Kad na prvu pogledas izgleda tako, al kad uradis duboku analizu i stavis sve na hastal slikaja je totalno drugacija.mohz1987 je napisao/la: ↑02 mar 2025, 13:25Realna priča je da Sarajevo ne pravi ekipu za velike rezultate. Nego ima politiku stvaranja igrača i prodaje. U koju god priču smo ušli gdje se trebala dati ozbiljnija lova povukli smo se. I to je uredu. Samo to treba prihvatiti. Ali ako nakon prodaje Gulija gdje bi se trebalo uzeti bar 3M€ ne uložimo u neke igrače koji bi mogli raditi razliku na terenu, definitivno treba prihvatiti da smo klub koji kroz akademiju i transfer politiku, pravi igrače koji služe za biznis.
Da neidemo od dolaska Tana, vec od dolaska Mirvica.
Dug cinimise da je bio oko 2,5 m km, pored duga igracki kadar maksimalno za 6 mjesto, ss maksimalno za 4 mjesto, gubitak kostura ekipe, rasulo u akademi, proces prebacivanua vlasnistva sa Nama na Mirvica kostalo nas 11-11 kola tekuce sezone tacnije 1/3 prvenstva.
Te stvari sve sto su se desavale su djelimicno utjecale na lise odluke mirvica u vidu vasovskog mirze emira dudica rozmana koji su takodje jedan od VECIH(najveci) kruvaca razloga za los odabir igraca
Pa idemo
Zeljkovic serbedzic radovic ziljkic duralovic balta rogic djokanovic julardzija matanovic nardin drobarov stoper sto mu je usteko ugovor prije nego sto je zekic dosao catalovic renan andjusic
Plus peneranda vivaros Gulasgvili al to su igraci sa kojima je Mirvic privatno pravio deal da pokusa da napravi bum i da zaradi
Takodje imamo igrace koji su ok
Pored Gulashvilija jovic djordjevic lulic pavicic butic gojkovic bugarin i bjelorus ..
Ovo je odprilike sto sam se sjetio 30 komada od kojih je jedino Fedja oprostio dug i 2-3 isteko ugovor a za sve ostale smo platili radkid a za neke i ostetu..plus ulaganje u akdemiju
Pritom smo prodali
Pidra sabana dizdarevica sehinovica po kilogramu sve ukupno 1 m€
Varesanovica za 1,2 m€
Buljubadica 1,5 m€
Djokanovica za 700 k€
Nidala za 2,5 m€
Oko 6 m€ zarada od izlaza plus drzava grad ulaznice evropa itd za ove 4 godine nije preslo 6 m€
Oko 12 m € za 4 godine prihoda a 30 igraca doveli otjerali sa placanja raskuda a nekad i odkupe ugovora plus odkupa raskida plus 4 trenera
Prosjek zarade 6 m km godisnje a ubjedjen sam da su nam rashodi preko 14 m privi tim plus skademija, sto znaci da gubimo oko 3,5 m€ godisnje, odnosno toliko Mirvic tan moraju dopumpat love na godisnjem nivou.
Naravno da ima tu kruvice Mirviceve jer je dosad radio pogresne procjene u imenovanju trenera a i sportski derektora, koji su onda krivi za igrace koji su bile fule sve do dolaska ZZ



