FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Pablo11
Postovi: 5150
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 26 maj 2025, 20:08

Virtu4l je napisao/la:
26 maj 2025, 18:18
Poslušati sve od 27:47, ima dosta zanimljivih detalja o tom nekom "drugom vremenu", posebno o derbiju, odnosno domaćim igračima i o pripremama u Livnu.

Da upozorim lobotomce da se i ovdje priča sve pozitivno o Amaru Osimu, kao i svaki igrač prije njega.


Ne kontam poentu stalnog spominjanja ljudi iz proslog vremena? Daleko im svima kuca bila svi su imali svoje vrline i mane.
Fk Željezničar.

Laudrup
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 mar 2021, 14:34
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Laudrup » 26 maj 2025, 20:28

Semper je napisao/la:
26 maj 2025, 18:11
Da li je istina ovo sto se prica da je Sejo Brajlović presao za Sarajevo da navija????
Bog te čuo.

Avatar
mavi
Postovi: 1034
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 26 maj 2025, 20:54

Pablo11 je napisao/la:
26 maj 2025, 20:08
Virtu4l je napisao/la:
26 maj 2025, 18:18
Poslušati sve od 27:47, ima dosta zanimljivih detalja o tom nekom "drugom vremenu", posebno o derbiju, odnosno domaćim igračima i o pripremama u Livnu.

Da upozorim lobotomce da se i ovdje priča sve pozitivno o Amaru Osimu, kao i svaki igrač prije njega.


Ne kontam poentu stalnog spominjanja ljudi iz proslog vremena? Daleko im svima kuca bila svi su imali svoje vrline i mane.
"Nećemo tako, Dino", necemo relativizirati stvari, a veoma dobro znate kakve odluke je kantonalno i federalno tužilaštvo donijelo u predmetu istrage protiv Amara Osima za navodnu pronevjeru para od transfera Bekrica...
Jednom rjecju, ništa od toga, tridesetak ljudi je svjedočilo u Amarovu korist.
Znaju to svi u klubu, raspitajte se malo....
Znate vi dobro, kao i ja, koja dvojica bivsih predsjednika (S.M. i A.G.) su pod punom krivičnom odgovornošću lažno svjedočili protiv Amara Osima da mu Željo nije dužan veliki iznos novca.
A, što u konačnici povlači i krivičnu odgovornost i za te stvari se ide u zatvor...
A, da je obrnuto, prvi biste poletjeli da objavite da je najtrofejniji trener našeg i vašeg omiljenog kluba kriv i da objavljujete zaključke i odluke nadležnih organa.
Srećom, istina je sasvim drugacija.
Ako budetet uporni i dalje s relativiziranjem i izjednačavanjem ove dvije osobe, doći ćemo u situaciju da se počnu objavljivati odluke nadležnih organa.
A, nema potrebe za tim, zbog Želje, da se dusmani ne nasladuju.
Inače bi se mnogi zamislili a Boga mi i zacrvenili, ako imaju imalo obraza, nakon tih objava.
P. S. Podrška za Adžema...

ZeljeznicarUberAlles
Postovi: 442
Pridružen/a: 19 apr 2025, 19:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ZeljeznicarUberAlles » 26 maj 2025, 21:43

Bajić završen?
Ja davno sam zakletvu dao, da voljeću vječno taj klub.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59818
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 26 maj 2025, 21:50

mavi je napisao/la:
26 maj 2025, 20:54
A, da je obrnuto, prvi biste poletjeli da objavite da je najtrofejniji trener našeg i vašeg omiljenog kluba kriv i da objavljujete zaključke i odluke nadležnih organa.
Zato su poletili da odmah pošalju Klixu kad je pokrenuta istraga protiv Amara, pa onda ćorak.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 673
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 26 maj 2025, 21:57

Nisam do sada komentarisao ovu stvar, ali evo vidim da je Muftić proglašen najboljim golmanom lige na Kristalnih 11. Što se tiče Osmana Hadžikića nemam ništa protiv momka, ali ovu zadnju tekmu protiv Veleža sam bio na sjeveru i Hadžikić se kao obični klošar i amater raspravljao sa navijačima što je u najmanju ruku djetinjasto i neprofesionalno. Mimo toga katastrofalno je branio, oba gola djelimično njegova, tako da fakat nemam racionalno objašnjenje zašto Sergej insistira na njemu. Da je Sergej kojim čudom bio na tekmi vidio bi sve ovo što sam napisao, ali Sergeju je ispod časti doći na Grbavicu ili bilo koji drugi stadion u BiH, on više voli nizozemske i njemačke stadione.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

Avatar
godrina
Postovi: 4805
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 26 maj 2025, 22:06

Super, sezona pri kraju pa hajmo sad krecit o Amaru.
Otidjite ba na kafu pa to radite.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.

Hansestadt
Postovi: 3715
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hansestadt » 26 maj 2025, 22:15

Lokomotifa je napisao/la:
26 maj 2025, 21:57
Nisam do sada komentarisao ovu stvar, ali evo vidim da je Muftić proglašen najboljim golmanom lige na Kristalnih 11. Što se tiče Osmana Hadžikića nemam ništa protiv momka, ali ovu zadnju tekmu protiv Veleža sam bio na sjeveru i Hadžikić se kao obični klošar i amater raspravljao sa navijačima što je u najmanju ruku djetinjasto i neprofesionalno. Mimo toga katastrofalno je branio, oba gola djelimično njegova, tako da fakat nemam racionalno objašnjenje zašto Sergej insistira na njemu. Da je Sergej kojim čudom bio na tekmi vidio bi sve ovo što sam napisao, ali Sergeju je ispod časti doći na Grbavicu ili bilo koji drugi stadion u BiH, on više voli nizozemske i njemačke stadione.
Hadzikic ti dodje fakticki kao neka jaranska usluga Barbareza, samo zato sto je vezan za Velez. Cak bih rekao da je to neki nivo nepotizma. Da Hadzikic ima bilo kakvog kvaliteta, nebi se on uopste vracao iz Austrije da brani u BiHPL.

Avatar
Riquelme1921
Postovi: 1977
Pridružen/a: 29 jul 2024, 01:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Riquelme1921 » 26 maj 2025, 22:25

ZeljeznicarUberAlles je napisao/la:
26 maj 2025, 21:43
Bajić završen?
Ne.
Grupa iznad svakog pojedinca.

Pablo11
Postovi: 5150
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 27 maj 2025, 00:44

mavi je napisao/la:
26 maj 2025, 20:54
Pablo11 je napisao/la:
26 maj 2025, 20:08
Virtu4l je napisao/la:
26 maj 2025, 18:18
Poslušati sve od 27:47, ima dosta zanimljivih detalja o tom nekom "drugom vremenu", posebno o derbiju, odnosno domaćim igračima i o pripremama u Livnu.

Da upozorim lobotomce da se i ovdje priča sve pozitivno o Amaru Osimu, kao i svaki igrač prije njega.


Ne kontam poentu stalnog spominjanja ljudi iz proslog vremena? Daleko im svima kuca bila svi su imali svoje vrline i mane.
"Nećemo tako, Dino", necemo relativizirati stvari, a veoma dobro znate kakve odluke je kantonalno i federalno tužilaštvo donijelo u predmetu istrage protiv Amara Osima za navodnu pronevjeru para od transfera Bekrica...
Jednom rjecju, ništa od toga, tridesetak ljudi je svjedočilo u Amarovu korist.
Znaju to svi u klubu, raspitajte se malo....
Znate vi dobro, kao i ja, koja dvojica bivsih predsjednika (S.M. i A.G.) su pod punom krivičnom odgovornošću lažno svjedočili protiv Amara Osima da mu Željo nije dužan veliki iznos novca.
A, što u konačnici povlači i krivičnu odgovornost i za te stvari se ide u zatvor...
A, da je obrnuto, prvi biste poletjeli da objavite da je najtrofejniji trener našeg i vašeg omiljenog kluba kriv i da objavljujete zaključke i odluke nadležnih organa.
Srećom, istina je sasvim drugacija.
Ako budetet uporni i dalje s relativiziranjem i izjednačavanjem ove dvije osobe, doći ćemo u situaciju da se počnu objavljivati odluke nadležnih organa.
A, nema potrebe za tim, zbog Želje, da se dusmani ne nasladuju.
Inače bi se mnogi zamislili a Boga mi i zacrvenili, ako imaju imalo obraza, nakon tih objava.
P. S. Podrška za Adžema...
Ja ti opet kazem ne zanimaju me te stvari jer su nebitne za klub, ne zanima me hoce li miske lezati zbog toga, da li ce ovi nesto objaviti. Znamo i ti i ja da se niko od tih nece vratiti i klub i da ne postoji mogucnost za to. Podrska Adzemu svakako.
Fk Željezničar.

Ejnur
Postovi: 650
Pridružen/a: 14 avg 2020, 16:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ejnur » 27 maj 2025, 00:45

Virtu4l je napisao/la:
26 maj 2025, 21:50
mavi je napisao/la:
26 maj 2025, 20:54
A, da je obrnuto, prvi biste poletjeli da objavite da je najtrofejniji trener našeg i vašeg omiljenog kluba kriv i da objavljujete zaključke i odluke nadležnih organa.
Zato su poletili da odmah pošalju Klixu kad je pokrenuta istraga protiv Amara, pa onda ćorak.
Sve je to meni jasno,al ja i dalje ne mogu da shvatim kako je Osim ispao naivan i kako su ga uzeli na pijacarske fazone.
Bukvalno sam je na sebe nauvkao gnjev navijaca zbog zatezanja oko licence(ne znam jel 100% tacno al nigdje nisam vidio nikakav demant) i price kako ce se boriti za svoje pare.
Mislim logicno je da ces se boriti al ne trebas to bas iznosit u javnost.
Meni licno Osim je drag radi svog garda i radi toga sto smo uvijek igrali dobar fudbal kad je on bio tu,al je ispao previse naivan i na foru su ga ocrnili pred navijacima a on im je dao povoda za to...
Mada ne mogu shvatit pojedine navijace koji ga oznacavaju kao grobara kluba a otac mu Ivica Osim, a amidza koliko se sjecam donio prve lopte u klub itd itd...
Sto i on sam kaze kroz cijeli period Zelje neki je Osim bio tu,zato mi je i najvise zao sto je zbog svog prevelikog ega ispao naivan.

Avatar
mavi
Postovi: 1034
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 27 maj 2025, 04:48

Pablo11 je napisao/la:
27 maj 2025, 00:44
mavi je napisao/la:
26 maj 2025, 20:54
Pablo11 je napisao/la:
26 maj 2025, 20:08

Ne kontam poentu stalnog spominjanja ljudi iz proslog vremena? Daleko im svima kuca bila svi su imali svoje vrline i mane.
"Nećemo tako, Dino", necemo relativizirati stvari, a veoma dobro znate kakve odluke je kantonalno i federalno tužilaštvo donijelo u predmetu istrage protiv Amara Osima za navodnu pronevjeru para od transfera Bekrica...
Jednom rjecju, ništa od toga, tridesetak ljudi je svjedočilo u Amarovu korist.
Znaju to svi u klubu, raspitajte se malo....
Znate vi dobro, kao i ja, koja dvojica bivsih predsjednika (S.M. i A.G.) su pod punom krivičnom odgovornošću lažno svjedočili protiv Amara Osima da mu Željo nije dužan veliki iznos novca.
A, što u konačnici povlači i krivičnu odgovornost i za te stvari se ide u zatvor...
A, da je obrnuto, prvi biste poletjeli da objavite da je najtrofejniji trener našeg i vašeg omiljenog kluba kriv i da objavljujete zaključke i odluke nadležnih organa.
Srećom, istina je sasvim drugacija.
Ako budetet uporni i dalje s relativiziranjem i izjednačavanjem ove dvije osobe, doći ćemo u situaciju da se počnu objavljivati odluke nadležnih organa.
A, nema potrebe za tim, zbog Želje, da se dusmani ne nasladuju.
Inače bi se mnogi zamislili a Boga mi i zacrvenili, ako imaju imalo obraza, nakon tih objava.
P. S. Podrška za Adžema...
Ja ti opet kazem ne zanimaju me te stvari jer su nebitne za klub, ne zanima me hoce li miske lezati zbog toga, da li ce ovi nesto objaviti. Znamo i ti i ja da se niko od tih nece vratiti i klub i da ne postoji mogucnost za to. Podrska Adzemu svakako.
Naravno da su bitne za klub, doći će vrijeme kada će klub morati vratiti pare tom čovjeku.
Koje je on uredno posudio prije 12 godina...

Avatar
mavi
Postovi: 1034
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 27 maj 2025, 04:52

Ejnur je napisao/la:
27 maj 2025, 00:45
Virtu4l je napisao/la:
26 maj 2025, 21:50
mavi je napisao/la:
26 maj 2025, 20:54
A, da je obrnuto, prvi biste poletjeli da objavite da je najtrofejniji trener našeg i vašeg omiljenog kluba kriv i da objavljujete zaključke i odluke nadležnih organa.
Zato su poletili da odmah pošalju Klixu kad je pokrenuta istraga protiv Amara, pa onda ćorak.
Sve je to meni jasno,al ja i dalje ne mogu da shvatim kako je Osim ispao naivan i kako su ga uzeli na pijacarske fazone.
Bukvalno sam je na sebe nauvkao gnjev navijaca zbog zatezanja oko licence(ne znam jel 100% tacno al nigdje nisam vidio nikakav demant) i price kako ce se boriti za svoje pare.
Mislim logicno je da ces se boriti al ne trebas to bas iznosit u javnost.
Meni licno Osim je drag radi svog garda i radi toga sto smo uvijek igrali dobar fudbal kad je on bio tu,al je ispao previse naivan i na foru su ga ocrnili pred navijacima a on im je dao povoda za to...
Mada ne mogu shvatit pojedine navijace koji ga oznacavaju kao grobara kluba a otac mu Ivica Osim, a amidza koliko se sjecam donio prve lopte u klub itd itd...
Sto i on sam kaze kroz cijeli period Zelje neki je Osim bio tu,zato mi je i najvise zao sto je zbog svog prevelikog ega ispao naivan.
Kakvo zatezanje, imao je mjenicu na 200 hiljada odmah nakon što ga je Badzak otjerao.
Mogao ju je odmah aktivirat, ali, nije.
Čekao je dvije godine...

Avatar
AjkulaCekicarka
Postovi: 1355
Pridružen/a: 18 dec 2021, 09:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AjkulaCekicarka » 27 maj 2025, 08:02

Istina je samo što jazavci iza razniraznih nikova napišu na forumu.
-Domovina se brani vjerom!
-I?!
-I tuđim mrtvim sinom!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59818
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 27 maj 2025, 08:36

Evo, Sipović je sinoć potvrdio ono što ja pišem toliko godina. Čisto da se vidi šta je Amara dočekalo i kako su se krčmile Željine pare na poluigrače. Roster od skoro 40 igrača sa debelim ugovorima, a u kasi su ostavili nula maraka.

Ovaj Crnogorac o kojem pričaju je vjerovatno Darko Marković.


"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 673
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 27 maj 2025, 09:30

Giovanni Troupée mi izgleda kao fina priča i rješenje za poziciju desnog beka naredne sezone. Djeluje mi kao inteligentan igrač sa dobrom biografijom. Ko zna možda ubodemo i mi nekog Meijersa :)

Nadam se da će ugovor biti potpisan i to je put kojim trebamo tražiti pojačanja, samo bolji igrači na pozicijama koje smo imali ranije, a ovaj je garant bolji od Galića.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

Laudrup
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 mar 2021, 14:34
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Laudrup » 27 maj 2025, 09:40

Ova priča oko promjene mjesta za pripreme je suluda. Svi ozbiljni klubovi ljetne pripreme odrađuju na planinama i svježem zraku a zimske u toplijim krajevima. Mi idemo u Ljubuški na plus 40. Užas.

Avatar
AjkulaCekicarka
Postovi: 1355
Pridružen/a: 18 dec 2021, 09:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AjkulaCekicarka » 27 maj 2025, 09:56

Virtu4l je napisao/la:
27 maj 2025, 08:36
Evo, Sipović je sinoć potvrdio ono što ja pišem toliko godina. Čisto da se vidi šta je Amara dočekalo i kako su se krčmile Željine pare na poluigrače. Roster od skoro 40 igrača sa debelim ugovorima, a u kasi su ostavili nula maraka.

Ovaj Crnogorac o kojem pričaju je vjerovatno Darko Marković.


Laže!


Što forumska podguzna muha napiše samo istina je!
-Domovina se brani vjerom!
-I?!
-I tuđim mrtvim sinom!

NoDi80
Postovi: 19029
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 27 maj 2025, 10:01

Amar je jedan, mogu mu se kurca napusiti
Covjek koji je uradio najvise za klub nakon rata
Od trofeja, do Dzeke, pa evo i Muftica kojeg je on uveo u prvi tim
Sve ostalo su suplje price
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15094
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 27 maj 2025, 10:05

Virtu4l je napisao/la:
27 maj 2025, 08:36

Ovaj Crnogorac o kojem pričaju je vjerovatno Darko Marković.


Bakrac
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []