznom redu. To je samo jedan primjer nedostatka naše igre.
Svaka postavka, formacija, raspored igrača je dobar ako imaš automatizme a ako ti trener konstantno 90 minuta treba govoriti kako da se krećeš onda ga pišaj.
Imamo dosta individualne kvalitete kao ni jedan klub u Ligi koja nas je i nosila ovaj dio prvenstva, valjda će ZZ Top uspjeti to nekako sjediniti da izgledamo kao kolektiv i da u svakom momentu znamo šta želimo.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.

mirzatele
Postovi: 12008
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mirzatele » 30 jan 2025, 07:36

Dobrodošao Elvire

Zeko87
Postovi: 2961
Pridružen/a: 15 avg 2019, 22:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zeko87 » 30 jan 2025, 07:48

Ja sam nešto skeptik po pitanju Koljića, jednostavno kad spomeneš njegovo ime meni asocijacija povreda. Bojim se da bi se po ovim našim kaljužama začas povrijedio i da bismo onda baš bili zavaljeni totalno. Meni je iskreno žao što Renan nije tu, mada imao je fkt očajnu polusezonu i bilo je očito da to nije onaj igrač od prošle sezone.
🇵🇸 FREE PALESTINE! 🇵🇸

Avatar
ErosViverosViv
Postovi: 3374
Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ErosViverosViv » 30 jan 2025, 07:55

Zeko87 je napisao/la:
30 jan 2025, 07:48
Ja sam nešto skeptik po pitanju Koljića, jednostavno kad spomeneš njegovo ime meni asocijacija povreda. Bojim se da bi se po ovim našim kaljužama začas povrijedio i da bismo onda baš bili zavaljeni totalno. Meni je iskreno žao što Renan nije tu, mada imao je fkt očajnu polusezonu i bilo je očito da to nije onaj igrač od prošle sezone.
Mi se uvijek hvatamo za tako neka rjesenja u napadu, visoki igraci, za zracne duele i gradjenje kao stvoreni, medjutim nikada nismo bili opasni iz prekida. Renan je bio pravo osvjezenje i takav tip napadaca nije dosao jos od benke. Medjutim on je totalno pao i nije digao formu punih 12 mjeseci, a nama trebao golgeter.

Tip igraca koji je Koljic nam ne treba, a kada dodas i ove stalne povrede, mi stvarno nismo klinika i nemamo vise vremena cekati da neko nadodje, milioni se trose, a neka ih cekaju plavi gurbeti i ostale ekipe koje nemaju neke izdatke, a ni ciljeve.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: KarloIvandic, Turo i 31 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []