Post
Postao/la Pantelija » 02 avg 2025, 22:43
Mislim da nakon svih lutanja sa trenerima jedno je jasno. Nije do njih.
Mi imamo lose igrrace, los sistem dovodjenja i prodaje.
Ne mozemo napraviti bilo kakav kostur ekipe, sovodimo igrace koji nemaju neke osnovne stvari koje moraju imati kada ga dodvodis...
Iskustvo osvajanja, pobjednicki mentalitet ili potencijal (godine) ili instant kvalitet. Takodjer se ne dovode igraci za formaciju koju igramo pa se izmisljaju pozicije.
Dovodi se kvantitet a ne kvalitet. Igraci koji kostaju poprilicno a ne odskacu od kvaliteta lige. Par godina placemo za sobrim napadačem, nikada ga doveli nismo.
Kreativnim veznim, sa zadnjim pasom, nista.
O lijevom beku sa ne pricam, evo 10ak ih je odigralo tum.. truba.
Imas 5 stopera od njih ti je najbolji bek.koji igra stopera.
Zekic na papiru i po forumu ima top ekipu, a realnost je da mu fali bar 3 igraca u prvih 11 da moze reci da ima ekipu.
Prodaju se igraci za koje dodje ponuda malo jaca, ja razumijem jednog dva igraca ito najboljeg, ali mi svaki prelazni smo autobusna stanica. 10 tamo 10 vamo.
I kada se ove stvari dovedu u red, onsa moze ae pricati o taktici, treneru i ostalim stvarima.
Nama je uspjeh zadržati igraca dvije godine. Ekipa onda nema zajednistvo, nema sinergiju, izgledaju kao da su se na putu sreli, cim se primi gol, ne zabije ranije na terenu vidis neke iskrice... One price u kameru o nekom zajednistvu i sl zajebati... To se stvara vremenom a ne na silu.
I zato podraka Zekicu ali mislim da ce i on ili dici ruke ili ce ga otjerati a nece biti kriv kao sto mnogi prije nisu bili.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli