FK Željezničar
Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee
-
GavranBeli
- Postovi: 1096
- Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Kakvo pravljenje ekipe sad, mi smo sedam bodova od zone ispadanja. Uzet u obzir sudije, nasu igru koja je nikakva, teza da pravis ekipu za iduću sezonu je smiješna. Mi trenutno imamo puno ozbiljnih obaveza koje nismo uradili na vrijeme, a tek ce problem biti uigrati novog igrača a sezona ide. Nije to baš tako lako.
Ne možemo reći ni da cemo Rudara kuci pobjediti, al da uzmemo da cemo to uspjeti.
Mi igramo u Mostaru s Velezom, pa nam dolazi Zrinjski, pa idemo u Doboj, pa nam dolazi Borac. S Krpicem u napadu u sredini Radovac, desno Odinaka. Raspored ne daj Boze nikom, a imao si u Posusju jedan sut. Situacija je više nego alarmantna ko god to nece da shvati nije dobronamjeran.
Ne možemo reći ni da cemo Rudara kuci pobjediti, al da uzmemo da cemo to uspjeti.
Mi igramo u Mostaru s Velezom, pa nam dolazi Zrinjski, pa idemo u Doboj, pa nam dolazi Borac. S Krpicem u napadu u sredini Radovac, desno Odinaka. Raspored ne daj Boze nikom, a imao si u Posusju jedan sut. Situacija je više nego alarmantna ko god to nece da shvati nije dobronamjeran.
-
MoSaZeLjo1921
- Postovi: 553
- Pridružen/a: 08 dec 2019, 21:00
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
I ja isto mislim,da se već pravi ekipa za narednu sezonu,mada da sa tim ne dovedemo sebe u probleme u ovoj sezoni,ima se još puno igrati,mislim da ćemo teško do 3-pozicije,4 je u igri svakako.Po meni,sav fokus treba prebaciti na Kup,gdje imamo velike šanse za trofej.Ramirez je napisao/la: ↑11 feb 2026, 08:55Kada malo pogledamo prelazni rok i sve sto se desava u klubu, ocito je sve ovo priprema za narednu sezonu.Samo imamo jedan veliki problem, a to je neigranje u evropi,a bice zestoko. Pojacanja su odlicna do sad i ocito je fokus na cvrstoj odbrani prije svega, jer sa dva nova beka i jednim stoperom uz zadnjeg veznog dobicemo na cvrstini u odbrani,a sredinu vec poprilicno imamo,mada nam nekada na ljeto ne bi na odmet bila klasicna desetka uz Madžida.Boljka ostaje to U21,krilne pozicije i napadaci
- GrbavicaHrammm
- Postovi: 1600
- Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Znaci ipak ima istine za Bicakcica i Bugarina ?
Bicakcic iako nije igro godinu dana, itekako ce nam valjati da komanduje odozdo, jer smo suplji na sve strane
Bicakcic iako nije igro godinu dana, itekako ce nam valjati da komanduje odozdo, jer smo suplji na sve strane
Re: FK Željezničar
Bičakčić i Galchev danas trebaju na ljekarske, ako bude sve po planu
Re: FK Željezničar
Bicakcic bez noge je odlican stoper za nasu ligu.GrbavicaHrammm je napisao/la: ↑11 feb 2026, 10:27Znaci ipak ima istine za Bicakcica i Bugarina ?
Bicakcic iako nije igro godinu dana, itekako ce nam valjati da komanduje odozdo, jer smo suplji na sve strane
Fk Željezničar.
Re: FK Željezničar
muharemovicdzelo je napisao/la: ↑11 feb 2026, 00:00Po meni apsolutno nema dileme da li Ćosić treba dobiti šansu na golu. Zašto? Samo ću nabrojati par činjenica zašto smatram da treba da dobije priliku:
1. Prema trenutnom stanju Muftić neće produžiti saradnju i otići će besplatno na ljeto. Gledajući od ljeta do danas i nije nešto zaslužio da mu se ponudi bilo šta. Možda mjesto drugog golmana ako je spreman da sjedi na klupi.
2. Trebalo je biti jedinica. Muftić je u strašnom padu forme i moraju ga posaditi na klupu. To nije upitno ni u jednom momentu.
3. Puno je lakše riješiti problem koji imaš u polju kad je na golu zaštićeno godište. Sreća pa su prethodni dali dopuštenje treneru da radi šta hoće pa on lagano sjeba deal sa Zubanom i Berbićem.
4. Samo je kod nas problem da se igrač od 24 godine posadi na klupu a da šansu dobije 18-godišnjak.
5. Od ostalih igrača koji su zaštićeno godište nema hajra. Jaganjac je na posudbi i sigurno neće ostati. O Rakiću nema smisla ni da pričam. Kloc. Šabiću ako malo jače puhneš prema njemu odnese ga. Sad ćemo doći do Gojaka. Očigledno da ima tu nešto. Promijenila su se četiri trenera i on još nije dobio šansu. Što je najgore ja i danas smatram da odigra 180 minuta u komadu da će postati standardni član udarne jedanaestorke. Ko je bio na treningu vidio je kako ima lakoću u igri. Kontao sam da je sa Adžemom bio neki lični problem ali očigledno ima i do njega čim ne može da se nametne. Ako su Ado D. i Gušo ublehe, valjda je Stojanović kao neki renomirani stručnjak trebao da skonta da ima talenta u ekipi. Moguće da griješim ali sigurno da ima do njega nešto. Šta je to nešto? Pitanje je. Foče još nema. Efendić isto ništa. Korora isto čeka šansu.
Znači sa jedne strane su Ćosić, Gojak i Korora - probijanje leda i sa druge strane krpljenje i stalne rotacije sa igračima gdje sumnjam da će bilo koji od njih ostati u klubu poslije ljetnog prelaznog roka.
Da se ja pitam dileme ne bi bilo.
Slažem se, na isti način je i, ako se ne varam, Mulalić gurnuo Muftića ispred Bendera u prvih 11.
Zadnja izmjena: Lynx, dana/u 11 feb 2026, 10:52, ukupno mijenjano 1 put.
63. minut, Švicarska vodi Italiju 2:0, a ono
“Publika u Berlinu se očito zabavlja meksičkim valom”
Velid Spaho
“Publika u Berlinu se očito zabavlja meksičkim valom”
Velid Spaho
Re: FK Željezničar
Muftic
Gabriel Bicakcic Nastic Alic
Pejic Prokop
Vini Milosevic Cveta
Rakic
Mogu se Milosevic i Prokop zarotirati, ali ovo izgleda vec na nesto. Cak i Muharema probati umjesto Vinija na krilu.
Gabriel Bicakcic Nastic Alic
Pejic Prokop
Vini Milosevic Cveta
Rakic
Mogu se Milosevic i Prokop zarotirati, ali ovo izgleda vec na nesto. Cak i Muharema probati umjesto Vinija na krilu.
Fk Željezničar.
- mamonelafo
- Postovi: 1131
- Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
- Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Bugarin izgleda kao bomba igrač, baš očekujem da će biti pojačanje i da možemo dobar keš uzeti za par godina (vrijedi 900k na tm)
Za Bičakčića nisam oduševljen, nije igrao pola godine a one zadnje tekme za repku je igrao kao da se penzionisao prije 5 godina, naravno za ovaj nivo lige se nadam da će i to biti dovoljno te da će barem iskustvom i liderstvom uspjeti malo srediti odbranu barem do ljeta kad će valjda kakav ozbiljan štoper doći
Za Bičakčića nisam oduševljen, nije igrao pola godine a one zadnje tekme za repku je igrao kao da se penzionisao prije 5 godina, naravno za ovaj nivo lige se nadam da će i to biti dovoljno te da će barem iskustvom i liderstvom uspjeti malo srediti odbranu barem do ljeta kad će valjda kakav ozbiljan štoper doći
Re: FK Željezničar
Sad ce to zuka spustit na 450kmajtn22 je napisao/la: ↑11 feb 2026, 10:57Bugarin izgleda kao bomba igrač, baš očekujem da će biti pojačanje i da možemo dobar keš uzeti za par godina (vrijedi 900k na tm)
Za Bičakčića nisam oduševljen, nije igrao pola godine a one zadnje tekme za repku je igrao kao da se penzionisao prije 5 godina, naravno za ovaj nivo lige se nadam da će i to biti dovoljno te da će barem iskustvom i liderstvom uspjeti malo srediti odbranu barem do ljeta kad će valjda kakav ozbiljan štoper doći
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
Re: FK Željezničar
Naša liga je na itekako ozbiljnom nivou, mnogi je potcjenjuju dok ne dođu i igraju ovdje,majtn22 je napisao/la: ↑11 feb 2026, 10:57Bugarin izgleda kao bomba igrač, baš očekujem da će biti pojačanje i da možemo dobar keš uzeti za par godina (vrijedi 900k na tm)
Za Bičakčića nisam oduševljen, nije igrao pola godine a one zadnje tekme za repku je igrao kao da se penzionisao prije 5 godina, naravno za ovaj nivo lige se nadam da će i to biti dovoljno te da će barem iskustvom i liderstvom uspjeti malo srediti odbranu barem do ljeta kad će valjda kakav ozbiljan štoper doći
možda smiješno zvuči ali zašto se mnoga velika imena nisu proslavila. Bičakčić će po meni biti puni pogodak, pravi lider u odbrani umjesto Seedorfa koji igra toplo-hladno, vjerujem da će mu trebati nekoliko kola da uhvati takmičarski ritam ali to je jedan profesionalac sa ozbiljnom igračkom karijeru, čisto sumnjam da se zapustio.
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!
Re: FK Željezničar
Je li iko više gledao Ćosića dok je bio u juniorima?
Sudeći po onoj pripremnoj utakmici i ovom što sam malo upratio na treningu, čini mi se da je stvarno kvalitetan, ali da naravno s njim treba raditi. Vidim da je u juniorima primio prilično puno golova ali juniorima ove sezone nije dao ko nije ošutao tako da ne znam koliko je do njegovih propusta a koliko do loše odbrane i ekipe. Ima li neko da bolje zna momka i kako brani i da li ima to nešto zbog čega bi ga vrijedilo istrpiti jednu do dvije polusezone pa da smo mirni par godina sa U21?
Stvarno bi bila puno bolje izbalansirana ekipa i imali bi više taktičkih opcija kad bi U21 pitanje rješavali na golmanskoj poziciji. Muftu volim, on je naš, ali je realnost da pored toga što je strašan u 1v1 situacijama i odlično brani šuteve, ima velikih nedostataka, što pokazuje i izostanak bilo kakvih ponuda za momka. Nadam se da će dobiti priliku negdje drugo i doći na sljedeći nivo kao golman, kod nas ne vidim da je to moguće.
Sudeći po onoj pripremnoj utakmici i ovom što sam malo upratio na treningu, čini mi se da je stvarno kvalitetan, ali da naravno s njim treba raditi. Vidim da je u juniorima primio prilično puno golova ali juniorima ove sezone nije dao ko nije ošutao tako da ne znam koliko je do njegovih propusta a koliko do loše odbrane i ekipe. Ima li neko da bolje zna momka i kako brani i da li ima to nešto zbog čega bi ga vrijedilo istrpiti jednu do dvije polusezone pa da smo mirni par godina sa U21?
Stvarno bi bila puno bolje izbalansirana ekipa i imali bi više taktičkih opcija kad bi U21 pitanje rješavali na golmanskoj poziciji. Muftu volim, on je naš, ali je realnost da pored toga što je strašan u 1v1 situacijama i odlično brani šuteve, ima velikih nedostataka, što pokazuje i izostanak bilo kakvih ponuda za momka. Nadam se da će dobiti priliku negdje drugo i doći na sljedeći nivo kao golman, kod nas ne vidim da je to moguće.
a kada kosa uz tebe osijedi, ni tada se nemoj brinuti
-
Kajkutenjoyer
- Postovi: 752
- Pridružen/a: 17 apr 2025, 18:43
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
ja sutra ocekujem il Cosica il Abdulahovica, a Mufta malo da odmori
nek crknu dusmani, najjaci smo
Re: FK Željezničar
Pa ne mozes ti viniciusa nikako staviti u prvu postavu . Lik moze trcati prvih 30 minuta i onda isto kao nestane sa terena. On dok se fizicki ne popravi samo ulaz sa klupe zadnjih 30 minuta.
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
- Lokomotifa
- Postovi: 671
- Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
I Slaviša Stojanović je potcijenio našu ligu čim je izašao sa onakvim sastavom protiv Posušja. To je najveći problem igrača i trenera koji dolaze sa strane, misle ideš u neko Posušje, neki Prijedor, neku Bijeljinu, lako ćemo i onda PAF, ŠOK, NEVJERICA!!!Hilmo123 je napisao/la: ↑11 feb 2026, 11:01Naša liga je na itekako ozbiljnom nivou, mnogi je potcjenjuju dok ne dođu i igraju ovdje,majtn22 je napisao/la: ↑11 feb 2026, 10:57Bugarin izgleda kao bomba igrač, baš očekujem da će biti pojačanje i da možemo dobar keš uzeti za par godina (vrijedi 900k na tm)
Za Bičakčića nisam oduševljen, nije igrao pola godine a one zadnje tekme za repku je igrao kao da se penzionisao prije 5 godina, naravno za ovaj nivo lige se nadam da će i to biti dovoljno te da će barem iskustvom i liderstvom uspjeti malo srediti odbranu barem do ljeta kad će valjda kakav ozbiljan štoper doći
možda smiješno zvuči ali zašto se mnoga velika imena nisu proslavila. Bičakčić će po meni biti puni pogodak, pravi lider u odbrani umjesto Seedorfa koji igra toplo-hladno, vjerujem da će mu trebati nekoliko kola da uhvati takmičarski ritam ali to je jedan profesionalac sa ozbiljnom igračkom karijeru, čisto sumnjam da se zapustio.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."
Re: FK Željezničar
Opaa, fakat istina za ova pojačanja
Sad konačno možemo izboriti opstanak bez puno drame. Kup je svakako naš
U četvrtak svi na Grbavicu !
Sad konačno možemo izboriti opstanak bez puno drame. Kup je svakako naš
U četvrtak svi na Grbavicu !
Re: FK Željezničar
Pratio sam momka dok je igrao u Gornjem Rahiću u Prvoj ligi FBiH. Inače sam odozdo i to je moj lokalni klub. Dečko je imao 2 obranjena penala, izlijeće na korner kupi loptu, ima solidne reflekse na liniji ali ne kao Mufta. Kada se uporedi sve jedina Muftina prednost nad ovim dečkom jeste linijski refleks.ibz je napisao/la: ↑11 feb 2026, 11:15Je li iko više gledao Ćosića dok je bio u juniorima?
Sudeći po onoj pripremnoj utakmici i ovom što sam malo upratio na treningu, čini mi se da je stvarno kvalitetan, ali da naravno s njim treba raditi. Vidim da je u juniorima primio prilično puno golova ali juniorima ove sezone nije dao ko nije ošutao tako da ne znam koliko je do njegovih propusta a koliko do loše odbrane i ekipe. Ima li neko da bolje zna momka i kako brani i da li ima to nešto zbog čega bi ga vrijedilo istrpiti jednu do dvije polusezone pa da smo mirni par godina sa U21?
Stvarno bi bila puno bolje izbalansirana ekipa i imali bi više taktičkih opcija kad bi U21 pitanje rješavali na golmanskoj poziciji. Muftu volim, on je naš, ali je realnost da pored toga što je strašan u 1v1 situacijama i odlično brani šuteve, ima velikih nedostataka, što pokazuje i izostanak bilo kakvih ponuda za momka. Nadam se da će dobiti priliku negdje drugo i doći na sljedeći nivo kao golman, kod nas ne vidim da je to moguće.
Re: FK Željezničar
Ovaj Galchev izgleda poprilično ozbiljno.
Bičakčić će nam mnogo valjati, jeste pola godine bez kluba ako sam dobro upratio, ali ipak je to kvalitet.
Bičakčić će nam mnogo valjati, jeste pola godine bez kluba ako sam dobro upratio, ali ipak je to kvalitet.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
Re: FK Željezničar
Ko ga J**+ brate bitno je da nama igraci ti valjaju, a cijene zuke su svakako nebitne
AhmedNurudin je napisao/la: ↑11 feb 2026, 00:04
Meni je na osnovu highlightsa jako interesantan. Naravno tu je samo najbolje od igrača. Konkurencija će mu vjerovatno biti samo Odinaka jer Trouppe navodno odlazi tako da ga očekujem kao startnu opciju. Može igrati više pozicija desno pa se možda otvori mogućnost i za neku formaciju sa 3 stopera i sa njim i Alićem kao WB. Prednost mu je što je već sarađivao sa Slavišom i sigurno mu trener zna i vrline i mane. Ima 24 godine pa nije ni neki izlazni transfer uz finu odštetu nerealna opcija, ali da mi ipak sačekamo da bude zvanično.
Hvala brate
To zeljooo ako ova dvojica dodju top
Ne znam samo sta ce za rezervno krilo realno Sabic ima nesto, ali i fali mu svacega
Ne znam sta se s tim Ibraheemom dajte momku sansu nemamo sta izgubiti da odigra 20 minuta
Ja zadovoljan ako ova dvojica dodju ipak huskovic, pejic, prokop, bugarin i bicakcic je 5 ozbiljnih imena na koja nismo navikli zimi
Sutra slaviju pobjediti i bice to dobro
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
-
sanjinusto
- Postovi: 423
- Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Bicakcic je veliki profesionalac. Sigurno se nije zapustio. Sa odlaskom Karamarka, treba nam lider, neko iskusniji u odbrani. On moze posluziti barem do kraja sezone. Galchev zvuci obecavajuce.
Sutra je najbitnije da se Stojanovic ne glupira. Bez izmisljanja tople vode. Nadam se da ga je utakmica sa Posusjem osvijestila.
Sutra je najbitnije da se Stojanovic ne glupira. Bez izmisljanja tople vode. Nadam se da ga je utakmica sa Posusjem osvijestila.

/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/06/12/image-b3c9ebe4-2186-4541-88ba-0b9790003858-85-2560-1440.jpeg)


