Post
Postao/la TrofejiSuTu » 06 avg 2025, 20:00
Eksplozija= ZZ
Prigusivac= Ljajic Adem
Na prvi pogled izgleda tako,ali jedno s drugim veze nema.
Splet nepredvidivih okolnosti je ucinio da se poklopi kao da je tempiran termin.
Mlataraju ljudi ovdje sve i svasta,ove pacenike i placenike necu uzimati u obzir. To su mali ljudi sa sitnim dusama.
Neki dan sam pisao o tome i nisam s tim otkrio novi kontinent,ali bar sto se tice svih dobronamjernih ovdje,nemojte nasjedati na sve i svasta,razne podvale i mutljaze. Toga nikad nestati nece sve dok smo iznad vode i iznad svih njih koji se koprcaju u vlastitom zivom blatu.
Ovo je ljudi surovo vrijeme globalno,sve je poprilicno uvrnuto,u svim porama drustva i na globalnom nivou.
Kapitalizam ne poznaje emociju i nema empatiju prema nicemu,surov je i nemilosrdan.
Ako zivis taj zivot moras biti isti takav makar vodio klub iz ljubavi prema istom jer time stitis novac i uzrocno posljedicno isti taj klub,kako bi mogao uopste opstati u takvom svijetu.
Kapital se stvara zastitom istog i kad imas odgovarajuce osigurace da se isti ne ugrozi i s tim razumijevanjem nemam problem.
Problem nastaje ako si podal i radis za licni interes preko kluba,ne interesujuci se za rezultate pa ti klub bude samo alat za proizvodnju novca.
Ta teorija mi nesto ne pije vode u konkretnom slucaju kad se zna da samo kao prvak mozes realno ocekivati znacajnu dobit,sto opet samo po sebi govori da u tome profitiramo svi prije svega klub pa onda i mi kao navijaci.
Ono u sto cvrsto vjerujem i sto je logika da Mirvica jako zanima proizvodnja novca (nista neobicno za jednog kapitalca),ali isto tako zelim vjerovati (bar jos neko vrijeme) da nastoji voditi klub po principu ugodno s korisnim i da mu je istinski stalo da se ovjekovjeci kao investitor koji je uspio izdici klub iz ove barustine okicen teofejima.
Pored svega moram priznati da imam neke upitnike po pitanju ponasanja gazde,njegovih stavova i krajnjeg djelovanja. Nije mi tu bas sve potpuno jasno i neke stvari nemaju mi puno ili nimalo smisla.
Zelim to jos uvijek pripisati ne snalazenju u svijetu fudbala i mnogobrojnim ajkulama koje kruze oko njega,jer priznali to ili ne,nije jednostavno nositi se sa svim tim.
Pored svega bilo bi naivno i pomisliti da je jedan takav lik naivan. Naivan i glup ne moze lezati na milionima!
Vrijeme i ne tako daleki period ce nam pokazati i definitivno jesmo li samo instrument ili zaista ima tu i onoga drugog zbog cega smo svi mi tu zajedno.
Nas put se zna,nastaviti i posmatrati kako se situacija odvija.
Mozda i eklatantan primjer kuda plovi ovaj brod moze posluziti najavljeni transfer.
Ukoliko se desi slucaj Viveros onda ce stvari biti jasnije,bar meni.
Vidjet cemo
„Neki pojedinci imaju dosta upitnika kad ne igraju, a ja imam upitnike kad igraju.“ ZZ
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!