Idu 3 i prenose se svi bodovi.
U suštini, nije to toliko ni belaj kad bismo mi uspjeli dobiti Srbiju/Tursku bar u jednoj utakmici, što bi u normalnim okolnostima trebalo biti. Italija je već kiksala i to bi ti ostavilo mogućnost da neko od ostalih (Srbija, Turska, Litvanija) s kiksom dovede sebe u težu poziciju. Litvanija je skoro uvijek klimava kroz kvalifikacije u ovom formatu recimo.
Međutim, nije realno očekivati svakako, jer ipak trebamo i mi u kontinuitetu odigrati dobro (recimo morali bismo dobiti 2x Švicarsku, Islanda 2x, te kući Italiju, Litvaniju i Tursku/Srbiju), što je teško očekivati. Ne treba Mundobasket ni biti prioritet ovdje i to je uredu. Trebamo proći ovu grupu radi lakših kvalifikacija za EB 2029. i trebamo afirmisati neke igrače za te kvalifikacije, to bi nam vrijedilo puno više. Kad bismo afirmisali na neki solidan nivo Hrelju, Duvnjaka, integrisali Marića u ekipu, Castanedu, eventualno dodali Mutića i Kondića, pa ako još neko iskrsne, to bi bio najveći dobitak. Vrijednije bi bilo da svi ovi zajedno s Gjergjom i ostalima dočekaju te kvalifikacije nego da smo ovdje u igri do kraja i ispušimo (standardno).


