231983 je napisao/la: ↑09 okt 2025, 09:34S tim da je Pape raspolagao sa neuporedivo jačim rosterom sastavljenim od 13-14 igraca iz liga 5, koji su igrali važne uloge u svojim klubovima i bili na vrhuncu: Deko, Vedo, Pjanic, Spahic, Begovic, Lulic itd.
S obzirom na to, jedno veliko takmičenje je malo u odnosu na ono za šta je ta ekipa bila u mogućnosti.
I jeste tada repr. igrala najljepši fudbal, ali prvenstveno zahvaljujući talentu igrača.
Bas tako, Pape sto je otisao na jedno SP s takvom ekipom i to jedva jer smo imali strasnu laganu grupu u kvalifikacijama za SP 2014 ne znaci nista. I onda prodao guzicu poveo svog rodjaka i popusio Edinu pa poveo Ibricica samo sto su prijatelji i na kraju igrao bez ljevog beka protiv Nigerije.
Mi smo s takvom rosteru morali otici na makar jos jedno SP i dva EP.
Slab je trener Safet i to se vidjelo evo poslje nas, nigdje ga nema? Petev bi s takim rosterom odveo nas sigurno na jos 2-3 prevenstva.







