Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,KK_Bosna

Avatar
MElloo
Postovi: 12474
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la MElloo » 29 nov 2025, 13:17

Cak mislim da je Biberovica syebao transfer u fener tako rano.Usporilo mu je razvoj, tek od prosle sezone dobiva malo jace minute a na kraju se sveo na obicnog spot up sutera a imao je nba potencijal

Avatar
Raonffa
Postovi: 25962
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Raonffa » 29 nov 2025, 14:15

Ne bih da kvarim "off topicom" ovu "sjajnu raspravu" o Sandžaku, Turskoj i izdajnicima, ali ima li Gjergja kakav press danas i znali se šta je sa Atićem i Delalićem?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21927
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Unofficialpage » 29 nov 2025, 14:46

Raonffa je napisao/la:
29 nov 2025, 14:15
Ne bih da kvarim "off topicom" ovu "sjajnu raspravu" o Sandžaku, Turskoj i izdajnicima, ali ima li Gjergja kakav press danas i znali se šta je sa Atićem i Delalićem?
Tačno ćeš biti banovan zbog off topica.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2417
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la TripleThreat » 29 nov 2025, 15:00

Divos je napisao/la:
29 nov 2025, 10:22
Niti jednom igraču nastupi za nacionalmnu selekciju ili dobre partije na velikom takmičenju nisu pomogli oko statusa u en-bi-ej i evroligaškim timovima, nekad odlični nastupi na EP (primjer braća Ernangomes na EP 2022-e) ne pomognu da uopšte dobiju novi ugovor u en-bi-eju, i to je tako.
Yabusele se vratio u NBA nakon 5 godina odsustva uveliko zbog odličnog turnira na OI 2024. Još igrali finale sa SAD, sve oči skauta uprte bile.

Knicksi su također potpisali Fourniera na mastan ugovor 2022. djelomično zbog odličnog EB-a, kada je bio među glavnim igračima srebrene Francuske.

Eto i najsvježiji primjer Muurinena sa ovog proteklog EB i Partizana. Jasno kao dan.

Ovo su samo neki svježi primjeri koji mi odmah naumpadaju, a dalo bi se toga dosta iskopati...
"Your favorite player's favorite player" - MB

Avatar
MElloo
Postovi: 12474
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la MElloo » 29 nov 2025, 15:11

TripleThreat je napisao/la:
29 nov 2025, 15:00
Divos je napisao/la:
29 nov 2025, 10:22
Niti jednom igraču nastupi za nacionalmnu selekciju ili dobre partije na velikom takmičenju nisu pomogli oko statusa u en-bi-ej i evroligaškim timovima, nekad odlični nastupi na EP (primjer braća Ernangomes na EP 2022-e) ne pomognu da uopšte dobiju novi ugovor u en-bi-eju, i to je tako.
Yabusele se vratio u NBA nakon 5 godina odsustva uveliko zbog odličnog turnira na OI 2024. Još igrali finale sa SAD, sve oči skauta uprte bile.

Knicksi su također potpisali Fourniera na mastan ugovor 2022. djelomično zbog odličnog EB-a, kada je bio među glavnim igračima srebrene Francuske.

Eto i najsvježiji primjer Muurinena sa ovog proteklog EB i Partizana. Jasno kao dan.

Ovo su samo neki svježi primjeri koji mi odmah naumpadaju, a dalo bi se toga dosta iskopati...
Iffe Lundberg je potpisao za euroligaski CSKA nakon strasnih partija u ovim prozorima

Avatar
dzemil
Postovi: 1288
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la dzemil » 29 nov 2025, 15:23

19vendetta87 je napisao/la:
29 nov 2025, 11:25
dzemil je napisao/la:
29 nov 2025, 10:58
Evo sad i Halilović se oprašta. Rezime Jukinog pišanja po savezu jeste da nas se repka raspada i nestaje bez traga kao što je to urađeno sa ženskom reprezentacijom.
On se oprostio jos prije mjesec dana.
Nije poenta da li se oprostio prije mjesec dana, nego da se dojučerašnji glavni igrači opraštaju na ovaj ili onaj način od repke. Jedan od krivaca je Juka, a to je nekima dobro došlo kao alibi da više ne igraju i uskoro bi moglo nastati rasulo po inerciji i nestanak jedne prosperitetne igračke selekcije.

Možda se i Dino 2.0 Konaković uskoro odjavi koji šalje pozdrave selekciji preko instagrama i srčano navija preko iste platforme.

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2417
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la TripleThreat » 29 nov 2025, 15:27

Za sad se samo Halilović oprostio. Postoje konkretne šanse da se Lazić vrati. Ne treba crnjačiti prije vremena, iako istina jeste da se taj cijeli bunt jako nespretno i neunitarno odradio.
"Your favorite player's favorite player" - MB

Avatar
rishovski
Postovi: 5018
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la rishovski » 29 nov 2025, 16:25

EdinjoBos je napisao/la:
29 nov 2025, 10:01
rishovski je napisao/la:
29 nov 2025, 00:24
MElloo je napisao/la:
28 nov 2025, 23:54
Ma uzeli pare ispod stola i Biberovic i Preldzic i ocevi im dabogda im zadnje bilo.U turskom prvenstvu ima ogranicen broj stranih igraca koji mogu igrati tako da se balije prodaju da mogu igrat kao domaci igraci i da otvore jos jedno mjesto stranca
Druze to je normalno u svim cirkus državama kao sto je naša. Država ulaže 0 maraka u sport i djecu.Roditelji dižu kredite i finansiraju djecu godinama i normalno da će uzeti lovu ako mogu.
Ljubav nikome nije platila račune ni pružila miran život.
I na kraju krajeva to je samo sport...
moze se ostati igrati za BiH i opet fino zaraditi, pitaj teletovica, gordica, kikanovica, hukica, ovcinu, mujezinovica, nurkica, itd itd itd netrazite izgovore za prodane duse! kod na za SVE se ima ne izgovor i neko opravdanje...
Druže lako je pisati za tuđu djecu,a da si se ti napatio zajedno sa svojom djecom i ulagao u njih od svoje plate kroz život drugacije bi gledao na sve.
Pričaš o nekim igračima i zaradama a bune se za dnevnice nakon EP. Malo im para..Gdje je ljubav prema državi?
Gordić napustio reprezentaciju jer su mu obećali uradit krov na kući,pa ga izradili...
Toliko o parama i ljubavi za državu.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
bhsport
Postovi: 13547
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la bhsport » 29 nov 2025, 16:27

rishovski je napisao/la:
29 nov 2025, 16:25
EdinjoBos je napisao/la:
29 nov 2025, 10:01
rishovski je napisao/la:
29 nov 2025, 00:24


Druze to je normalno u svim cirkus državama kao sto je naša. Država ulaže 0 maraka u sport i djecu.Roditelji dižu kredite i finansiraju djecu godinama i normalno da će uzeti lovu ako mogu.
Ljubav nikome nije platila račune ni pružila miran život.
I na kraju krajeva to je samo sport...
moze se ostati igrati za BiH i opet fino zaraditi, pitaj teletovica, gordica, kikanovica, hukica, ovcinu, mujezinovica, nurkica, itd itd itd netrazite izgovore za prodane duse! kod na za SVE se ima ne izgovor i neko opravdanje...
Druže lako je pisati za tuđu djecu,a da si se ti napatio zajedno sa svojom djecom i ulagao u njih od svoje plate kroz život drugacije bi gledao na sve.
Pričaš o nekim igračima i zaradama a bune se za dnevnice nakon EP. Malo im para..Gdje je ljubav prema državi?
Gordić napustio reprezentaciju jer su mu obećali uradit krov na kući,pa ga izradili...
Toliko o parama i ljubavi za državu.
Preldzicu jesi to ti?
Da imamo drzavu, ovim izdajnicima bi bio zabranjen povratak. Kako imas morala braniti ove kvislinge?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Zeka
Postovi: 587
Pridružen/a: 04 sep 2011, 10:06
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Zeka » 29 nov 2025, 16:30

Kad je press zna li se?
Delalic, Atic, Gutic?

CAZIN
Postovi: 2549
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la CAZIN » 29 nov 2025, 16:32

Zeka je napisao/la:
29 nov 2025, 16:30
Kad je press zna li se?
Delalic, Atic, Gutic?
Yebo to bitnije su rasprave oko Preldžića i ekipe?

Sutra utakmica ne znam da sam pročitao više od 5 postova vezano za istu poslije Turske.

Avatar
rishovski
Postovi: 5018
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la rishovski » 29 nov 2025, 16:34

bhsport je napisao/la:
29 nov 2025, 16:27
rishovski je napisao/la:
29 nov 2025, 16:25
EdinjoBos je napisao/la:
29 nov 2025, 10:01


moze se ostati igrati za BiH i opet fino zaraditi, pitaj teletovica, gordica, kikanovica, hukica, ovcinu, mujezinovica, nurkica, itd itd itd netrazite izgovore za prodane duse! kod na za SVE se ima ne izgovor i neko opravdanje...
Druže lako je pisati za tuđu djecu,a da si se ti napatio zajedno sa svojom djecom i ulagao u njih od svoje plate kroz život drugacije bi gledao na sve.
Pričaš o nekim igračima i zaradama a bune se za dnevnice nakon EP. Malo im para..Gdje je ljubav prema državi?
Gordić napustio reprezentaciju jer su mu obećali uradit krov na kući,pa ga izradili...
Toliko o parama i ljubavi za državu.
Preldzicu jesi to ti?
Da imamo drzavu, ovim izdajnicima bi bio zabranjen povratak. Kako imas morala braniti ove kvislinge?
Druže busamo se patriotizmom,a 90% igrača reprezentacije nije dobilo nikad šansu da ima drugu opciju i zato su tu gdje jesu.
Nećeš se odazvat reprezentaciji jer eto kao ne zeliš da budes na klupi a sad si kapiten.
Srbi i Hrvati u reprezentaciji su iskljucivo tu jer nisu dobili pozive od komšija.

Ti ako nisi do sad naučio da život funkcioniše tako da ideš tamo gdje ti je bolje,onda imaš problem sa samim sobom.

I sutra cete se opet cudit sto ce neki Bošnjo ako bude dobar zaigrat za Tursku ili Hrvatsku,a država nezainteresovana kao i uvijek do sad.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4919
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Kajzer10 » 29 nov 2025, 16:40

Ja sam naucio da sport funkcionise na nacin da igraci igraju za svoju drzavu. To je pravilo. Poneki izdajnik je izuzetak koji potvrdjuje to pravilo.

Drzava ovo, ono. Bla bla. Bukvalno svaki igrac koji igra i koji je igrao za reprezentaciju pobija te izvlakuse kako su ovi Turci bili prinudjeni ici igrati tamo.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 765
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Nemanja86 » 29 nov 2025, 17:03

inače, iako većina misli da je Srbija bila jako loša protiv Švice (ok, dobrim dijelom i jeste), nemojte podcjeniti skijaše. Nemaju imena, ali igraju jako dobru, energičnu, brzu košarku, pismeno, bezi divljanja. Ovo je neki dugoročni projekat od lokalnih igrača, i zanimljivo je da su jedna od rijektih reprezntacija koje nisu naturalizovale Amerikanca, iako bi se po renomeu dalo pretpostaviti da će ih imati i više.


Trenira ih Grk koji ima karijeru u usponu, dugo je bio pomoćnik jakim imenima po Grčkoj, a dvije godine je vodio Promitheas Patras koji su imali dobre rezultate i u Evropi. Znamo da su oni od svih već odavno otpisani u ovoj grupi, ali stvarno preporučujem oprez.

Mada, Dario je majstor ovih FIBA prozora, on ih sigurno neće podcjeniti

DirkNowitzki
Postovi: 476
Pridružen/a: 13 avg 2025, 18:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la DirkNowitzki » 29 nov 2025, 17:20

MElloo je napisao/la:
28 nov 2025, 23:54
Ma uzeli pare ispod stola i Biberovic i Preldzic i ocevi im dabogda im zadnje bilo.U turskom prvenstvu ima ogranicen broj stranih igraca koji mogu igrati tako da se balije prodaju da mogu igrat kao domaci igraci i da otvore jos jedno mjesto stranca
Ma covjek je otisao da igra za Tursku kada je vec materijalno bio obezbijedjen, situiran. Nema nikakve veze sa egzistencijom, nego ima veze sa cinjenicom da je njega i oca mu samo novac zanimao. Sve ostalo je velika LAZ.

P.S. Prema onome sto su mi rekli, Atic nece biti u rosteru za sutrasnju utakmicu.

CAZIN
Postovi: 2549
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la CAZIN » 29 nov 2025, 18:43

Izgleda se Atara vraća.

19vendetta87
Postovi: 10311
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la 19vendetta87 » 29 nov 2025, 18:53

CAZIN je napisao/la:
29 nov 2025, 18:43
Izgleda se Atara vraća.
Ili on ili Gutic.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2417
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la TripleThreat » 29 nov 2025, 18:57

Nadam se da je Atić. Čak se ni od Delalića, kao što je pokazao u dresu reprezentacije, ne može očekivati neka iole zagarantovana produktivnost, a kamoli od Gutića.
"Your favorite player's favorite player" - MB

Avatar
bhsport
Postovi: 13547
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la bhsport » 29 nov 2025, 18:59

Atic i Gutic, obojica.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Drum
Postovi: 1308
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Drum » 29 nov 2025, 20:00

Valjda Atic pruzi svoje. Falio je protiv Turaka da prođemo bolje.

Xavier mora proraditi. 2/8 sut za 3. Roberson bi opalio 15 trojki. I dam glavu da bi imao 8-10 pogođenih.

Alibegovic da ponovi utakmicu.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []