FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
Re: FK Sarajevo
Zekiću zamjeram Slobodu, Posušje, Široki i ostale kikseve na Koševu u prošloj sezoni. Za večeras mu se nema šta prigovoriti. Svoje šanse smo propustili na Koševu i ispali smo apsolutno zasluženo. U Nedelju doći u što većem broju i otvoriti sezonu na pravi način, a Evropu zaboraviti još večeras. Jović i Beganović kriminalno loši, užasni.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!
Re: FK Sarajevo
Da ti odgovorim redomKyle88 je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:47Sve se mogu sloziti do ovog dijela za prodaje i nakon toga.ado-hz je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:30Vidite ljudi ovdje ima milion problema koji vuku jedan drugi. Kao sto sam i napisao ovdje je 50% ako ne i vise fizika u pitanju. Da u nasu ligu dovedes Dinamo i da igraju godinu dana nasu ligi postali bi losiji nego sto jesu, tj stagnirali bi jer se u nasoj ligi igra izuzetno spor fudbal.
Sto znaci da nama ovdje ne bi pomoglo ni da imamo 11 igraca kvalitete Guliashvilija jer bi ti igraci stagnirali u nasoj ligi, ili bi dosli do nekog zenita preko kojeg ne mogu prebaciti jer opet kazem igraju amatersku ligu u poredjenju sa drugim ozbiljnijim ligama.
Dalje, ima nesto i do mentaliteta ekipe, mentaliteta igraca, karaktera itd itd
Zatim sta mi moramo da radimo, moramo biti ponizni i raditi i samo raditi na sebi, spustiti glavu i gledati samo sebe, ne bahatiti se kao sto znamo da se bahatimo.
Evo 30 godina od rata i svake godine kazu ucimo neke lekcije i nikako da naucimo, do koga li je?!
Kad budes prvak 5 godina za redom, kad od tih 5godina 2-3 godine udjes u neke grupe onda mozes reci da si nesto uradio i napravio klub.
Bojim se da nakon ovog rezultata ide raspašoi i rasprodaja igraca prvenstveno Guliashvilija, Beganovica, mozda Jatte i tako redom. To nije dobro, jer nismo ni svjesni da mi nemamo adekvatne zamjene za njih. Ko misli da imamo grdno se vara. Ok prodati jednog evo Guliashvilija al ostati samo na toj prodaji, a i njega ces tesko zamijeniti. Nije to ajde dovest ce se napadac i pocet ce zabijati odmah golove. Fudbal i stvaranje tima je proces koji se radi godinama i postepeno al kod nas ta rijec proces ne postoji jos uvijek.
Kako to da OFK Beograd prije 3-4 godine je igrao 3.ligu Srbije ili 2.ligu nebitno a dansas vrijedi 14-15M€, ljudi rade po nekom kakvom takvom urneku smijali se vi tom klubu ili ne.
Podrska treneru i igracima, valjda ce ova sezona iznjedriti na dobro, al ako bude rasprodaja ko na stočnoj pijaci bojim se da ne bude oprostaj od titule vec u novembru.
Jer sve sto smo mi slabiji igracki to te sudije mogu lakse zaklati i izbiti iz trke za titulu.
Ja sam za Beganovica ovdje pisao kako ne bi volio da ode sad kad sam pogledao ove dvije tekme, neka ide. Covjeku je ofanzivni doprinos prelos, centarsut mu zavrsi na istocnoj tribini i sl.
Ekipa se gradi sa kvalitetnim pojedincima koji odskacu i koji suigrace prave boljim (Ristovski npr).
Drugo ovo sto pises za OFK je isto pogresna percepcija jer smo mi u toj ligi Crvena Zvezda a ne OFK. Znaci ljudi mogu posuditi 10 igraca od CZ progurati kojeg svoj i sl, drugo to je zemlja od 8 mil stanovnika (a mi ako imamo 2.5 dobro je) vrte se ogromne pare itd itd imaju xy broj prof igraca vise od nas i sl.
Ukratko ne mozemo se poredit, mi smo ti koji postavljaju red i zakon u BiH.
OFK Beograd od 13 najskupljih igraca u rosteru ima samo 3 posudjena igraca iz CZ, ostalih 10 su momci koji su prosli skolu CZ ili Partizana, nisu tamo uspjeli pa dosli u OFK. Nesto slicno kao sto je kod nas bio Olimpik pa kupio igrace Sarajeva i komsinica.
Drugo nisam ja poredio nas i OFK ni u jednoj recenici nego sam mislio da su ljudi za 3godine od kluba koji je vrijedio 1M€ tacno se sjecam cijene na TM dosli do cijene 14M€. Hocu da kazem da se nekad nesto moze prepisati i nauciti i od mnogo manjih klubova. Ljudi su doveli Huga Albu (19god), napadac bivsi kapiten juniora Barcelone. Nije im tog malog Zvezda dala nego konekcije ljudi po svijetu dovele ih do Barse.
Mi smo od 2014 do danas 2025 u ovih 10-11 godina da smo se na quraaac nasadili morali imati 7-8 titula, jer smo po svemu bili ispred drugih klubova u ligi. Al nasa neozbiljnost u radu kluba nas je dovela da smo se pomakli tacno onoliko koliko nasi dusmani zele.
Sto se tice para, budzet Ludogoreca je izmedju 20-30M maraka, ok duplo ili troduplo vise nego nas al ljudi sa tim parama cine cuda, pametno kupuju, imaju skauting strasan i kod njih skoro pa da nema fule u odabiru igraca. Nama da bas budzet 30M bi mi pola syebali na neke polovnjake.
Za kraj red i zakon postavlja ne onaj tim koji ima najvise pratilava na fb ili inst nego onaj ko ima najvise titula, onaj ko redovno uzima titule, onaj ko gazi sve redom, a mi u 30godina uzeli 5 titula.
Ljudi nece sami sebe da pogledaju u oci i kazu da je od tih 5 titula jedna poklonjena jer se nije igrao play off, a jedna korona titula.
Nikakav mi red moj drug ne zavodimo i daleko smo od toga da zavodimo.
Re: FK Sarajevo
Samo da znate za ovaj portal borac i zeljo su se oprostili od Evrope, a Sarajevo se obrukalo u Rumuniji. Andora, Slovenija, Rumunija ehhh retardi.
-
bordobijeli
- Postovi: 18331
- Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ja bi ovu sezonu dao sve Zekicu još se pojačati i napasti titulu. Ako osvojimo guraj dalje ,ako ne onda uraditi ko Partizan 3/4 starija i 15 momaka do 20 godina, mladog trenera I udri.
Re: FK Sarajevo
Vamos Rajvosa!
Ko te nije volio nije ni obolio...
Ko te nije volio nije ni obolio...
Re: FK Sarajevo
Slovom i brojem NULA (0). Budi siguran u to.
Zekiću i igračima puna podrška. Protiv Radnika će doći standardnih 4-5 hiljada i, ako Bog da, slavimo prvu pobjedu 2/36.
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
- ErosViverosViv
- Postovi: 3388
- Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Morao sam se istresti napolju malo,sad uletih u kucu da napisem nesto.
Titula braco, samo titula!!!
To je jedini prioritet i jedini cilj, ako u junu ne budemo proslavili titulu opet nas ceka isto u julu, drugo eventualno trece pretkolo konferencije i kapak.
Titula za Sarajevo i za Vedrana!
O utakmici ujutro, mada se sve vidjelo i nema se sta puno diskutovati.
Titula braco, samo titula!!!
To je jedini prioritet i jedini cilj, ako u junu ne budemo proslavili titulu opet nas ceka isto u julu, drugo eventualno trece pretkolo konferencije i kapak.
Titula za Sarajevo i za Vedrana!
O utakmici ujutro, mada se sve vidjelo i nema se sta puno diskutovati.
Re: FK Sarajevo
Stiže li Beganović prvi na treninge? Zna li se šta? Je li Hajduk još uvijek zainteresovan?
Apsolutno nijedan upotrebljiv centaršut za 180 minuta igre. Strašno.
Apsolutno nijedan upotrebljiv centaršut za 180 minuta igre. Strašno.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!
-
Samozdravlje
- Postovi: 9012
- Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
ErosViverosViv je napisao/la: ↑31 jul 2025, 23:24Morao sam se istresti napolju malo,sad uletih u kucu da napisem nesto.
Titula braco, samo titula!!!
To je jedini prioritet i jedini cilj, ako u junu ne budemo proslavili titulu opet nas ceka isto u julu, drugo eventualno trece pretkolo konferencije i kapak.
Titula za Sarajevo i za Vedrana!
O utakmici ujutro, mada se sve vidjelo i nema se sta puno diskutovati.
Znas znanje Ahbabu
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.
Re: FK Sarajevo
Ti ko da ne pratis region, pa manje - vise svugdje je tako. Zvezdu ce recimo protiv Lecha za dvije sedmice gledati 50000 ljudi na Marakani, protiv Surdulice ce doci 5000 plafon.
-
misstianopenaldo
- Postovi: 178
- Pridružen/a: 06 jul 2024, 14:41
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Da je Jata dobio crveni bilo bi sto ga nije ranije zamjenio.
Da je Mlinaric zabio ono skroz drugacija bi bila utakmica.
Jovic, Oliveira, Keremeh ovu losi bas, a nemas bas neke zamjene. Puno je 4 gola kako god. Nije bila tolika razlika na terenu. Sad momci pamet u glavu, zainatite se pa po titulu jbg.
Da je Mlinaric zabio ono skroz drugacija bi bila utakmica.
Jovic, Oliveira, Keremeh ovu losi bas, a nemas bas neke zamjene. Puno je 4 gola kako god. Nije bila tolika razlika na terenu. Sad momci pamet u glavu, zainatite se pa po titulu jbg.
Re: FK Sarajevo
Samo realno, samo iskreno, samo objektivno, samo istina, samo FK Sarajevo, od malena za sva vremena Sarajevo ljubavi jedina.
Re: FK Sarajevo
Jedino pravo pojačanje je Ristovski, ovim ostalim ćemo po običaju biti vrhunac karijere.
- GianlucaPagliuca71
- Postovi: 420
- Pridružen/a: 24 sep 2024, 18:18
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Jednostavno nije islo, nismo bili bolji, nismo bili ni sjenka onih od prije sedam dana i treba reci da je Craiova zasluzeno prosla. Sad uvijek mozemo diskutovati jesmo li trebali zabiti jos gol ili dva na Kosevu, od toga se ne zivi. Fizicki dominantniji dosta, brzi, imaju sistem. Nisu oni kreirali nesto previse samo pospremili ono sto smo im mi dali, tj. ostavljen prostor, amaterske greske i sporost u reakcijama.
U Evropi ne smijes praviti ovakve amaterske greske. Od igraca, Beganovic je bio uzasan, Kovacik ce njega lagano istisnuti vremenom. Kyeremeh ocajan, mrtva nekonstanta kod njega vlada. Jedini dobar mi je bio Mlinaric.Nama je igralo i ulogu sto je vecina novih nespremna, pa Zekic nije ni mogao nekog drugog staviti u veznom redu.
Nemam nikom nista zamjeriti, puna podrska vec od nedjelje i Radnika. Znao sam da ce ovako biti, Zekic prije sedam dana babuka, danas obicni amater itd. Ne budite jadni, znam da su pojedini klosari ovdje jedva poletili. Moderacija mora rascistiti vanago kao sto je eastmadness i drugi.
U Evropi ne smijes praviti ovakve amaterske greske. Od igraca, Beganovic je bio uzasan, Kovacik ce njega lagano istisnuti vremenom. Kyeremeh ocajan, mrtva nekonstanta kod njega vlada. Jedini dobar mi je bio Mlinaric.Nama je igralo i ulogu sto je vecina novih nespremna, pa Zekic nije ni mogao nekog drugog staviti u veznom redu.
Nemam nikom nista zamjeriti, puna podrska vec od nedjelje i Radnika. Znao sam da ce ovako biti, Zekic prije sedam dana babuka, danas obicni amater itd. Ne budite jadni, znam da su pojedini klosari ovdje jedva poletili. Moderacija mora rascistiti vanago kao sto je eastmadness i drugi.
Svi u napad jedan je Hase!
ZZ !
ZZ !
Re: FK Sarajevo
Jbg momci, repriza od prosle godine, da smo mi njih zavrsili na Kosevu i napunili, veceras bi slavili, ali eto
Generalno zadnjih 10ak godina od onog ljeta 2014-e i poraza od Borussije imamo katastrofalne rezultate u Evropi
Leh - pali bukvalno bez ispaljenog metka
Zaria - Sramotno ispadanje nakon penala
Atalanta - 0-8
Celtic - pali bez ispanjeg metka
BATE Borisov - ista stvar
Dynamo Brest - sudije nas izofirale, ali isto tako sjecam se silnih promasaja u toj utakmici
Milsami- sramota
Torpedo - ofiranje sa Mirzom
Trnava - promasili i moguce i nemoguce na Kosevu, tamo nas ljudi rutinski odradili
Craiova - za 15 minuta smo sve uspjeli da sjebemo
U zadnjih 11 godina prosli smo samo Urartu, Buducnost one levate iz Velsa ja mislim i Aktobe, lose skroz, kad vidis rezultate Borca, Zrinjskog nije to to
Generalno zadnjih 10ak godina od onog ljeta 2014-e i poraza od Borussije imamo katastrofalne rezultate u Evropi
Leh - pali bukvalno bez ispaljenog metka
Zaria - Sramotno ispadanje nakon penala
Atalanta - 0-8
Celtic - pali bez ispanjeg metka
BATE Borisov - ista stvar
Dynamo Brest - sudije nas izofirale, ali isto tako sjecam se silnih promasaja u toj utakmici
Milsami- sramota
Torpedo - ofiranje sa Mirzom
Trnava - promasili i moguce i nemoguce na Kosevu, tamo nas ljudi rutinski odradili
Craiova - za 15 minuta smo sve uspjeli da sjebemo
U zadnjih 11 godina prosli smo samo Urartu, Buducnost one levate iz Velsa ja mislim i Aktobe, lose skroz, kad vidis rezultate Borca, Zrinjskog nije to to
LA HINCHADA DE LOS RAJVOS
Re: FK Sarajevo
Nemoj me ti citirati, lijepo te molim.Lucas je napisao/la: ↑31 jul 2025, 23:28Ti ko da ne pratis region, pa manje - vise svugdje je tako. Zvezdu ce recimo protiv Lecha za dvije sedmice gledati 50000 ljudi na Marakani, protiv Surdulice ce doci 5000 plafon.
Može li neko od novih moderatora malo temu da pregleda? Hvala.
Zadnja izmjena: Pendulum, dana/u 31 jul 2025, 23:44, ukupno mijenjano 1 put.
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
- OsmanhodzicBuco
- Postovi: 2335
- Pridružen/a: 26 sep 2015, 21:00
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Nesto napisa neko protiv Beganovica. Cisti dokaz da da navijaci nemaju pojma. Po nasoj desnoj strani nista nisu mogli napraviti. Dok su jos Rumuni na kosevu vidjeli da je lijeva mekana. Sve golove smo primili sa strane, upravo tamo gdje su pokrivali kupresak i jovic.
Dalje i najbitnije. Jata, jedan jedini, dobije zuti, dakle gotova utakmica, nema alternative. Mamas nespreman. Bubanja prerano prodat.
Zekic je sve dobro napravio nakon gola. Pojacao bokove se kjeremehom i kupersakom, presao u 5-4-1. Nazalost opet nije bilo dovoljno.
I na kraju nas generalni problem, plan b nikad ne funkcionise. Vise puta sam govorio o tome. Kada ne mozemo da uspostavimo presing, slijedi totalni raspad u igri.
Ispadanje sasvim realno, rezultat i okolnosti najgore moguce.
Dalje i najbitnije. Jata, jedan jedini, dobije zuti, dakle gotova utakmica, nema alternative. Mamas nespreman. Bubanja prerano prodat.
Zekic je sve dobro napravio nakon gola. Pojacao bokove se kjeremehom i kupersakom, presao u 5-4-1. Nazalost opet nije bilo dovoljno.
I na kraju nas generalni problem, plan b nikad ne funkcionise. Vise puta sam govorio o tome. Kada ne mozemo da uspostavimo presing, slijedi totalni raspad u igri.
Ispadanje sasvim realno, rezultat i okolnosti najgore moguce.
Online
Trenutno korisnika/ca: johntravolta123, r3m1, sekac, skoJaa, Vanja8, Wilshere10 i 80 gostiju.




