Za ovo si 100% upravu. I ovo jeste najvaznija naj bitnija stvar koja temelj za sve ostalo. I ovo nema nista sa sportom nit bi trebalo da bude ovako, ali u drzavi kojoj zivimo i mentalitet ljudi koji zivi u nasoj drzavi je takav. I zato cemo slavit kad udemo u grou INTERTOTO kupa i to samo kroz put prvaka, a i to ce trajat jos damo 1-2 godine i radi ovi stvari koje si nabrojo toliko cemo zaostajat da cemo i u 3 cem takmicenju svako 10 godina igrat grupu.teamnorth1989 je napisao/la: ↑04 mar 2026, 08:17Zrinjski ima sistem gdje ih sudija nece nikad pokrasti na terenu, rijetkost je da im se faul svira a da nije faul a da ne pricam da se svira neki crveni penal ili go nepostojeci protiv njih. Imaju takav sistem da svaki trener kod njih "uspije" Jakirovic, Rendulic, Stimac a kod nas ne moze Rozman, Zekic... Kad ih ne ide dobiju i lagani poguranac ko Bilbija rukom go, pa crveni protiv Igmana... Lahko je praviti sistem kad imas sudjenje ko Zrinjski.
Al pored ovih gore nabrojani stvari, zrinjski radi i nesto pozitivno, koristeci te ne sportske privikegije, ili recimo radi tih orivikegija Lakse komotnije mogu da rade sledece. A to je POVJERENJE KLUB(uprava)- IGRAC-TIM
Nije Bilbija u zrinjskom 9 godina, zato sto on voli zrinjski sto mu je dedo navijac zrinjskog sto voli mostar vise od bl, ili zato sto ga niko nije mogao platiti vise. Nemanja je kod njih jer ima povjerenje u upravu klub i sistem. Sjeticete se kad Nardin dosao poceo davat golove ko lud, mladji igrac bolji igrac u svakom segmentu od Bilbije, al cim se Bilbija vrati Nardin klupa, kraj sezone pustise Nardina tako reci dzaba al Bilbija ostaje, ovaj sad sto je zeljki uzo nevinost sa 3 komada i on ce na klupu cim se Bilbija oporavi iako je vec nakon jedne utakmice pokazao da je 10x bolji igrac od Nemanje. Ista stvar je sa Memijom, ljudi su mu rekli imas toliku i toliku platu tvoj zadatak je da budes rezerva koja ce igrat 7/8 utakmica u bh ligi svih 90 minuta ulazices 5/6 utakmica po 30 minuta, 3/4 utakmici u evropi ces ulazit po 30 minuta, ako se desi da se povrijedis da padnes u formi nesikiraj se micemo te trpit cak po cjenu da mi angazujemo drugog beka nebrini on ce bit tu dok se ti neoporavis il nevratis u formu, taman on da je robero karlos. I normalno da onda Memija, Bilbija jakovljevic barisic idetifikuju se sa tim klubom i daju zataj klub maksimalno iz sezone u sezonu. Recimo Gojkovic je pricao kad je bio u zrinjskom cim se Barisic ili jakovljevic oporavio odma mu suleta reko mi natebe racunamo samo kao rezervu i mozes ostat al mi kao klub bi vise volili do odes izkluba, parafraziram izmedju redova.
Memija nece u zelju orec za 10 k km vecu platu jer zna da cemu zeljo/ manijaci trazit zamjenu nakon 7 utakmice i bice proglasen parmakom.
Ahmet kod nas 5 godina i tip odlazi u igman da zavrsi karijeru, krste zavrsava karijeru u makedoni, tako reci sve nase igrace tipa berberovica muharemovica turkovica stojceva nikog nismo istrpili, evo malo ljubavi postivanja smo pruziki Gojku covjek se vratio mogao je igrat i u zrinjskom borcu al je dosao kod nas i mi mu vec nakon par poraza gdje samo protiv zelje direktno kriv i to pod opravdanim razlogom polahko mu se pocinje pravit negativa ruzno ponasanje psovje zvizduci itd itd.
