Nekadašnji predsjednik FK Željezničara nam je ustupio pjesmu koju je dobio u bolnicu, koju je napisao, kako nam je kazao - profesor bosanskog jezika.
Dođu i takvi dani.
Kad sunca nestane.
Kad ptice utihnu.
Kad izvori presahnu.
Dođu i takvi sati.
Kad minte oduže.
Kad tijela usplahireno drhte.
Kad očaj nadvlada razum.
Nedostaje ti zraka.
Gušiš se.
Nemoćan si.
Za bilo što!
Sve je sivo.
Bljutavo!
Oči i želudac se već navikli.
Ali srce!
Ono se bori.
Ono zna da još ima nade.
Stvara je iz ničega.
Iz opuška cigarete.
Iz zahrđalog eksera na zidu.
Iz oporog mirisa smoga.
Zna srce!
Da iz iskre bukne plamen.
Da je svaka razgradnja temelj izgradnje.
Da bez vodika nema smoga.
Ali ni života!
Zna srce šta piše na zidu plavom.
Dok ga ne sruše.
Vratit ćeš se...
Ja to dobro znam
Sa vjetrovima
Sa kišama
Sa suncem
Vratit ćeš se...
Ponovo rođen u oku djeteta
Sa pjesmama
Sa slikama
Sa zlatom
Vratit ćeš se na krilima uspomena zagledan u obzorje
Sa uzdasima
Sa osmijesima
Sa poklicima
Vratit ćeš se...
Da zgužvaš podjele poput hartije
Da iščupaš korov iz srca nevjernih
Da skupiš mrvice u grudvu ljubavi pa je zakotrljaš niz brda plava...
Vratit ćeš se čist,
Okupan našim suzama
Da traješ dok ima nas zaljubljenih u tvoje plavetnilo
FK Željezničar
Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee
Re: FK Željezničar
Uvijek Radio Sarajevo i tako godinama. Meni je najjace bilo kad im je dao da objave pjesmu sto je neko napisao o njemu:
- svrakino1921
- Postovi: 19887
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Koliko ljudi u Skupštini kontroliše Misimović?
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: FK Željezničar
I trk Cvetanovskog kod ponistenog gola.
Cak mi je bolji trk od Cvetanovskog,jer 90% igraca ne bi ispratilo u onoj situaciji,jer je vinisijus trcao 1 na 1 sa golmanom.
- AjkulaCekicarka
- Postovi: 1355
- Pridružen/a: 18 dec 2021, 09:26
- Kontakt:
- avalPacidoroP
- Postovi: 3893
- Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Pjesnik je bio izuzetno nadahnut i inspirisan, mora se priznati.
Čisti perfekcionizam...
- AjkulaCekicarka
- Postovi: 1355
- Pridružen/a: 18 dec 2021, 09:26
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Ovo bi mogo samo Sidran bit.
Rahmet mu duši.
-Domovina se brani vjerom!
-I?!
-I tuđim mrtvim sinom!
-I?!
-I tuđim mrtvim sinom!
Re: FK Željezničar
Autor je jedan eminenti forumas sa drugog foruma.
Re: FK Željezničar
Grob te yebo kakav pacenik i ludjak je bio predsjednik Zelje..Vec je rečeno da su on i njegovi pusikurci glavni u rusenju investitora putem članova skupštine i Almira spazio.
Re: FK Željezničar
Samo se nadam da uprkos svim postovima koji su bili jucer/prekjucer, da se u konacnici nije skrenulo sa puta prema strateskom partneru.1921boy je napisao/la: ↑26 avg 2025, 20:10Smutnje i nemira nam najmanje treba sad.Mnogima pase ovaka situacija gdje se plasiraju neprovjerene i neistinite informacije.Ja sam prvi piso sinoc,al et samo malo logicno da razmislimo dal je iko vidio taj mejl sto je doso ako je uopste i doso?Puno puta sam ja povjerovo ljudima sve na nevidjeno al sve kasnije nadodje.Mirise mi da je bacena koska da se skrene paznja sa zlostavljaca a usput su to pogurali ovi sto opstruisu i cekaju svoju priliku da udju u klub.Nemora znacit da sam upravu,al sve upucuje na takav razvoj situacie.
Rekao bi da se navijaci individualno cak i bez neke organizacije trebaju pojaviti prije skupstine i vrsiti pritisak da to prodje kako treba. Nista na svijetu nije poklonjeno, a pogotovo ne sloboda.
Svi clanovi Kluba imaju pravo da znaju sta se desava na sjednicama skupstine i ko je donio koju odluku. Izbor da se nesto ne objelodani vazda dovodi do neceg nepravilnog ili ilegalnog.
- avalPacidoroP
- Postovi: 3893
- Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Ma evo iskreno meni je ovo sve šuhveli, čim se raja malo drmnula, usrećila (ne)očekivano, kad smo svi stali uz klub, kad smo konačno u ponedjeljak s osmijehom krenuli na posao, ni 24h nisu mogla proći, da ne izbije neka priča,koja će skrenuti priču sa pozitivnih na negativne stvari.
Ja bih da se vratim na fudbal, srce mi zatitra kad vidim Želju prvog iako je tek 5.kolo.
Eventualnom pobjedom protiv Sloge,koja nam nikako ne leži, napravila bi se havarija oduševljenja na reprezentativnoj pauzi pred utakmicu sa mafijaškim klubom iz Banja Luke.
Nadam se da će ovo konačno biti Šošićev comeback i da će nam on donijeti bodove.
Potreban nam je neopisivo.
Ne bih ništa puno mijenjao i rotirao u odnosu na Zrinjski, pogotovo ako Seedorf,Boljević,Troupe nisu potpuno spremni, već bi postavio sličnu postavku, prepustio loptu protivniku, i igrat opet na tranziciju gdje Cveta i Vini imaju najviše prostora da iskoriste svoje najveće kvalitete, a to je brzina u odnosu na protivničke defanzivne igrače.
Ako budemo opet čvrsti u odbrani, ako nas sudija ne bude previše klao, vjerujem da možemo upisati i treću pobjedu rezultatom 0:1
Ja bih da se vratim na fudbal, srce mi zatitra kad vidim Želju prvog iako je tek 5.kolo.
Eventualnom pobjedom protiv Sloge,koja nam nikako ne leži, napravila bi se havarija oduševljenja na reprezentativnoj pauzi pred utakmicu sa mafijaškim klubom iz Banja Luke.
Nadam se da će ovo konačno biti Šošićev comeback i da će nam on donijeti bodove.
Potreban nam je neopisivo.
Ne bih ništa puno mijenjao i rotirao u odnosu na Zrinjski, pogotovo ako Seedorf,Boljević,Troupe nisu potpuno spremni, već bi postavio sličnu postavku, prepustio loptu protivniku, i igrat opet na tranziciju gdje Cveta i Vini imaju najviše prostora da iskoriste svoje najveće kvalitete, a to je brzina u odnosu na protivničke defanzivne igrače.
Ako budemo opet čvrsti u odbrani, ako nas sudija ne bude previše klao, vjerujem da možemo upisati i treću pobjedu rezultatom 0:1
Re: FK Željezničar
Slogu bi trebalo uvući u što brži ritam pošto oni vole kad se utakmica umrtvi. Dosta šuteva van 16 metara i okomito sa krila u dribling. Djeluje mi da slabo brane šuteve sa distance i da slabo zatvaraju okomita krila.
Edit : ne smiju se gubiti lopte a sredini terena.
Edit : ne smiju se gubiti lopte a sredini terena.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: FK Željezničar
Kontam koje ce rjesenje odabrati da ih izvuku vani u slucaju da se sloga povuce? Ko da gledam da ce ici lepeza gdje sa jednog boka prebacuju do stopera a ovi na drugog beka i eventualno iz te dosadne igre mogu cekati da neko od njihovih pogrijesi u presingu, mada su napad i veza preiskusni kod njih, imaju skoro svi preko trideset.Levin je napisao/la: ↑26 avg 2025, 22:07Slogu bi trebalo uvući u što brži ritam pošto oni vole kad se utakmica umrtvi. Dosta šuteva van 16 metara i okomito sa krila u dribling. Djeluje mi da slabo brane šuteve sa distance i da slabo zatvaraju okomita krila.
Edit : ne smiju se gubiti lopte a sredini terena.
Po meni bas sad ne treba da sutimo i ne treba pustiti da sve prodje ispod radara i da se sutradan probudimo sa jos jednin propalim pokusajem da se sklopi partnerstvo s nekim ko ima kesavalPacidoroP je napisao/la: ↑26 avg 2025, 22:01Ma evo iskreno meni je ovo sve šuhveli, čim se raja malo drmnula, usrećila (ne)očekivano, kad smo svi stali uz klub, kad smo konačno u ponedjeljak s osmijehom krenuli na posao, ni 24h nisu mogla proći, da ne izbije neka priča,koja će skrenuti priču sa pozitivnih na negativne stvari.
…
Re: FK Željezničar
Sjecam se ovoga. Nije bolest sve sto boli. Mozda bi trebala jedna zvanična taraba i za ovog hadziju.
Što se Sloge tiče, sredina Erik i Dan sa Pejicem se moze tuci sa njima a imat ce i u skoku presnost. U napadu isto na brze tranzicije igrati jer su im stoperi visoki, samim tim sporiji.
Rakic je odlična opcija za U21 i nadam se da moze nastaviti ovako. Još nema info ko se vraca od nasih i sutra bi za Marina trebalo biti da li ce mu smanjiti kaznu na 1 tekmu.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Re: FK Željezničar
Koji su interesi Senada Misimovica u klubu? Jeli moguće da on ima već svoje ljude u skupštini i plaćenike na tribini, koji mu donose sve informacije iz kluba?lexluthor je napisao/la: ↑26 avg 2025, 14:59Senad Misimovic je trenutni najveci protivnik ulasku investitora u klub. Nije to nista na licnoj osnovi protiv Mirvica nego jednostavno sebi cuva stolicu dok ne bude zakon o sportu. Covjek je protiv bilo kojeg vida ozdravljenja kluba a sve pod izgovorom “klub ne treba biti vlasnistvo ni jednog pojedinca”
U tome svemu zaboravlja namjerno il ne, dvije stvari. Prva je da ulaskom strateskoh partnera (kako i glasi poziv, dakle PARTNER) klub ne gubi svoj identitet niti postaje vlasnistvo jednog covjeka, a druga stvar je da je upravo klub bio drustvo jednog lica za njegovo gazdovanje u klubu.
Nastranu sto je kao covjek jako losa osoba, ali pogubno bi ga bilo vidjeti u bilo kojem obliku u klubu. Medjutim on ne prestaje napade, tako trenutno vrsi pritisak i na skupstinu i na UO pa cak i na sefa steucnog staba Admira Adzema.
Treba dobro otvoriti oci i biti mudar.
Mirvic nije odustao ali pojedinci se trude da mu ogade maksimalno ideju partnerstva.
PS
Ovo kako je ovoj zeni napravio pakao od zivota tako je isto jednom nasem bivsem uposleniku zivot pretvorio u pakao i napravio ga lopovom i varalicom pa cak i press organizovao da prica o tome.
Re: FK Željezničar
Ljudima poput Misimovica osjecaj nadmoci je nesto sto predstavlja najvecu satisfakciju u svijetu, a u to sam jos vise siguran kako je influenserka objavila video. Vjerujem da hoce da uspostavi kontrolu u klubu; nije na odmet i ako ubode koji dinar, cak i ako je to na stetu kluba.
Re: FK Željezničar
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!
Online
Trenutno korisnika/ca: Anpa, BarbareZeljin, GBBP87, Google Adsense [Bot], kenanktkt, perodeformero i 33 gosta.







