FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
78
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 443

Arma00
Postovi: 760
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 30 dec 2025, 12:39

Francuski internacionalac Kamil Manseri nalazi se na meti Željezničara, pišu slovenski mediji.

Ovo bi bila bomba, strašan igrač.

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 30 dec 2025, 12:44

Puno ljudi na forumu nije objektivo. Kakva imena, gomilanje itd. Ne moze preko noci, more posla ima za druge stvari. Polako, strpljenja.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 30 dec 2025, 12:52

Vrhunski tekst. Bravo za autora a i hvala na tome što si podijelio sa nama. Ključna stvar je "...U četvrtoj sezoni, Domžale konačno uzima titulu ..." Znam da nismo na tako niskim granama da ulazimo iz druge lige i da smo nestrpljivi po pitanju trofeja ali ključna riječ je STRPLJENJE. Što se tiče prekida to me veseli, mi smo ove polusezone zabili dva gola iz prekida i to sve individualnim kvalitetom Alića. To je jako malo. Ericovi korneri cijelu polusezonu završavaju na prvoj stativi i lako ih izbacuju. Prekidi su ubitačno oružije. Uvijek se sjetim Edisa i prekida kada je on bio trener, bili smo najopsaniji u ligi. Posebno veze Štila-Hodžić. A što se tiče tranzicije, mislim da smo bez Šošića na tom polju nemoćni. To se vidjelo i u zadnjim Adžemovim utakmicama. Trebaće tu dosta rada a i pojačanja Boga mi.
Slaviši želim još jednom dobrodošlicu i da imamo što više razloga za sreću.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Avatar
edvaE2
Postovi: 482
Pridružen/a: 04 nov 2024, 08:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la edvaE2 » 30 dec 2025, 13:01

vidim da to ovdje niko nije primjetio, ili se ignoriše, ali zapalo mi je za oko da je gospodin investitor predsjednik i podpredsjednik. Zašto to? Koji je razlog? Nema čovjeka od povjerenja da ga postavi na poziciju ili?

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 30 dec 2025, 13:08

edvaE2 je napisao/la:
30 dec 2025, 13:01
vidim da to ovdje niko nije primjetio, ili se ignoriše, ali zapalo mi je za oko da je gospodin investitor predsjednik i podpredsjednik. Zašto to? Koji je razlog? Nema čovjeka od povjerenja da ga postavi na poziciju ili?
Pa meni zgleda da je to funkcija "pro forma" svakako. Vjerujem da će nekada imenovati nekog drugog ali teško da će se potpredsjednik pitati za nešto. Organ koji treba da u slučaju nečega štiti Klub je senat i to je važno. Ja sam tako shvatio ukoliko sam u krivu neka me neko ispravi.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Avatar
delinjo
Postovi: 21775
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la delinjo » 30 dec 2025, 13:14

edvaE2 je napisao/la:
30 dec 2025, 13:01
vidim da to ovdje niko nije primjetio, ili se ignoriše, ali zapalo mi je za oko da je gospodin investitor predsjednik i podpredsjednik. Zašto to? Koji je razlog? Nema čovjeka od povjerenja da ga postavi na poziciju ili?
Jer na taj nacin,svojim glasom ima vecinu i lakse i brze je proci procedure koje statutom treba proci.Za odluke koje bi eventualno naskodile klubu postoji senat koji moze staviti veto na tu odluku.Da ukoliko ljudi u senatu misle d aje gospodin Sanin ishitreno donio neku odluku ,mogu ga urazumiti.
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
edvaE2
Postovi: 482
Pridružen/a: 04 nov 2024, 08:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la edvaE2 » 30 dec 2025, 13:19

Ne znam, meni je to kao prvo nakaradno, a kao drugo sukob interesa. Pretpostavljam da statut nije promijenjen pa je to urađeno zbog prohodnosti odluka. Ako se već statut mijenja, onda bi i strukturu skupštine trebalo promijeniti, jer ovako je to neprofesionalno. Ne znam sad koje su nadležnosti predsjednika i potpredsjednika, ali isto je sigurno propisano statutom tako da ne vjerujem da je pozicija potpredsjednika nevažna.

Arma00
Postovi: 760
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 30 dec 2025, 13:33

edvaE2 je napisao/la:
30 dec 2025, 13:19
Ne znam, meni je to kao prvo nakaradno, a kao drugo sukob interesa. Pretpostavljam da statut nije promijenjen pa je to urađeno zbog prohodnosti odluka. Ako se već statut mijenja, onda bi i strukturu skupštine trebalo promijeniti, jer ovako je to neprofesionalno. Ne znam sad koje su nadležnosti predsjednika i potpredsjednika, ali isto je sigurno propisano statutom tako da ne vjerujem da je pozicija potpredsjednika nevažna.
Manite se toga sad, tako je dogovoreno i prihvaćeno, očito je tako najbolje za sad. Ima mnogo važnijih stvari sad na kojima treba radit

svemalim1
Postovi: 1211
Pridružen/a: 03 jul 2024, 22:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svemalim1 » 30 dec 2025, 13:45

naravno da novo uredjenje kluba znaci novi statut, a ne znam koja je razlika bio potpredsjednik mirvic ili "covjek od povjerenja." poenta je da ima vecinu.

Avatar
dubioza144
Postovi: 2500
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 30 dec 2025, 14:09

Gospodine Željezničare sta je sljedece ?
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.

Avatar
edvaE2
Postovi: 482
Pridružen/a: 04 nov 2024, 08:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la edvaE2 » 30 dec 2025, 14:10

Arma00 je napisao/la:
30 dec 2025, 13:33
edvaE2 je napisao/la:
30 dec 2025, 13:19
Ne znam, meni je to kao prvo nakaradno, a kao drugo sukob interesa. Pretpostavljam da statut nije promijenjen pa je to urađeno zbog prohodnosti odluka. Ako se već statut mijenja, onda bi i strukturu skupštine trebalo promijeniti, jer ovako je to neprofesionalno. Ne znam sad koje su nadležnosti predsjednika i potpredsjednika, ali isto je sigurno propisano statutom tako da ne vjerujem da je pozicija potpredsjednika nevažna.
Manite se toga sad, tako je dogovoreno i prihvaćeno, očito je tako najbolje za sad. Ima mnogo važnijih stvari sad na kojima treba radit
Sigurno da nije najbitnija stvar, ali je bitnija od tračarije da li ćemo kupiti Stevanovića, Baju, Džeku ili Mesija.

Pogladao sam stari statut. Potpredsjednik u suštini mijenja predsjednika. Ako Mirvić kojim slučajem bude spriječen obavljanja funkcije, (napr. bude uhapšen pa godinu u pritvoru, umre, bude u komi isl.) niko nam ne može sazvati skupštinu, e tada bi vidjeli kakav bi cirkus bio :mrgreen:

svemalim1
Postovi: 1211
Pridružen/a: 03 jul 2024, 22:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svemalim1 » 30 dec 2025, 14:13

pa dobro, ali nije niko lud. siguran sam da novi statut tretira i to. pisali su ga pravnici, nisu frizeri.

Avatar
edvaE2
Postovi: 482
Pridružen/a: 04 nov 2024, 08:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la edvaE2 » 30 dec 2025, 14:22

svemalim1 je napisao/la:
30 dec 2025, 14:13
pa dobro, ali nije niko lud. siguran sam da novi statut tretira i to. pisali su ga pravnici, nisu frizeri.
vjerovatno, a do tada treba doviti da se Mirviću ništa ne desi :urnebes: :urnebes:

Avatar
dubioza144
Postovi: 2500
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 30 dec 2025, 14:26

Kad Mulalic rece Jakiru Dabogda ti vodio Dinamo al ne znam, eno covjek ce uvest Hull u premier ligu :urnebes:
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2783
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la StrikeWarzone » 30 dec 2025, 14:28

Arma00 je napisao/la:
30 dec 2025, 12:39
Francuski internacionalac Kamil Manseri nalazi se na meti Željezničara, pišu slovenski mediji.

Ovo bi bila bomba, strašan igrač.
Nedavno ugovor produzio do 2028. godine...
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

seha77
Postovi: 350
Pridružen/a: 21 jun 2025, 23:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la seha77 » 30 dec 2025, 14:45

Je li samo meni krivo ako Dan ode? Ja mislim da je korektan igrac koji ima prostora za napredak.

Arma00
Postovi: 760
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 30 dec 2025, 14:46

StrikeWarzone je napisao/la:
30 dec 2025, 14:28
Arma00 je napisao/la:
30 dec 2025, 12:39
Francuski internacionalac Kamil Manseri nalazi se na meti Željezničara, pišu slovenski mediji.

Ovo bi bila bomba, strašan igrač.
Nedavno ugovor produzio do 2028. godine...
Neka se isprsi gazda i kešira 300-400k eura :njanjanja:

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 30 dec 2025, 14:51

seha77 je napisao/la:
30 dec 2025, 14:45
Je li samo meni krivo ako Dan ode? Ja mislim da je korektan igrac koji ima prostora za napredak.
Naravno da mi je krivo iz perspektive igrača kojem smo dali priliku i istrpili mnoge greške. Uvijek mi je žao kad bar za takve igrače ne možemo uzeti 50-100 hiljada eura. Ipak ima i EU papire. Dobar primjer je Dino Skorup na kojem je borac zaradio 275 hiljada eura. Obojica su imali istu startnu poziciju u BIH a to je gošk gabela.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

svemalim1
Postovi: 1211
Pridružen/a: 03 jul 2024, 22:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svemalim1 » 30 dec 2025, 15:00

AhmedNurudin je napisao/la:
30 dec 2025, 14:51
seha77 je napisao/la:
30 dec 2025, 14:45
Je li samo meni krivo ako Dan ode? Ja mislim da je korektan igrac koji ima prostora za napredak.
Naravno da mi je krivo iz perspektive igrača kojem smo dali priliku i istrpili mnoge greške. Uvijek mi je žao kad bar za takve igrače ne možemo uzeti 50-100 hiljada eura. Ipak ima i EU papire. Dobar primjer je Dino Skorup na kojem je borac zaradio 275 hiljada eura. Obojica su imali istu startnu poziciju u BIH a to je gošk gabela.
podaci na tm nisu tacni. lagumdzija je u januaru potpisao na dvije godine. ako i ode nece dzaba.

Avatar
jointunija
Postovi: 1034
Pridružen/a: 02 jul 2021, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jointunija » 30 dec 2025, 15:03

seha77 je napisao/la:
30 dec 2025, 14:45
Je li samo meni krivo ako Dan ode? Ja mislim da je korektan igrac koji ima prostora za napredak.
Kako misliš,ode?
Željovci uvijek treba da znate,da navijači prate klub a ne rezultate!

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: enterofuryl i 53 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []