FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

Zeko87
Postovi: 2974
Pridružen/a: 15 avg 2019, 22:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zeko87 » 22 sep 2025, 14:01

Budemo li kao protiv Veleža igrali duge lopte na Gulija a oni mu svežu Karamarka biće veselo :D Ja bi odigrao bunker na kontre, mislim da pozicionom odbranom i sa brzom tranzicijom Guli i Keremeh moraju barem dvije završiti
🇵🇸 FREE PALESTINE! 🇵🇸

Ado_77
Postovi: 472
Pridružen/a: 07 jul 2010, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Ado_77 » 22 sep 2025, 14:03

Pendulum je napisao/la:
22 sep 2025, 13:30
benko21 je napisao/la:
22 sep 2025, 13:28
boki86 je napisao/la:
22 sep 2025, 12:56


Povratak velikog peljte :bow:
ne moze Peljto
on je u Cileu na U20 prvenstvu
Ako će pošteno, ide Nihad. Ako će da nekoga "karayu" onda ide Kazlagić. Ili Gigović.
Halkic ide zivotom ovi hercegovci su mala maca za ovoga egzekutora. :lolno:

Avatar
nokee
Postovi: 3511
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 22 sep 2025, 14:13

UltraNorth je napisao/la:
22 sep 2025, 13:53
Musija
Beganovic ristovski turda/bralic jovic kupresak
Cimirot mamas mlinaric
Guli kyeremeh tako bih ja krenuo
Najjača nasa postavka trenutno.
Mada Mamasa ne vjerujem da ce koristiti od prve minute. Vjerovatno Krdzalic ili Djordjevic umjesto njega.
Problem moze biti i ofanzivni Kupresak, mozda je bolje Jovica tu a u sredini Risto Turda Paskalev..
Za nadati se da se nasi analizirati i uzeti u obzir sve..

Hordas1990
Postovi: 991
Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hordas1990 » 22 sep 2025, 14:17

Ado_77 je napisao/la:
22 sep 2025, 14:03
Pendulum je napisao/la:
22 sep 2025, 13:30
benko21 je napisao/la:
22 sep 2025, 13:28


ne moze Peljto
on je u Cileu na U20 prvenstvu
Ako će pošteno, ide Nihad. Ako će da nekoga "karayu" onda ide Kazlagić. Ili Gigović.
Halkic ide zivotom ovi hercegovci su mala maca za ovoga egzekutora. :lolno:
Ma ko ce im znati vise i Gigovic kad mu ne narede da krade zna odsuditi bukvalno savrseno, bez greske. Ruku na srce derbije su cesto znali pustiti da se normalno igra, ali eto zamisli u kakvoj smo poziciji i mi i oni da gledamo ko nam sudi na utakmici koja je najveca u drzavi i teoretisemo razne varijante sta i kako. Strasno na sta smo spali kolektivno Bgm.

mirzatele
Postovi: 12012
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mirzatele » 22 sep 2025, 14:18

Kyeremeh bukvalno nikad nije odigrao dobru utakmicu na beku i neko ga opet priziva na toj poziciji :tokralju:

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8137
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 22 sep 2025, 14:22

Meni nekako Baniceva povreda vise baca da je neka nesuglasics sa trenerom upravom novcem kurcinim bolom, nego da je NEKA POVREDA UPITANJU.

Takodju MUJKIC ja nigdje nisam mogao nac STA JE ON POVRIJEDIO I KAKO TO DA VEC 2 mjeseca se nije oporavio. Njegovo neigranje nisam smatrao bitnim, al kako koje kolo prolazi smatram da ce se na nadoj igri dosta osjetit boljitak kad se on vrati, ne zbog toga sto je on neki top top igrac vec na toj pozici imamo vece panjeve od njeg s plus on daje tu prednost u21 igraca..

Takodje meni izgleda da Adem nece za 2 mjeseca na teren daj boze da grijesim da on bude sutra spreman al ono meni izgleda da je ozbiljna povreda..


Banic
Beganovic Ristovski paskslev jovic
Keremech mamas krdzalic cimirot
Mlinaric guli

Hordas1990
Postovi: 991
Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hordas1990 » 22 sep 2025, 14:26

Pitar6785 je napisao/la:
22 sep 2025, 14:22
Meni nekako Baniceva povreda vise baca da je neka nesuglasics sa trenerom upravom novcem kurcinim bolom, nego da je NEKA POVREDA UPITANJU.

Takodju MUJKIC ja nigdje nisam mogao nac STA JE ON POVRIJEDIO I KAKO TO DA VEC 2 mjeseca se nije oporavio. Njegovo neigranje nisam smatrao bitnim, al kako koje kolo prolazi smatram da ce se na nadoj igri dosta osjetit boljitak kad se on vrati, ne zbog toga sto je on neki top top igrac vec na toj pozici imamo vece panjeve od njeg s plus on daje tu prednost u21 igraca..

Takodje meni izgleda da Adem nece za 2 mjeseca na teren daj boze da grijesim da on bude sutra spreman al ono meni izgleda da je ozbiljna povreda..


Banic
Beganovic Ristovski paskslev jovic
Keremech mamas krdzalic cimirot
Mlinaric guli
Brate mojne bezveze napamet pisati. Kakve nesuglasice, kakva dva mjeseca? Polako.

Avatar
relativizam
Postovi: 1729
Pridružen/a: 11 sep 2024, 08:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la relativizam » 22 sep 2025, 15:38

S tim da mi imamo katastrofalan start a Borac i Zeljo kao odličan, onda oni nama i ne bjeze puno
Pobjedom na Grbavici tu smo negdje

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 22 sep 2025, 15:51

Kakav ba derbi,obesmislili su sve zivo ovi iz saveza mada to im je i cilj,ove sezone je jos gore sad i medijima prijete,nema bez motike nista,svaka prica o bilo cemu dok se ovo zlo ne rijesi nema smisla.

fks74
Postovi: 13465
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 22 sep 2025, 16:09

Ne bi me čudilo da na derbiju sudije još više zaseru, naprave još svađe između nas i željkana.

Avatar
Beli98
Postovi: 3270
Pridružen/a: 06 jul 2019, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Beli98 » 22 sep 2025, 16:13

fks74 je napisao/la:
22 sep 2025, 16:09
Ne bi me čudilo da na derbiju sudije još više zaseru, naprave još svađe između nas i željkana.
Siguran sam da ce tako biti.
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA

Avatar
H8Z7
Postovi: 7197
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 22 sep 2025, 16:22

Mislim da bi 3412 bilo idealno, mada će U21 praviti problem. Mušija mi i dalje nije za prvih 11, pogotovo ne za derbi u gostima. Krdžalić nije ni on. Mujkić da se i oporavi neće početi. Kako god ne znaš šta je lošije. Ako je Banić oporavljen njega bih gurnuo
Banić
Ristovski Bralić Jović
Beganović Cimirot Krdžalić Kuprešak
Mlinarić
Kyeremeh Guliashvili

Nevjerovatno da nam U21 predstavlja problem, toliko godina akademiju imamo i naš (ne)rad nas dovede da nemamo dobrog U21. Ovdje bi bilo odlično Elezija sa Cimirotom, dok Banić daje sigurnost na golu, Mušija mi djeluje da igra sa ručnom, kao da se boji napraviti grešku pa to dovede do još većih problema.
Krdžalić i dalje nije opravdao ono zbog čega je doveden, nadam se što bržem povratku formi i da možemo na njega računati kao na prevagu.

Ovdje bih Bralića kao centralnog stopera jer je daleko smireniji u odnosu na Turdu, pored toga duge lopte mu nisu loše, ali će vezni red kao i ostali stoperi morati biti maksimalno oprezni jer nije nešto brz.
Prekide ne smijemo praviti u zoni šuta jer znamo kakav je Alić, kakav top i precizan šut ima. Prekidi kao korneri ne bi trebali predstavljati prijetnju jer nisu nešto opasni iz toga, pogotovo ako Banić bude branio.
Da se vratimo u realnost vjerovatno Beganović neće igrati pa će tu Kyeremeh uskočiti, koji će vrlo izvjesno biti izuzetno loš.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

MSOZ101
Postovi: 928
Pridružen/a: 11 avg 2020, 19:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MSOZ101 » 22 sep 2025, 16:41

H8Z7 je napisao/la:
22 sep 2025, 16:22
Mislim da bi 3412 bilo idealno, mada će U21 praviti problem. Mušija mi i dalje nije za prvih 11, pogotovo ne za derbi u gostima. Krdžalić nije ni on. Mujkić da se i oporavi neće početi. Kako god ne znaš šta je lošije. Ako je Banić oporavljen njega bih gurnuo
Banić
Ristovski Bralić Jović
Beganović Cimirot Krdžalić Kuprešak
Mlinarić
Kyeremeh Guliashvili

Nevjerovatno da nam U21 predstavlja problem, toliko godina akademiju imamo i naš (ne)rad nas dovede da nemamo dobrog U21. Ovdje bi bilo odlično Elezija sa Cimirotom, dok Banić daje sigurnost na golu, Mušija mi djeluje da igra sa ručnom, kao da se boji napraviti grešku pa to dovede do još većih problema.
Krdžalić i dalje nije opravdao ono zbog čega je doveden, nadam se što bržem povratku formi i da možemo na njega računati kao na prevagu.

Ovdje bih Bralića kao centralnog stopera jer je daleko smireniji u odnosu na Turdu, pored toga duge lopte mu nisu loše, ali će vezni red kao i ostali stoperi morati biti maksimalno oprezni jer nije nešto brz.
Prekide ne smijemo praviti u zoni šuta jer znamo kakav je Alić, kakav top i precizan šut ima. Prekidi kao korneri ne bi trebali predstavljati prijetnju jer nisu nešto opasni iz toga, pogotovo ako Banić bude branio.
Da se vratimo u realnost vjerovatno Beganović neće igrati pa će tu Kyeremeh uskočiti, koji će vrlo izvjesno biti izuzetno loš.
Sve ok. Bralić je prespor za željin napad. Nemaju više Krpića imaju Rakića i Jaganjca sa kojim bi naš svaki stoper trebao izaći na kraj u duel igri. Birao bih Turdu kao startera, ako ne onda Paskalev. Nema tu neke specijalne skok igre i oni će izaći sa samo jednim visokim igračem, a to će biti Karamarko.

Avatar
Oerde
Postovi: 886
Pridružen/a: 19 jul 2014, 03:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Oerde » 22 sep 2025, 16:59

fks74 je napisao/la:
22 sep 2025, 16:09
Ne bi me čudilo da na derbiju sudije još više zaseru, naprave još svađe između nas i željkana.
Pa sad ce svirat njima, mi cemo se bunit, oni se usutit i tako u krug. Umjesto da i mi iskoristimo ovo i prikljucimo im se u kampanji, nevezano sto oni nama nece i tako, jer to je zacarani krug, trebali bi biti mudri i iskoristiti momentum, i oni i mi i svi da posalju sporne situacije svirane unazad par sezona, mozda se ukljuci i Velez i Posusje, s druge strane ima tu jos dosta timova i u drugim ligama koji bi mogli izaci sa dokazima i svacim necim, ako nista smatram da bi tri kluba realno mogla staviti ligu pred suspenziju zbog neregularnosti, a samim tim i iskljucenje iz uefinih takmicenja, znamo ko ne smije propustit evropu il se vraca gdje i bio i gdje mu je mjesto.

Hordas1990
Postovi: 991
Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hordas1990 » 22 sep 2025, 17:01

Nama ne prijeti opasnost od njihovih centarfora, oni jos traze tog spica koji ce proraditi, a i mozemo rijesiti Jaganjca, onog Holandjanina kako se vec zove, Rakica... prijeti od njihovih krila i bekova. Alic, Odinaka, Makedonac, Brazilac, preko njih oni prave probleme u tranziciji jer su to brzi i snalazljivi igraci sa dobrim centarsutevima.

Dobro je primjetio neko za visinu. Njima toga fali pogotovo sad kako nema Lagumdzije. Tu treba traziti sansu, znaci prekidi i druge lopte na sredini koje Erick nece moci da kupi jer je malen.

Oni kuci nisu izgubili godinu dana to ih gura, zato ne smijemo dopusti da udjemo sa njima u neku trku i tucu. Spremniji su i bolje se krecu.

I mi i oni imamo probleme kada nam neko prepusti posjed to jest patimo se da stvorimo sanse sa loptom u nogama. Mogla bi biti neobicna utakmica upravo zbog toga, ali i bas zato je po meni sredina kljuc jer tu smo dosta jaci i mozemo ih nadigrati. Ako ih je neko gledao protiv Borca vidio je koliko problema imaju kad im se dodje u zadnju trecinu i kada se igra 1 vs 1 protiv njihovih branica. Znaci Guli, Mlinaric moraju dobro odigrati.

Statistika kaze da su oni primili najmanje golova uz Zrinjski, dok smo mi primili najvise u ligi. Mislim mi 16 oni 5 sto je golemo. To treba Husref i SS da posebno obrate paznju.

Djulboni
Postovi: 128
Pridružen/a: 29 avg 2025, 07:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Djulboni » 22 sep 2025, 17:09

Hordas1990 je napisao/la:
22 sep 2025, 17:01
Nama ne prijeti opasnost od njihovih centarfora, oni jos traze tog spica koji ce proraditi, a i mozemo rijesiti Jaganjca, onog Holandjanina kako se vec zove, Rakica... prijeti od njihovih krila i bekova. Alic, Odinaka, Makedonac, Brazilac, preko njih oni prave probleme u tranziciji jer su to brzi i snalazljivi igraci sa dobrim centarsutevima.

Dobro je primjetio neko za visinu. Njima toga fali pogotovo sad kako nema Lagumdzije. Tu treba traziti sansu, znaci prekidi i druge lopte na sredini koje Erick nece moci da kupi jer je malen.

Oni kuci nisu izgubili godinu dana to ih gura, zato ne smijemo dopusti da udjemo sa njima u neku trku i tucu. Spremniji su i bolje se krecu.

I mi i oni imamo probleme kada nam neko prepusti posjed to jest patimo se da stvorimo sanse sa loptom u nogama. Mogla bi biti neobicna utakmica upravo zbog toga, ali i bas zato je po meni sredina kljuc jer tu smo dosta jaci i mozemo ih nadigrati. Ako ih je neko gledao protiv Borca vidio je koliko problema imaju kad im se dodje u zadnju trecinu i kada se igra 1 vs 1 protiv njihovih branica. Znaci Guli, Mlinaric moraju dobro odigrati.

Statistika kaze da su oni primili najmanje golova uz Zrinjski, dok smo mi primili najvise u ligi. Mislim mi 16 oni 5 sto je golemo. To treba Husref i SS da posebno obrate paznju.
[/quot

Kao što sam rekao čvrsto nazad, zgusnuto i gurati lopte na kontranapade Gulliju i Keyremehu. Nije možda lijepo, al ko te pita za ljepotu, igra se za bodove. Mislim da u trenutnoj formi ne bi trebali drugačije izaći, jer ako se otvorimo neće biti prijatno sa našom odbranom.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8137
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 22 sep 2025, 17:26

Zeljo radi dvije stvari dobro a to je prenos lopte kad oduzmu loptu 20-30m od svog gola, imaju 2-3 igraca sosic jaganjac i cvitanovic koji nisu ekstrimno brzi al po prilicno su brzi pri-prihvacanju lopte ili po potrebi da idu u trku iz prvog koraka na dribling. Odgovor na tu igru defanzivcima koje imamo mi nemamo jer smo kondiciono tanki a i ti defanzivni igraci su u spori i u grcu.

Zato smatram da trebamo igrat sa jovicem paskalovom ristovskim, takodje u veznom bi igra sa Cimirotom mamasom jer su malo brzi zilavi a cimirot zna i dat taj dugi pas iz zadnje linije. Takodje zeljeznicar lose izvodi prekide i smatram da su nasi igraci krilni (Guli keremeh ristovski) mnogo brzi nego sosic jagsnjac i cvetanovski njima je jedino crnac (odinak) brzi recimo od kupresaka begana, i smatram da cemo sigurno imat 2-3 prilike ko ona keremeh guli protiv veleza e sad je samo pitanje kakva ce reakcija bit hocel keremeh nabijat nako kretenski loptu il ce lagano to bit i nadam se da ce rile kera guli ove sedmice radit na tom da ova dvoica osjete kretnju gulija..


Butic
Banic
Elezi
Beganovic
Mujkic
Nadat se da ce bit spremni bar za klupe

Minus je Adem i jatta.

Ubacit kermeha i gulija u napad povuc mlinarica malo iza njih, jer ova tri igraca i kad izgube loptu 20-30 m od gola zelje imaju kondiciju i snagu da vrse odma presing i samim tim eleminusu najvecu opasnost ili je otupe a ujedno mi kad napadamo odinaka i ona dva stopera njihova nemaju sanse da se sanjima natrcavaju a niti 1 na 1

Hordas1990
Postovi: 991
Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hordas1990 » 22 sep 2025, 17:29

Pitar6785 je napisao/la:
22 sep 2025, 17:26
Zeljo radi dvije stvari dobro a to je prenos lopte kad oduzmu loptu 20-30m od svog gola, imaju 2-3 igraca sosic jaganjac i cvitanovic koji nisu ekstrimno brzi al po prilicno su brzi pri-prihvacanju lopte ili po potrebi da idu u trku iz prvog koraka na dribling. Odgovor na tu igru defanzivcima koje imamo mi nemamo jer smo kondiciono tanki a i ti defanzivni igraci su u spori i u grcu.

Zato smatram da trebamo igrat sa jovicem paskalovom ristovskim, takodje u veznom bi igra sa Cimirotom mamasom jer su malo brzi zilavi a cimirot zna i dat taj dugi pas iz zadnje linije. Takodje zeljeznicar lose izvodi prekide i smatram da su nasi igraci krilni (Guli keremeh ristovski) mnogo brzi nego sosic jagsnjac i cvetanovski njima je jedino crnac (odinak) brzi recimo od kupresaka begana, i smatram da cemo sigurno imat 2-3 prilike ko ona keremeh guli protiv veleza e sad je samo pitanje kakva ce reakcija bit hocel keremeh nabijat nako kretenski loptu il ce lagano to bit i nadam se da ce rile kera guli ove sedmice radit na tom da ova dvoica osjete kretnju gulija..


Butic
Banic
Elezi
Beganovic
Mujkic
Nadat se da ce bit spremni bar za klupe

Minus je Adem i jatta.

Ubacit kermeha i gulija u napad povuc mlinarica malo iza njih, jer ova tri igraca i kad izgube loptu 20-30 m od gola zelje imaju kondiciju i snagu da vrse odma presing i samim tim eleminusu najvecu opasnost ili je otupe a ujedno mi kad napadamo odinaka i ona dva stopera njihova nemaju sanse da se sanjima natrcavaju a niti 1 na 1
Slazem se tebra, zajeban je Cvitanovic.

Fouzi1
Postovi: 182
Pridružen/a: 21 jul 2025, 13:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Fouzi1 » 22 sep 2025, 18:45

"U subotu se igra vječiti derbi na Grbavici, a da li će u dresu Sarajeva na teren istrčati Adem Ljajić još uvijek nije poznato. Bivši reprezentativac Srbije je povrijedio zadnju ložu, no posljednje informacije govore da Ljajić ima veliku želju da igra vječiti derbi što i nije isključeno."

Da hoce zaigrat bilo bi nam puno lakse..

Turo
Postovi: 1041
Pridružen/a: 06 maj 2025, 19:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Turo » 22 sep 2025, 18:52



:puke:

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: nedimmmm1337 i 14 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []