FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

Avatar
broj6
Postovi: 757
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la broj6 » 31 jul 2025, 22:44

Sramotno drugo poluvrijeme, pristup, trka, zalaganje, mentalitet gubitnika nakon primljenog gola, jednostavno katastrofa. Zekic i dalje nema 15 igraca s kojim moze odigrat ono sto zamisli, ispade promasaj ista postavka ko u prvoj utakmici. Vazno je da smo mi digli glas da klub mezimicama nasim obezbijedi avion da ne lome guzove 10tak sati voznje, treba i u Bijeljinu probat helikopterima mozda, a oni da nam vrate ovakvom trkom ko danas.

Kyle88
Postovi: 401
Pridružen/a: 12 jun 2025, 15:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kyle88 » 31 jul 2025, 22:47

ado-hz je napisao/la:
31 jul 2025, 22:30
Vidite ljudi ovdje ima milion problema koji vuku jedan drugi. Kao sto sam i napisao ovdje je 50% ako ne i vise fizika u pitanju. Da u nasu ligu dovedes Dinamo i da igraju godinu dana nasu ligi postali bi losiji nego sto jesu, tj stagnirali bi jer se u nasoj ligi igra izuzetno spor fudbal.
Sto znaci da nama ovdje ne bi pomoglo ni da imamo 11 igraca kvalitete Guliashvilija jer bi ti igraci stagnirali u nasoj ligi, ili bi dosli do nekog zenita preko kojeg ne mogu prebaciti jer opet kazem igraju amatersku ligu u poredjenju sa drugim ozbiljnijim ligama.
Dalje, ima nesto i do mentaliteta ekipe, mentaliteta igraca, karaktera itd itd
Zatim sta mi moramo da radimo, moramo biti ponizni i raditi i samo raditi na sebi, spustiti glavu i gledati samo sebe, ne bahatiti se kao sto znamo da se bahatimo.
Evo 30 godina od rata i svake godine kazu ucimo neke lekcije i nikako da naucimo, do koga li je?!
Kad budes prvak 5 godina za redom, kad od tih 5godina 2-3 godine udjes u neke grupe onda mozes reci da si nesto uradio i napravio klub.
Bojim se da nakon ovog rezultata ide raspašoi i rasprodaja igraca prvenstveno Guliashvilija, Beganovica, mozda Jatte i tako redom. To nije dobro, jer nismo ni svjesni da mi nemamo adekvatne zamjene za njih. Ko misli da imamo grdno se vara. Ok prodati jednog evo Guliashvilija al ostati samo na toj prodaji, a i njega ces tesko zamijeniti. Nije to ajde dovest ce se napadac i pocet ce zabijati odmah golove. Fudbal i stvaranje tima je proces koji se radi godinama i postepeno al kod nas ta rijec proces ne postoji jos uvijek.
Kako to da OFK Beograd prije 3-4 godine je igrao 3.ligu Srbije ili 2.ligu nebitno a dansas vrijedi 14-15M€, ljudi rade po nekom kakvom takvom urneku smijali se vi tom klubu ili ne.
Podrska treneru i igracima, valjda ce ova sezona iznjedriti na dobro, al ako bude rasprodaja ko na stočnoj pijaci bojim se da ne bude oprostaj od titule vec u novembru.
Jer sve sto smo mi slabiji igracki to te sudije mogu lakse zaklati i izbiti iz trke za titulu.
Sve se mogu sloziti do ovog dijela za prodaje i nakon toga.
Ja sam za Beganovica ovdje pisao kako ne bi volio da ode sad kad sam pogledao ove dvije tekme, neka ide. Covjeku je ofanzivni doprinos prelos, centarsut mu zavrsi na istocnoj tribini i sl.
Ekipa se gradi sa kvalitetnim pojedincima koji odskacu i koji suigrace prave boljim (Ristovski npr).
Drugo ovo sto pises za OFK je isto pogresna percepcija jer smo mi u toj ligi Crvena Zvezda a ne OFK. Znaci ljudi mogu posuditi 10 igraca od CZ progurati kojeg svoj i sl, drugo to je zemlja od 8 mil stanovnika (a mi ako imamo 2.5 dobro je) vrte se ogromne pare itd itd imaju xy broj prof igraca vise od nas i sl.
Ukratko ne mozemo se poredit, mi smo ti koji postavljaju red i zakon u BiH.

macahz
Postovi: 1274
Pridružen/a: 26 okt 2013, 14:53
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la macahz » 31 jul 2025, 22:48

bvsic je napisao/la:
31 jul 2025, 22:22
macahz je napisao/la:
31 jul 2025, 22:18
Odgovornost se mora preuzet, ovi lažni moralisti što podržavaju trenera koji mjenja formacije kao da igra FIFE ne razumijem. Čovjek ima ekipu kao niko u historiji Sarajeva poslijeratnoj i ovakav amaterizam gledamo. Fuj....
Yebo li ti husref najmilije
Hej moj lijepi kako bi volio samo da znam ko si...

Amcho1
Postovi: 1143
Pridružen/a: 23 nov 2022, 23:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Amcho1 » 31 jul 2025, 22:50

Nakon prve utakmice na Koševu bio sam presretan ali namjerno nisam ništa pisao i držao sam ručnu jer sam nažalost očekivao ispadanje. Realno stanje da je kvaliteta duplo veća na strani Craiova, a kvalitet možeš anulirati samo sa dugogodišnjim kosturom i kontinuitetom sa notom uigranosti. Ono što smo pružili na Koševu je bilo faktor iznenađenja za Craiovu i hajp sa naše strane nošeno sjajnom atmosferom i podrškom naših navijača. Već se duže vrijeme ponavljam da je najbitnije zadržati trenera i kostur te idemo u tom smjeru ali isto tako naši navijači moraju prestati slaviti "uzet ćemo ogromne pare na njemu/dobrom igraču", jer to nije recept za rezultate i uspjeh. Na Jattu moramo gledati kao na jednog od glavinh igrača koji će biti okosnica naše ekipe na sredini godinama. Onog dana kada budemo imali uigran kostur ekipe sa kvalitetnim igračima koje nećemo prodati/ mijenjati i trenera bar 3 4 godine mi možemo očekivati iskorak. Puna podrška za Zekića i SŠ jer vjerujem u kontinuitet. Vidimo se u nedjelju na Koševu. Pozdrav
Samo realno, samo iskreno, samo objektivno, samo istina, samo FK Sarajevo, od malena za sva vremena Sarajevo ljubavi jedina.

Najprvi
Postovi: 305
Pridružen/a: 23 jul 2025, 02:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Najprvi » 31 jul 2025, 22:50

Samo 3 gola su nas dijelila od produzetaka.

bosnas_
Postovi: 4456
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bosnas_ » 31 jul 2025, 22:52

Pobjedila je bolja ekipa. Mi smo drugo poluvrijeme podbacili i to je to. U ovom dvomecu bilo je dosta dobrih stvari i to raduje, ali bilo je i losih stvari koje nam trebaju otvoriti oci. Jednostavno ekipi fali utakmica da se uigra.
Jatta je nas najvazniji igrac i to se vidjelo kad je izasao kako smo se raspali. Treba dici glavu i ici dalje..nema plakanja. Spustilo nas je ovo na zemlju, mozda u pravo vrijeme.. mislim da nam uz Kovacika ako dodje treba i gol igrac, a zahvaliti se nekim od trenutnih napadaca. Podrska Zekicu naravno, okrenuti se ligi i nadati se da nece biti prodaje najvaznijih igraca, bar ne do zime.
Zadnja izmjena: bosnas_, dana/u 31 jul 2025, 22:59, ukupno mijenjano 1 put.

mirzatele
Postovi: 12015
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mirzatele » 31 jul 2025, 22:53

Kažem opet, za plate Turde, Pejovica i Bralica se trebao i morao dovesti jedan kvalitetan stoper. Ovako imamo 3 beskorisna parmaka, zbog dvojice smo večeras ispali a treći nije kvalitet ni za Sarajevo B.

ŠTA_JE
Postovi: 1769
Pridružen/a: 17 avg 2009, 18:53
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ŠTA_JE » 31 jul 2025, 22:54

Najprvi je napisao/la:
31 jul 2025, 22:50
Samo 3 gola su nas dijelila od produzetaka.
A da **** s foruma?

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8152
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 31 jul 2025, 22:54

Edo ja neznam usta si ti gledao pa si dosao do zakljucka da je kondicija bila slaba. Oni jesu fizicki jaci, i na kosevu kad su se igraci zagrijavali nasi igraci izgledali dosta mrsavi (tanke noge ruke tjelo) i oni su veceras jednostavno fizicki bili jaci, i jedini razlog sto smo izgubili jeste sto su pobjedili svaki skok uzeli su sve druge lopte, ne zbog toga sto smo mi kasnili mi smo bili tu jednostavno imaju visocije fizicki jace igrace.. takodje jedna drasticna razlika je KEREMEH, bio je igrac utakmice na kosevu veceras je bio najgori igrac i to jedino sto mogu zekicu zamjerit jeste sto njega nije promjenio, takodje sudija je dao zuti karton jati bez potrebe.

Razlika mi iz 6 samsi na kosevu 2 gola, oni iz 2 sanse 1 go. Mi iz 3 sanse danas 0 golova oni iz 5 sansi 4 gola..


Podrska ZZ I IGRACIMA posteno su igrali

Lahko je bit general posle bitke al cinimi se da je zelicninu trnavi i ovde postavio isti sistem isti nacin igranja mozda je trebao igrat zatvoreno

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 31 jul 2025, 22:55

plisek je napisao/la:
31 jul 2025, 22:40
ja cu jednom dnevno napominjat za edu isanovica da je neprijatelj kluba i da je dizao tri prsta pijan. nece smrad zaradjivat vise
Hebat papka,nesto nije ovako ostar protiv saveza i Vice mis mali.

Avatar
Hajdeee
Postovi: 6358
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 31 jul 2025, 22:57

"... I kad sam patio, u tvoje ime sam se kleo...".
- FKS -

macahz
Postovi: 1274
Pridružen/a: 26 okt 2013, 14:53
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la macahz » 31 jul 2025, 22:58

Poznata priča kao protiv Zrinskog kad centar nismo prešli, protiv Borca ma Koševu kad su se poigrali sa nama, protiv nikad goreg Želje na Koševu. Jednostavno, konfuzna igra, neodgovornost. Zamisli sam sebi kažeš da je nedopustivo da nema nikog u sredini 20 min, a ti trener. Pa što ljude nisi tako postavio. Ovakav fudbal kakav mi igramo ja nigdje još nisam vidio. Zamisli evo Liverpul, da to Robertson igra beka, pa pređe na desno krilo i poslije u špici. Ubaci Elezija da igra zadnjeg veznog i kad promjeni na 4312 stavi ga iza napadača. I kaže nema niko u sredini, kako će biti kad si ljude pogubio, ja garantujem da ljudi ne znaju šta trebaju igrat i kako se kretati.
Ja garantujem da je ovo amater od trenera, a vi kako hoćete.

Avatar
tabba77
Postovi: 3793
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tabba77 » 31 jul 2025, 23:02

Hajdeee je napisao/la:
31 jul 2025, 22:57
"... I kad sam patio, u tvoje ime sam se kleo...".
:zviz:
Nikad poraz, samo lekcija.

Avatar
HordasOdMalena
Postovi: 3829
Pridružen/a: 29 jun 2015, 01:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la HordasOdMalena » 31 jul 2025, 23:04

Hajdeee je napisao/la:
31 jul 2025, 22:18
Haksss je napisao/la:
31 jul 2025, 22:00
Evo i Edo sad **** za Zekica
slika
Kakvi smo mi navijaci fujj
Umri keru.
Naš navijač, a za pola igrača ne zna kako se zovu. Za Turdu govori “onaj Rumun”, Mlinariću redovno griješi ime, ne zna za skaute kluba, pitali ga neki dan, kaže ko je taj, gdje radi. :rol:

Sačuvaj nas Bože takvih navijača.
"Imao sam puno bolje opcije za ljeto, za mene lično su to bili odlični uslovi, puno bolji nego sad, ali mi je želja bila da Sarajevo zaradi. Klub je to zaslužio. Koliko god igrač bio dobar, uvijek je klub taj koji gura igrača."

Avatar
brojjedan
Postovi: 482
Pridružen/a: 31 mar 2018, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la brojjedan » 31 jul 2025, 23:05

Istoce eto me u nedelju da uživam, podržim, navijam...
Boli naravno 4:0. Puno brate. Na Koševu je trebalo biti 4:0, najmanje. Zeka idemo dalje. Ima u ekipi još kukolja, ega, sebičnosti i bahatosti. Jedva čekam da Guli ode. I hvala mu za sve. Tad ce Renan proigrati, Kerimeh biti još bolji i svašta nešto...Edo Isanovic nije puno pogriješio ali neka mi se napusi kyrca ako je zlonamjeran...kao i onaj još jedan kvazi novinar i Husrefov pysikyrac Konjhodzic koji je davao komentare iz Craiove, grebe se o Sarajevo a prizeljkuje pad.
Forzza Sarajevo!!

Avatar
tenpenny
Postovi: 655
Pridružen/a: 03 jun 2015, 15:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tenpenny » 31 jul 2025, 23:06

mirzatele je napisao/la:
31 jul 2025, 22:53
Kažem opet, za plate Turde, Pejovica i Bralica se trebao i morao dovesti jedan kvalitetan stoper. Ovako imamo 3 beskorisna parmaka, zbog dvojice smo večeras ispali a treći nije kvalitet ni za Sarajevo B.
Ko dovodi ove tarabe svake godine.Ovo sto ove tarabe odigraju svaki junior nas moze isto tako ako ne i bolje.Sto Mujkić nije igrao.U ovoj selekciji taraba najbolji stoper.

NoProfit
Postovi: 2783
Pridružen/a: 27 okt 2024, 14:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NoProfit » 31 jul 2025, 23:07

Seksi :ljepota:

slika

Imamkarbarum
Postovi: 428
Pridružen/a: 21 nov 2024, 19:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Imamkarbarum » 31 jul 2025, 23:12

3 poluvremena extra,ali ovo zadnje da Allah sacuva nedopustivo je da primis 4 komada u 45 minuta, nesto duboko ne stima,a ono sto je bas primjetno bilo da se palo sa snagom bas,sramnih 45 minuta.Nisam neprijatelj Zekicu niti zelim njegov odlazak,ali vadis Jattu koji je sve drzao na sredini,mozda ce neko reci imao zuti pa sta,ne znam stvarno ali mi bas ide na k ovo spustanje gaca kao da je Real a ovo se moglo proc.Idalje cu gledati svaki utakmicu kao i zadnjih 20 i nes godina,trubim godinu dana da ovaj sistem koji igramo nike za nas i to je to htjeo neko priznat ili ne bez 4 nazad nema price ovo ostalo je trala lala,ovaj sistem moze igrat Napoli nekad i Atalanta a ovo nije za svakog.

maroon46
Postovi: 566
Pridružen/a: 16 jan 2025, 21:48

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la maroon46 » 31 jul 2025, 23:14

Ljudi su kvalitetnija ekipa, bolja kondicija sve bolje. Zeka fulio sa izmjenama i postavkom u drugom pol, veznog reda nemamo(Jatta ne moze sam drzati), Bralic panj itd...Nije dovoljno samo igracki kadar poboljsati, promjene treba uraditi u dubini kluba.
I kada tesko je...

Samozdravlje
Postovi: 9012
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 31 jul 2025, 23:14

Izgubiti na penale ili 4:0 na kraju dodje isto. To sto Rumuni znaju mi nazalost ne znamo, povedes 2:0 i odes na 4:0, a mi na 2:1.
Fizicki su jaci, igraju jacu ligu i odigrali neke prvenstvene utakmice. U prvoj 60 min. i 45 min u drugoj utakmici su naznake da se
moze dobro igrati u ovoj ligi. Neki igraci su u prvoj utakmici odigrali preko svojih mogucnosti, a u drugoj ni sjena prve. Necu o imenima.
ZZ ce neki zamjeriti sto je poceo sa istom idejom, jer je bilo za ocekivati da ce se njihov trener pripremiti na to. Kao sto i bi.
Medjutim da je ZZ nesto mjenjao i primimo 1-2 gola u 1. poluv., svi bi rekli "sto mjenjas ono sto je bilo dobro".
U sportu, kao i u zivotu ne znas za sta je sta dobro.
Nasi igraci trebaju znati da uspjeh kluba dize njihovu cijenu, a ne na silu pokusati iz nepovoljnije situacije pucati umjesto asistirati.

No bitno je nastaviti kontinuitet sa ZZ, znat ce on poredati sta mu iko mu doprinosi u potpunosti. Po meni u ovih 180 min., samo
Jatta , Guli i Banic (bez obzira na 4 kom.). Svi ostali su solidno dobri za KL i nista vise. Naravno za nasu ligu su dobro dobri.

Celje fasuje 7 kom, a Zelji zabije 3, iako su kone imale vise sansi u prvoj tekmi. Zrinjski fasuje 4, a kao primjer kontinuiteta, a ovi ih izbacuju 3-4 x. Borac se obruka od amatera.

Moje misljenje da imamo kvalitet za titulu, racunajuci i 10 bodova koje ce nam oduzeti ili dati Borcu. Ako budemo mocni 4x pobjediti Zeljeznicar titula je nasa, aBd. :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []