FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

Antikloc
Postovi: 3369
Pridružen/a: 11 mar 2021, 08:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Antikloc » 01 jul 2025, 07:27

DadoElazar je napisao/la:
01 jul 2025, 06:28
admin je napisao/la:
30 jun 2025, 19:26
Evo sad sam ovog banovao jer namjerno hoce da pokaže kako treba psovati i vrijedjati i da mu niko nista ne moze. Da on obori svaku pozitivnu inicijativu i razvali bilo kakav pokušaj reda? I to ne prvi, nego deseti put. Kakav je to nivo diskusije, jel to treba tolerisati ili ne? Ili da njemu tolerisem, a ostalima da zabranim jer je on kao neki faktor, a ovaj drugi nije? Da stavimo moderatore koji će odrediti ko kome smije j***bavati majku?

Ja se na temi (nijednoj vezanoj za klubove) svakako ne javljam jer šta god da napišem, biću navijac onih tamo. A onda kad se ne javljam, onda se ne javljam jer sam navijac onih tamo :D kako god okrenem, neće valjati.
Vidite, ne želim ulaziti u bespredmetne rasprave, a još manje govoriti Vam kako da obavljati svoj posao, međutim moram Vam reći da niste u pravu.
Zapravo je sve ovo veoma lagano. Ja razumijem da vi kao portal zivite od oglašavanja i jasno mi je da źelite prikazati da imate puno posjetitilaca, čitatelja itd. Sve je to ispravno i legalno i za svaku pohvalu.
Ali, ovakve stvari se moderiraju vrlo lako.
Na svakoj temi, barem na onim najposjecenijim, imenuje te moderatora ili ga posjetioci imenuju aklamacijom. Ti moderatori trebaju surađivati međusobno. Prije svega, odredite koji su to standardi ponašanja i suprotno sankcionišete.
Naravno, ako su psovke u pitanju, nećete sankcionisati usputne psovke i izraze tipa: e jjebiga, jjebi se, a u kkuratz i sl.
Sankcionisu se direktne psovke upućene direktno korisniku, ili psovanje igračima majki, djece, roditelja, mrtvih i sl. Nema to veze sa nekom tribinom na stadionu. Ovdje nije prisutno 2000 ljudi, nego maximalno dvadeset, a osoba određena za moderaciju pravi dnevni presjek i komunicira sa ostalim moderatorima.

Prijavio sam ti post administraciji.
Ocito im je kod tvoje registracije promakla tvoja ocita namjera da upotrebom nicka ratnog zlocinca provociras i izazivas nacionalnu i vjersku mrznju.
Pa eto nadam se da ce to ispraviti. Stvarno je neprihvatljivo da se na jednom vecinski bosnjackom forumu ,pojedinci koriste nickovima poznatih izraelskih ratnih zlocinaca i ubica djece i civila.

edgarallanpoe04
Postovi: 161
Pridružen/a: 08 feb 2023, 16:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la edgarallanpoe04 » 01 jul 2025, 07:39

Antikloc je napisao/la:
01 jul 2025, 07:27
DadoElazar je napisao/la:
01 jul 2025, 06:28
admin je napisao/la:
30 jun 2025, 19:26
Evo sad sam ovog banovao jer namjerno hoce da pokaže kako treba psovati i vrijedjati i da mu niko nista ne moze. Da on obori svaku pozitivnu inicijativu i razvali bilo kakav pokušaj reda? I to ne prvi, nego deseti put. Kakav je to nivo diskusije, jel to treba tolerisati ili ne? Ili da njemu tolerisem, a ostalima da zabranim jer je on kao neki faktor, a ovaj drugi nije? Da stavimo moderatore koji će odrediti ko kome smije j***bavati majku?

Ja se na temi (nijednoj vezanoj za klubove) svakako ne javljam jer šta god da napišem, biću navijac onih tamo. A onda kad se ne javljam, onda se ne javljam jer sam navijac onih tamo :D kako god okrenem, neće valjati.
Vidite, ne želim ulaziti u bespredmetne rasprave, a još manje govoriti Vam kako da obavljati svoj posao, međutim moram Vam reći da niste u pravu.
Zapravo je sve ovo veoma lagano. Ja razumijem da vi kao portal zivite od oglašavanja i jasno mi je da źelite prikazati da imate puno posjetitilaca, čitatelja itd. Sve je to ispravno i legalno i za svaku pohvalu.
Ali, ovakve stvari se moderiraju vrlo lako.
Na svakoj temi, barem na onim najposjecenijim, imenuje te moderatora ili ga posjetioci imenuju aklamacijom. Ti moderatori trebaju surađivati međusobno. Prije svega, odredite koji su to standardi ponašanja i suprotno sankcionišete.
Naravno, ako su psovke u pitanju, nećete sankcionisati usputne psovke i izraze tipa: e jjebiga, jjebi se, a u kkuratz i sl.
Sankcionisu se direktne psovke upućene direktno korisniku, ili psovanje igračima majki, djece, roditelja, mrtvih i sl. Nema to veze sa nekom tribinom na stadionu. Ovdje nije prisutno 2000 ljudi, nego maximalno dvadeset, a osoba određena za moderaciju pravi dnevni presjek i komunicira sa ostalim moderatorima.

Prijavio sam ti post administraciji.
Ocito im je kod tvoje registracije promakla tvoja ocita namjera da upotrebom nicka ratnog zlocinca provociras i izazivas nacionalnu i vjersku mrznju.
Pa eto nadam se da ce to ispraviti. Stvarno je neprihvatljivo da se na jednom vecinski bosnjackom forumu ,pojedinci koriste nickovima poznatih izraelskih ratnih zlocinaca i ubica djece i civila.
Jel moguće da se slažem sa Antiklocom, past će snijeg u pola ljeta. Nisam ni skonto da je ovaj neki cionistički agent, gledaj mu postova majke ti. Evo recimo ovom liku treba devedesetka udarit ban na svoj način 3 puta dnevno prije jela i treba po hitnom postupku ako je kojim slučajem unutar granica BiH deportovati **** i to je najmanje što se treba uradit. @Admin molimo razmotrite ban ovo uletača i genocidaša

admin
Site Admin
Postovi: 11933
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la admin » 01 jul 2025, 08:40

Imamo odavno pravilo da nickovi ne mogu biti imena vojnika i političara. S tim vezi, forumaš je isključen. Iskreno, meni je promaklo ko je ovaj, da je neki neaktuelni Ho Chi Minh, pa hajde progledalo bi se kroz prste… ali uz sva aktuelna desavanja u svijetu, nema potrebe da čitamo postove izraelskih (ili iranskih) generala na forumu.

hibrid
Postovi: 338
Pridružen/a: 31 avg 2021, 19:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hibrid » 01 jul 2025, 08:45

Zanimljivo da od kako je admin pisao na temi nema vise plavih fekalija, ne javljaju se misevi. Hajte m*donje sad pisite i orgijajte...

hibrid
Postovi: 338
Pridružen/a: 31 avg 2021, 19:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hibrid » 01 jul 2025, 09:01

admin je napisao/la:
30 jun 2025, 19:35
Nekad ima, a nekad nema. Svakako neću ovdje napisati šta mogu a šta ne mogu vidjeti i uraditi. To bi bilo suludo.
Ma znamo mi drug sta ti mozes i sta ne mozes, svaki upis na temu ti mozes provjeriti sa koje IP adrese je poslano i samim tim i locirati membera, naravno ako ne koristi VPN, vidjeti sa kojeg browsera je pisao itd. itd. I bas zato sto imas sve te mogucnosti, vrlo lako mozes saznati ko ima 2 profila ili vise.

VanDijk
Postovi: 89
Pridružen/a: 06 jan 2025, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VanDijk » 01 jul 2025, 09:20

al opraste sa ovom pricom, ima li iko neke novosti o ili oko kluba? zna li iko kakva je situacija sa Beganovicem i ko je u igri sto se tice veznog reda(bosto je El Bouchataoui propao)

boki86
Postovi: 5152
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 01 jul 2025, 09:32

Sta je sa onim bustamaneteom, balaklavom, kako se vec zvao

Avatar
hazarder
Postovi: 3144
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 01 jul 2025, 09:40

Pratio sam baš jučer nekog peruanskog Marjana podkastera parekselans i navodno je još uvijek aktuelna opcija da Burlamaqui potpiše za Alianza de Lima al' on dovi da ne dođe jer je kao ozbiljan downgrade u odnosu na nekog Jesus Castilla kojem su se nadali al' propade, ko nama Bega. :roll:

Ovaj drugi podcaster nazovimo ga Hector Done kaže da će u Sarajevo samo se čeka istek ugovora da ga predstave. Mislim da mu je jučer istekao ugovor.

pjankesarajevo
Postovi: 1570
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pjankesarajevo » 01 jul 2025, 09:50

Izubijacemo se dok ne krenu tekme
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

Avatar
luckystrike
Postovi: 3246
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 01 jul 2025, 09:53

Lucas je napisao/la:
01 jul 2025, 00:29
Izbaci mi maloprije na fb, da je Mirzad Mehanovic slobodan. Ako se ne moze pronaci niko bolji, mozda ga ne bi bilo lose probati dovesti, mislim da bi bio od koristi, do povratka Đorđevica. Ne vjerujem da bi nesto puno trazio, niti bi mu plata bila u rangu onih najvecih.
Da se mene pita, on bi večeras u Butmiru trenirao.

Avatar
FKSDoGroba
Postovi: 4462
Pridružen/a: 23 jul 2022, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FKSDoGroba » 01 jul 2025, 09:56

pjankesarajevo je napisao/la:
01 jul 2025, 09:50
Izubijacemo se dok ne krenu tekme
Ja bukvalno dane brojim, ne mogu vise da cekam :plac:

Avatar
ErosViverosViv
Postovi: 3395
Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ErosViverosViv » 01 jul 2025, 10:02

luckystrike je napisao/la:
01 jul 2025, 09:53
Lucas je napisao/la:
01 jul 2025, 00:29
Izbaci mi maloprije na fb, da je Mirzad Mehanovic slobodan. Ako se ne moze pronaci niko bolji, mozda ga ne bi bilo lose probati dovesti, mislim da bi bio od koristi, do povratka Đorđevica. Ne vjerujem da bi nesto puno trazio, niti bi mu plata bila u rangu onih najvecih.
Da se mene pita, on bi večeras u Butmiru trenirao.
Sta trenirao, bio najbolji..

Avatar
luckystrike
Postovi: 3246
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 01 jul 2025, 10:07

ne znam da li bi bio najbolji, ali mislim da nam takav profil igrača nedostaje očajnički u ovom rosteru. možda se mnogi neće složiti, ali recimo i Avramovski bi ovoj ekipi baš legao.

Avatar
belosevic23
Postovi: 1346
Pridružen/a: 11 jun 2017, 01:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic23 » 01 jul 2025, 10:28

Ažuriran transfermarkt, duplo više "vrijedimo" od kona, mi 12 mil, oni 6+, Borac 8,40, Zrinjski 7,18... ne znam koliko je realno, s tim da će nama vjerovatno otici par igrača jer imamo previse u rosteru (37) prikazuje tm

VanDijk
Postovi: 89
Pridružen/a: 06 jan 2025, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VanDijk » 01 jul 2025, 10:41

mislim da Mehanovic nije za nas, za nasu ligu da, ali za nas nije. I ako je imao odlicnu prvu polusezonu u Radniku prosle godine, on je ipak igrac koji se u Andijonu nije nametnuo i samim tim nije pojacanje.

Ali da sam za to da dovedemo nekog "veterana" ala Ahmetovic, to definitivno da.

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2843
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 01 jul 2025, 10:49

Isto maksumi se svađaju, postavi nekog moderatora i završi priču. Napravili bauk neki od ebenog foruma.

Avatar
Noke995
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 sep 2024, 09:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Noke995 » 01 jul 2025, 11:04

GalileoGalilei je napisao/la:
01 jul 2025, 10:49
Isto maksumi se svađaju, postavi nekog moderatora i završi priču. Napravili bauk neki od ebenog foruma.
E fakat, ispisaše stranice zbog admina, baš su upitne godine raznih nickova, il' jednostavno nemaju pametnijeg posla.
MNON

misstianopenaldo
Postovi: 179
Pridružen/a: 06 jul 2024, 14:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la misstianopenaldo » 01 jul 2025, 11:17

Fakat ne bi mozda bilo lose s Mehanovicem.
Kad god sam ga gledao imao je tu kreaciju, a realno nemamo bas takvih. Predpostavljam da bi bio jeftin i da bi mu bila ok klupa.

admin
Site Admin
Postovi: 11933
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la admin » 01 jul 2025, 11:35

Pitanje moderatora je riješeno. Hvala forumasima koji su prihvatili da troše svoje vrijeme kako bi nam svima bio ugodniji boravak na forumu.

Hvala svima koji su učestvovali u ovoj raspravi i hvala vam na razumjevanju sto dalje nećemo vise diskutovati na temu moderacije. Sve sto ima dalje da se raspravi oko moderiranja teme uradicemo mimo ovog javnog dijela ne opterećujući vas suvišnim pričama.

Ukoliko imate neke sugestije, slobodni ste ih poslati privatno kolegama vanja8, GospodinIzSarajeva i MaroonBjelave.

Naša uputa je da treba sto manje da se primjete na forumu. Tako da ne pitate sto ne pametuju i ne javljaju se kao moderatori. Ne želimo opterećivati temu suvišnom raspravom.

keli
Postovi: 3604
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 01 jul 2025, 11:39

admin je napisao/la:
01 jul 2025, 11:35
Pitanje moderatora je riješeno. Hvala forumasima koji su prihvatili da troše svoje vrijeme kako bi nam svima bio ugodniji boravak na forumu.

Hvala svima koji su učestvovali u ovoj raspravi i hvala vam na razumjevanju sto dalje nećemo vise diskutovati na temu moderacije. Sve sto ima dalje da se raspravi oko moderiranja teme uradicemo mimo ovog javnog dijela ne opterećujući vas suvišnim pričama.

Ukoliko imate neke sugestije, slobodni ste ih poslati privatno kolegama vanja8, GospodinIzSarajeva i MaroonBjelave.
Top izbor.
On voli Saraj'vo, pravi je Hordaš, Husref Musemic jedan je od NAS!

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []