Post
Postao/la jurisicduska » 19 jun 2025, 09:25
Riječ više o našem protivniku :
CS Universitatea Craiova
3X prvak rumunije posljednji put 1980 , dakle nisu bili prvaci 45 godina
Pored toga imaju 6 kupova od kojih je posljednji 2020 kada su osvojili i Superkup
Ion Oblemenco Stadion kapaciteta 30,983 sjedećih mjesta.
Dolaze iz grada Craiova koji ima oko 270.000 stanovnika
Budžet za plate im se kreće od 10 do 12 miliona eura i muku muče da ga ostvare, konstatno su u nekim dugovima.
Imaju investitora Mihai Rotaru
Prošle godine su odigrali
40 ligaških utakmica , imaju omjer 19 12 9
4 utakmice u kupu 2 pobjede i 2 poraza
2 utakmice u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu gdje su ispali od Maribora , u Sloveniji je bilo 2:0 a kući su dobili 3:2 i to golom Koljića duboko u sudijskoj nadoknadi
Formacije koje preferiraju su 4-2-3-1 i 4-3-3
Najbolji igrači i oni koji najviše igraju su
Laurențiu Popescu branio na 39 utakmica ima 12 utakmica bez primljenog gola - Golman
Nicușor Bancu koji je oficijelno sada i kapiten ekipe , odigrao 41 utakmicu ima 5 asistencija - Lijevi bek - za reprezentaciju Rumunije pdigrao 46 utakmica , protiv nas sad odigrao svih 90 minuta ali npr protiv Kipra je imao ozlijedu i dan danas je povrijeđen i postoji velika šansa da neće igrat što je za nas prednost
Alexandru Mitriță - najbolji strijelac i najbolji igrač može se reć čak i Rumunjskog prvenstva - napravio transfer u Kinu neće igrati protiv nas, ogroman hendikep za njih - 21 gol i 8 asistencija u 41 utakmicu - Rumunski je reprezentativac uglavnom rotacijski igrač
Ștefan Baiaram desno krilo jako nezgodan igrač 12 golova 4 asistencije u 43 utakmice , ima samo 22 godine i smatra se jednim od većih talenata u Rumuniji - također povrijeđen upitno je hoće li bit spreman za naš susret
Doveli su za sad :
Mihnea Rădulescu 19godišnje desno krilo sumnjam da će igrat prije Bajarama ima 19 godina dolazi iz Petrolula platilii su ga 0.4 M Eur
Prošle godine imao 5 golova i 3 asistencije na 38 utakmica
David Matei18 godina centralni vezni isto sumnjam da će igrat protiv nas platili ga 75k eura iz CSA Steaua , druga liga gdje je imao 6 asistencija i 3 gola prošle godine, sigurno talentovan ali proći će vremena dok zaigra
Samuel Teles besplatno iz Otelula, centralni vezni, Portugalac, jako nezgodan igrač i mislim da će on u prvu postavu. ičinak prošle godine 4 gola
Alexandru Crețu iz Al Wehde besplatno , on je i prodan u Saudiju iz Craiove za nekoh 600 k eura, defanzivni vezni, bio standardan kod njih prije te prodaje 123 utakmice 16 golova 10 asistencija isto igrač od kojeg oni imaju velika očekivanja
Otišlo im za sad :
Jovo Lukić upoznati smo svi s njim, besplatno u Cluj - nije se puno naigrao ovdje
Gjoko Zajkov rotacijski igrač također štoper sa nekih 2000 minuta prošle godine prešao u Ajman Club besplatno
Ștefan Bană vječita rezervra također besplatno
Luis Paradela vratio se u svoj klub bio na pozajmici, velika očekivanja jako malo dao doprinosa
Prošle godine su doveli svog igrača kojeg su prethodno prodali u Galatasaray za 6,5 miliona eura a sad su odlučiči da ga vrate za 1.5 miliona eura i odmah je počeo da opravdava investiciju ali se povrijedio i odsutan je već nekih 4 mjeseca, nadajmo se da neće igrati ni protiv nas ime Alexandru Cicâldău ofanzivni vezni, standardni Rumunski reprezentativac kad je zdrav
Denil Maldonado štoper platili ga 500 k , opasan iz prekida iako je visok 183 ima nekoliko golova tačnije 4, igrao u Mexicu i MLSu
I Jovu Lukića koji je već na izlaznim vratima , platili su ga 400 k a otišao je besplatno i definitivno promašena investicija
Imaju tendenciju da dovedu 4-5 igrača i plate 4-5 obeštećenja i konstatno mijenaju roster što malo liči na nas puno bude i odlazaka i dolazaka.
Ono što sam uspio naći na internetu igraju pozicioni fudbal, recimo u 10 tekmi u Play offu gol razlika im je bila 13:11 dakle baš tvrda ekipa koja nit puno daje nit puno prima. U regularnom dijelu su primili 28 golova na 30 utakmica što također govori o nekoj čvrstoći dole. Zanimljivo je da su taj regularni dio bili još u borbi za titulu i kasnili su 4 boda za prvim. ŠTo govori i potvrđuje da su jedna od boljih ekipa u Rumuniji.
U Europi su prolazili :
Zorya Lugansk
KF Vllaznia
kasnije ispali od H. Beer Sheva u play offu na penale i to je najbliže što su bili grupama ikad
davne 19/20 su dogurali do 3 pretkola , na tom putu su izbacili FK Sabail , Honved a ispali od AEKA
I rijetko kad koga prođu mahom odmah ispadnu što je bio sluučaj sa
Mariborom
FC Locomotive koja sad igra gruzijsku drugu ligu
KF Laçi iz Albanije ih je također izbacio
RB Leipzig
Treba reci da su s Milanom igrali 17/18 u prektolu ispali ali odlicne dvije tekeme 2:0 i 0:1 za Milan.
Mislim da nema neke poente ici dalje u proslost, to je ta ekipa, slicno kao i mi , znaju ispast od totalnih autsajdera,a znaju nekad i iznenaditi dobrom igrom, nemaju vecih uspjeha u Europi. Ono sto je jako bitno da oni ovaj zdrijeb smatraju nepovoljnim, vidim neke komentare kako smo mi imali losu sezonu u prvenstvu mislim drago mi je to jer ce ih to zavarat, ne znaju oni kako se kod nas sudi i krade.
Sve u svemu solidna ekipa, koja moze svakom napravit probleme ali mogu odigrat i na nivou amatera, jedno je jako bitno da ce puo mijenjati i neizvjestan im je sastav za nas, imaju dosta povriejdenih igraca, tu vidim nasu sansu.
Ono sto je neizbjezno, ne smijemo uci s Rockovom na golu jer su iz prekida preopasni, treba nam golman koji ce kupiti te visoke lopte, znaci ne smijete do dozvoliti.
Druga stvar u vezi su ko beton najjaci dio ekipe, moramo se tu pojacati i osmislit postavu koja ce drzat loptu, ne smijemo se zatvarat i igrat na kontre, oni su ekipa koja kontinuirano napada , to im je stil , mora se odgovoriti na isti nacin.
Gdje vidim nasu prednost, u nasim brzim igracima Guli i Kyeremeh, ne vidim nikog brzog u njihovoj odbrani i mislim da nam je tu sansa.