A Bratstvo ispada iz lige a juniori ulaze u Premijer liguMarokanci58 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:19Crni humor je što je upravo osvajač kupa ispao iz omladinske premijer lige. Nejasno kako, uvijek su imali dobru i stabilnu školu, evo nisu ni toliko loši čim su osvojili zasluženo kup ali ispasti iz lige je baš tragedija.
![]()
Premijer liga BiH - aktuelno
- Ferroviere1987
- Postovi: 693
- Pridružen/a: 05 jul 2025, 22:22
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ko hoce nek cestita
FK Željezničar dobio licencu za nastup u narednoj sezoni
Fudbalski klub Željezničar osigurao je licencu za učešće u domaćim i UEFA takmičenjima za sezonu 2026/27.
Prvostepena komisija NS/FS BiH pozitivno je ocijenila zahtjev Kluba, koji je ispunio sve propisane kriterije, administrativne, sportske, pravne, infrastrukturne i finansijske, u skladu s Pravilnikom o licenciranju klubova Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.
Mi smo Željini, Željo je naš!
- svrakino1921
- Postovi: 19886
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Prvostepena komisija za licenciranje klubova Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine održala je sjednicu na kojoj su donesene ključne odluke o učešću klubova u domaćim i evropskim takmičenjima za sezonu 2026/2027.
Na dnevnom redu našle su se aplikacije klubova za učešće u Wwin ligi BiH, UEFA-inim klupskim takmičenjima u muškoj i ženskoj konkurenciji, te Premijer ženskoj ligi BiH.
Kada je u pitanju elitni rang domaćeg fudbala, Wwin liga BiH, Prvostepena komisija je nakon pregleda dokumentacije izdala licence za osam klubova.
Zeleno svjetlo za nastup u domaćem prvenstvu dobili su: FK Sarajevo, NK Široki Brijeg, FK Borac Banja Luka, HŠK Zrinjski Mostar, HŠK Posušje, FK Željezničar Sarajevo, FK Velež Mostar, FK Sloga Doboj.
S druge strane, licencu za učešće u Wwin ligi BiH u prvom krugu nisu uspjeli dobiti FK Rudar iz Prijedora i FK Radnik iz Bijeljine.
Strožije kriterije za izlazak na međunarodnu scenu i učešće u UEFA-inim klupskim takmičenjima uspješno je ispunilo sedam bh. klubova. To su: NK Široki Brijeg, FK Borac Banja Luka, HŠK Zrinjski Mostar, FK Sarajevo, FK Željezničar Sarajevo, FK Velež Mostar i HŠK Posušje.
Zanimljivo je istaći da FK Sloga iz Doboja, iako je dobila licencu za domaće prvenstvo, nije uspjela osigurati UEFA licencu. Pored Sloge, uslove za nastup u evropskim takmičenjima nisu ispunili ni FK Radnik Bijeljina i FK Rudar Prijedor.
Odluke Prvostepene komisije nisu konačne. U skladu s odredbama Pravilnika o licenciranju klubova NS BiH, svi klubovi koji nisu dobili tražene licence (za Wwin ligu BiH, Premijer žensku ligu BiH ili UEFA takmičenja) imaju pravo na žalbu.
Žalbe se podnose Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS BiH u roku od 15 dana od dana prijema pisanih odluka.
Očekuje se da će klubovi koji su odbijeni u narednom periodu pokušati ispraviti nedostatke i kompletirati potrebnu dokumentaciju kako bi osigurali svoj status za narednu sezonu.
Na dnevnom redu našle su se aplikacije klubova za učešće u Wwin ligi BiH, UEFA-inim klupskim takmičenjima u muškoj i ženskoj konkurenciji, te Premijer ženskoj ligi BiH.
Kada je u pitanju elitni rang domaćeg fudbala, Wwin liga BiH, Prvostepena komisija je nakon pregleda dokumentacije izdala licence za osam klubova.
Zeleno svjetlo za nastup u domaćem prvenstvu dobili su: FK Sarajevo, NK Široki Brijeg, FK Borac Banja Luka, HŠK Zrinjski Mostar, HŠK Posušje, FK Željezničar Sarajevo, FK Velež Mostar, FK Sloga Doboj.
S druge strane, licencu za učešće u Wwin ligi BiH u prvom krugu nisu uspjeli dobiti FK Rudar iz Prijedora i FK Radnik iz Bijeljine.
Strožije kriterije za izlazak na međunarodnu scenu i učešće u UEFA-inim klupskim takmičenjima uspješno je ispunilo sedam bh. klubova. To su: NK Široki Brijeg, FK Borac Banja Luka, HŠK Zrinjski Mostar, FK Sarajevo, FK Željezničar Sarajevo, FK Velež Mostar i HŠK Posušje.
Zanimljivo je istaći da FK Sloga iz Doboja, iako je dobila licencu za domaće prvenstvo, nije uspjela osigurati UEFA licencu. Pored Sloge, uslove za nastup u evropskim takmičenjima nisu ispunili ni FK Radnik Bijeljina i FK Rudar Prijedor.
Odluke Prvostepene komisije nisu konačne. U skladu s odredbama Pravilnika o licenciranju klubova NS BiH, svi klubovi koji nisu dobili tražene licence (za Wwin ligu BiH, Premijer žensku ligu BiH ili UEFA takmičenja) imaju pravo na žalbu.
Žalbe se podnose Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS BiH u roku od 15 dana od dana prijema pisanih odluka.
Očekuje se da će klubovi koji su odbijeni u narednom periodu pokušati ispraviti nedostatke i kompletirati potrebnu dokumentaciju kako bi osigurali svoj status za narednu sezonu.
- DoSmrtiOdani87
- Postovi: 676
- Pridružen/a: 06 okt 2025, 19:23
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Cestitke mitomani!bvsic je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:34Ko hoce nek cestitaFK Željezničar dobio licencu za nastup u narednoj sezoni
Fudbalski klub Željezničar osigurao je licencu za učešće u domaćim i UEFA takmičenjima za sezonu 2026/27.
Prvostepena komisija NS/FS BiH pozitivno je ocijenila zahtjev Kluba, koji je ispunio sve propisane kriterije, administrativne, sportske, pravne, infrastrukturne i finansijske, u skladu s Pravilnikom o licenciranju klubova Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.
Mi smo Željini, Željo je naš!
OSNOVALA PARTIJA, PODRŽALA ČARŠIJA
- svrakino1921
- Postovi: 19886
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
HvalaDoSmrtiOdani87 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:44Cestitke mitomani!bvsic je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:34Ko hoce nek cestitaFK Željezničar dobio licencu za nastup u narednoj sezoni
Fudbalski klub Željezničar osigurao je licencu za učešće u domaćim i UEFA takmičenjima za sezonu 2026/27.
Prvostepena komisija NS/FS BiH pozitivno je ocijenila zahtjev Kluba, koji je ispunio sve propisane kriterije, administrativne, sportske, pravne, infrastrukturne i finansijske, u skladu s Pravilnikom o licenciranju klubova Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.
Mi smo Željini, Željo je naš!
- svrakino1921
- Postovi: 19886
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
-
Zaboljesutra
- Postovi: 644
- Pridružen/a: 11 sep 2025, 19:53
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Plus nije isto platiti državi porez na 9 milijuna KM plaća doprinosa i slično dok FK Sarajevo prikaže 5 milijuna KM a FK Borac ispod 2 milijuna KM.Svi znamo da dosta novca na ruke se tu isplaćuje vjerovatno od udruženog narkokartel poslovanja Zeljković -Mirvić.svrakino1921 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:57
Zrinja i ovdje najbolji
Možemo mi pričat šta hoćemo protiv njih ali ljudi rade posao - SISTEM radi brate i svaka im čast na tome
[email protected] utakmice FK Borca.
-datum utakmice
-ime sudije
-video materija
Što više mailova veća mogućnost za Uefa inspekciju!
Za bolje sutra BiH nogometa !!!
-datum utakmice
-ime sudije
-video materija
Što više mailova veća mogućnost za Uefa inspekciju!
Za bolje sutra BiH nogometa !!!
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Sta bi sa dvicom na zeljeznicar da se igra?Zaboljesutra je napisao/la: ↑05 maj 2026, 19:57Plus nije isto platiti državi porez na 9 milijuna KM plaća doprinosa i slično dok FK Sarajevo prikaže 5 milijuna KM a FK Borac ispod 2 milijuna KM.Svi znamo da dosta novca na ruke se tu isplaćuje vjerovatno od udruženog narkokartel poslovanja Zeljković -Mirvić.svrakino1921 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:57
Zrinja i ovdje najbolji
Možemo mi pričat šta hoćemo protiv njih ali ljudi rade posao - SISTEM radi brate i svaka im čast na tome
Jel to te zayebo kabiri
- tutankamon1905
- Postovi: 5256
- Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ne volimo se, al zaboravih cestitat na tituli svim simpatizerima fudbalskog kluba borac banjaluka. Dogodine nema nikakvih rodjendana ako mi ne izmislimo neki u medjuvremenu, pa da se posteno posaketamo na terenu
- Threeplanetrees
- Postovi: 1779
- Pridružen/a: 11 jul 2025, 13:11
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ako Marin pretjera sa žešćom vrlo mogućetutankamon1905 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 21:00Dogodine nema nikakvih rodjendana ako mi ne izmislimo neki u medjuvremenu
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Zeljeznicar 83 boda a nisu prvi.Marokanci58 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:19Crni humor je što je upravo osvajač kupa ispao iz omladinske premijer lige. Nejasno kako, uvijek su imali dobru i stabilnu školu, evo nisu ni toliko loši čim su osvojili zasluženo kup ali ispasti iz lige je baš tragedija.
![]()
- feniksptica
- Postovi: 19111
- Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ma samo prepravite opet godinu osnivanja i najavite 100 godina, sta vas boli Hofmantutankamon1905 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 21:00Ne volimo se, al zaboravih cestitat na tituli svim simpatizerima fudbalskog kluba borac banjaluka. Dogodine nema nikakvih rodjendana ako mi ne izmislimo neki u medjuvremenu, pa da se posteno posaketamo na terenu
Plavo oko plakalo je.
BOT (ponude u inbox)
BOT (ponude u inbox)
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
feniksptica je napisao/la: ↑05 maj 2026, 23:11Ma samo prepravite opet godinu osnivanja i najavite 100 godina, sta vas boli Hofmantutankamon1905 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 21:00Ne volimo se, al zaboravih cestitat na tituli svim simpatizerima fudbalskog kluba borac banjaluka. Dogodine nema nikakvih rodjendana ako mi ne izmislimo neki u medjuvremenu, pa da se posteno posaketamo na terenu

12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
U ligi Abidovic igra za seniore skoro sve utakmice a i danas se vidilo da je on bar 50% ove ekipe, i jos par juniora je tu sa prvim timom, i to bude subota prvi tim pa nedelja juniori ako nije isti dan tako da mokci koji igraju nije to to.Marokanci58 je napisao/la: ↑05 maj 2026, 18:19Crni humor je što je upravo osvajač kupa ispao iz omladinske premijer lige. Nejasno kako, uvijek su imali dobru i stabilnu školu, evo nisu ni toliko loši čim su osvojili zasluženo kup ali ispasti iz lige je baš tragedija.
![]()
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
- svrakino1921
- Postovi: 19886
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
FK Borac je objavio finansijski izvještaj za 2025. godinu, u skladu s Pravilnikom Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine o licenciranju klubova za nastup u UEFA-inim takmičenjima.
Banjalučki klub je u protekloj godini ostvario dobit od 967.972 KM, što predstavlja značajan pad u odnosu na 2024. godinu, kada je dobit iznosila 3.582.241 KM.
Jedan od ključnih razloga za promjene u finansijskom bilansu je smanjenje troškova za plate. Naime, Borac je u 2025. godini izdvojio 1.777.268 KM za plate, što je za 685.825 KM manje u odnosu na prethodnu godinu, kada su troškovi iznosili 2.463.093 KM.
Prostom računicom dolazimo do toga kako je aktuelni prvak Bosne i Hercegovine na mjesečnom nivou za plate izdvajao tek nešto manje od 5.000 KM po igraču što je poprilično apsurdno uzimajući u obzir da u Borcu igraju igrači poput Miloša Jojića, Srđana Grahovca i drugih.
Ukoliko plate u redovima aktuelnih prvaka uporedimo s onima u Zrinjskom i Sarajevu koji su na tabeli završili iza njih, jasno je kako tu nešto ne štima.
Plemići na plate izdvajaju čak 9,2 miliona KM dok Sarajevo u istu svrhu izdvaja 5.531.799 KM.
Tako mostarski Zrinjski, koji je ove sezone igrao u grupnoj fazi Konferencijske lige, za plate izdvaja čak 25.000 KM po igraču dok FK Sarajevo na plate izdvaja nešto više od 15.000 KM po igraču

Gledaj ti Veleža i oni hoće u Europu
3 000 marki po igraču



E svašta
Banjalučki klub je u protekloj godini ostvario dobit od 967.972 KM, što predstavlja značajan pad u odnosu na 2024. godinu, kada je dobit iznosila 3.582.241 KM.
Jedan od ključnih razloga za promjene u finansijskom bilansu je smanjenje troškova za plate. Naime, Borac je u 2025. godini izdvojio 1.777.268 KM za plate, što je za 685.825 KM manje u odnosu na prethodnu godinu, kada su troškovi iznosili 2.463.093 KM.
Prostom računicom dolazimo do toga kako je aktuelni prvak Bosne i Hercegovine na mjesečnom nivou za plate izdvajao tek nešto manje od 5.000 KM po igraču što je poprilično apsurdno uzimajući u obzir da u Borcu igraju igrači poput Miloša Jojića, Srđana Grahovca i drugih.
Ukoliko plate u redovima aktuelnih prvaka uporedimo s onima u Zrinjskom i Sarajevu koji su na tabeli završili iza njih, jasno je kako tu nešto ne štima.
Plemići na plate izdvajaju čak 9,2 miliona KM dok Sarajevo u istu svrhu izdvaja 5.531.799 KM.
Tako mostarski Zrinjski, koji je ove sezone igrao u grupnoj fazi Konferencijske lige, za plate izdvaja čak 25.000 KM po igraču dok FK Sarajevo na plate izdvaja nešto više od 15.000 KM po igraču

Gledaj ti Veleža i oni hoće u Europu
3 000 marki po igraču
E svašta
- Konigsblau
- Postovi: 675
- Pridružen/a: 19 avg 2015, 12:38
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
@svrakino1922
nema nema titule, nema nema evrope kad to zagrmi na grbavici jadovi najjadniji.
nema nema titule, nema nema evrope kad to zagrmi na grbavici jadovi najjadniji.
Wir leben dich Schalke 04!
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ja mislim da se treba slati email u UEFA kako to da Borac daje tako male plate a prvaksvrakino1921 je napisao/la: ↑06 maj 2026, 07:02FK Borac je objavio finansijski izvještaj za 2025. godinu, u skladu s Pravilnikom Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine o licenciranju klubova za nastup u UEFA-inim takmičenjima.
Banjalučki klub je u protekloj godini ostvario dobit od 967.972 KM, što predstavlja značajan pad u odnosu na 2024. godinu, kada je dobit iznosila 3.582.241 KM.
Jedan od ključnih razloga za promjene u finansijskom bilansu je smanjenje troškova za plate. Naime, Borac je u 2025. godini izdvojio 1.777.268 KM za plate, što je za 685.825 KM manje u odnosu na prethodnu godinu, kada su troškovi iznosili 2.463.093 KM.
Prostom računicom dolazimo do toga kako je aktuelni prvak Bosne i Hercegovine na mjesečnom nivou za plate izdvajao tek nešto manje od 5.000 KM po igraču što je poprilično apsurdno uzimajući u obzir da u Borcu igraju igrači poput Miloša Jojića, Srđana Grahovca i drugih.
Ukoliko plate u redovima aktuelnih prvaka uporedimo s onima u Zrinjskom i Sarajevu koji su na tabeli završili iza njih, jasno je kako tu nešto ne štima.
Plemići na plate izdvajaju čak 9,2 miliona KM dok Sarajevo u istu svrhu izdvaja 5.531.799 KM.
Tako mostarski Zrinjski, koji je ove sezone igrao u grupnoj fazi Konferencijske lige, za plate izdvaja čak 25.000 KM po igraču dok FK Sarajevo na plate izdvaja nešto više od 15.000 KM po igraču
Gledaj ti Veleža i oni hoće u Europu
3 000 marki po igraču![]()
E svašta
- Jet2Holiday
- Postovi: 1025
- Pridružen/a: 27 sep 2025, 15:53
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Boli ih istina i ono "bosanac u srbiji"
🎶 Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti, dole na terenu srce ostavi 🎶
„Nothing beats a Jet2 holiday!”
„Nothing beats a Jet2 holiday!”
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.





