FK Željezničar
Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee
Re: FK Željezničar
Zna li neko nešto o ova dva fudalera Slavije na "probnom radu"?
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
- dubioza144
- Postovi: 2511
- Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!
Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.
Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.
-
BarbareZeljin
- Postovi: 1328
- Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Re: FK Željezničar
A bosnji glavna tema "kako je on dobar ako ulozi?" I "Gdje sam tu ja".
Da mi sta znamo imali bi milione pa bi znali zasto uloziti ili ne uloziti u klub a ovako dok vecina raje ima kredit znaci u startu si u minusu finansijski, dzaba trosis slova pokusavajuci artikulisati svoje misli kad nemas pojma kako zaraditi ogromne pare i kako ih trositi tj investirati.
Druga stvar, gore onaj neki napisa da mu nece to biti taj klub vise, rasnicka klasa i navijaci. Pa meni ne oada na pamet prestati pratiti klub i dolaziti na tekme jer je tu investitor, pratit cu ga i da je najbolji i da je najgori, to je valjda filozofija prema klubu. A radnicki klub smo bili u trenutku osnivanja i u bivsoj drzavi, ti vise nisi radnicki klub, ti samo prezivljavas radi ludih navijaca koji su voljni odvojiti od svojih usta da bi klub prezivio.
Ja ne vjerujem ni u sta dok to ne bude na papiru. Neko pustio info o saninu mirvicu kao i o diglisicu a ko zna jesul uopste to tr osobe jer iz clanaka koje sam procitao ocigledno su napisane od nekog ko nema info nego je info skupljao po forumima i komentarima na drustvenim mrezama.
Investitor bi znacio da se mozemo fokusirati na fudbal bez da se bojimo hocemol prezivjeti sljedecu sezonu. Ako smo se do sad ovako drzali, realno je ocekivsti da bi sa dodatnim novcem i tim fokusok na fudbal uspjeli biti bolji nego sad.
A ako jeste Sanin opcija, onda je jasno da zeli istu situaciju kao i brat mu (pricaju medjusobno, braca su). Pa tako i on zna i upucen je kako novac moze teci i kako moze sebi podici vrijednost jer preko fudbala se niko nije obogatio ali je narastao u drugim sferama sto prosjecnom covjeku nikad nece biti jasno jer nije nikad ni razmisljao o tome a ne da se nasao u toj situaciji.
Da mi sta znamo imali bi milione pa bi znali zasto uloziti ili ne uloziti u klub a ovako dok vecina raje ima kredit znaci u startu si u minusu finansijski, dzaba trosis slova pokusavajuci artikulisati svoje misli kad nemas pojma kako zaraditi ogromne pare i kako ih trositi tj investirati.
Druga stvar, gore onaj neki napisa da mu nece to biti taj klub vise, rasnicka klasa i navijaci. Pa meni ne oada na pamet prestati pratiti klub i dolaziti na tekme jer je tu investitor, pratit cu ga i da je najbolji i da je najgori, to je valjda filozofija prema klubu. A radnicki klub smo bili u trenutku osnivanja i u bivsoj drzavi, ti vise nisi radnicki klub, ti samo prezivljavas radi ludih navijaca koji su voljni odvojiti od svojih usta da bi klub prezivio.
Ja ne vjerujem ni u sta dok to ne bude na papiru. Neko pustio info o saninu mirvicu kao i o diglisicu a ko zna jesul uopste to tr osobe jer iz clanaka koje sam procitao ocigledno su napisane od nekog ko nema info nego je info skupljao po forumima i komentarima na drustvenim mrezama.
Investitor bi znacio da se mozemo fokusirati na fudbal bez da se bojimo hocemol prezivjeti sljedecu sezonu. Ako smo se do sad ovako drzali, realno je ocekivsti da bi sa dodatnim novcem i tim fokusok na fudbal uspjeli biti bolji nego sad.
A ako jeste Sanin opcija, onda je jasno da zeli istu situaciju kao i brat mu (pricaju medjusobno, braca su). Pa tako i on zna i upucen je kako novac moze teci i kako moze sebi podici vrijednost jer preko fudbala se niko nije obogatio ali je narastao u drugim sferama sto prosjecnom covjeku nikad nece biti jasno jer nije nikad ni razmisljao o tome a ne da se nasao u toj situaciji.
Re: FK Željezničar
A fkt dje nam je KANA, nije prezivio onaj neulazak DIglisica.BarbareZeljin je napisao/la: ↑07 avg 2025, 18:11isto mi je palo na pamet. Koliko se jadni Admir isplesao sve one godine. Samo jos KANA fali,da mi posalje poruku da je sve zavrseno. A sutra grmi od bijesa kako se nesto u zadnji tren sjebalo.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
Re: FK Željezničar
To je toOrvel je napisao/la: ↑07 avg 2025, 18:14A bosnji glavna tema "kako je on dobar ako ulozi?" I "Gdje sam tu ja".
Da mi sta znamo imali bi milione pa bi znali zasto uloziti ili ne uloziti u klub a ovako dok vecina raje ima kredit znaci u startu si u minusu finansijski, dzaba trosis slova pokusavajuci artikulisati svoje misli kad nemas pojma kako zaraditi ogromne pare i kako ih trositi tj investirati.
Druga stvar, gore onaj neki napisa da mu nece to biti taj klub vise, rasnicka klasa i navijaci. Pa meni ne oada na pamet prestati pratiti klub i dolaziti na tekme jer je tu investitor, pratit cu ga i da je najbolji i da je najgori, to je valjda filozofija prema klubu. A radnicki klub smo bili u trenutku osnivanja i u bivsoj drzavi, ti vise nisi radnicki klub, ti samo prezivljavas radi ludih navijaca koji su voljni odvojiti od svojih usta da bi klub prezivio.
Ja ne vjerujem ni u sta dok to ne bude na papiru. Neko pustio info o saninu mirvicu kao i o diglisicu a ko zna jesul uopste to tr osobe jer iz clanaka koje sam procitao ocigledno su napisane od nekog ko nema info nego je info skupljao po forumima i komentarima na drustvenim mrezama.
Investitor bi znacio da se mozemo fokusirati na fudbal bez da se bojimo hocemol prezivjeti sljedecu sezonu. Ako smo se do sad ovako drzali, realno je ocekivsti da bi sa dodatnim novcem i tim fokusok na fudbal uspjeli biti bolji nego sad.
A ako jeste Sanin opcija, onda je jasno da zeli istu situaciju kao i brat mu (pricaju medjusobno, braca su). Pa tako i on zna i upucen je kako novac moze teci i kako moze sebi podici vrijednost jer preko fudbala se niko nije obogatio ali je narastao u drugim sferama sto prosjecnom covjeku nikad nece biti jasno jer nije nikad ni razmisljao o tome a ne da se nasao u toj situaciji.
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
-
tiagofaria25
- Postovi: 540
- Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Može li Bolja u subotu?
-
BarbareZeljin
- Postovi: 1328
- Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Bukvalno tad nekad je i nestao.irfo je napisao/la: ↑07 avg 2025, 18:17A fkt dje nam je KANA, nije prezivio onaj neulazak DIglisica.BarbareZeljin je napisao/la: ↑07 avg 2025, 18:11isto mi je palo na pamet. Koliko se jadni Admir isplesao sve one godine. Samo jos KANA fali,da mi posalje poruku da je sve zavrseno. A sutra grmi od bijesa kako se nesto u zadnji tren sjebalo.
Re: FK Željezničar
Mi k'o da smo u Nizozemskoj naftu pronašli...
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
-
zeljovolimte
- Postovi: 3777
- Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
- Kontakt:
- gegenpressing
- Postovi: 739
- Pridružen/a: 28 apr 2023, 20:46
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Znate sta je najgore sto bi ja majkemi htio da se desi isto nama ko onima iz zenice Čeliku . Oni su imali investitora Aydina Olguna pa ih raznio . Ljudi morali otici u kantonalnu ligu morali mlade igrace gurati i evo sad imaju priliku da se vrati tamo gdje pripadaju . I ja bi volio isto nama tako pa da vidimo ko ce ici u kanton da gleda Zelju protiv Moscanice . A ne ovdje ljudi nisu otisli na tekme nisu uopce iz bosne naglabaju treba ovo treba ono . Draze mi je da se borimo za opstanak i da se jedva izvlacimo nego da budemo necija prcija .Orvel je napisao/la: ↑07 avg 2025, 18:14A bosnji glavna tema "kako je on dobar ako ulozi?" I "Gdje sam tu ja".
Da mi sta znamo imali bi milione pa bi znali zasto uloziti ili ne uloziti u klub a ovako dok vecina raje ima kredit znaci u startu si u minusu finansijski, dzaba trosis slova pokusavajuci artikulisati svoje misli kad nemas pojma kako zaraditi ogromne pare i kako ih trositi tj investirati.
Druga stvar, gore onaj neki napisa da mu nece to biti taj klub vise, rasnicka klasa i navijaci. Pa meni ne oada na pamet prestati pratiti klub i dolaziti na tekme jer je tu investitor, pratit cu ga i da je najbolji i da je najgori, to je valjda filozofija prema klubu. A radnicki klub smo bili u trenutku osnivanja i u bivsoj drzavi, ti vise nisi radnicki klub, ti samo prezivljavas radi ludih navijaca koji su voljni odvojiti od svojih usta da bi klub prezivio.
Ja ne vjerujem ni u sta dok to ne bude na papiru. Neko pustio info o saninu mirvicu kao i o diglisicu a ko zna jesul uopste to tr osobe jer iz clanaka koje sam procitao ocigledno su napisane od nekog ko nema info nego je info skupljao po forumima i komentarima na drustvenim mrezama.
Investitor bi znacio da se mozemo fokusirati na fudbal bez da se bojimo hocemol prezivjeti sljedecu sezonu. Ako smo se do sad ovako drzali, realno je ocekivsti da bi sa dodatnim novcem i tim fokusok na fudbal uspjeli biti bolji nego sad.
A ako jeste Sanin opcija, onda je jasno da zeli istu situaciju kao i brat mu (pricaju medjusobno, braca su). Pa tako i on zna i upucen je kako novac moze teci i kako moze sebi podici vrijednost jer preko fudbala se niko nije obogatio ali je narastao u drugim sferama sto prosjecnom covjeku nikad nece biti jasno jer nije nikad ni razmisljao o tome a ne da se nasao u toj situaciji.
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
Re: FK Željezničar
Pazite, ovaj sistem je veoma jednostavan, polagao bi prava na sportski segment kluba dok bi nekretnine ostale netaknute.
Proguglajte "CPO Chelsea" pa ćete vidjeti kako je to tamo regulisano, navijači su vlasnici imena kluba, imena stadiona i zemljišta na kojem se nalazi stadion. Roman Abramovič, a sada novi vlasnici kontrolišu sve osim ovoga pobrojanog. Tako su oni zaštitili klub i tradiciju. Abramovič je 2011. pokušao kupiti nazad to zemljište, navijači su ga odbili.
Mi to, naravno, ne možemo tako regulisati zakonski jer je VB uređena i normalna država ali se može pokušati približiti tome.
Klub zarađuje na nekoliko načina, prodajom igrača, putem sponzora, prodajom ulaznica i klupskih artikala, i od nastupa u Evropi. To je bazen iz kojeg vlasnik može crpiti sredstva odnosno profit. Prvo ide neometano funkcionisanje kluba, ulaganjem, pa vremenom ako se pojavi višak u odnosu na budžet za tu godinu - to je zarada vlasnika.
Mene samo zanima da li bi u sklopu ovog dogovora bio kamp.
Proguglajte "CPO Chelsea" pa ćete vidjeti kako je to tamo regulisano, navijači su vlasnici imena kluba, imena stadiona i zemljišta na kojem se nalazi stadion. Roman Abramovič, a sada novi vlasnici kontrolišu sve osim ovoga pobrojanog. Tako su oni zaštitili klub i tradiciju. Abramovič je 2011. pokušao kupiti nazad to zemljište, navijači su ga odbili.
Mi to, naravno, ne možemo tako regulisati zakonski jer je VB uređena i normalna država ali se može pokušati približiti tome.
Klub zarađuje na nekoliko načina, prodajom igrača, putem sponzora, prodajom ulaznica i klupskih artikala, i od nastupa u Evropi. To je bazen iz kojeg vlasnik može crpiti sredstva odnosno profit. Prvo ide neometano funkcionisanje kluba, ulaganjem, pa vremenom ako se pojavi višak u odnosu na budžet za tu godinu - to je zarada vlasnika.
Mene samo zanima da li bi u sklopu ovog dogovora bio kamp.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
Re: FK Željezničar
Ma meni nije jasno kako mozes biti klub sa najvise navijaca u drzavi, najvecu posjecenost imas, imas svoju imovinu i opet si **** a titula je u domenu piramide u Visokom - postoji al ne kod nas. Za proucavat 
-
zeljovolimte
- Postovi: 3777
- Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Mi smo i ovako prcija necija samo niko nema 1% odgovornosti. Dovode, odvode, krcem, potpisuju i na kraju ispare iz kluba.
I Celik nije propao zbog Ajdina, nego zbog Kasumovica i ovi sto kao zive za Celik, u stvari zivjeli od Celika.
I kod nas je to u par deka.
Imas ljude u i oki kluba koji su tu od 96te i ne moze niko drugi ni prici klubu.
A da ne pricam o praznim glaavam koje klub kostaju minimalno 100.000 KM godisnje.. (cast izuzecima).
I Celik nije propao zbog Ajdina, nego zbog Kasumovica i ovi sto kao zive za Celik, u stvari zivjeli od Celika.
I kod nas je to u par deka.
Imas ljude u i oki kluba koji su tu od 96te i ne moze niko drugi ni prici klubu.
A da ne pricam o praznim glaavam koje klub kostaju minimalno 100.000 KM godisnje.. (cast izuzecima).
-
19vendetta87
- Postovi: 10296
- Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Pa nece tebi 8000 ljudi na tribinama isplacivati igracima plate od 20-30 hiljada, pa da mozes privuci neke jace igrace.
Sta ocekivati kad nam je plafon ispadanje u prvom pretkolu, u najboljem slucaju do drugog da doguramo...
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎
Re: FK Željezničar
Pa kakve veze ima sto ovdje neko naglaba hahahhaha znas koliko nekog svrbi racku sta se ovdje pise od sitne buranije..Pact1921 je napisao/la: ↑07 avg 2025, 19:03Znate sta je najgore sto bi ja majkemi htio da se desi isto nama ko onima iz zenice Čeliku . Oni su imali investitora Aydina Olguna pa ih raznio . Ljudi morali otici u kantonalnu ligu morali mlade igrace gurati i evo sad imaju priliku da se vrati tamo gdje pripadaju . I ja bi volio isto nama tako pa da vidimo ko ce ici u kanton da gleda Zelju protiv Moscanice . A ne ovdje ljudi nisu otisli na tekme nisu uopce iz bosne naglabaju treba ovo treba ono . Draze mi je da se borimo za opstanak i da se jedva izvlacimo nego da budemo necija prcija .
Po tebi je znaci bolje ovako prezivljavati i docekati vrijeme kad cemo doci u tu situaciju da ce nas vrijeme pojesti i da ceno ispasti iz lige (prije 2 sezone smo zamalo otisli u federalnu). Danas Sloga moze platiti igraca koliko ga i mi placamo, ako je tebi ovo put u kojem vidis svijetlu buducnost onda svaka cast na optimizmu.
Re: FK Željezničar
koliko pacijent moras biti da ovako razmisljas i jos da svom klubu zelis sudbinu celikaPact1921 je napisao/la: ↑07 avg 2025, 19:03Znate sta je najgore sto bi ja majkemi htio da se desi isto nama ko onima iz zenice Čeliku . Oni su imali investitora Aydina Olguna pa ih raznio . Ljudi morali otici u kantonalnu ligu morali mlade igrace gurati i evo sad imaju priliku da se vrati tamo gdje pripadaju . I ja bi volio isto nama tako pa da vidimo ko ce ici u kanton da gleda Zelju protiv Moscanice . A ne ovdje ljudi nisu otisli na tekme nisu uopce iz bosne naglabaju treba ovo treba ono . Draze mi je da se borimo za opstanak i da se jedva izvlacimo nego da budemo necija prcija .
- gegenpressing
- Postovi: 739
- Pridružen/a: 28 apr 2023, 20:46
- Kontakt:
-
zeljovolimte
- Postovi: 3777
- Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Pa ko je u pitanju
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.




