Prva Liga FBiH 2025/26

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
PSV
Postovi: 1174
Pridružen/a: 26 feb 2026, 22:45
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la PSV » 21 apr 2026, 17:33

:urnebes:

Marokanci58
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Marokanci58 » 23 apr 2026, 20:09

S molbom da ostanu anonimni, zamoljeni smo da uime većine igrača i trenera FK Sloboda objavimo pismo koje ukazuje na tešku situaciji u Klubu.

“Oni koji nas vode doveli su nas do zida. Nećemo da šutimo. Dok se pojedinci u Klubu kite našim pobjedama i serijom od tri uzastopna trijumfa, mi ne znamo kako da platimo kirije i kako da sutra dođemo na trening, navode autori pisma koje objevljujemo uz izvjesne korekcije.

Kada je nova uprava preuzimala kormilo, usta su im bila puna Premijer lige, stabilnosti i evropske Slobode. Slušali smo bajke o projektima i sigurnosti, a istina je sasvim drugačija. Prethodna uprava ostavila je sredstva dovoljna za mirno funkcionisanje nekoliko mjeseci, ali dalje je sve bilo teže.

U zadnjih šest mjeseci, većina nas je primila samo jednu jedinu platu. Dok su neki (podobniji) dobili novac unaprijed, mi koji držimo ekipu na okupu, zaboravljeni smo kao da ne postojimo.

Ponižavajuće je da igrači kluba takvog renomea svakog dana slušaju istu rečenicu, kada upitaju kad će primiti plaću: “Samo što nisu legle pare od Opštine“. Pa, mi ne igramo za Opštinu, mi igramo za Slobodu, ali od ljubavi prema grbu se ne hrane porodice.

Pitaju li se šefovi u Klubu kako živimo? Kako putujemo na treninge? Kako momci koji nisu iz Tuzle sastavljaju kraj s krajem? Dok vi čekate političke transfere, nama do kraja sezone ostaje još 40 dana, a u kuloarima već kruži priča da nas neće isplatite nikako
BRATSTVO GRAČANiCA

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 2310
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Petoria
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la VivaLaStella » 23 apr 2026, 20:16

Venom je napisao/la:
21 apr 2026, 15:41
Blizzard je napisao/la:
21 apr 2026, 15:24
SHZ82 je napisao/la:
19 apr 2026, 20:52
PL i 1.LF su dva razlicita svijeta trenutno
Celik prvu godinu treba najmanje 10 novih igraca sa islustvom igranja PL sto nece biti tesko, ali isto tako dobro trebaju pazit kakve ugovore traze.
Realno sad bez 6-7k te kosta neki prosjecan igrac.
Ok tu ce biti hajp na utakmice, bit ce dobra podrska i uz malo srece mogu prezivjeti prvu i najtezu godinu nakon toliko sezona izostanka.
Tu treba uzeti u obzir i sta savez zeli i kakva stimanja ce biti, posto se pravi i nacionalni stadion, Celik nece moci mozda igrati neko vrijeme na BP pa ce to biti otezavajuci faktor i sa finansijske strane. Ne täznam koliko prima Kamberovoc polje, ali npr. kad budu dolazili Zeljo, Sarsjevo, Borac, Zrinjski BP bi sigurno bilo puno i nije isto 10k i 4k gledalaca.
Uglavnom meni licno je drago jer Celik zasluzuje PL i radi infrastrukture koju ima i radi broja gledalaca koji ce pratiti utakmice. Tako da mnogo srece slijedece sezone.

Evo nadam se i povratku Slobodne pa da nam PL pocne liciti na nesto
samo cudo i ogroman novac mogu spasiti Čelik da ne ispadne ekspresno
I ako ispademo ispacemo casno i uz borbu. Nismo rahmetli Gorki pa da odigramo najgoru sezonu u PL ikad.
Mislim da je u zadnjih 15 godina Gradina Srebrenik imala najgoru sezonu u PL. Igrali domaće kod nas u Gradačcu, jedna pobjeda za čitavu sezonu
fīat iūstitia ruat cælum

vperyod, nikak nazad

mirsonetz
Postovi: 1113
Pridružen/a: 17 okt 2021, 12:35
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la mirsonetz » 24 apr 2026, 17:18

Marokanci58 je napisao/la:
23 apr 2026, 20:09
S molbom da ostanu anonimni, zamoljeni smo da uime većine igrača i trenera FK Sloboda objavimo pismo koje ukazuje na tešku situaciji u Klubu.

“Oni koji nas vode doveli su nas do zida. Nećemo da šutimo. Dok se pojedinci u Klubu kite našim pobjedama i serijom od tri uzastopna trijumfa, mi ne znamo kako da platimo kirije i kako da sutra dođemo na trening, navode autori pisma koje objevljujemo uz izvjesne korekcije.

Kada je nova uprava preuzimala kormilo, usta su im bila puna Premijer lige, stabilnosti i evropske Slobode. Slušali smo bajke o projektima i sigurnosti, a istina je sasvim drugačija. Prethodna uprava ostavila je sredstva dovoljna za mirno funkcionisanje nekoliko mjeseci, ali dalje je sve bilo teže.

U zadnjih šest mjeseci, većina nas je primila samo jednu jedinu platu. Dok su neki (podobniji) dobili novac unaprijed, mi koji držimo ekipu na okupu, zaboravljeni smo kao da ne postojimo.

Ponižavajuće je da igrači kluba takvog renomea svakog dana slušaju istu rečenicu, kada upitaju kad će primiti plaću: “Samo što nisu legle pare od Opštine“. Pa, mi ne igramo za Opštinu, mi igramo za Slobodu, ali od ljubavi prema grbu se ne hrane porodice.

Pitaju li se šefovi u Klubu kako živimo? Kako putujemo na treninge? Kako momci koji nisu iz Tuzle sastavljaju kraj s krajem? Dok vi čekate političke transfere, nama do kraja sezone ostaje još 40 dana, a u kuloarima već kruži priča da nas neće isplatite nikako
U potpisu aleksandar jovic akaa aca kamikaza
Lopovi lopovi sve ste nam ukrali crveno crna zastava za vas nije svetinja.

Najveci grobar Slobode Elmir Secerbegovic.

1919 ❤️🖤

Marokanci58
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Marokanci58 » 25 apr 2026, 20:48

Kmetu debeli dzaba kupuješ sudije i dzaba sto ispada samo jedan klub iz lige nećeš se spasiti. Navratili su kod mene da večeraju igrači Toška djeca ne mogu progovoriti od utućenosti jer ste ih pokrili i prebili. Pozivam MYTV da prenosi iducu utakmicu Tuzla City Igman neka država vidi kriminal ako se smije prenositi. Naravno ništa od prenosa jer kažu stadion ne ispunjava uslove a reći će ne daju nam na Tušanj. Igman će biti donji svakako. Mrzim nepravdu da neko pošten mora ispasti jer neko završava sudije i utakmice.
BRATSTVO GRAČANiCA

Avatar
sagitarius
Postovi: 2017
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la sagitarius » 25 apr 2026, 21:38

Blizzard je napisao/la:
21 apr 2026, 15:24
SHZ82 je napisao/la:
19 apr 2026, 20:52
PL i 1.LF su dva razlicita svijeta trenutno
Celik prvu godinu treba najmanje 10 novih igraca sa islustvom igranja PL sto nece biti tesko, ali isto tako dobro trebaju pazit kakve ugovore traze.
Realno sad bez 6-7k te kosta neki prosjecan igrac.
Ok tu ce biti hajp na utakmice, bit ce dobra podrska i uz malo srece mogu prezivjeti prvu i najtezu godinu nakon toliko sezona izostanka.
Tu treba uzeti u obzir i sta savez zeli i kakva stimanja ce biti, posto se pravi i nacionalni stadion, Celik nece moci mozda igrati neko vrijeme na BP pa ce to biti otezavajuci faktor i sa finansijske strane. Ne täznam koliko prima Kamberovoc polje, ali npr. kad budu dolazili Zeljo, Sarsjevo, Borac, Zrinjski BP bi sigurno bilo puno i nije isto 10k i 4k gledalaca.
Uglavnom meni licno je drago jer Celik zasluzuje PL i radi infrastrukture koju ima i radi broja gledalaca koji ce pratiti utakmice. Tako da mnogo srece slijedece sezone.

Evo nadam se i povratku Slobodne pa da nam PL pocne liciti na nesto
samo cudo i ogroman novac mogu spasiti Čelik da ne ispadne ekspresno
Sta te ba briga… mi smo sacuvali klub i tradiciju!
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Marokanci58
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Marokanci58 » 25 apr 2026, 23:08

I ova priča me više nervira trebat će Čeliku čudo i pare da ostane u ligi a ljudi sebi već osigurali ove godine dva miliona samo iz budžeta nakon plasmana u WWin ligu da se brutalno pojačaju.
BRATSTVO GRAČANiCA

legendarnadruga
Postovi: 586
Pridružen/a: 11 maj 2025, 20:14
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la legendarnadruga » 25 apr 2026, 23:11

Ma šta god da ko priča Celik je institucija i od srca im zelim da se nikad ne vrate ovdje gdje su sad. Danas su nas razvalili možda je realan rezultat 3-1 za njih, ali kako god puno im sreće zelim.

RobijasiZenica1988
Postovi: 354
Pridružen/a: 03 nov 2025, 22:36
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la RobijasiZenica1988 » 25 apr 2026, 23:52

Mrzio nas neko ili volio,ali ovo sto smo mi uradili za svoj klub je ravno svjetskim čudima.
Mozda u svijetu da ima 2 3 ovakva primjera,da klub koji je pred gašenjem ode u najniži rang,I onda 1 sezona u kantonu 2 u Drugoj ligi Centar i 3 u Prvoj ligi FBiH, do famozne Premijer lige.
Mislim da je to za svako poštovanje,čak i kad bi to uradio bilo koji klub u državi.
Kada je u klubu samo čistačica bila,kad smo morali skupljati cepove,pa akcija 12 igrač,pa čelični zid,I tako bih mogao do sutra.
A sad smo u Premijer ligi, i dodju neki krezubi mentoli i imaju obraza da seru i kenjaju po nasoj borbi,ma goni se u tri lijepe.

Avatar
PSV
Postovi: 1174
Pridružen/a: 26 feb 2026, 22:45
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la PSV » 25 apr 2026, 23:54

Kao da su se u LP plasirali. :urnebes:

Avatar
Convicts1988
Postovi: 3470
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Convicts1988 » 26 apr 2026, 07:01

Ti @sky nemaš život van foruma, baš žalosno ..

BosnianRahatluk
Postovi: 470
Pridružen/a: 01 jun 2025, 17:28
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la BosnianRahatluk » 26 apr 2026, 09:42

Cestitke Celiku. Onaj 1 gol nas je izbacio iz ritma odmah. Da smo zabili za 1:1 ili poc Ii pol za 2:1 bila bi drugacija tekma.
Pobjeda realno. Rezultat nerealan. Sudija domacinski odradio klasika, viđeno milion puta..
Sretno Celiku u PL. Valjda se za godinu-dvije tamo sretnemo

Avatar
BatistutA19
Postovi: 1991
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la BatistutA19 » 26 apr 2026, 19:17

Mene jedino brine i zao mi ovog Ledenog sa kim ce on ovde pisat kad mi udjemo u Wwin ligu BiH ili i on sa nama ide u paketu na temu Wwin liga BiH to bi posteno bilo da i on ide sa nama jer prati nas covjek i ovde i na drugom forumu slika komentare red bi bio da i Ledeni sa nama ide i da mu dozvole pisat.😂😂

Ko je iduce sezone favorit da li recimo ce se moci upetljat za vrh Zvijezda Gradacac citam i kod njih dolaze jaci ljudi uz standardne Gosk i Slobodu oni bi se trebali borit za 1 mjesto i mozda Travnik ali cisto sumnjam a Jedinstvo ne vjerujem da moze treba tu em novac za igrace em stadion i plus kad udjes puta 3 sve ,Stupcanica moze igracki ali ne zele i njih jbe stadion.Ostali ama bak niko vise nema.

I meni su smjesni ovi sto uporno pisu ne moze Celik sa ovim igracima kad udjemo ,naravno da ne moze i nece bit sa ovim igracima.
Samo kad bi bili ravnopravni za opstanak svi znate da ce bit tad najveca posjeta Grbavica i Bilino.Mi smo sad drugi u BiH bez ijedne atraktivne utakmice.
6 godina borbe srcem i sa puno ljubavi uskoro akobogda dolazi na naplatu da je vredilo igrat u Nemili,Šijama,,Seheru Kosovi,Batonima,Kolinama,Kaknju,Travniku,Gracanici i uz svim ostalim mjestima i svakom respekt jer smo tad bili u rangu sa tim klubovima 🖤❤️

Avatar
PSV
Postovi: 1174
Pridružen/a: 26 feb 2026, 22:45
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la PSV » 26 apr 2026, 19:19

Celik ce ubrzo progutati Vicinu cundaru. :yawn:

Nulatridva
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 dec 2019, 22:50
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Nulatridva » 27 apr 2026, 14:00

PSV je napisao/la:
26 apr 2026, 19:19
Celik ce ubrzo progutati Vicinu cundaru. :yawn:
A do tad ti gutaj zeničku!!!

Avatar
PSV
Postovi: 1174
Pridružen/a: 26 feb 2026, 22:45
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la PSV » 27 apr 2026, 14:40

Nulatridva je napisao/la:
27 apr 2026, 14:00
PSV je napisao/la:
26 apr 2026, 19:19
Celik ce ubrzo progutati Vicinu cundaru. :yawn:
A do tad ja gutam tuzlansku!!!
Ok. :yawn:

RobijasiZenica1988
Postovi: 354
Pridružen/a: 03 nov 2025, 22:36
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la RobijasiZenica1988 » 27 apr 2026, 16:07

8 bodova prednosti 6 kola prije kraja uz realno lakši raspored...
Cast svima ali mislim da smo trenutno najveći i najjaci klub u ligi i da zaslužujemo Premijer ligu.
Mada veličina kluba u ovoj državi je jednako bitna kao i semafor u GTA,zao mi je onih koji ce ostati da prate ovu kaljuzu od lige koju ne bi preporučio ni dušmanu.
I želio bih samo da se zahvalim Sili nebesoj na skandiranju u Zenici "Čelik šampion",živi bili I nadam se ako Bog da,da sljedeće sezone utakmice igramo u najvišem rangu bh. fudbala.

Avatar
phillies
Postovi: 2376
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la phillies » 27 apr 2026, 16:11

Da, veliki respekt za Silu Nebesku. Zasluzuju klub u visem rangu takmicenja.

BosnianRahatluk
Postovi: 470
Pridružen/a: 01 jun 2025, 17:28
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la BosnianRahatluk » 01 maj 2026, 18:37

Gdje Lav....mora da se davi janjetinom
Da mu zazelimo dobrodoslicu. , dobar provod i povratak kuci bez bodova

Avatar
PSV
Postovi: 1174
Pridružen/a: 26 feb 2026, 22:45
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la PSV » 01 maj 2026, 18:59

BosnianRahatluk je napisao/la:
01 maj 2026, 18:37
Gdje Lav....mora da se davi janjetinom
Da mu zazelimo dobrodoslicu. , dobar provod i povratak kuci bez bodova
Trpat ce vas GOSK. :yawn:

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []