FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
-
KarloIvandic
- Postovi: 536
- Pridružen/a: 13 avg 2025, 10:58
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Stadion se ne radi ,a karte ko da je stadion tek izgradjen. U klubu rade ljudi koji nemaju dodira sa klubom. Vise je bitno kako se gaće prodaju nego tabela.Trenutno se nalazimo u najtezoj situaciji u posljednjih nekoliko godina. Trenutno sto mozemo mi kako navijaci uraditi jeste ko moze da dodje na Kosevo i podrzi klub.
Nadam se da ce osvanuti dan a hoce sigurno da uhljupi svi iz kluba odu
Nadam se da ce osvanuti dan a hoce sigurno da uhljupi svi iz kluba odu
-
stokastoka23
- Postovi: 94
- Pridružen/a: 17 okt 2023, 12:53
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Hajmo prvo malo analizirati šta se kaže za VAR i kada se ima pravo pozvati:
Hajmo sada gledati malo našu ekipu "galaktikosa". U posljednjih nešto više od mjesec dana primili smo 17 golova zabili 9. Pametnom dosta. Taman kad misliš da si formiro kostur ekipe, taj kostur ti počne praviti probleme. Guly sve gori i gori, (wing)bekovi se kod Husrefa gube na poziciji, Jović i Paskalev (sačuvaj me Bože). Jedini koji nešto i radi je Kyeremeh, a i on po havi.
Šta nam preostaje ? Očigledno je da je Husref tu još uvijek - ako ne vrati (a neće) na sistem sa tri nazad - pod hitno tražiti štopera (a i za sistem sa 3 nazad). Paskalev je ove sezone potrošio sve kredite, Jović ako već mora nek igra ne beku. Šta je sa Turdom ? Onog Hrvata što je došao neću ni komentarisati. Mujkić i kada se vrati iz povrede trebaće mu vrijeme adaptacije, za Gojkovića se nema šta komentarisati. Na desnoj strani gubimo kvalitetnog igrača kako god u sistemu sa 2 nazad. Logično rješenje je vratiti se na 3 nazad, ali naš mag od trenera to sigurno neće uraditi. I dalje kuburimo sa povredama, Elezi taman uhvatio formu povrijedio se, onaj Mamas (ubijte me ja ne znam ni kako izgleda), Mujkić će nam biti najveće pojačanje kad se vrati, kao i Renato. Ako već primamo kolko primamo bolje staviti U21 golmana, ali ni to sada nije moguće kada nema ko jači držati veznu liniju.
Administraciju neću ni komentarisat, je** me se šta se piše na društvenim mrežama, nek ovi koji su glavi akteri pokažu zbog čega su plaćeni i zaslužuju li nositi ovaj dres.
Dakle po VAR protokolu imali su pravo zovnuti i pregledati situaciju. Svi smo već zaključili (bez obzira za šta je dobio prvi žuti) da je Jatta morao biti u svlačionici nakon prvih 45 min. Penal nema potrebe komentarisati - čist ko suza. Da li bi se ovo sve gledalo da je išlo nama u korsit - NE, od toga ne bježim, ali sudjenje od strane glavnog sudije odavno nije bilo bolje u bl.VAR može analizirati akciju unazad, do početka napadačke faze koja je dovela do sporne situacije (tzv. Attacking Possession Phase).
To znači da ako ekipa promijeni posjed (npr. izgubi loptu i protivnik je kontrolira duže vrijeme), prethodne sumnjive situacije se više ne provjeravaju.
Jedini izuzetak: kad je lopta odmah vraćena, tada se još uvijek može gledati jer posjed nije bio “uspostavljen” na duže.
Hajmo sada gledati malo našu ekipu "galaktikosa". U posljednjih nešto više od mjesec dana primili smo 17 golova zabili 9. Pametnom dosta. Taman kad misliš da si formiro kostur ekipe, taj kostur ti počne praviti probleme. Guly sve gori i gori, (wing)bekovi se kod Husrefa gube na poziciji, Jović i Paskalev (sačuvaj me Bože). Jedini koji nešto i radi je Kyeremeh, a i on po havi.
Šta nam preostaje ? Očigledno je da je Husref tu još uvijek - ako ne vrati (a neće) na sistem sa tri nazad - pod hitno tražiti štopera (a i za sistem sa 3 nazad). Paskalev je ove sezone potrošio sve kredite, Jović ako već mora nek igra ne beku. Šta je sa Turdom ? Onog Hrvata što je došao neću ni komentarisati. Mujkić i kada se vrati iz povrede trebaće mu vrijeme adaptacije, za Gojkovića se nema šta komentarisati. Na desnoj strani gubimo kvalitetnog igrača kako god u sistemu sa 2 nazad. Logično rješenje je vratiti se na 3 nazad, ali naš mag od trenera to sigurno neće uraditi. I dalje kuburimo sa povredama, Elezi taman uhvatio formu povrijedio se, onaj Mamas (ubijte me ja ne znam ni kako izgleda), Mujkić će nam biti najveće pojačanje kad se vrati, kao i Renato. Ako već primamo kolko primamo bolje staviti U21 golmana, ali ni to sada nije moguće kada nema ko jači držati veznu liniju.
Administraciju neću ni komentarisat, je** me se šta se piše na društvenim mrežama, nek ovi koji su glavi akteri pokažu zbog čega su plaćeni i zaslužuju li nositi ovaj dres.
-
mosarajvosa83
- Postovi: 10366
- Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Kakav je ovo vlaski portal sta je ovo? Svake sekunde o Zvezdi hebenoj clanak,Vucicu,nekakvim poluigracima iz Srbije,jel Zvezda uspela da proda ili nije dan te hebo,nema portala u regiji odgovorno tvrdim da pise ovoliko o nekom timu iz susjedne zemlje,predsjedniku zato i ovako cutanje na ove sudijske lakrdije.
-
mosarajvosa83
- Postovi: 10366
- Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Osvanuce,tjeracemo ih motkama kao sto tjeramo i ove iz saveza, udaracemo ih torbicama.KarloIvandic je napisao/la: ↑27 avg 2025, 08:40Stadion se ne radi ,a karte ko da je stadion tek izgradjen. U klubu rade ljudi koji nemaju dodira sa klubom. Vise je bitno kako se gaće prodaju nego tabela.Trenutno se nalazimo u najtezoj situaciji u posljednjih nekoliko godina. Trenutno sto mozemo mi kako navijaci uraditi jeste ko moze da dodje na Kosevo i podrzi klub.
Nadam se da ce osvanuti dan a hoce sigurno da uhljupi svi iz kluba odu
-
KarloIvandic
- Postovi: 536
- Pridružen/a: 13 avg 2025, 10:58
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
savez ne mozes . Koji je to klub sam uspio pored saveza. A ajle,lezbe i ostale u klubu treba otjeratimosarajvosa83 je napisao/la: ↑27 avg 2025, 09:17Osvanuce,tjeracemo ih motkama kao sto tjeramo i ove iz saveza, udaracemo ih torbicama.KarloIvandic je napisao/la: ↑27 avg 2025, 08:40Stadion se ne radi ,a karte ko da je stadion tek izgradjen. U klubu rade ljudi koji nemaju dodira sa klubom. Vise je bitno kako se gaće prodaju nego tabela.Trenutno se nalazimo u najtezoj situaciji u posljednjih nekoliko godina. Trenutno sto mozemo mi kako navijaci uraditi jeste ko moze da dodje na Kosevo i podrzi klub.
Nadam se da ce osvanuti dan a hoce sigurno da uhljupi svi iz kluba odu
- napoleon72
- Postovi: 7134
- Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Nije Ajle i lezbe roda donijela. Problem je Ismir Mirvic i niko drugi. Sve drugo je guranje glave u pijesak.KarloIvandic je napisao/la: ↑27 avg 2025, 09:18savez ne mozes . Koji je to klub sam uspio pored saveza. A ajle,lezbe i ostale u klubu treba otjeratimosarajvosa83 je napisao/la: ↑27 avg 2025, 09:17Osvanuce,tjeracemo ih motkama kao sto tjeramo i ove iz saveza, udaracemo ih torbicama.KarloIvandic je napisao/la: ↑27 avg 2025, 08:40Stadion se ne radi ,a karte ko da je stadion tek izgradjen. U klubu rade ljudi koji nemaju dodira sa klubom. Vise je bitno kako se gaće prodaju nego tabela.Trenutno se nalazimo u najtezoj situaciji u posljednjih nekoliko godina. Trenutno sto mozemo mi kako navijaci uraditi jeste ko moze da dodje na Kosevo i podrzi klub.
Nadam se da ce osvanuti dan a hoce sigurno da uhljupi svi iz kluba odu
GRMI SA SJEVERA!
1946
Sumnja ubija više snova, nego što će neuspjeh ikada.
1946
Sumnja ubija više snova, nego što će neuspjeh ikada.
Re: FK Sarajevo
Vazda bio, ko da u cacku zivimmosarajvosa83 je napisao/la: ↑27 avg 2025, 09:15Kakav je ovo vlaski portal sta je ovo? Svake sekunde o Zvezdi hebenoj clanak,Vucicu,nekakvim poluigracima iz Srbije,jel Zvezda uspela da proda ili nije dan te hebo,nema portala u regiji odgovorno tvrdim da pise ovoliko o nekom timu iz susjedne zemlje,predsjedniku zato i ovako cutanje na ove sudijske lakrdije.
Re: FK Sarajevo
Treba malo otputovati do sjevera Norveške, poslati ljude na edukaciju, da vide kako se sa malo pravi puno ako slijediš i kreiraš posebnu kulturu, kult, pristup i psihologiju.
"Cilj kluba je da u svakom trenutku u njemu igra barem 40 posto igrača koji su odrasli na sjeveru Norveške i koji su prošli kroz akademiju kluba, što je trenutno i slučaj.
Igrači redovno imaju oblike druženja sa stanovništvom u selima i gradovima na sjeveru Norveške. Posebno se pamte pripreme kada su tjedan dana proveli na izoliranom Lofotskom otočju, gdje su tamošnji ribari slavili ulov bakalara, a klub ih je počastio dolaskom i otvorenim treningom. Priča Bodø/Glimta dokazuje da se u modernom nogometu još uvijek mogu postići nevjerojatni rezultati kroz kulturu, viziju i pametno upravljanje umjesto pukih financijskih ulaganja. Njihov model postaje inspiracija za male klubove širom Europe, pokazujući da geografske i financijske barijere ne moraju biti nepremostive."
2018. Druga liga
2024. Polufinale Evropske Lige
2025. Liga prvaka.
Vrlo ograničena finansijska sredstva, bez velikih ulaganja i transfera (najveće prodaje cca 10 M EUR) ali sa sjajnim rezultatima.
Samo što je Balkanac naučio drugačije, daj senzacije, daj velikih imena, transfera, trošenja para, ne valja ništa domaće, strano je sve bolje.
Nama bi primjer trebao biti Bodo, a ne Pafos, Ludogorets, Qarabah, u kojem igra 80% stranaca. To je priča koja će trajati sezonu/dvije, apsolutno neodrživ model.
"Cilj kluba je da u svakom trenutku u njemu igra barem 40 posto igrača koji su odrasli na sjeveru Norveške i koji su prošli kroz akademiju kluba, što je trenutno i slučaj.
Igrači redovno imaju oblike druženja sa stanovništvom u selima i gradovima na sjeveru Norveške. Posebno se pamte pripreme kada su tjedan dana proveli na izoliranom Lofotskom otočju, gdje su tamošnji ribari slavili ulov bakalara, a klub ih je počastio dolaskom i otvorenim treningom. Priča Bodø/Glimta dokazuje da se u modernom nogometu još uvijek mogu postići nevjerojatni rezultati kroz kulturu, viziju i pametno upravljanje umjesto pukih financijskih ulaganja. Njihov model postaje inspiracija za male klubove širom Europe, pokazujući da geografske i financijske barijere ne moraju biti nepremostive."
2018. Druga liga
2024. Polufinale Evropske Lige
2025. Liga prvaka.
Vrlo ograničena finansijska sredstva, bez velikih ulaganja i transfera (najveće prodaje cca 10 M EUR) ali sa sjajnim rezultatima.
Samo što je Balkanac naučio drugačije, daj senzacije, daj velikih imena, transfera, trošenja para, ne valja ništa domaće, strano je sve bolje.
Nama bi primjer trebao biti Bodo, a ne Pafos, Ludogorets, Qarabah, u kojem igra 80% stranaca. To je priča koja će trajati sezonu/dvije, apsolutno neodrživ model.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!
-
rimljanin90
- Postovi: 1034
- Pridružen/a: 27 apr 2025, 18:57
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Pa blizi se fudbal nasem igra na kipru i bugarskoj, nego u norveskoj. Ovdje su neki drugi problemi._weella_ je napisao/la: ↑27 avg 2025, 10:18Treba malo otputovati do sjevera Norveške, poslati ljude na edukaciju, da vide kako se sa malo pravi puno ako slijediš i kreiraš posebnu kulturu, kult, pristup i psihologiju.
"Cilj kluba je da u svakom trenutku u njemu igra barem 40 posto igrača koji su odrasli na sjeveru Norveške i koji su prošli kroz akademiju kluba, što je trenutno i slučaj.
Igrači redovno imaju oblike druženja sa stanovništvom u selima i gradovima na sjeveru Norveške. Posebno se pamte pripreme kada su tjedan dana proveli na izoliranom Lofotskom otočju, gdje su tamošnji ribari slavili ulov bakalara, a klub ih je počastio dolaskom i otvorenim treningom. Priča Bodø/Glimta dokazuje da se u modernom nogometu još uvijek mogu postići nevjerojatni rezultati kroz kulturu, viziju i pametno upravljanje umjesto pukih financijskih ulaganja. Njihov model postaje inspiracija za male klubove širom Europe, pokazujući da geografske i financijske barijere ne moraju biti nepremostive."
2018. Druga liga
2024. Polufinale Evropske Lige
2025. Liga prvaka.
Vrlo ograničena finansijska sredstva, bez velikih ulaganja i transfera (najveće prodaje cca 10 M EUR) ali sa sjajnim rezultatima.
Samo što je Balkanac naučio drugačije, daj senzacije, daj velikih imena, transfera, trošenja para, ne valja ništa domaće, strano je sve bolje.
Nama bi primjer trebao biti Bodo, a ne Pafos, Ludogorets, Qarabah, u kojem igra 80% stranaca. To je priča koja će trajati sezonu/dvije, apsolutno neodrživ model.
Re: FK Sarajevo
Isti se fudbal igra u čitavoj Evropi, 11 na 11, sa istim pravilima
Osim naravno kada kod nas imamo posebne tumače za pravila, ali to je sad drugi par cipela.
Ovdje pričamo o načinu funkcionisanja kluba.
Ne mora sve biti instant, bez plana i jasne smjernice.
Ne raste na grani recept za titulu i grupnu fazu.
To svako u svojoj bašti mora posijati pa uzgojiti.
Sad da pitaš nekoga od rukovodilaca u FK SARAJEVO - Šta je vaša i kratkoročna i dugoročna strategija?, odgovor bi vjerovatno bio TITULA i PLASMAN U GRUPNU FAZU EVROPSKOG TAKMIČENJA.
Isti cilj ima svaki klub koji se iole smatra ozbiljnim u svojoj zemlji. I to je jednokratno.
Da li ćemo prestati postojati kad osvojimo titulu i plasiramo u grupnu fazu bilo kojeg takmičenja?
Šta je naredni korak ako to uspijemo u naredne 2-3 godine.
S kojim igračima želimo to ostvariti?
Koliko godišnje mladih igrača ŽELIMO promovisati u prvih 11.
Ali očigledno smo mi apsolutno AMATERSKA liga realno gledajući sve klubove. Nije tu samo Sarajevo problem.
Borac dobaci do 1/8 finala EL, naredne godine zamjeni 11 igrača i trenera.
Zrinjski osvoji titulu, napravi 10 ulaznih i 10 izlaznih transfera - zamjeni trenera pred novu sezonu.
O nama ne moramo pričati, mi svakako nemamo kompas godinama.
Zato se ja i nadam da ćemo mi u ovom cirkusu, uspjet nekako na neke jade i sranja uzet titulu, pa nešto i napraviti čisto da se piše u knjigama.
Da ćeš to dugoročno iskoristiti i eksploatisati, nećeš sigurno jer nisi ni dobre temelje za to postavio.
Osim naravno kada kod nas imamo posebne tumače za pravila, ali to je sad drugi par cipela.
Ovdje pričamo o načinu funkcionisanja kluba.
Ne mora sve biti instant, bez plana i jasne smjernice.
Ne raste na grani recept za titulu i grupnu fazu.
To svako u svojoj bašti mora posijati pa uzgojiti.
Sad da pitaš nekoga od rukovodilaca u FK SARAJEVO - Šta je vaša i kratkoročna i dugoročna strategija?, odgovor bi vjerovatno bio TITULA i PLASMAN U GRUPNU FAZU EVROPSKOG TAKMIČENJA.
Isti cilj ima svaki klub koji se iole smatra ozbiljnim u svojoj zemlji. I to je jednokratno.
Da li ćemo prestati postojati kad osvojimo titulu i plasiramo u grupnu fazu bilo kojeg takmičenja?
Šta je naredni korak ako to uspijemo u naredne 2-3 godine.
S kojim igračima želimo to ostvariti?
Koliko godišnje mladih igrača ŽELIMO promovisati u prvih 11.
Ali očigledno smo mi apsolutno AMATERSKA liga realno gledajući sve klubove. Nije tu samo Sarajevo problem.
Borac dobaci do 1/8 finala EL, naredne godine zamjeni 11 igrača i trenera.
Zrinjski osvoji titulu, napravi 10 ulaznih i 10 izlaznih transfera - zamjeni trenera pred novu sezonu.
O nama ne moramo pričati, mi svakako nemamo kompas godinama.
Zato se ja i nadam da ćemo mi u ovom cirkusu, uspjet nekako na neke jade i sranja uzet titulu, pa nešto i napraviti čisto da se piše u knjigama.
Da ćeš to dugoročno iskoristiti i eksploatisati, nećeš sigurno jer nisi ni dobre temelje za to postavio.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!
Re: FK Sarajevo
kad dodju ovi prastari nikovi koji nisu pisali po deset godina sad nasli pametovati nesto
Re: FK Sarajevo
Jesi to ti neki predstavni hordi?AvannGardaa46 je napisao/la: ↑27 avg 2025, 07:43Haj ba skini se s qrc više Hordama, šta si zapeo za momke..
Kome da se bore Hz, šta god uradi grupa ceka se da se popljuje sve, prošli put kad se objavilo za kup, prvi si popljuvo saopštenje i još licemjerno sad prizivaš grupu da rješava probleme svih nas...
Uostalom ko ce to stat uz Horde, vi što pljujete sve, ili one što uprkos bojkotu influenser kupi besplatnim ulazom, ili oni treci što bi qrac popušiilli mirvicu samo nek dovodi zvucna imena..
Kako ste tad govorili njihovo(hz) je da pruzaju podrsku, kupuju u shopu i tjt..
Cuj ono bi da mu momci popuše kazne i prijave, i da se pucaju sa mirvicevim gerilama po gradu, a da ono daje podršku preko foruma...
A tebi ako je do matematike, saberi zašto klub nije nastavio borbu protiv saveza??
Zašto Mirvic ne želi zaštititi svoju investiciju?
Zašto ne želi otpustiti qrve iz administracije?
Zasto je prekinut bojkot ako je Ajla i dalje u klubu i pita se za sve?
Re: FK Sarajevo
Pozdrav braci po bordo boji Danima vec pokusavam da provarim nedeljni debakl, sudijsko klanje I opcenito rezultate ove sezone. Ko bi rekao nakon prvog poluvremena protiv Craiove da ce ovo sve ovako izgledat.
Tesko mi je Isto kao I svima nama sto nase Sarajevo nije sto je bilo
Primamo 4,5 komada na redovnoj Bazi zadnjih godina. To je bilo nezamislivo od 2000-2020 ( osim jacih evropskih ekipa, Besiktas, Atalanta, Borussia).
Promijenilo se I trenera I igraca I opet Isto
Ocigledno nas problem nije ni 451 ni 352 ni kondicija ni koncentracija.
U klubu nesto ne stima I ja sa ove daljine ne znam sta moze biti ali Uprava U ovakvim trenucima nora biti glasnija, cvrsca I sposobnija da napravi potez kojim ce klub izvuci iz visegodisnje krize
Ovako jadno I beznacajno nismo izgledali ni U periodu 2010-2012 Koji je finansijski bio najtezi.
Igraci su igraci, nema tu puno mozga I muda, svaki U svojim kalkulacijama.
Trener nije savrsen Ali I'ma iskustvo nase lige pa se nadat da moze sastavit 4 U odbrani da izdrze 2-3 kornera.
Ne znam pritisak mi je 150/100 od nedelje I bas Sam s.ban Kako ne umijemo
Tesko mi je Isto kao I svima nama sto nase Sarajevo nije sto je bilo
Primamo 4,5 komada na redovnoj Bazi zadnjih godina. To je bilo nezamislivo od 2000-2020 ( osim jacih evropskih ekipa, Besiktas, Atalanta, Borussia).
Promijenilo se I trenera I igraca I opet Isto
Ocigledno nas problem nije ni 451 ni 352 ni kondicija ni koncentracija.
U klubu nesto ne stima I ja sa ove daljine ne znam sta moze biti ali Uprava U ovakvim trenucima nora biti glasnija, cvrsca I sposobnija da napravi potez kojim ce klub izvuci iz visegodisnje krize
Ovako jadno I beznacajno nismo izgledali ni U periodu 2010-2012 Koji je finansijski bio najtezi.
Igraci su igraci, nema tu puno mozga I muda, svaki U svojim kalkulacijama.
Trener nije savrsen Ali I'ma iskustvo nase lige pa se nadat da moze sastavit 4 U odbrani da izdrze 2-3 kornera.
Ne znam pritisak mi je 150/100 od nedelje I bas Sam s.ban Kako ne umijemo
.. jer Stari je volio Sarajevo...
Re: FK Sarajevo
Treba uvalit 5-6 Rudaru, da se malo vrati samopouzdanje.
-
NajvecaRadosti
- Postovi: 10164
- Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Tesko nisu oni nimalo losi.Iz kola u kolo su sve bolji,Zelju su trebali pobjediti na Grbavici.Dosta stranaca sto nije uobicajno za ove ekipe,zanimljiva ekipa.
Problem sto nas se ni oni vise ne boje.Doci ce sa mentalitetom "Ako im je Radnik zabio 4 ovdje a mi dobili Radnik sto ne bi mogli igrati danas"
Bit ce zanimljivo vidjeti kako cemo izaci i reagovati nakon petice,sta ce mijenjati u timu.Navijacki uzet cemo 3-0 ali ja ne ocekujem laganu utakmicu.Moramo dobiti jer naredna 2 gostovanja vrlo vjerovatno boda necemo uzeti.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!
Re: FK Sarajevo
Trebaju Horde pozvati na bojkot, rezultat bi bio nikad veća posjeta na Koševu hahahahahahah
-
Hordas1990
- Postovi: 991
- Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Kada su Horde pozivale na bojkote, upozoravale sta Mirvic radi od kluba, kada su se iznosile mnoge stvari koje mozda nije i trebalo da bi ljudi sabrali 2 i 2 tada su Horde bili dusmani kluba, placenici strumfovi itd. Sad kaze molimo Horde durade nesto.Lakoste je napisao/la: ↑27 avg 2025, 11:14Jesi to ti neki predstavni hordi?AvannGardaa46 je napisao/la: ↑27 avg 2025, 07:43Haj ba skini se s qrc više Hordama, šta si zapeo za momke..
Kome da se bore Hz, šta god uradi grupa ceka se da se popljuje sve, prošli put kad se objavilo za kup, prvi si popljuvo saopštenje i još licemjerno sad prizivaš grupu da rješava probleme svih nas...
Uostalom ko ce to stat uz Horde, vi što pljujete sve, ili one što uprkos bojkotu influenser kupi besplatnim ulazom, ili oni treci što bi qrac popušiilli mirvicu samo nek dovodi zvucna imena..
Kako ste tad govorili njihovo(hz) je da pruzaju podrsku, kupuju u shopu i tjt..
Cuj ono bi da mu momci popuše kazne i prijave, i da se pucaju sa mirvicevim gerilama po gradu, a da ono daje podršku preko foruma...
A tebi ako je do matematike, saberi zašto klub nije nastavio borbu protiv saveza??
Zašto Mirvic ne želi zaštititi svoju investiciju?
Zašto ne želi otpustiti qrve iz administracije?
Zasto je prekinut bojkot ako je Ajla i dalje u klubu i pita se za sve?
Zamolite vi Mirvica da kad iduci put ode na fuka sa Vicom, a redovno se vidjaju, da nam sredi normalno sudjenje umjesto sto ovdje cmizdrite kao da on ne moze nista da uradi i kao da se bori protiv toga. Zamolite ga da pita Baolija koji je redovan u lozi (to je onaj strumf sto nam porucuje da njemu i Vici popusimo ****) da i on pripomogne. Mislim zamolite ako Mirvi mozete prici od njegovih gorila a sto nije lako. Kad su Dzeku namarali mogu i vas pa pamet u glavu.
Re: FK Sarajevo
Jebte dokle je sve ovo došlo da me strah petka i utakmice i kluba koji je bio treći u RS prošle sezone. One špance boli qrac šta je Sarajevo i Koševo. Svaku utakmicu su sve bolji, na Grbavici rastavili kone koje imaju kompaktniju odbranu od nas a što neko reče nas se odavno niko na Koševu ne boji, svi dođu igrat' fudbal i nažalost većini to uspijeva.
Re: FK Sarajevo
_weella_ je napisao/la: ↑27 avg 2025, 10:18Treba malo otputovati do sjevera Norveške, poslati ljude na edukaciju, da vide kako se sa malo pravi puno ako slijediš i kreiraš posebnu kulturu, kult, pristup i psihologiju.
"Cilj kluba je da u svakom trenutku u njemu igra barem 40 posto igrača koji su odrasli na sjeveru Norveške i koji su prošli kroz akademiju kluba, što je trenutno i slučaj.
Igrači redovno imaju oblike druženja sa stanovništvom u selima i gradovima na sjeveru Norveške. Posebno se pamte pripreme kada su tjedan dana proveli na izoliranom Lofotskom otočju, gdje su tamošnji ribari slavili ulov bakalara, a klub ih je počastio dolaskom i otvorenim treningom. Priča Bodø/Glimta dokazuje da se u modernom nogometu još uvijek mogu postići nevjerojatni rezultati kroz kulturu, viziju i pametno upravljanje umjesto pukih financijskih ulaganja. Njihov model postaje inspiracija za male klubove širom Europe, pokazujući da geografske i financijske barijere ne moraju biti nepremostive."
2018. Druga liga
2024. Polufinale Evropske Lige
2025. Liga prvaka.
Vrlo ograničena finansijska sredstva, bez velikih ulaganja i transfera (najveće prodaje cca 10 M EUR) ali sa sjajnim rezultatima.
Samo što je Balkanac naučio drugačije, daj senzacije, daj velikih imena, transfera, trošenja para, ne valja ništa domaće, strano je sve bolje.
Nama bi primjer trebao biti Bodo, a ne Pafos, Ludogorets, Qarabah, u kojem igra 80% stranaca. To je priča koja će trajati sezonu/dvije, apsolutno neodrživ model.
Sarajevo Sarajlijama !!
Smrt modernom fudbalu !!
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.
