FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Avatar
godrina
Postovi: 4805
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 11 jan 2026, 09:30

Nije Van Basten ali za trenutnog Zelju sasvim dobar igrac.
Mislim da je ovo bas greska.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.

Sommersby
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 jul 2025, 14:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sommersby » 11 jan 2026, 09:58

Meni je zao sto odlaze Lagumdzija i Boljevic, vjerovatno. Na stranu kvalitet, forma i sve, ali, to su dva igraca koja si eventualno mogao i iskoristiti i dobiti nesto od njih, dok od Pejica, Rakica i slicnih mozes dobiti povremeni bljesak, ali i to je upitno. Ako adekvatno ne reagujemo sa pojacanjima, u proljetnu polusezonu ulazimo slabiji.

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 673
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 11 jan 2026, 10:03

Nije tragedija odlazak Lagumdžije ako dovedemo bolju zamjenu. Radovac nije taj, njega ne treba ni spominjati, frajer nije igrao takmičarsku utakmicu od ljeta. Igrač profila Armina Hodžića bi bio korak naprijed i bolji igrač od Lagumdžije.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

Avatar
Orvel
Postovi: 1829
Pridružen/a: 10 mar 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Orvel » 11 jan 2026, 10:39

Prije ovog oplakivanja Lagumdzije vecina je pisala da imamo mladij igraca koje bismo zeljeli vidjeti. I na poziciji zadnjeg veznog imamo mladih igraca pored "starog" Radovca i Ericka koji isto moze igrati tu poziciju. I pored njih dvojice i ovij mladih koje jos nismo vidjeli, vratir ce se i Foco krajem sezone nadam se.

Hrasno15
Postovi: 720
Pridružen/a: 03 avg 2024, 23:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno15 » 11 jan 2026, 10:48

Ne oplakuje niko Lagumdžiju, niti tvrdim da je nezamjenjiv, ali ovakvo ponašanje uprave oko ugovora i ostalog je za svaku osudu

Mamba21
Postovi: 3612
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 11 jan 2026, 10:50

Lagumdžija jedino dobar za prekida.
Imamo Erika na njegovoj poziciji.
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
dubioza144
Postovi: 2512
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 11 jan 2026, 10:52

Covjek koji je sa loptom na vi, koji ima 15 pogresnih pasova po utakmici vi sad kukate za njim, a eto i taj ugovor koji je potpisan vise tih ljudi nema u klubu tako da ne znam cemu dalje rasprava, Bog sami zna kakvi su se ugovori sa ovim igracima potpisivali i onako ih hvala Bogu ima 40 na spisku
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.

Avatar
dubioza144
Postovi: 2512
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 11 jan 2026, 10:55

Ne bi bio los gore a i dobar za svlacionicu :kafa:

Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 11 jan 2026, 11:03

dubioza144 je napisao/la:
11 jan 2026, 10:55
Ne bi bio los gore a i dobar za svlacionicu :kafa:

:ljepota: Kad bi nas to sunce ogrijalo da dođe. 💙
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 11 jan 2026, 11:04

svrakino1921 je napisao/la:
11 jan 2026, 08:10
Aleksandar Boljević neće u nastavku sezone nositi dres Željezničara.
Kako saznaje Faktor iz izvora bliskih klubu sa Grbavice, Boljević je na pragu potpisa za uzbekistanskog superligaša Sogdianu.
Čelnici ovog kluba izrazili su želju za dovođenjem iskusnog Crnogorca i posao bi uskoro trebao biti završen.
Boljević ima važeći ugovor sa Plavima do ljeta 2027. godine, te će Uzbekistanci platiti obeštećenje. U protekloj polusezoni Boljević se nije naigrao u dresu Željezničara.
Imao je i problema sa povredama, a priliku je većinom dobijao sa klupe. Prethodno je nastupao za Hapoel Tel Aviv, Standard, Eupen, PSV U-21, Zetu...




To su dvojica sad zasad koji nas napuštaju
Boljevic kakav god da je, mene j3 uzasno nervirao je covjek koji je trenutno najvise golova dao, a nije se naigrao bas. Davao je 10tak golova&asistencija.

Adzem je poprilicno kriv za ovo, jer ga je uzasno koristio.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1652
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 11 jan 2026, 11:36

Mamba21 je napisao/la:
11 jan 2026, 10:50
Lagumdžija jedino dobar za prekida.
Imamo Erika na njegovoj poziciji.
Erik je na pocetku imao dobre tekme, kasnije Boga mi katastrofalan ,medju najgorim po meni bio uz Pejica , ako gledamo zadnjih 6-7 kola

Lagumdzija je mlad i perspektivan, ceka se samo kad ce proraditi, citirajte me poslije.

Veoma los potez nase uprave

BarbareZeljin
Postovi: 1328
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 11 jan 2026, 12:02

Igraci poput Dana i Hodzica,su jako zahvalni igraci sto se tice fizickih predispozicija. Ali problem je sto oni imaju minimum fudbalskog umijeca. Pa onda imamo situacije da odigraju 1 ili 2 dobre tekme a 10 ih nema nigdje. Oni su dobri kada igras protiv favorita i imas pozitivan rezultat,pa da svojom borbom i fizikom razbijaju napade protivnika.
Ali budimo realni ako zelimo napredak ova 2 igraca i nisu neki hajr za nas. Sta god vi mislili. Dan mozda u nekom sredjenom kkubu i moze biti od koristi ali da u timu u kojem ti fali kvaliteta ocekujes nesto od njega,tesko Boga mi.
Iskreno ni najmanje ne zalim za momkom,isto kao sto ne bi zalio ni za Pejicem,Rakicem,Jaganjcem....imamo mi za pospremiti jos minimum 10 tak igraca.
Opet nas fata kriza,odlaze nam 2 igraca a nikog nismo doveli. To je to nestrpljenje.
Sad se nakacili na Danov ugovor. Pa kako smo funkcionisali i borili se,ja ovdije ne vidim nista cudno. Lkgicno da je to uradjeno zbog naknade...Hocete uredjen klub. Pa eto ima posla tu da se uradi more. .

LoveFootball1987
Postovi: 211
Pridružen/a: 17 jun 2025, 10:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LoveFootball1987 » 11 jan 2026, 12:05

Prvi tim na umjetnoj trenira, iskreno pravi potez. A ne glumatati manekene po TC na toplom u patikama.

ManIng
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 feb 2023, 11:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ManIng » 11 jan 2026, 12:11

LoveFootball1987 je napisao/la:
11 jan 2026, 12:05
Prvi tim na umjetnoj trenira, iskreno pravi potez. A ne glumatati manekene po TC na toplom u patikama.
Jest, al mogli su makar malo da snijega ociste 🤷🏻‍♂️😂

LoveFootball1987
Postovi: 211
Pridružen/a: 17 jun 2025, 10:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LoveFootball1987 » 11 jan 2026, 12:23

ManIng je napisao/la:
11 jan 2026, 12:11
LoveFootball1987 je napisao/la:
11 jan 2026, 12:05
Prvi tim na umjetnoj trenira, iskreno pravi potez. A ne glumatati manekene po TC na toplom u patikama.
Jest, al mogli su makar malo da snijega ociste 🤷🏻‍♂️😂
Pa ne bi bilo lose dati im i lopate, taman vjezbe izdržljivosti.

Sarun
Postovi: 395
Pridružen/a: 15 jan 2022, 23:15
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sarun » 11 jan 2026, 12:24

Po meni je nepotrebno komentarisati stanje nasih igraca, ako se uzme u obzir ko ih je trenirao. U cijeloj polusezoni nijedan igrac nije digao formu.

Ubijedjen sam da svi mogu vise, posebno: Vini, Odinaka, Erick, Gojak, Sabic...

Kad se sjetim sta je Adzem radio Sosicu sa kapitenskom i psihicki ga unistavao, pa Sabica nahvali te ga skloni do kraja polusezone, mali Gojak bez minute. Vini zablista neke utakmice, pa ga isto nema nigdje nakon toga.

Erick je na pocetku izgledao kao igrac za velike stvari, pa je bio u totalnom padu forme. Da ne spominjem Muftica, Boljevica, Karamarka. Odluke da se skloni Krpic i Radovac jer su oni kao bili uzrok problema...

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 11 jan 2026, 12:43

Opet se provlace teze koje nemaju veze s mozgom. Fudbal ili znas da igras ili ne znas. Gol znas da das ili ne znas da pogodis. Bilo koji trener ne moze tebe naučiti da das tačan pas, da predriblas igraca, gurnes u prostor I slicno. On kad ne zna moze trenirati do mile volje.
Tu lezi problem veci od trenera. Losi igraci, nemaju kvalitet, mogu odigrati na bljesak utakmicu jednu od 30 I to je to. Zato postoji igrac kvalitet Stilica, postoji igrac kvalitet Dan to jest ne kvalitet. Decko po utakmici ne moze da izvede tri lopte, 60% pogresnih pasova. Tako da glupa je prica o treneru, osim da on istina bira igrace I za to snosi odgovornost.

Avatar
Orvel
Postovi: 1829
Pridružen/a: 10 mar 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Orvel » 11 jan 2026, 12:47

Falat nigdje veze trenirati na neociscenom terenu na 30+cm snijega koji je i zaledio vjerovatno zbog ledene kise i minusa. Samo rizikujemo nepotrebne povrede sa vec upitnim kadrom igraca

ELDIABLO20
Postovi: 1196
Pridružen/a: 19 okt 2024, 22:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ELDIABLO20 » 11 jan 2026, 12:52

GavranBeli je napisao/la:
11 jan 2026, 12:43
Opet se provlace teze koje nemaju veze s mozgom. Fudbal ili znas da igras ili ne znas. Gol znas da das ili ne znas da pogodis. Bilo koji trener ne moze tebe naučiti da das tačan pas, da predriblas igraca, gurnes u prostor I slicno. On kad ne zna moze trenirati do mile volje.
Tu lezi problem veci od trenera. Losi igraci, nemaju kvalitet, mogu odigrati na bljesak utakmicu jednu od 30 I to je to. Zato postoji igrac kvalitet Stilica, postoji igrac kvalitet Dan to jest ne kvalitet. Decko po utakmici ne moze da izvede tri lopte, 60% pogresnih pasova. Tako da glupa je prica o treneru, osim da on istina bira igrace I za to snosi odgovornost.
To si vala drug upravu, da dodje Ancelotti on ne moze Koningsa i Jaganjca nauciti da zabiju gol…isto tako ne moze trener uticati sta ce stoper uraditi s loptom ili je znas ili ne znas.

LoveFootball1987
Postovi: 211
Pridružen/a: 17 jun 2025, 10:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LoveFootball1987 » 11 jan 2026, 12:56

Orvel je napisao/la:
11 jan 2026, 12:47
Falat nigdje veze trenirati na neociscenom terenu na 30+cm snijega koji je i zaledio vjerovatno zbog ledene kise i minusa. Samo rizikujemo nepotrebne povrede sa vec upitnim kadrom igraca
Sta mislis kakvi ce im uslovi biti 08.02.2026 godine?
Lako je u toplom se spremati, nek osjete malo minusa, to ih čeka.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: f16, KrajinaTm87, Pact1921, Sarun, Vanja8 i 27 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []