Premijer liga BiH - aktuelno
- jurisicduska
- Postovi: 10885
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Raspraviste li ko je veći lopov ?
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Kazu znace se sad naredno kolo. 
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA
- ErosViverosViv
- Postovi: 3301
- Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
ovaj portal hladno ostavi clanak na naslovnici o sudijama iz spanije i espanyolu, a kod nas sve cvjeta 
- Riquelme1921
- Postovi: 1972
- Pridružen/a: 29 jul 2024, 01:16
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ne daje im Espanyol VIP karte za tekme reprezentacije i slično.ErosViverosViv je napisao/la: ↑31 mar 2025, 21:13ovaj portal hladno ostavi clanak na naslovnici o sudijama iz spanije i espanyolu, a kod nas sve cvjeta![]()
Grupa iznad svakog pojedinca.
- PaprikaRoga
- Postovi: 23
- Pridružen/a: 30 mar 2025, 00:28
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Prošlo je još jedno kolo u kojem necivilizacijski projekat FK SNSD ponižava sport i dostojanstvo potpomognut domaćim izdajnicima i Zmajevima od Šipova, kao autohtonim predstavnicima tog projekta.
Ipak, kad vrhovni šatorski zabavljač padne, past će i ova antisportska udruga, a pad će biti nešto poput pada s vratila njihovog omiljenog fana.

Ipak, kad vrhovni šatorski zabavljač padne, past će i ova antisportska udruga, a pad će biti nešto poput pada s vratila njihovog omiljenog fana.

Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Apsolutno tačno.Virtu4l je napisao/la: ↑31 mar 2025, 00:21AVNOJ je napisao/la: ↑30 mar 2025, 21:54Vico kad god se pojavi u medijima ponaša se kao apsolutni vladar svega. Poslušaj ove izjave oko stadiona, kao on odlučuje gdje će biti, pa kritike za neke terene on opravdava firme koje su radile, komentariše suđenje itd.
Kao da niko drugi u Savezu ne pistoji.
Pa da, on i jeste vladar, jednostavno su takva ovlaštenja predsjednika saveza. E sad, to ti je ta simbioza između predsjednika saveza i izvršnog odbora gdje jedni drugima prave ustupke i gdje vlada politika nezamjeranja. U suštini, sistem kakav vlada na svim nivoima gdje je zajednička vlast, ti meni ja tebi.
Članovi IO imaju sve privilegije, putuju po svijetu, gledaju utakmice, idu na EP i SP, a zauzvrat ne prave probleme Vici oko odluka koje donosi kao predsjednik. Mislim da je bolje/isplativije biti član IO NFSBiH nego biti ministar u VM.
Članovi IO imaju moć u svojim kantonalnim savezima, s tim da se u S i H komponenti za sve pita politika, odnosno SNSD i HDZ. Kad na to dodaš likove poput Raščića ili Čolpe iz B komponente, ishod je jasan - hobotnica koja melje sve pred sobom, beskrupulozno.
Još bi dodao naše navijače (iz kojih bi izuzeo navijače Sarajeva Zeljezničara i Veleža koji malo pozornije prate rad Saveza) koji čitav NS BiH posmatraju kroz poziciju selektora gdje im je ovaj isporučio Barbareza, pojeo vlastito gofno ali dobio ono okretanje glave i mandat od četiri godine.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Nisam ni očekivao da ćete shvatiti značenje moje objave, nego da ćete iz konteksta citirati onu seljačinu iz Milića. Naravno da ne trebaju šutiti, i trebaju talasati nakon ovakvih dešavanja, ne samo GOŠK, nego sve i jedan klub, dok god se ne počne talasati, od " najmanjeg", do "najvećeg" kluba, biće nam isto. Poenta je bila, da ih je Zrinjski ovako odradio, pitanje je da li bi se oglasili.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Najgora sorta ljudi su izdajnici.luckystrike je napisao/la: ↑31 mar 2025, 19:48Evo 1
13.2.2025.11.12.2024.Portal SportSport
Velika većina fudbalskih klubova iz Kantona Sarajevo (21 od 26) jučer je službeno zatražila hitno sazivanje Vanredne izborne skupštine FS KS.
Zahtjev nisu potpisali FK Željezničar, ...Klupska web stranica
Vjerujemo da promjene u bh. fudbalu počinju na dnu organizacione piramide.
FK Željezničar je jasnog stava da su službeni organi FS KS jedina prava adresa u okviru koje je potrebno voditi dijalog i raditi na svim reformama koje su potrebne.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Joj ovo sa pitarima postaje cirkus. Odma najave neke kradje, lopovluka. A kad izgube posteno onda kao prodano, dogovoreno za kup. Pa vise se dogovorite. Smije li vas iko posteno uzeti? Bas sam gledo Sarajevo Borac i pobjeda cista ko suza. Despotovic dao odlican gol za 0 2 i to je to. Budes bolji u srijedu i cao.
Citav fokus prebacis na sudjenje i onda ne mozes normalno ni da igras. Daleko od toga da se Borac ne gura i da nisu otimacine. Ali bila je i otimacina u BL pa ste ih zveknuli u ligi 0:1
Citav fokus prebacis na sudjenje i onda ne mozes normalno ni da igras. Daleko od toga da se Borac ne gura i da nisu otimacine. Ali bila je i otimacina u BL pa ste ih zveknuli u ligi 0:1
Mnoge godine sam proveo s tobom, gdje god igro bio tuuuu, znaj da nikad necu prestati s borbom TEBI VJERAN OSTAT CU!!!
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ne bih se slozio da Savez funkcioniše na način da sve važne odluke donosi prvi čovjek. Odluke uglavnom donosi 6 od 15 clanova IO, zato je od krucijalne vaznosti ko su dopredsjednici Saveza. Kod bitnih odluka se uglavnom saziva Komitet za hitnist kojeg čine predsjednik i dva dopredsjednika, te po još jedan član iz tri komponente koje oni biraju u zavisnosti od toga šta je na dnevnom redu. Tako smo recimo za famoznu utakmicu sa Rusijom imali Durica i Colpu iz reda Bosnjaka. Duric kao prvi u Bosnjaka je bio protiv, ali je zato po ranije reziranom scenariju ta bio Colpa. Bez njegovog glasa odluka o odigravanju utakmice ne bi bila donesena. Nisam siguran, ali mislim i da je odluku o strancima par dana prije pocetka sezone donio Komitet za hitnost.
- luckystrike
- Postovi: 3243
- Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Predsjednik saveza je "predstavničko tijelo", Generalna skupština saveza je "zakonodavno tijelo" a Izvršni odbor je "izvršno tijelo".on i jeste vladar, jednostavno su takva ovlaštenja predsjednika saveza
Podsjećam, GS ima 60 članova 40 iz FBiH i 20 iz rs, a IO ima 15 članova i to 10 iz FBiH i iz rs.
Manite me šuplje da vlada jer mu se može, vlada samo jer su mu to kerovi i kujice, pretežno Bošnjaci, dozvolili.
Zadnja izmjena: luckystrike, dana/u 31 mar 2025, 22:15, ukupno mijenjano 1 put.
- PaprikaRoga
- Postovi: 23
- Pridružen/a: 30 mar 2025, 00:28
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ne bi, jer bi im se sklonili ko i vama Sloga iz Doboja.AvantiBL je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:03Nisam ni očekivao da ćete shvatiti značenje moje objave, nego da ćete iz konteksta citirati onu seljačinu iz Milića. Naravno da ne trebaju šutiti, i trebaju talasati nakon ovakvih dešavanja, ne samo GOŠK, nego sve i jedan klub, dok god se ne počne talasati, od " najmanjeg", do "najvećeg" kluba, biće nam isto. Poenta je bila, da ih je Zrinjski ovako odradio, pitanje je da li bi se oglasili.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Jbg, i tu se moram složiti. Međutim, i da ih odradi Sarajevo, Željo ili Velež, cijenim da se isto tako nebi oglasili.PaprikaRoga je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:15Ne bi, jer bi im se sklonili ko i vama Sloga iz Doboja.AvantiBL je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:03Nisam ni očekivao da ćete shvatiti značenje moje objave, nego da ćete iz konteksta citirati onu seljačinu iz Milića. Naravno da ne trebaju šutiti, i trebaju talasati nakon ovakvih dešavanja, ne samo GOŠK, nego sve i jedan klub, dok god se ne počne talasati, od " najmanjeg", do "najvećeg" kluba, biće nam isto. Poenta je bila, da ih je Zrinjski ovako odradio, pitanje je da li bi se oglasili.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Upravo takoluckystrike je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:13Predsjednik saveza je "predstavničko tijelo", Generalna skupština saveza je "zakonodavno tijelo" a Izvršni odbor je "izvršno tijelo".on i jeste vladar, jednostavno su takva ovlaštenja predsjednika saveza
Podsjećam, GS ima 60 članova 40 iz FBiH i 20 iz rs, a IO ima 15 članova i to 10 iz FBiH i iz rs.
Manite me šuplje da vlada jer mu se može, vlada samo jer su mu to kerovi i kujice, pretežno Bošnjaci, dozvolili.
- PaprikaRoga
- Postovi: 23
- Pridružen/a: 30 mar 2025, 00:28
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Bošnjaci i Bosanci su davno mogli jače odgovoriti na ovu agoniju političkih projekata, ali lakše je da jedni druge optužuju ko je uzeo više mrvica od pogače koju jede Borac i Zrinjski.
Milion je načina i mimo ovih balijandera prodanih Vicinih da se reaguje, ali samo nek ne puca.
Milion je načina i mimo ovih balijandera prodanih Vicinih da se reaguje, ali samo nek ne puca.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
U praksi bi tako trebalo ali se ne dešava, ja sam napisao da se Vico tako predstavlja tj. postvalja da je svaka odluka njegova i da je on tako odlučio. Nikad ni na jedno pitanje niko drugi iz Saveza nije odgovorio osim njega, nevezano za temu.admin je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:13Ne bih se slozio da Savez funkcioniše na način da sve važne odluke donosi prvi čovjek. Odluke uglavnom donosi 6 od 15 clanova IO, zato je od krucijalne vaznosti ko su dopredsjednici Saveza. Kod bitnih odluka se uglavnom saziva Komitet za hitnist kojeg čine predsjednik i dva dopredsjednika, te po još jedan član iz tri komponente koje oni biraju u zavisnosti od toga šta je na dnevnom redu. Tako smo recimo za famoznu utakmicu sa Rusijom imali Durica i Colpu iz reda Bosnjaka. Duric kao prvi u Bosnjaka je bio protiv, ali je zato po ranije reziranom scenariju ta bio Colpa. Bez njegovog glasa odluka o odigravanju utakmice ne bi bila donesena. Nisam siguran, ali mislim i da je odluku o strancima par dana prije pocetka sezone donio Komitet za hitnost.
Bošnjaci kojima bi bar deklerativno trebalo da je naviše stalo do domaćeg nogometa, svojom šutnjom i okretanjem glave zarad ličnih interesa su postali gori od ovih koji javno negiraju sve što ima prefiks bosanskog.
Crnogorac je to dobro objasnio i kako stoje stvari.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Druga stvar je što se ne dešava ali šest članova IO iz kantonalnih saveza ima moc kao sto je ima i prvi čovjek saveza.AVNOJ je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:34U praksi bi tako trebalo ali se ne dešava, ja sam napisao da se Vico tako predstavlja tj. postvalja da je svaka odluka njegova i da je on tako odlučio. Nikad ni na jedno pitanje niko drugi iz Saveza nije odgovorio osim njega, nevezano za temu.admin je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:13Ne bih se slozio da Savez funkcioniše na način da sve važne odluke donosi prvi čovjek. Odluke uglavnom donosi 6 od 15 clanova IO, zato je od krucijalne vaznosti ko su dopredsjednici Saveza. Kod bitnih odluka se uglavnom saziva Komitet za hitnist kojeg čine predsjednik i dva dopredsjednika, te po još jedan član iz tri komponente koje oni biraju u zavisnosti od toga šta je na dnevnom redu. Tako smo recimo za famoznu utakmicu sa Rusijom imali Durica i Colpu iz reda Bosnjaka. Duric kao prvi u Bosnjaka je bio protiv, ali je zato po ranije reziranom scenariju ta bio Colpa. Bez njegovog glasa odluka o odigravanju utakmice ne bi bila donesena. Nisam siguran, ali mislim i da je odluku o strancima par dana prije pocetka sezone donio Komitet za hitnost.
Bošnjaci kojima bi bar deklerativno trebalo da je naviše stalo do domaćeg nogometa, svojom šutnjom i okretanjem glave zarad ličnih interesa su postali gori od ovih koji javno negiraju sve što ima prefiks bosanskog.
Crnogorac je to dobro objasnio i kako stoje stvari.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
U tome i jeste poenta, "čiji" su ljudi u IO.admin je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:39Druga stvar je što se ne dešava ali šest članova IO iz kantonalnih saveza ima moc kao sto je ima i prvi čovjek saveza.AVNOJ je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:34U praksi bi tako trebalo ali se ne dešava, ja sam napisao da se Vico tako predstavlja tj. postvalja da je svaka odluka njegova i da je on tako odlučio. Nikad ni na jedno pitanje niko drugi iz Saveza nije odgovorio osim njega, nevezano za temu.admin je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:13Ne bih se slozio da Savez funkcioniše na način da sve važne odluke donosi prvi čovjek. Odluke uglavnom donosi 6 od 15 clanova IO, zato je od krucijalne vaznosti ko su dopredsjednici Saveza. Kod bitnih odluka se uglavnom saziva Komitet za hitnist kojeg čine predsjednik i dva dopredsjednika, te po još jedan član iz tri komponente koje oni biraju u zavisnosti od toga šta je na dnevnom redu. Tako smo recimo za famoznu utakmicu sa Rusijom imali Durica i Colpu iz reda Bosnjaka. Duric kao prvi u Bosnjaka je bio protiv, ali je zato po ranije reziranom scenariju ta bio Colpa. Bez njegovog glasa odluka o odigravanju utakmice ne bi bila donesena. Nisam siguran, ali mislim i da je odluku o strancima par dana prije pocetka sezone donio Komitet za hitnost.
Bošnjaci kojima bi bar deklerativno trebalo da je naviše stalo do domaćeg nogometa, svojom šutnjom i okretanjem glave zarad ličnih interesa su postali gori od ovih koji javno negiraju sve što ima prefiks bosanskog.
Crnogorac je to dobro objasnio i kako stoje stvari.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Dešavanja u FS KS su najbolji dokaz tome.admin je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:39Druga stvar je što se ne dešava ali šest članova IO iz kantonalnih saveza ima moc kao sto je ima i prvi čovjek saveza.AVNOJ je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:34U praksi bi tako trebalo ali se ne dešava, ja sam napisao da se Vico tako predstavlja tj. postvalja da je svaka odluka njegova i da je on tako odlučio. Nikad ni na jedno pitanje niko drugi iz Saveza nije odgovorio osim njega, nevezano za temu.admin je napisao/la: ↑31 mar 2025, 22:13Ne bih se slozio da Savez funkcioniše na način da sve važne odluke donosi prvi čovjek. Odluke uglavnom donosi 6 od 15 clanova IO, zato je od krucijalne vaznosti ko su dopredsjednici Saveza. Kod bitnih odluka se uglavnom saziva Komitet za hitnist kojeg čine predsjednik i dva dopredsjednika, te po još jedan član iz tri komponente koje oni biraju u zavisnosti od toga šta je na dnevnom redu. Tako smo recimo za famoznu utakmicu sa Rusijom imali Durica i Colpu iz reda Bosnjaka. Duric kao prvi u Bosnjaka je bio protiv, ali je zato po ranije reziranom scenariju ta bio Colpa. Bez njegovog glasa odluka o odigravanju utakmice ne bi bila donesena. Nisam siguran, ali mislim i da je odluku o strancima par dana prije pocetka sezone donio Komitet za hitnost.
Bošnjaci kojima bi bar deklerativno trebalo da je naviše stalo do domaćeg nogometa, svojom šutnjom i okretanjem glave zarad ličnih interesa su postali gori od ovih koji javno negiraju sve što ima prefiks bosanskog.
Crnogorac je to dobro objasnio i kako stoje stvari.
Ostali Kantoni USK, TK, ZE-DO, SBK su toliko srozali klupski nogomet da sportsku tj. nogometnu javnost ti izbori uopće ne zanimaju i zato glat prolaze bez ikakvog talasanja. Sav fokus su stavili na A selekciju i to ti članovi preko Vice i ostalih isporučuju javnosti a oni to obilato koriste kroz privilegije koje imaju kao članovi IO.
H komponeta je skontala da imaju više koristi ako ih HŠK Zrinski predstavlja u Europi (isto tako i S sa Borcem) nego da je selektor "hrvat" Reprezentacije koju niko od njihovog pučanstva ne intetesuje.
Tako i Bošnjacima iz tih saveza lakše postavit Barbareza za selektora nego gurati Jedinstvo, Iskru, Travnik, Čelik, Slobodu a ovi im to omogučavaju jer im se lakše boriti za titulu protiv Goška, Tuzle, Posušja, Igmana nego da igraju u Bihaću Zenici pred 7-8000 navijača.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Vico se povukao iz trke za predsjednika NFSBiH, vjerovatno ce ga naslijediti neko iz bosnjacke komponente.
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.



