Koju god godinu da izaberes uvijek ce opet biti osnovani prije dosljaka srba u Mostar i njihovog kluba sa komunistickim vrijednostimarishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:02U knjizi „Fudbalska takmičenja južnih Slovena 1873-1941.” kao godina osnivanja GNK Zrinjski navodi se 1910., u monografiji „Zrinjski” iz 1993. godine na fotografiji uz prezentirane nogometaše Zrinjskog nalazi se i grb kluba u čijem središtu je istaknuta 1912. godina. U istoj toj monografiji prezentiran je članak iz hrvatskog Almanaha Zagreb u kome se iz neznanja kao godina osnutka pak navodi 1922. godina.
1905.
1910.
1912.
1922.
Ne znaju vise koju godinu da izmisle i da stave kao godinu osnivanja.![]()
Premijer liga BiH - aktuelno
-
Antesportas9AP
- Postovi: 114
- Pridružen/a: 18 maj 2025, 10:36
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
To mi je najjacerishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:52Samo kod HDZ birača klub koji je ugašen i nije ga bilo 40 godina može nastaviti tradiciju najnormalnije.A Velež koji nije igrao tokom rata 90tih kao ne moze, nije to taj Velež taj se ugasioSamo zato sto Hrvati ne smiju da navijaju za taj Velež zbog politickih razloga to vise nije isti Velež..How yes No
![]()
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA
- Hrammm1921
- Postovi: 1629
- Pridružen/a: 08 jul 2025, 21:57
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
MomEK, vama je Zrinjski drugi klub, budi realan ? Pa 90% vas su Dinamo-Hajduktutankamon1905 je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:51Nemoj se ti samo sekirat. Ako ti je lakse pisi '92.
Da stoka nije zabranila postojanje zamisli kolko bi trofeja sad bilo, kad vas iovako samaramo na svakom koraku, a kasno se ukljucili![]()
Da vam nije Hdz-a ugaseni bi bili 2005
-
Direktorcic
- Postovi: 2593
- Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
NazalostAntesportas9AP je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:57Pa Markovina navija za Velez .rishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:52Samo kod HDZ birača klub koji je ugašen i nije ga bilo 40 godina može nastaviti tradiciju najnormalnije.A Velež koji nije igrao tokom rata 90tih kao ne moze, nije to taj Velež taj se ugasioPact1921 je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:45Znate sta mene zanima sto zrinjski i slavija i jos par takvih tvrde da su nastali prije 100 godina. Zrinjski kaze 1905 a slavija 1908 . I naravno oba tima tvrde da su ugaseni 1941 to jest zrinjski kaze 1945. A oba ponovo upaljena 1992. Slavija je bar ko imala nekog uspjeha u kraljevini jugoslaviji imali su jedno 2 mjesto ovi nisu imali nista. I znaci nemaju nikakve povezanosti sa tim klubovima sto su postojali prije 80 godina osim imena jer su uzela njihova imena. Ja ne kontam sto se ne pomirite sa cinjenicom da ste nastali 1992 jednostavno. Evo to je isto kao da ja dodjem i kazem evo ja osnivam SAŠK koji se ugasio 1945 i reci cu da je klub nastao 1910 klub za historijom od 115 godina. Ili dzerzel sarajevo , ili SK jugoslavija .Samo zato sto Hrvati ne smiju da navijaju za taj Velež zbog politickih razloga to vise nije isti Velež..How yes No
![]()
![]()
Ima dosta hrvata sto navijaju za Velez od Safeta Orucevica pa do Kevelja,svi imaju papire Hrvatske![]()
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pa isto se to može reći i za Hrvate koji su doselili u Mostar,pa pokusavaju izmišljati neki hrvatski Mostar i klub. Sa domaćim Bošnjacima katolicima i pravoslavcima nikad i nije bio problem nigdje u BiH.Antesportas9AP je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:08Koju god godinu da izaberes uvijek ce opet biti osnovani prije dosljaka srba u Mostar i njihovog kluba sa komunistickim vrijednostimarishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:02U knjizi „Fudbalska takmičenja južnih Slovena 1873-1941.” kao godina osnivanja GNK Zrinjski navodi se 1910., u monografiji „Zrinjski” iz 1993. godine na fotografiji uz prezentirane nogometaše Zrinjskog nalazi se i grb kluba u čijem središtu je istaknuta 1912. godina. U istoj toj monografiji prezentiran je članak iz hrvatskog Almanaha Zagreb u kome se iz neznanja kao godina osnutka pak navodi 1922. godina.
1905.
1910.
1912.
1922.
Ne znaju vise koju godinu da izmisle i da stave kao godinu osnivanja.![]()
![]()
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
rishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:29Pa isto se to može reći i za Hrvate koji su doselili u Mostar,pa pokusavaju izmišljati neki hrvatski Mostar i klub. Sa domaćim Bošnjacima katolicima i pravoslavcima nikad i nije bio problem nigdje u BiH.Antesportas9AP je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:08Koju god godinu da izaberes uvijek ce opet biti osnovani prije dosljaka srba u Mostar i njihovog kluba sa komunistickim vrijednostimarishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:02U knjizi „Fudbalska takmičenja južnih Slovena 1873-1941.” kao godina osnivanja GNK Zrinjski navodi se 1910., u monografiji „Zrinjski” iz 1993. godine na fotografiji uz prezentirane nogometaše Zrinjskog nalazi se i grb kluba u čijem središtu je istaknuta 1912. godina. U istoj toj monografiji prezentiran je članak iz hrvatskog Almanaha Zagreb u kome se iz neznanja kao godina osnutka pak navodi 1922. godina.
1905.
1910.
1912.
1922.
Ne znaju vise koju godinu da izmisle i da stave kao godinu osnivanja.![]()
![]()
Svi do jednog za Velež navijali od malena
![]()
e dase i satobom slozim jednom
kake hablecine osnovani u medzugorju uratu
stas dalje pricat biblija im najbeca legenda uhustoriji
menstrual
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Uslovno receno zvanicna adresa, stadion, prostorije its Veleza je bilo na zapadnoj strani. Pametnije bi im bilo da su Velez prisvojili, stavili sahovnicu na grb umjesto petokrake, imali bi vise navijacarishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:02U knjizi „Fudbalska takmičenja južnih Slovena 1873-1941.” kao godina osnivanja GNK Zrinjski navodi se 1910., u monografiji „Zrinjski” iz 1993. godine na fotografiji uz prezentirane nogometaše Zrinjskog nalazi se i grb kluba u čijem središtu je istaknuta 1912. godina. U istoj toj monografiji prezentiran je članak iz hrvatskog Almanaha Zagreb u kome se iz neznanja kao godina osnutka pak navodi 1922. godina.
1905.
1910.
1912.
1922.
Ne znaju vise koju godinu da izmisle i da stave kao godinu osnivanja.![]()
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
-
Antesportas9AP
- Postovi: 114
- Pridružen/a: 18 maj 2025, 10:36
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Nemanja Bilbija i jeste legenda 
-
Antesportas9AP
- Postovi: 114
- Pridružen/a: 18 maj 2025, 10:36
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
To bi vi i voljeliArgentina je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:58Uslovno receno zvanicna adresa, stadion, prostorije its Veleza je bilo na zapadnoj strani. Pametnije bi im bilo da su Velez prisvojili, stavili sahovnicu na grb umjesto petokrake, imali bi vise navijacarishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:02U knjizi „Fudbalska takmičenja južnih Slovena 1873-1941.” kao godina osnivanja GNK Zrinjski navodi se 1910., u monografiji „Zrinjski” iz 1993. godine na fotografiji uz prezentirane nogometaše Zrinjskog nalazi se i grb kluba u čijem središtu je istaknuta 1912. godina. U istoj toj monografiji prezentiran je članak iz hrvatskog Almanaha Zagreb u kome se iz neznanja kao godina osnutka pak navodi 1922. godina.
1905.
1910.
1912.
1922.
Ne znaju vise koju godinu da izmisle i da stave kao godinu osnivanja.![]()
![]()
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Slavija je klub sarajvske porodice Despic, pravoslavci. Oni su trgovacka porodica koja je pomagala sve, a najvise pravoslavce i njihova udruzenja, kulturno umjetnicka drustva itd. Slaviju su osnovali u hotelu Evropa koji je bio jedno vrijeme u njihovom vlasnistvu, a igrali su na Metalcu kod Prve gimnazije. Poprilicno carsijski klub jer je strogi centar.Pact1921 je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:45Znate sta mene zanima sto zrinjski i slavija i jos par takvih tvrde da su nastali prije 100 godina. Zrinjski kaze 1905 a slavija 1908 . I naravno oba tima tvrde da su ugaseni 1941 to jest zrinjski kaze 1945. A oba ponovo upaljena 1992. Slavija je bar ko imala nekog uspjeha u kraljevini jugoslaviji imali su jedno 2 mjesto ovi nisu imali nista. I znaci nemaju nikakve povezanosti sa tim klubovima sto su postojali prije 80 godina osim imena jer su uzela njihova imena. Ja ne kontam sto se ne pomirite sa cinjenicom da ste nastali 1992 jednostavno. Evo to je isto kao da ja dodjem i kazem evo ja osnivam SAŠK koji se ugasio 1945 i reci cu da je klub nastao 1910 klub za historijom od 115 godina. Ili dzerzel sarajevo , ili SK jugoslavija .
Poprilicna kradja od strane Lukavice da je Slavija srpski klub. To je vise privatni klub porodice Despic. E sad, ta ista porodica je poklonila svoju kucu gradu koja je danas muzej. Ako su kucu poklonili Sarajevu kao kulturnu bastinu, onda je logicno i za klub, iako je nastavio funkcionisati i bez njih jer su i ostali ukljuceni bili u njegov rad.
Lako se odredjena garnitura odrekla Slavije jer je kao pravoslavna/srpska, a ovi ga jos lakse prisvojili/ukrali i podjonili historiju.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
U tom slucaju bi im bilo lakse sa grbom, kao i ostalima sto su odbacili petokraku koja im je sve dali (vecini i stadion), a mogli bi reci i dedo mi je navijao za VelezAntesportas9AP je napisao/la: ↑14 jul 2025, 19:01To bi vi i voljeliArgentina je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:58Uslovno receno zvanicna adresa, stadion, prostorije its Veleza je bilo na zapadnoj strani. Pametnije bi im bilo da su Velez prisvojili, stavili sahovnicu na grb umjesto petokrake, imali bi vise navijacarishovski je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:02U knjizi „Fudbalska takmičenja južnih Slovena 1873-1941.” kao godina osnivanja GNK Zrinjski navodi se 1910., u monografiji „Zrinjski” iz 1993. godine na fotografiji uz prezentirane nogometaše Zrinjskog nalazi se i grb kluba u čijem središtu je istaknuta 1912. godina. U istoj toj monografiji prezentiran je članak iz hrvatskog Almanaha Zagreb u kome se iz neznanja kao godina osnutka pak navodi 1922. godina.
1905.
1910.
1912.
1922.
Ne znaju vise koju godinu da izmisle i da stave kao godinu osnivanja.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
zriNJski je fula i u imenu. Treba zriNski, ali to je vec ozbiljni cas historije ko su i sta su bili.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
-
Antesportas9AP
- Postovi: 114
- Pridružen/a: 18 maj 2025, 10:36
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Guglaj mozda nadjes razlogArgentina je napisao/la: ↑14 jul 2025, 19:04U tom slucaju bi im bilo lakse sa grbom, kao i ostalima sto su odbacili petokraku koja im je sve dali (vecini i stadion), a mogli bi reci i dedo mi je navijao za Velez
zriNJski je fula i u imenu. Treba zriNski, ali to je vec ozbiljni cas historije ko su i sta su bili.
- PeppermintSA
- Postovi: 3520
- Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
pobrkao si porodice Despić i Jeftanović. Jedan od osnivača Slavije je bio Zdrako Jeftanović, sin tadašnjeg vlasnika hotela Evropa, Dušana Jeftanovića. Hotel Evropu je izgradio Glirogije Jeftanović, Dušanov otac. Dakle, hotel Evropa je bio u vlasništvu porodice Jeftanović sve do '45., kada su preživjeli (ustaše su pobile veliki dio porodice u Jasenovcu) emigirirali u Čile. Međutim, ne može se reći da je Slaviju osnovala ta porodice. Osnovala ju je tadašnja, kako se onda govorilo, napredna omladina iz Prve gimnazije. Otud je prvi naziv kluba bio ĐSK - Đački sportski klub. Tek će nešto kasnije pući tikva po nacionalnim šavovima, Hrvati će izaći i osnovati SAŠK, Bošnjaci Đerzelez, a Srbi će preimenovati klub u SSC - Srpski sportski klub. Tek je 1921. klub preimenovan u Slaviju, budući da je Slavija Prag na neki način bila sportski pijemont slovenskim klubovima, ali to je duža priča koja sve korijene vuče još od sokoloskog pokreta u 19. vijeku.Argentina je napisao/la: ↑14 jul 2025, 19:03Slavija je klub sarajvske porodice Despic, pravoslavci. Oni su trgovacka porodica koja je pomagala sve, a najvise pravoslavce i njihova udruzenja, kulturno umjetnicka drustva itd. Slaviju su osnovali u hotelu Evropa koji je bio jedno vrijeme u njihovom vlasnistvu, a igrali su na Metalcu kod Prve gimnazije. Poprilicno carsijski klub jer je strogi centar.Pact1921 je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:45Znate sta mene zanima sto zrinjski i slavija i jos par takvih tvrde da su nastali prije 100 godina. Zrinjski kaze 1905 a slavija 1908 . I naravno oba tima tvrde da su ugaseni 1941 to jest zrinjski kaze 1945. A oba ponovo upaljena 1992. Slavija je bar ko imala nekog uspjeha u kraljevini jugoslaviji imali su jedno 2 mjesto ovi nisu imali nista. I znaci nemaju nikakve povezanosti sa tim klubovima sto su postojali prije 80 godina osim imena jer su uzela njihova imena. Ja ne kontam sto se ne pomirite sa cinjenicom da ste nastali 1992 jednostavno. Evo to je isto kao da ja dodjem i kazem evo ja osnivam SAŠK koji se ugasio 1945 i reci cu da je klub nastao 1910 klub za historijom od 115 godina. Ili dzerzel sarajevo , ili SK jugoslavija .
Poprilicna kradja od strane Lukavice da je Slavija srpski klub. To je vise privatni klub porodice Despic. E sad, ta ista porodica je poklonila svoju kucu gradu koja je danas muzej. Ako su kucu poklonili Sarajevu kao kulturnu bastinu, onda je logicno i za klub, iako je nastavio funkcionisati i bez njih jer su i ostali ukljuceni bili u njegov rad.
Lako se odredjena garnitura odrekla Slavije jer je kao pravoslavna/srpska, a ovi ga jos lakse prisvojili/ukrali i podjonili historiju.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Da je Tuđman živ i da zna ko vam je legenda,lično bi vas ugasio
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Porezni dug Željezničara narastao za 1,2 miliona KM, sa Grbavice objasnili zbog čega
Fudbalski klub Željezničar dužan je Poreznoj upravi Federacije Bosne i Hercegovine (PUFBiH) više od tri miliona KM!
Ova je informacija koja je javno dostupna na zvaničnoj stranici PUFBiH, a odnosno se na period do 31. marta 2025. godine.
A imaju li navijači tima sa Grbavice razlog za brigu, prije svega jer je u odnosu na pretposljednji "presjek", koji je objavljen 31. decembra 2024. godine dug Plavih porastao za više od 1,28 miliona KM!
Naima, na dan 31. marta 2025. godine Željo je dužan 3.010.707,28 KM. Glavnica je 2.735.465,61 KM, a na kamate otpada 275.241,67 KM.
Tri mjeseca ranije Plavi su bili dužni ukupno 1.722.480,78 KM (1.684.615,83 KM glavnica i 37.864,95 KM kamata).
- Možete li nam objasniti koji je razlog da je za tri mjeseca dug "narastao" za 1.288.227 KM? - bilo je pitanje koje smo u ponedjeljak (30. juni) uputili na adresu FK Željezničar.
Iz FK Željezničar su Faktoru odgovorili dvije sedmice poslije (14. jula). Odgovor sa Grbavice prenosimo u cijelosti.
- Poznato je da su svi sportski kolektivi, uključujući i FK Željezničar, tokom pandemije pretrpjeli značajan gubitak prihoda, dok ugovorene obaveze prema zaposlenima i državi nisu mogle biti proporcionalno umanjene.
Dodatno, za razliku od drugih privrednih subjekata, sportski klubovi nisu imali mogućnost korištenja ekonomskih poticaja koje su nudili različiti nivoi vlasti. Sve to dovelo je do dodatnog opterećenja, uključujući i raskide ranije zaključenih sporazuma o izmirenju poreznih obaveza.
Kako bi se izbjegla sistemska nestabilnost i omogućilo klubovima da ispune uvjete za takmičenja, Vlada Federacije BiH je uvela privremeni moratorij na naplatu poreznih obaveza za sve sportske kolektive, koji je trajao do 31. decembra 2024. godine.
Tokom tog perioda, klubovi nisu imali obavezu redovnog uplaćivanja doprinosa, a Porezna uprava je te obaveze za prethodne mjesece iz 2024. godine prikazala tek u izvještaju zaključno sa 31. marom 2025. godine. Stoga se iznos duga iskazan na taj datum ne odnosi isključivo na prva tri mjeseca 2025. godine, već uključuje i obaveze iz prethodnih godina.
U martu 2025. godine, kao rezultat inicijative FK Željezničar i ostalih premijerligaških klubova, izmijenjen je Zakon o naplati i djelimičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima, čime je omogućeno da klubovi potpišu reprogram ukupnog poreznog duga zaključno sa 31. martom 2025. godine na period od deset godina, uz otpis zateznih kamata i troškova prinudne naplate. FK Željezničar je u martu 2025. godine potpisao novi sporazum o otplati ukupnog poreznog duga, te od tada redovno izmiruje sve mjesečne obaveze u skladu sa reprogramom.
Važno je naglasiti da se kroz ovakvo zakonsko rješenje osigurava dugoročna finansijska stabilizacija sportskih kolektiva, uz istovremeno održivo izmirivanje poreznih obaveza, koje klubovi moraju izvršavati paralelno sa otplatom reprogramiranog duga - naveli su iz FK Željezničar.
Fudbalski klub Željezničar dužan je Poreznoj upravi Federacije Bosne i Hercegovine (PUFBiH) više od tri miliona KM!
Ova je informacija koja je javno dostupna na zvaničnoj stranici PUFBiH, a odnosno se na period do 31. marta 2025. godine.
A imaju li navijači tima sa Grbavice razlog za brigu, prije svega jer je u odnosu na pretposljednji "presjek", koji je objavljen 31. decembra 2024. godine dug Plavih porastao za više od 1,28 miliona KM!
Naima, na dan 31. marta 2025. godine Željo je dužan 3.010.707,28 KM. Glavnica je 2.735.465,61 KM, a na kamate otpada 275.241,67 KM.
Tri mjeseca ranije Plavi su bili dužni ukupno 1.722.480,78 KM (1.684.615,83 KM glavnica i 37.864,95 KM kamata).
- Možete li nam objasniti koji je razlog da je za tri mjeseca dug "narastao" za 1.288.227 KM? - bilo je pitanje koje smo u ponedjeljak (30. juni) uputili na adresu FK Željezničar.
Iz FK Željezničar su Faktoru odgovorili dvije sedmice poslije (14. jula). Odgovor sa Grbavice prenosimo u cijelosti.
- Poznato je da su svi sportski kolektivi, uključujući i FK Željezničar, tokom pandemije pretrpjeli značajan gubitak prihoda, dok ugovorene obaveze prema zaposlenima i državi nisu mogle biti proporcionalno umanjene.
Dodatno, za razliku od drugih privrednih subjekata, sportski klubovi nisu imali mogućnost korištenja ekonomskih poticaja koje su nudili različiti nivoi vlasti. Sve to dovelo je do dodatnog opterećenja, uključujući i raskide ranije zaključenih sporazuma o izmirenju poreznih obaveza.
Kako bi se izbjegla sistemska nestabilnost i omogućilo klubovima da ispune uvjete za takmičenja, Vlada Federacije BiH je uvela privremeni moratorij na naplatu poreznih obaveza za sve sportske kolektive, koji je trajao do 31. decembra 2024. godine.
Tokom tog perioda, klubovi nisu imali obavezu redovnog uplaćivanja doprinosa, a Porezna uprava je te obaveze za prethodne mjesece iz 2024. godine prikazala tek u izvještaju zaključno sa 31. marom 2025. godine. Stoga se iznos duga iskazan na taj datum ne odnosi isključivo na prva tri mjeseca 2025. godine, već uključuje i obaveze iz prethodnih godina.
U martu 2025. godine, kao rezultat inicijative FK Željezničar i ostalih premijerligaških klubova, izmijenjen je Zakon o naplati i djelimičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima, čime je omogućeno da klubovi potpišu reprogram ukupnog poreznog duga zaključno sa 31. martom 2025. godine na period od deset godina, uz otpis zateznih kamata i troškova prinudne naplate. FK Željezničar je u martu 2025. godine potpisao novi sporazum o otplati ukupnog poreznog duga, te od tada redovno izmiruje sve mjesečne obaveze u skladu sa reprogramom.
Važno je naglasiti da se kroz ovakvo zakonsko rješenje osigurava dugoročna finansijska stabilizacija sportskih kolektiva, uz istovremeno održivo izmirivanje poreznih obaveza, koje klubovi moraju izvršavati paralelno sa otplatom reprogramiranog duga - naveli su iz FK Željezničar.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Oni se uporno zadužuju a država im uporno izlazi u susret.
- PeppermintSA
- Postovi: 3520
- Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
- Kontakt:
-
HeavyBassBlues
- Postovi: 166
- Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Iako iznosio pomalo paušalne tvrdnje, generalno si u pravu. Mada je malo glupo danas pominjati ono što je bilo prije 100g. U međuvremenu su ljudi izmislili veš-mašine, frižidere i televizore, te hodali po Mjesecu. Dakle, nije to ni blizu današnjem fudbalu, a niti su ondašnjim klubovi koji su bili organizirani isključivo etno-religijskom principu bili bilo kakav faktor u tadašnjoj državi. Atletski Savez Sarajevo pokrivao je IZMEĐU OSTALOG i fudbal, tako da su tadašnji klubovi bili više na nivou kulturno-umjetničkih društava koja su okupljala omladinu gdje su oni igrali, pjevali, svirali... pa eto i igrali fudbal. Prevashodna uloga takvih društava i udruženja bila je sklanjajnje mladih sa ulice. Ne treba tome prodavati nikakve mitske dimenzije.Argentina je napisao/la: ↑14 jul 2025, 19:03Slavija je klub sarajvske porodice Despic, pravoslavci. Oni su trgovacka porodica koja je pomagala sve, a najvise pravoslavce i njihova udruzenja, kulturno umjetnicka drustva itd. Slaviju su osnovali u hotelu Evropa koji je bio jedno vrijeme u njihovom vlasnistvu, a igrali su na Metalcu kod Prve gimnazije. Poprilicno carsijski klub jer je strogi centar.Pact1921 je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:45Znate sta mene zanima sto zrinjski i slavija i jos par takvih tvrde da su nastali prije 100 godina. Zrinjski kaze 1905 a slavija 1908 . I naravno oba tima tvrde da su ugaseni 1941 to jest zrinjski kaze 1945. A oba ponovo upaljena 1992. Slavija je bar ko imala nekog uspjeha u kraljevini jugoslaviji imali su jedno 2 mjesto ovi nisu imali nista. I znaci nemaju nikakve povezanosti sa tim klubovima sto su postojali prije 80 godina osim imena jer su uzela njihova imena. Ja ne kontam sto se ne pomirite sa cinjenicom da ste nastali 1992 jednostavno. Evo to je isto kao da ja dodjem i kazem evo ja osnivam SAŠK koji se ugasio 1945 i reci cu da je klub nastao 1910 klub za historijom od 115 godina. Ili dzerzel sarajevo , ili SK jugoslavija .
Poprilicna kradja od strane Lukavice da je Slavija srpski klub. To je vise privatni klub porodice Despic. E sad, ta ista porodica je poklonila svoju kucu gradu koja je danas muzej. Ako su kucu poklonili Sarajevu kao kulturnu bastinu, onda je logicno i za klub, iako je nastavio funkcionisati i bez njih jer su i ostali ukljuceni bili u njegov rad.
Lako se odredjena garnitura odrekla Slavije jer je kao pravoslavna/srpska, a ovi ga jos lakse prisvojili/ukrali i podjonili historiju.
Svako navođenje nekih datuma iz tog perioda kao datuma osnivanja jeste zloupotreba historije i stvaranje mitova.
Pravi datumi osnivanja klubova trebaju biti datumi registracije klubova isključivo kao fudbalskih i njihove prve zvanicne utakmice u nekom zvanicnom takmicenju.
Ovako je to priča na nivou srednjoškolske raje koja se okupila i nazvala to svoje okupljanje nekim imenom.
Imali smo i mi neki mahalski klub, nazvali smo ga "Olimp". Da smo imali malo veću podršku mjesne zajednice, kao što su imali Slavija, Đerzelez, Barkhoba, Napredak u okviru svojih srpskih, hrvatskih, jevrejskih, muslimanskih društava kao sto su bili Prosveta, Gajret i sl. i ja bih se danas mogao pohvaliti da sam osnovao klub, bez obzira što smo gro utakmica igrali protiv komšija čiji se klub zvao Harlem.
- tutankamon1905
- Postovi: 5266
- Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Koliko debilna izjava momek i koliko ste nemastoviti i dosadni sa vazda istom stvari. Zrinjski pa deset mjesta prazno, a onda mozemo pricat ko mi je drag u Hrvatskoj.Hrammm1921 je napisao/la: ↑14 jul 2025, 18:17MomEK, vama je Zrinjski drugi klub, budi realan ? Pa 90% vas su Dinamo-Hajduktutankamon1905 je napisao/la: ↑14 jul 2025, 17:51Nemoj se ti samo sekirat. Ako ti je lakse pisi '92.
Da stoka nije zabranila postojanje zamisli kolko bi trofeja sad bilo, kad vas iovako samaramo na svakom koraku, a kasno se ukljucili![]()
Da vam nije Hdz-a ugaseni bi bili 2005
Odakle si postotak izvadio? Mislio sam da samo moji susjedi zive u nekim bajkovitim proslim vremenima, ali ocito ste vi jos gori.
I usput da izvines, poserem se na hdz
Na vasu zalost ne ugasi se Zrinjski i jos cete im dugo dugo gledat u ledja
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Joj divova, sve kao odlicno. Nema veze za lose pripreme. A na kraju ce biti **** majki Zekicu i Mirvicu poslije evrope i karanja od Zrinjskog.
Mnoge godine sam proveo s tobom, gdje god igro bio tuuuu, znaj da nikad necu prestati s borbom TEBI VJERAN OSTAT CU!!!
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.

