Post
Postao/la Amirutah1988 » 21 maj 2026, 07:43
Mislim da odavno Liga 4 nije bila zanimljivija kao ove sezone,to potvrđuju i rezultati kao i tabela,odnosno omjeri.
Paljani mogu biti ponosni na svoj klub,nisu se obrukali ni u jednoj utaknici ovog drugog dijela,naprotiv u svakoj su prižili izuzetan otpor,protiv Borca je bila kobna zadnja četrvrtina,sinoc treca protiv Širokog.
Uz to su uspjeli pobjediti Slobodu,Široki i to na Pecari,što rijetko ko može.
Nadam se da ce i dalje nastaviti da se razvijajaju kao kkub,da ce imati bolju finansijsku potporu.
Što se tiče Borca,neslavno su završili sezonu,razočaravajuce za njih.
Nepravedno su ostali bez play offa ABA2 lige.
Sinoc je nedostajao bolji učinak Harrisa a posebno Makitana,koji je ipak trebao pruziti znatno bolju igru,Talic je ima 1/9 šut iz igre,i moze se reci da je to kljuc sinocnjeg poraza Borca.
Ono što ne mogu da shvatim je nezainteresovanost banjalučke publike prema košarci,Borac zaslužuje znatno bolju i vecu podrsku.
U rukometu je to nesto bolje,ali košarka je stvarno mala podrška.
Badam se da ce Borac i naredne sezone igrati ABA2 ligu,vidjet cemo sta ce biti nakon odlaska Makitana,sta ce biti sa dvojcom Cooper-Harris,ako zadrze Cooper svakako ce biti pozitivno,morat ce sigurno popuniti roster sa 4-5 novih igrača,vjerujem da ce biti barem 1-2 jos strana igrača,ali naravno sve ovisi o finansijskoj pomoci klubu
Ekipa Slobode Energoinvest ostvarila je veliki uspjeh prolaskom u polufinale gdje ih kao potencijalni protivnici očekuju ekipe Igokee i Bosne. Osim nastupa u polufinalu Prvenstva Bosne i Hercegovine, crveno-crni su ostvarenim rezultatom i plasmanom među četiri najbolje ekipe osigurali nastup u ABA 2 ligi za sezonu 2026/27.
Ono što nedostaje Čampari - Tomasevicu i društvu je svakako širi roster,barem 1-2 kvalitetna strana igrača.
Kako Borac nije imao srece za top8 u ABA2 ligi,Sloboda jos vise nije imala srece,prvenstveno zbog nesretnih poraza u regularnom dijelu ,sto je za posljedicu imalo da zavrse na 6 mjestu,a zasluzili su bolju poziciju,samim time bi imali i vece sanse odnosno lakseg protivnika,kao sto su Helios,Vojvodina.
Ali Slobodi,treneru ,igračima apsolutno se ne može ništa zamjeriti,vrlo uspješna sezona,nadam se da ce pružiti dostojan otpor u polufinalu.
Široki Brijeg,naravno očekivano izboreno polufinale,osim tog poraza od Jahorine,sve ostalo je manje-vise očekivano odigrano u ovoj fazi top4.
Široki je krunisao uspješnu sezonu osvajanjem titule ABA2 lige i sa nestrplhebjem očekujem potvrdu da ce klub naredne sezone igrati ABA ligu,jer imati 3 kluba iz naše lige u ABA ligi je ogroman uspjeh za čitavu Košarkašku ligu BIH.
Nadam se da nisu tačne glasine o odlasku igrača McCreary,koji je po meni najbolji igrač lige.
Ne zna se još sudbina Zrinjskog,da li su ispali ili ne,ali bez obzira,Široki Brijeg ako ode McCreary treba kao zamjenu uzeti igrača Weavera iz Zrinjskog.
Rucker je vec napustio Zrinjski ,isto tako radilo se o vrlo dobrom igraču koji sad igra u Dominikanskoj Republici.