FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Avatar
jointunija
Postovi: 1034
Pridružen/a: 02 jul 2021, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jointunija » 10 jan 2026, 22:37

Ima podcast s njim,baš oko toga.
Koliko li će ovim našim trebati da uvježbaju bar jednu-dvije akcije :hmmmmm:
Željovci uvijek treba da znate,da navijači prate klub a ne rezultate!

Avatar
1921boy
Postovi: 7414
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 10 jan 2026, 22:45

jointunija je napisao/la:
10 jan 2026, 22:37
Ima podcast s njim,baš oko toga.
Koliko li će ovim našim trebati da uvježbaju bar jednu-dvije akcije :hmmmmm:
Prvo sto ih treba naucit je kako da izvedu aut i korner.
Brko iz druge galaksije!

Arma00
Postovi: 763
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 10 jan 2026, 22:45

To je pričao i bivši igrač Zvezde u tom periodu kad je Slaviša bio trener, Vesovic čini mi se.. uglavnom kaže da je glavni fokus treninga i priprema bio na prekidima, ofanzivnim i defanzivnim, i da oni u početku nisu vjerovali u to, bilo im suludo da toliko vremena se poklanja tome, ali onda se pokazalo toliko efektivnim da je maltene svaka utakmica bio gol iz prekida

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 10 jan 2026, 22:47

1921boy je napisao/la:
10 jan 2026, 22:45
jointunija je napisao/la:
10 jan 2026, 22:37
Ima podcast s njim,baš oko toga.
Koliko li će ovim našim trebati da uvježbaju bar jednu-dvije akcije :hmmmmm:
Prvo sto ih treba naucit je kako da izvedu aut i korner.
Kad Eric ili ko će već izvoditi uspije prebacit prvu stativu, onda je uvježbano.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Avatar
1921boy
Postovi: 7414
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 10 jan 2026, 22:55

mavi je napisao/la:
10 jan 2026, 22:29
Nemojmo pretjerivati, niti glorificirati nikoga...
Kad i ako zasluzi rezultatima, dizati ga u nebesa.
Mi svakog čim dođe u klub odmah počinjemo uzdizati u nebesa, a na kraju kad usere motku, ko miševi se usutimo.
Prošle godine 7 komada primio od Vikinga, na više mjesta dobijao otkaze.
Polahko, ljudi, neka mu rezultati sude.
Da je dobar trener, jeste, ima našu maksimalnu podršku.
Teren je mjerilo.
Naravno da su rezultati jedino mjerilo.Gledajuci cv i sve druge parametre,trebao bi bit veliki apgrejd za trenere prije njega koji su prosli kroz klub.Sto nije bas neki tezak zadatak.Treba rec realno da nije imo ni srece kroz karijeru.Evo ovi angazmani u Levskom,dobio otkaze zbog stvari koje nemaju veze sa fudbalom.U Latviji isto,jednom zbog para drugi put zbog promjene rukovodstva.

Nek se nama i njemu potrefi ovaj put,zasluzili smo vala,on al i mi posebno.Nece se niko bunit da mi dobijemo kvalitetnog trenera i rezultate,a on da dobije dugogodisnji angazman i da dugo bude u klubu.

Vidicemo na sta ce izic kad dodju pomocnici i kad kompletira ekipu.Vjerujem da nam moze spasit sezonu.
Brko iz druge galaksije!

Avatar
Orvel
Postovi: 1829
Pridružen/a: 10 mar 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Orvel » 10 jan 2026, 23:51

Ma nek nam odmah daju pehar da se ne znojimo previse na proljece.

Odvadite malo. Gledajuci igru Kopera u ligi pa i protiv nas, ne mogu biti zadovoljan prikazanim ali vidjet cemo sta ce se kod nas desavati, nadamo se najboljem.

Avatar
godrina
Postovi: 4805
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 10 jan 2026, 23:55

Nije Lagumdzija los nego je katastrofalno vodjen. Nas strucni stab je uspio da nijedan igrac ne bude u formi koja ce trajat 3 utakmice. Nije ni Casemiro ali nama je mogao valjat itekako.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 11 jan 2026, 00:27

Ako Dan ide, znaci da se na Radovca racuna?
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 11 jan 2026, 00:28

godrina je napisao/la:
10 jan 2026, 23:55
Nije Lagumdzija los nego je katastrofalno vodjen. Nas strucni stab je uspio da nijedan igrac ne bude u formi koja ce trajat 3 utakmice. Nije ni Casemiro ali nama je mogao valjat itekako.
Neko je već napisao to, ali ako ne rješi to da u kontinuitetu može odigrati više utakmica neće se ni u zrinjskom nametnuti, posebno znajuci da žele rezultat. Da li je do naših terena,treninga ili do njega, vidjet cemo koliko ce igrati. Evo gledam, poslije utakmice sa slogom kada je asistirao za pobjedu, uslijedi povreda. Tri utakmice ga nema. Dobro završi sezonu, otvori solidno u Evropi, povreda i nema ga prve tri utakmice. U prijedoru nam donese bod, narednu ga Adžem stavi na 10-ku, nije postojao na utakmici. Nakon toga još jedna povreda. Iz ugla pozicije koju igra ne znam baš da će se naigrati u zrinjskom jer tu poziciju čeka 4 igrača pa i Velkovski koji je sigurno fino plaćen. Sve u svemu zapamtit cemo sigurno svi par golova i asistencija ali i dosta često čudne i loše reakcije na terenu.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

MarcosSenna
Postovi: 35
Pridružen/a: 16 feb 2025, 06:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MarcosSenna » 11 jan 2026, 00:35

Meni je Lagumdžija bio skroz u redu, naročito prvi dio je bio jedan od ključnih igrača. Dosta oduzetih lopti, na ispucavanjima skoro svaka je njegova, neloš pas, dosta iz drugog plana zna uraditi u napadu... Adžem ga je izdriblo, stavi Seedorfa na zadnjeg veznog, pa rotiraj obrni okreni, plus ovaj sad ciganluk sa skidanjem dresova - i ja bih tražio odlazak. Vidjet ćete da će biti dobar / vrlodobar u Zrinjskom. Sad se i ovom Konningsu i ostalima svašta govori kao da je on sam sebe doveo. Frajer je klasično zujalo neko SS, AMF, krilo, Adžem ga gurao u špica i kao duge lopte na njega 1.70m frajer.

Mi smo nezdrava sredina za napredak igrača, imamo budžet za sredinu tabele a pritisak da se napada titula, nakon par utakmica je**vanje majki, par poraza skidanje dresova, uslovi loši, pomoćni teren pored saobraćajnice... Mi smo Madžidu zviždali sad plačemo za njim, i on će prvom prilikom dok stane na noge dići sidro. Jest ga bilo ponijelo malo, ali naše je dijete treba mu biti podrška. Mufta nas je vadio životom zadnje 2 godine, sad pad forme odmah pljuvanje. Jednostavno je loše vođenje problem. :thumbdown:

tiagofaria25
Postovi: 540
Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tiagofaria25 » 11 jan 2026, 00:46

Zrinjski će uzeti fine pare na Danu. Ko nam je kriv kad ne znamo.

tiagofaria25
Postovi: 540
Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tiagofaria25 » 11 jan 2026, 01:09

MarcosSenna je napisao/la:
11 jan 2026, 00:35
Sad se i ovom Konningsu i ostalima svašta govori kao da je on sam sebe doveo. Frajer je klasično zujalo neko SS, AMF, krilo, Adžem ga gurao u špica i kao duge lopte na njega 1.70m frajer.
Za Dana se slažem, ali ovo…

Koliko ja znam Konings nikad nije imao profi ugovor prije Želje, to je sramota za sebe.

Hrasno15
Postovi: 720
Pridružen/a: 03 avg 2024, 23:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno15 » 11 jan 2026, 07:41

Nećemo biti ozbiljan klub sve dok nam igrači odlaze u Zrinjski, Borac, Sarajevo pa čak i u Široki bez obeštećenja. Ako nije imao profesionalni ugovor tek tada nismo ozbiljni.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19889
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 11 jan 2026, 08:07

Dan Lagumdžija postaje igrač Zrinjskog!

Daroviti crikvenički nogometaš karijeru nastavlja pod paskom Igora Štimca, iz Željezničara je otišao kao slobodan igrač.

Lagumdžija se pojavio u Sarajevu na prvoj prozivci novog trenera Željezničara Slaviše Stojanovića, višetjedni pregovori oko novog ugovora toliko su se otegnuli da 23-godišnji veznjak više nije htio odugovlačiti.

Prihvatio je ponudu Zrinjskog i otišao u Mostar gdje bi idućih dana trebao potpisati ugovor.

Uz svo poštovanje prema slavnoj prošlosti sarajevskog kluba koji je igrao u polufinalu Kupa UEFA, Lagumdžija je odlaskom u Zrinjski učinio još jedan iskorak u karijeri.

Zrinjski se bori za prvaka s Borcem, u doigravanju za plasman u 1/16 finala Konferencijske lige igra protiv Laussane ili Crystal Palacea, Zrinjski izgleda puno stabilnije od Željezničara na svim razinama.

Lagumdžija je karijeru počeo u regionalnom nogometu (Nehaj, Crikvenica, Opatija).Oprema za nogomet

Iz Opatije koja je postala prvak Druge NL, Lagumdžija je otišao u Gabelu gdje se tako brzo afirmirao da je već nakon prvoga dijela sezone otišao u Željezničar.

U godinu dana u dresu Željezničara ukupno je odigrao 33 utakmice, nametnuo se različitim trenerima (Ćorić, Adžem) i zapeo za oko struci Zrinjskog.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19889
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 11 jan 2026, 08:10

Aleksandar Boljević neće u nastavku sezone nositi dres Željezničara.
Kako saznaje Faktor iz izvora bliskih klubu sa Grbavice, Boljević je na pragu potpisa za uzbekistanskog superligaša Sogdianu.
Čelnici ovog kluba izrazili su želju za dovođenjem iskusnog Crnogorca i posao bi uskoro trebao biti završen.
Boljević ima važeći ugovor sa Plavima do ljeta 2027. godine, te će Uzbekistanci platiti obeštećenje. U protekloj polusezoni Boljević se nije naigrao u dresu Željezničara.
Imao je i problema sa povredama, a priliku je većinom dobijao sa klupe. Prethodno je nastupao za Hapoel Tel Aviv, Standard, Eupen, PSV U-21, Zetu...




To su dvojica sad zasad koji nas napuštaju

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19889
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 11 jan 2026, 08:18

slika





08.01.2025.
Dan Lagumdžija novi igrač Željezničara
Bivši fudbaler GOŠK-a, Dan Lagumdžija (22), novi je igrač Željezničara, a potpisao je ugovor na dvije godine.

Dan Lagumdžija je rođen 17. oktobra 2002. godine u Rijeci. Od ljeta ove godine je igrao za GOŠK, a ranije je nosio dresove Opatije, Nehaja i Crikvenice. Za GOŠK je u tekućoj sezoni odigrao 14 utakmica, a na 13 je bio starter. Postigao je jedan gol i dodao jednu asistenciju. Lagumdžija igra na poziciji zadnjeg veznog igrača.


Ne znam samo zašto ovakvo blamiranje kluba na predstavljanju igraca
Kažeš fino doveden je na amaterski ugovor imat ce platu u restoranu kod Joseta - konobar - blagajnik i hajd zdravo

Izgleda da je čekao momak 08.01.2026.i onda se spremio i otišao - znači nakon godinu dana je i imao ciste papire

Nešto ovdje smrdi

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 11 jan 2026, 08:33

svrakino1921 je napisao/la:
11 jan 2026, 08:18
slika





08.01.2025.
Dan Lagumdžija novi igrač Željezničara
Bivši fudbaler GOŠK-a, Dan Lagumdžija (22), novi je igrač Željezničara, a potpisao je ugovor na dvije godine.

Dan Lagumdžija je rođen 17. oktobra 2002. godine u Rijeci. Od ljeta ove godine je igrao za GOŠK, a ranije je nosio dresove Opatije, Nehaja i Crikvenice. Za GOŠK je u tekućoj sezoni odigrao 14 utakmica, a na 13 je bio starter. Postigao je jedan gol i dodao jednu asistenciju. Lagumdžija igra na poziciji zadnjeg veznog igrača.


Ne znam samo zašto ovakvo blamiranje kluba na predstavljanju igraca
Kažeš fino doveden je na amaterski ugovor imat ce platu u restoranu kod Joseta - konobar - blagajnik i hajd zdravo

Izgleda da je čekao momak 08.01.2026.i onda se spremio i otišao - znači nakon godinu dana je i imao ciste papire

Nešto ovdje smrdi
Ma sve je već ispričano, očito je bio plan da se potpiše profesionalni, ali je struka i trener procijenila da možemo bez njega. Možda je i želja igrača da ide, ne znamo. Ako uz obeštećenje iz zrinjskog ode u npr. lask ili dinamo bit će velika greška, a ukoliko za 2-3 godine bude oživljavao karijeru u gabeli na dnu Premijer lige ili čak u federalnoj neće ga se niko ni sjećati. Ali praksu amaterskih ugovora treba iskorijeniti.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Hrasno15
Postovi: 720
Pridružen/a: 03 avg 2024, 23:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno15 » 11 jan 2026, 08:33

svrakino1921 je napisao/la:
11 jan 2026, 08:18
slika





08.01.2025.
Dan Lagumdžija novi igrač Željezničara
Bivši fudbaler GOŠK-a, Dan Lagumdžija (22), novi je igrač Željezničara, a potpisao je ugovor na dvije godine.

Dan Lagumdžija je rođen 17. oktobra 2002. godine u Rijeci. Od ljeta ove godine je igrao za GOŠK, a ranije je nosio dresove Opatije, Nehaja i Crikvenice. Za GOŠK je u tekućoj sezoni odigrao 14 utakmica, a na 13 je bio starter. Postigao je jedan gol i dodao jednu asistenciju. Lagumdžija igra na poziciji zadnjeg veznog igrača.


Ne znam samo zašto ovakvo blamiranje kluba na predstavljanju igraca
Kažeš fino doveden je na amaterski ugovor imat ce platu u restoranu kod Joseta - konobar - blagajnik i hajd zdravo

Izgleda da je čekao momak 08.01.2026.i onda se spremio i otišao - znači nakon godinu dana je i imao ciste papire

Nešto ovdje smrdi

Kad pomisliš da nisu mogli lošije raditi pojavi se nešto što dokaže da može još gore

Mahalasi
Postovi: 13
Pridružen/a: 07 feb 2020, 11:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mahalasi » 11 jan 2026, 08:38

Ko da je Van Basten koliko oplakujete Lagumdziju,frajer direktno kriv za 6 golova

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 11 jan 2026, 09:02

Mahalasi je napisao/la:
11 jan 2026, 08:38
Ko da je Van Basten koliko oplakujete Lagumdziju,frajer direktno kriv za 6 golova
Ma niko ne oplakuje Lagumdžiju igrački nego većini pa i meni smeta način na koji smo saznali da ide i kakav je ugovor potpisan. Smeta i to što je Klub na zvaničnim stranicama iznio netačnu informaciju. Imali smo negativna iskustva ne tako davno, kada je Klub ostao bez finih odšteta za Santosa i Hodžića zbog istih stvari. Dosta je više jbg da nam buLJići i slični njemu kroje ugovore dok rumeni trutovi glume sportske direktore. Nadam se da ta praksa nestaje novom upravom. A ako se ne pojačamo na pozicijama "šestica" mogao bi nam i on takav zafaliti. Sada opet imaš 3 igrača od kojih jedan nije igrao polusezonu. Bez pojačanja, kartoni i povrede ne daj Bože opet tu dovode Sedorfa i Osmanovića, a vidjeli smo kako to izgleda.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []